Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 12:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2010, 17:57 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 18 gru 2007, 8:22
Posty: 425
Lokalizacja: zgc
Smutek. Olbrzymi smutek.

Odchodzą ludzie, którzy byli "filarami" Turowa - Tadeusz Czernecki, Zbigniew Kamiński, teraz Jerzy Szmajdziński...

Widok jego zdjęcia i naszej flagi przed halą bardzo znamienny.

Najbardziej "ruszyło" mnie jednak coś jeszcze - gdy tam stałem, wśród pustki i deszczu... patrząc na te znicze... a z hali dochodziły odgłosy treningu, krzyki, popędzania, pisk butów na parkiecie - ten dźwięk, który każdy z nas chyba ukochał i zna od maleńkości...
i tak sobie pomyślałem.... że może ON tam z góry pomoże nam, pomoże Turowowi. Pomoże trwać temu klubowi. Pomoże nam jeszcze w tym sezonie coś ugrać...

Niesamowite wrażenie...widok Jego zdjęcia, zniczy, naszej flagi i te odgłosy z hali... NIGDY TEGO NIE ZAPOMNĘ.... !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2010, 20:37 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
ja również bardzo dobrze wspominam pana Jerzego.. wprawdzie byłem tylko raz na spotkaniu z nim, jeszcze za czasów szkolnych a spotkanie dotyczyło obrony narodowej ale zrobił na mnie ogromne wrażenie jako osoba, niby wysoki rangą urzędnik a jednak taki sam jak każdy z nas i każdego traktował równo.. w gestii Turowa też wiele pomagał, wspierał nasze młode kadry koszykarskie zarówno chłopców jak i dziewcząt.. m.in za jego sprawą dziewczyna od nas grała jakiś czas w Jeleniej Górze.. napewno znający go odczują wiekszy smutek i żal niż ja, lecz nie zmniejsza to faktu jak straszna tragedia sie wydarzyła.. oficerowie z przed 70u lat zabrali kolejnych najwyższych urzędników Polskich.. dobrze jednak widzieć że w takich chwilach jak ta Polacy stają ponad podziałami i jednoczą sie bez względu na wszystkie wczesniejsze niedogodności.

[*]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2010, 20:39 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 kwie 2009, 20:04
Posty: 123
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja także gdy stałam dzisiaj na minucie ciszy miałam łzy w oczach. Stojąc tam przypominałam sobie te świetlne czasy.. gdy wszystko się układało. Przez moją głowe przeszła myśl ze nam pomoże. Na pewno nam pomoże. Zawsze nam pomagał...

Naszym klubem Turów jest...;*


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2010, 8:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Pan Jerzy kochał nasz klub bezinteresownie! Od zawsze pamiętam jego obecność na meczach naszej drużyny w Zgorzelcu i innych miastach. Był zawsze dobrym duchem i wspomożycielem naszego klubu, niezależnie od okresu politycznego i poziomu naszej drużyny.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

Apel:
Mam nadzieję że my jaki i klub uczcimy Pana Jerzego (jak i wszystkie ofiary katastrofy) na stałe. Niech na trybunie honorowej na zawsze pozostanie wolne krzesło - niech ono będzie widoczne, odróżnia się od reszty! Pamiętajmy w ten sposób o naszym Wiernym Kibicu i wszystkich Wielkich Ludziach, którzy oddali swe życie za Polskę. Niech oni pozostaną z nami!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2010, 18:19 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 gru 2008, 11:20
Posty: 485
Lokalizacja: Świecie/JG/Zgorzelec
KSIĘGA KONDOLENCYJNA na oficjalnej stronie Jerzego Szmajdzińskiego.


Ostatnio zmieniony 12 kwie 2010, 18:20 przez katrin89m, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 kwie 2010, 8:28 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2009, 8:30
Posty: 1319
Obrazek

Kibice koszykówki chcą uhonorować Jerzego Szmajdzińskiego
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3576 ... kiego.html

Jerzy Szmajdziński marzył o obejrzeniu meczu: Anwil - Asseco
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /917671402


Paawlus przyłączam się do Twojego apelu...


Pana Jerzego Szmajdzińskiego zapamiętam jako pogodnego, mądrego i charyzmatycznego człowieka, który w politycznym piekiełku zawsze umiał zachować spokój i klasę... spoczywaj w pokoju [*]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 kwie 2010, 17:01 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 sty 2010, 20:11
Posty: 121
Lokalizacja: stąd
Warto posłuchać:

http://www.prw.pl/articles/view/16004/k ... -posluchaj

Cieszę się, że osoba Jerzego Szmajdzińskiego nie przejdzie obojętnie dzięki takim ludziom jak Laupinka676 - inicjatorka spotkania pod CS, czy osoby udzielające wypowiedzi o Nim. Panowie wspaniała inicjatywa upamiętniająca Pana Jerzego.

Rodzinie składam szczere kondolencje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 kwie 2010, 0:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Polska Gazeta Wrocławska Janusz Pawul
2010-04-13 13:11:02 , Aktualizacja 2010-04-19 09:12:44

Umawialiśmy się z Jurkiem na mecze Turowa w play off...

Były burmistrz Mirosław Fiedorowicz był bodaj ostatnią osobną ze Zgorzelca, która rozmawiała z ŚP marszałkiem Jerzym Szmajdzińskim. - W piątek miał urodziny. Zadzwoniłem do niego z życzeniami - wspomina Mirosław Fiedorowicz. - Nie rozmawialiśmy długo, bo w słuchawce było słychać gwar, być może urodzinowych gości. Pytał, kiedy Turów rozpoczyna mecze w koszykarskim play off. Powiedziałem mu, że już jutro, czyli w sobotę. A on na to, że nie będzie mógł być, bo wylatuje do Katynia. Dopytywał się jednak, kiedy będą kolejne mecze i umówiliśmy się, że na pewno będzie w Zgorzelcu na którymś z następnych. Jurek był wielkim fanem Turowa - wspomina ostatnią rozmowę z marszałkiem były burmistrz Zgorzelca.
- Miał do nas przyjechać jeszcze w maju. Obiecał, że będzie na naszym SLD-owskim pikniku. Zawsze na nim był - mówi Zbigniew Zdanowicz, szef rady miejskiej SLD w Zgorzelcu. - Planowaliśmy już także jego wizytę we wrześniu. Zawsze po rozpoczęciu roku szkolnego marszałek wręczał jednemu z najlepszych, zgorzeleckich uczniów specjalne stypendium. Teraz już go nie wręczy - konstatuje z żalem Zbigniew Zdanowicz. - Ale majówkę zorganizujemy. Będzie nam smutno bez niego, ale zorganizujemy. On pewnie by chciał - dodaje.
za: http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html

Cytuj:
Polska Gazeta Wrocławska Janusz Pawul
2010-04-14 13:03:12 , Aktualizacja 2010-04-21 11:02:29

Puchar przechodni im. Jerzego Szmajdzińskiego

O takie trofeum rywalizować będą w Zgorzelcu fani koszykówki podczas zaplanowanych na koniec kwietnia mistrzostw Polski klubów kibica
Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Sympatyków Koszykówki Zgorzeleckiej. - Pomysł, żeby trofeum naszych zawodów nazwać imieniem wiernego fana koszykówki, Ś.P. wicemarszałka Jerzego Szmajdzińskiego był spontaniczny – mówi Krzysztof Bajda, szef stowarzyszenia. - Myślę, że nikogo tym nie urazimy, a będzie to godne uhonorowanie zasług marszałka Szmajdzińskiego dla Turowa Zgorzelec, dla kibiców i dla koszykówki w ogóle – tłumaczy.
Imieniem posła nazwany będzie puchar przechodni, który będzie nagrodą dodatkową mistrzostw. Najlepsza drużyna otrzyma więc dwa puchary: jeden za zwycięstwo od burmistrza miasta, w którym rozgrywane są zawody oraz ten dodatkowy – przechodni im. Jerzego Szmajdzińskiego. Jak zaznacza Krzysztof Bajda, nie ma jednak na razie planów, by całym zawodom nadać imię posła Szmajdzińskiego, bo na takie rozwiązanie musiałyby się zgodzić wszystkie biorące w nich udział kluby kibica.
więcej: http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html

Cytuj:
Polska Gazeta Wrocławska Janusz Pawul
2010-04-20 10:08:40 , Aktualizacja 2010-04-21 12:17:21

Minuta ciszy dla Jerzego Szmajdzińskiego podczas meczu Turowa

Obrazek

Wicemarszałek Jerzy Szmajdziński był wczoraj na meczu Turowa! Dziś na cmentarzu w Wilanowie odbędzie się jego pogrzeb.

Przed poniedziałkowym meczem koszykarzy ze Zgorzelca był hymn państwowy i minuta ciszy dla marszałka Jerzego Szmajdzińskiego. Dla niego, ale też dla posła Sebastiana Karpiniuka, wiernego kibica Kotwicy Kołobrzeg i dla Piotra Nurowskiego, szefa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. I dla wszystkich 96 osób – ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem.

A potem już normalnie, gwizdek, piłka w górę i zaczęli grać. Na pustym krześle Jerzego Szmajdzińskiego w pierwszym rzędzie trybun hali Turowa Zgorzelec nie było marszałka. Ale przecież był. Patrzył na mecz razem ze zmarłym w 2008 r. Zbigniewem Kamińskim, prezesem i zasłużonym działaczem czarno-zielonych. Pewnie obaj wczoraj komentowali to, co działo się na parkiecie. Obaj zostaną też na zawsze w setkach serc kibiców.

Dziś na cmentarzu w Wilanowie pogrzeb Jerzego Szmajdzińskiego. Na ostatnie pożegnanie z nim pojechało kilka osób ze Zgorzelca. Na jego grobie położą wiązankę kwiatów od kibiców Turowa, bo przecież marszałek był jednym z nich.
za: http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul ... ,id,t.html

Wideorelacja:
http://www.zgorzelectv.pl/index.php?opt ... &Itemid=27

Fotorelacja:
http://picasaweb.google.com/katrin89m/1 ... cPamietaja


Ostatnio zmieniony 02 maja 2010, 1:16 przez paawlus, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..