Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 818 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 cze 2013, 20:56 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2009, 12:36
Posty: 790
Lokalizacja: Zgorzelec
Myślę że powoli można zaczynać sezon ogórkowy Turowa. Tym bardziej że już pojawiają się plotki i ploteczki, a jedna z nich dotycząca Maćka Kucharka..Ta informacja daje dużo do myślenia i można się zastanawiać jaka drogę obejmie Turów. Czy buduje długą ławkę z myślą o dużej ilości meczy w pucharach, czy chce po prostu postawić ja młodzież i potraktować przyszły sezon jako przejściowy w oczekiwaniu na nowa halę. Na tym etapie pewnie tego nie wie nikt.

Podstawowe Pytanie... Kto zostaje?
Chyliński, Kulig i Stelmach to na moje pewniacy. Ten ostatni z racji bardzo dobrych stosunków z Rajkowiciem i nie tylko. Z obcokrajowców stawiam na to że zostanie Zigeranović i Opacak jednak tylko w roli zmienników. Reszta moim zdaniem odpada.
Podejrzewam że propozycje kontraktu dostaną także Robinson i Cel, jednak Russell będzie się cenił, a Cel będzie chciał być busko dziewczyny we Wrocławiu.
Reszta zawodników to gracze, którzy się najzwyczajniej nie sprawdzili i pora ich pożegnać. Szkoda DJa, ale ten sezon pokazał że koszykówka Rajkowiciem mu zupełnie nie leży, stawiam na przenosiny z Celem do Wrocka.
Aleksić<->Grochowski. Uważam że fajnie by było gdyby w miejsce Vukasina przyszedł młody talent, który nie dość.że dałby więcej to byłby naszą nadzieja na przyszłość. W grę wchodzi oczywiście kilkuletni kontrakt.
Robinson<->Tory Thomas. Ostatni sezon w wykonaniu TY mizerny, jego cena spadła, i będzie potrzebował.klubu w którym ponownie się odbuduje. .
Jackson<->Wiśniewski. Ostatni sezon w Koszalinie w roli lidera. Mógłby w Turowie grać jako combo SG/PG. W trudniejszych meczach zastąpić Grochowskiego jako zmiennik klepacza. Rajkovic lubi takich uniwersalnych graczy.
Micic<->Tucker (Inter Bratysława) lub Ginyard. Podobny styl gry fizycznego, atletycznego gracza.
Cel<->Wojciechowski. Zadaje sobie pytanie co taki dobry gracz robi w 2 lidze włoskiej. or]Fajne występy w kadrze byłby dobrym zmiennikiem Cela. Lubię w mi to że przy 210 cm na prawdę bardzo zwinny.
Lewandowski<->Vladan Vukosavljević. Mój typ na pierwszego centra. Silny, waleczny, chciałbym go zobaczyć w Turowie.

PG Thomas/Grochowski
SG Chyliński/Wiśniewski
SF Tucker/Opacak/Kucharek
PF Wojciechowski/Kulig/Stelmach
C Vukosavljević/Zigeranović


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2013, 9:44 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
a moze sprobowac by tak wyciagnac McCauleya z Polphy? Mozliwosc pokazania sie w pucharach i walka o mistrzostwo na pewno bedzie mocna karta przetargowa dla goscia, ktory jest jeszcze stosunkowo mlody i ma szanse powalczyc o lepszy kontrakt w mocniejszej niz polska lidze. A w duecie z Zigim moga dac rade, zwlaszcza majac jeszcze Kuliga jako 4/5.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2013, 11:33 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
Co do Rajkovica, to najbardziej boje się jakich znajdzie zawodników. Nie wiem których sam ściągnął w Śląsku i Turowie a których mu narzucono ale oprócz Opacaka to reszta bida. Mam nadzieję że nie zostawi VA i Micicia bo to Polacy mają robić za statystów a nie zagraniczni. Co do Robinsona ma 11k $ miesięcznie, normalnie to poniżej 15$ pewnie nie zejdzie a to jak na Turów dużo zwłaszcza jak RR nie jest typowym klepaczem. Zobaczymy czy Rajko ma dalej jakieś problemy z zawodnikami zza oceanu ale widziałbym trzech USA i Serbów.
W tym sezonie jest mało siły pod koszem dlatego jeden drwal, ostatecznie może być Zigi, przy dobrym pg można grać więcej picków. Do tego ktoś pokroju Nicholsona z Czarnych. PF obsadzić parą Kulig/Cel. Na trójce Opacak i jakieś atletyczne 3/4 półkę niżej niż Hosley( ciąg na kosz, dobra zbiórka, obrona) w poprzednich sezonach z sf zbierał Wysocki 5zb na mecz( ten sezon Ivan i Chylu razem 6zb). SG Chyliński i czego mi brakowało w taktyce Rajkovicia to atletycznej 2/3 co w kontrze kończyłby z góry( Micic to co najwyżej poziom dołu tabeli, a DJ- później kilka słów). Ginyard pokazał jak się wykorzystuje przewagę siły w TBL nad małymi sg. PG jak wiadomo kluczowa pozycja i Kicia musi trafić pod swoją taktykę, już się naoglądałem w ostatnich latach szrotu ze Stanów, dlatego jakiś Serb mile widziany.
Co do DJ to powinien uciekać, zaczął się już cofać w tym naszym bagienku zwanym TBL. Najlepszy dla niego kierunek to liga francuska może niemiecka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2013, 12:25 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 sty 2009, 21:49
Posty: 261
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Tucker balansuje między pozycją 3 i 4 , w ostatnich meczach grał na 4ce w Interze. Jego mocną stroną jest rzut za trzy punkty - czyli stretch four.
Nie wiem po co propozycja z Wiśniewskim. Turowowi potrzeba bardziej typowego strzelca , wychodzącego po zasłonach, grożącego rzutem z dystansu.
Powrotu Torey'a Thomasa raczej nie przewiduję i wydaje się, że trzeba wyłapać dobrego grajka po studiach, który nie załapie się na campy czy mecze przedsezonowe do NBA.
Zigenarovića po jego finałowych popisach i pudłach spod kosza, blokach Hodge'a na nim i przerwotkach w szybkim ataku to ja w ogóle nie widzę w nowym zespole.
Pozycja numer 4 wg propozycji Hakuny wygląda bardzo słabo, bowiem żaden z tych graczy nie zawiąże gry w ataku i nikt z nich wymienionych nie jest dobrym defensorem. Wiadomo przecież ,że Rajković najpierw szuka graczy, którzy pracują w defensywie. Poza tym Wojciechowski to przereklamowany gracz i brany z konieczności na kadrę. Nie operuje ani ciekawymi manewrami pod koszem ani rzutem z półdystansu. To takie surowe drewno i chyba jeszcze mniej atletyczne od Pawła Mroza.



Graczy , których warto spróbować proponowałbym któryś graczy zza południowej granicy - ich wymagania nie będą dużo wyższe pod względem finansów, ale perspektywa gry w Eurocup i lepszej lidze mogą skusić:

John Fields (PF, Chomutov Czechy, silna czwórka, nieźle walczy na deskach)
Michael Deloach (combo, Turi Svitavy)
Boris Meno (PF, USK Praga, świetnie broni)
Demarius Bold (SG, BC Kolin, typowy shooter)
Brad Reese (SF, Usti nad Labem, ciekawy niski skrzydłowy, świetnie biega do kontr)
Salin Muhanović (C, Astrum Levice, Słoweniec nieco bardziej sprawny od Zigenarovića)
Kevin Thompson (PF, BK Komarno, może grać na 4 i na 5, świetnie zbiera)

Absolutnym priorytetem dla Rajkovića powinno być znalezienie wartościowej i typowej jedynki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2013, 17:05 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2009, 12:36
Posty: 790
Lokalizacja: Zgorzelec
jojo pisze:
Tucker balansuje między pozycją 3 i 4 , w ostatnich meczach grał na 4ce w Interze. Jego mocną stroną jest rzut za trzy punkty - czyli stretch four.


Poszperałem trochę w jego karierze i Inter to pierwszy klub w którym na PF występował. Być może trener szukał najlepszej piątki?...

jojo pisze:
Nie wiem po co propozycja z Wiśniewskim. Turowowi potrzeba bardziej typowego strzelca , wychodzącego po zasłonach, grożącego rzutem z dystansu.


Dobrałem dwa różne typy zawodników, a typowym strzelcem jest Chyliński. Boli mnie to że za każdym razem ustawiany na pozycji SF, gdzie jego nominalną pozycją jest SG! Dlaczego Wiśniewski?
-Świetny sezon. Między jego wielki wkład w zdobycie brązu.
-Potrafi grać również jako rozgrywający. A w przypadku podanego przeze mnie składu to jest niezbędne. Generalnie uważam że Turów powinien mieć combo na tej pozycji tym bardziej że Chylu jest SG/SF.
-Bardzo dobry obrońca i walczak.

jojo pisze:
Powrotu Torey'a Thomasa raczej nie przewiduję i wydaje się, że trzeba wyłapać dobrego grajka po studiach, który nie załapie się na campy czy mecze przedsezonowe do NBA.


Podaj argument dlaczego Torey miałby nie wrócić? Słaby sezon powoduje jego spadek w karierze. Potrzebuje nieco słabszego zespołu, w którym wróci do dawnej dyspozycji. Turów oferuje mu grę w Pucharach. Jego cena na pewno spadnie w dół.

jojo pisze:
Zigenarovića po jego finałowych popisach i pudłach spod kosza, blokach Hodge'a na nim i przerwotkach w szybkim ataku to ja w ogóle nie widzę w nowym zespole.


Rozliczamy za cały sezon nie tylko za play off. Przypomnij sobie mecze w których to Zigeranović blokował niejednokrotnie. Uważam że jako zmiennik na 15 minut to odpowiedni kandydat.

jojo pisze:
Pozycja numer 4 wg propozycji Hakuny wygląda bardzo słabo, bowiem żaden z tych graczy nie zawiąże gry w ataku i nikt z nich wymienionych nie jest dobrym defensorem. Wiadomo przecież ,że Rajković najpierw szuka graczy, którzy pracują w defensywie. Poza tym Wojciechowski to przereklamowany gracz i brany z konieczności na kadrę. Nie operuje ani ciekawymi manewrami pod koszem ani rzutem z półdystansu. To takie surowe drewno i chyba jeszcze mniej atletyczne od Pawła Mroza.


Zgodzę się z tym że moja propozycja na pozycji PF wygląda nieco słabo. Ale nigdy nie zgodzę się z tym że Wojciechowski to drewniak, a tym bardziej że jest mniej atletyczny od MROZA !!!! Proszę pamiętać że w zespole musi być przynajmniej 6 Polaków z czego 4 koniecznie do grania. Zamojski i Hrycaniuk raczej Zielona Góra. Wartościowych Polaków brakuje, a co za tym idzie na pewno będą się cenić. Uważam że taki komplet : Chyliński, Wiśniewski, Kucharek, Kulig, Stelmach, Wojciechowski i Grochowski spokojnie by wystarczył. Chciałbym również jakiegoś skocznego gracza na PF, ale brakuje Polaków.



jojo pisze:
Graczy , których warto spróbować proponowałbym któryś graczy zza południowej granicy - ich wymagania nie będą dużo wyższe pod względem finansów, ale perspektywa gry w Eurocup i lepszej lidze mogą skusić:

John Fields (PF, Chomutov Czechy, silna czwórka, nieźle walczy na deskach)
Michael Deloach (combo, Turi Svitavy)
Boris Meno (PF, USK Praga, świetnie broni)
Demarius Bold (SG, BC Kolin, typowy shooter)
Brad Reese (SF, Usti nad Labem, ciekawy niski skrzydłowy, świetnie biega do kontr)
Salin Muhanović (C, Astrum Levice, Słoweniec nieco bardziej sprawny od Zigenarovića)
Kevin Thompson (PF, BK Komarno, może grać na 4 i na 5, świetnie zbiera)

Absolutnym priorytetem dla Rajkovića powinno być znalezienie wartościowej i typowej jedynki.


Liga Czeska nie należy do zbyt mocnych. Wice mistrzem kraju zostaje ekipa złożona z rodaków. Na pewno można tam znaleźć jakąś nieoszlifowaną perełkę, ale wiąże się z to z ogromnym ryzykiem. To samo tyczy się z ligą Słowacką. Jednak Tucker to zawodnik wytypowany w drafcie przez Suns. W dodatku niesamowite umiejętności i świetny sezon. Stąd mój wybór.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2013, 17:29 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 sty 2009, 21:49
Posty: 261
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Dlaczego liga czeska i słowacka , napisałem , raz bliska przeprowadzka , po drugie ci gracze nie są tak drodzy jak Thomas i Robinson.
Obserwuję obie ligi już parę lat i nie uważam ,że poziomy są różne. W tym sezonie przy takich dołach jakie łapała PLK warto powiedzieć, że druzyny jak Levice, Prostejov, Nymburk , Inter mają budżety nie raz wyższe od polskich przeciętniaków. Nymburk ok 3 mln euro, Inter 2 mln. Obie drużyny będą nadal grały w Pucharach.
Thomasa nie będzie bo z moich źródeł jasno wynika ,że Torey nie wróci do Zgorzelca i w takim tonie wypowiedział się sam gracz. Dlatego też nie biorę go pod uwagę, bo cały czas ciągnie się za nim sprawa z finałów PLK z APG, gdzie niby był już po słowie z Packiem i miał grać w Gdyni.
Wiśniewski, Chyliński to podobni gracze i bliskie sobie umiejętności stąd szkoda czerpać kasę na podobnego gracza, za niemałe pieniądze (20-25 tys pln za miesiąc).
Wojciechowski zarabia dwa razy tyle co Mróz, na dodatek w III lidze włoskiej. Mróz gra na codzień z mocniejszymi graczami i Czechach naprawdę się poprawił i prezentuje się solidnie jako czwórka.
Co do Tuckera, już sprawdzałem , zostaje po wyborze na MVP finałów w Interze , zagrają w Eurocup. BTW. Grał od początku za kadencji trenera Naglica jako czwórka (oglądałem finały słowackiej).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2013, 18:42 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
Co do Wiśniewskiego to jedynie może przeprowadzać piłkę, w AZS musiał grać na pg i to był dramat. Trzeba pamiętać że będziemy grać w pucharach i Wiśnia ma za słabe warunki na sg, żadna drużyna pucharowa nie widzi Łukasza u siebie w drużynie, tak samo z kadrą. To samo tyczy się Grochowskiego, za wcześnie na drużynę walczącą o finał, przykład Michalaka w ŁKSie rzucał śr. 17 pkt 40% za 3 przeskoczył do mocniejszej drużyny i zbytnio sobie nie poradził. Grzesiek jako drugi pg miałby jeszcze gorzej, od razu przeskakuje z I ligi do ekstraklasy, dostanie plastra w postaci Hosleya to nawet piłki nie przeprowadzi.
Na fb w wątku Zastalu była mowa jak się buduje zespół grający w pucharach, nie ściąga się przeciętnych polaków którzy poradzą sobie tylko w PLK bo później będą problemy z rotacją.
Na przykładzie Zielonej Góry przed przyjściem Koszarka gdzie w EC grali parą HO HO po 35 min a w lidze mieli problemy z dwoma polakami na parkiecie. W tym sezonie będą budować ekipę nie patrząc na limity w TBl, Koszar, Zamoj do tego jak dojdzie Hrycan będą grać w s5 Euroligi i lidze.

Jojo nie wiem skąd masz takie newsy ale trochę nie trafione.
Cytuj:
Thomasa nie będzie bo z moich źródeł jasno wynika ,że Torey nie wróci do Zgorzelca i w takim tonie wypowiedział się sam gracz. Dlatego też nie biorę go pod uwagę, bo cały czas ciągnie się za nim sprawa z finałów PLK z APG, gdzie niby był już po słowie z Packiem i miał grać w Gdyni.

W rozmowie z Fałkiem TT napisał że może wrócić do PLK. Nie wiem skąd Ci się wzięło info z APG jak sami długo staraliśmy się zatrzymać Thomasa po tamtym sezonie i poszło o kasę i wylądował w Rosji do tego w tym sezonie włodarze pytali się o Toreya przed zakontraktowanie Robinsona. Dlatego napisz kto kogo nie chce klub TT czy na odwrót.

Cytuj:
Co do Tuckera, już sprawdzałem , zostaje po wyborze na MVP finałów w Interze , zagrają w Eurocup. BTW. Grał od początku za kadencji trenera Naglica jako czwórka (oglądałem finały słowackiej).

Gdzie to sprawdziłeś? Inter będzie miał większy budżet w następnym sezonie i będą chcieli go zatrzymać a zawodnik dopiero skończył finały i pewnie jeszcze nie myślał o przyszłym sezonie. Chyba że masz info prosto od gracza albo agenta że na pewno zostaje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 cze 2013, 21:46 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 sty 2009, 21:49
Posty: 261
Lokalizacja: Dolny Śląsk
O Thomasie to nie jest wielka tajemnica i większość agentów w Polsce może to potwierdzić, co napisałem - Torey tu nie wróci - do Zgorzelca. Napisałeś PLK , OK, ale nie Turów. Koniec tego wątku z mojej strony, bo sprawa jest mocno nierealna a kibice marzą o powrocie kolejny raz.

O Tuckera bym się nie martwił.W Interze może liczyć na hajs którego w Turowie raczej nie dostanie, bo nikt w minionym sezonie nie zarabiał w Zgorzelcu takich pieniędzy jaki mu zaoferowano na Słowacji. Jedyne co może go stamtąd wyrwać do NBA, ale w moim przekonaniu to mu nie grozi. Propozycję grubej umowy dostał już przed finałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2013, 15:27 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 12 sie 2012, 10:16
Posty: 177
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak już kilka osób napisało, krąży wiele plotek na temat Trice'a. Od siebie dodam, że coś na rzeczy jest także z "lokaczem" ze Starogardu ;) Mam nadzieję że zostaną z nami Chylu, Aaron, Russel i dwa Ivany oraz mimo plotek o jego przejściu do Zielonej, Damian.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 cze 2013, 21:26 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 paź 2006, 21:23
Posty: 493
Lokalizacja: Zgorzelec
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
czyli gramy w VTB rozumiem z tego wywiadu!?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 cze 2013, 20:09 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2009, 12:36
Posty: 790
Lokalizacja: Zgorzelec
http://polskikosz.pl/news/108007/plk__p ... gdyni.html

Cytuj:
Według nieoficjalnych informacji usługami gracza zainteresowanych jest kilka klubów z czołówki ligi - Potwierdzam oferty się pojawiają, ale dla dobra negocjacji nie chce podawać nazw klubów - tłumaczy w rozmowie z naszym portalem Piotr Pamuła.


Ciekawe czy do tej grupy należy Turów...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2013, 9:16 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 sty 2009, 21:49
Posty: 261
Lokalizacja: Dolny Śląsk
z całym szacunkiem ale wzięcie zapuszczonego siedzeniem na ławce Pamuły , z zerowymi zdolnościami do gry w obronie, to dla mnie strzał w stopę. Piotr życzy sobie zarobiać na poziomie Michała Chylińskiego czy Łukasza Wiśniewskiego.
Już wolę tę opcję, zwłaszcza, że coraz bliżej Wrocławia jest Aaron Cel.
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... dylewiczem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2013, 12:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 cze 2012, 16:07
Posty: 39
Lokalizacja: Zgorzelec
Ciekawe kiedy Tomek Kelati wróci?:D ja stawiam na sezon 14/15


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2013, 13:53 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 sty 2009, 21:49
Posty: 261
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Karuzela się zaczęła:

Dłoniak oficjalnie w Rosie Radom
Leończyk przymierzany do Stelmetu i Czarnych
Sroka blisko Czarnych
Urlep raczej zostanie w Słupsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2013, 15:31 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 sty 2009, 14:29
Posty: 59
Lokalizacja: Bogatynia
jojo pisze:
O Thomasie to nie jest wielka tajemnica i większość agentów w Polsce może to potwierdzić, co napisałem - Torey tu nie wróci - do Zgorzelca. Napisałeś PLK , OK, ale nie Turów. Koniec tego wątku z mojej strony, bo sprawa jest mocno nierealna a kibice marzą o powrocie kolejny raz.


http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... omment_box


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 818 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 55  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..