Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 766 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 kwie 2016, 18:59 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwie 2016, 13:18
Posty: 11
To prawda, że nieumiejętność trenera zapanowania nad chemią w drużynie wydaje się mimo wszystko być największą przyczyną tegorocznego wyniku. Po skopanej pierwszej części sezonu przyszedł zryw i pogoń w tabeli, tylko po to żeby w najważniejszych meczach z rywalami koniecznie do ogrania pojawiły się fikcyjne zatrucia i choroby. Nie rozumiem za to skąd wiara niektórych, że zastąpienie szkoleniowca asystentem coś by zmieniło. Czy któryś z nich ma większe doświadczenie, umiejętności czy autorytet, wpływ na zawodników? Na jakiej podstawie takie opinie?

Ale z drugiej strony wybierając na takie stanowisko debiutanta, zarząd (trzy zarządy?) powinny zapewnić mu więcej wsparcia.
Ignatowicz został kozłem ofiarnym i nie da się ukryć, że jego zespół grał poniżej potencjału. Błędy taktyczne w końcówkach były nadto rażące. Jego wypowiedź z marca, że było za mało czasu (ponad pół roku!) aby nauczyć zespół odpowiedniej defensywy, rozbroiła pewnie nie jednego.

Z kolei zadyma z Harrisem, sprowadzenie dopiero na święta nieco wypalonego Archibeque'a z wielkimi oczekiwaniami co do niego to już raczej trzeba zapisać na karb zarządu. Tak samo jak letnie konstruowanie składu z niedoświadczonym serbskim rozgrywającym, który nie jest playmakerem i nie potrafi porządnie dogadać się z nikim w zespole w żadnym języku.

Ten sezon pokazał, że brak jest osoby na stanowisku a la managera - koordynatora, z dużym doświadczeniem w branży, która mogłaby niejako pośredniczyć w kontaktach zarząd - zespół. Jak ma się trenera wyjadacza, który nie raz sam konstruował skład, to pewnie można się obyć bez takiej osoby. Ale gdy stawia się na rozwój obiecującego debiutanta, należałoby zapewnić mu odpowiednią pomoc. Przy szacunku dla karier zawodniczych naszych asystentów, w świecie trenerskim mają jeszcze mniejsze doświadczenie niż Ignatowicz, który jako asystent pracował przy kilku porządnych ekipach, a w niższych ligach próbował jako pierwszy trener.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2016, 19:54 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 sty 2014, 19:55
Posty: 521
pijak wydymał nas na dobre !!!!
położył sezon, w którym mieliśmy dream-team !!!!
zostawił po sobie gnój na barwach klubu, który nie wiadomo czy i kiedy zostanie zmazany,
ale takie właśnie śmiecie rządzą i nikt nie jest w stanie wyegzekwować wobec ścierwa żadnych konsekwencji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 kwie 2016, 22:51 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 sie 2012, 10:17
Posty: 789
Jazzzo pisze:
...
Ignatowicz został kozłem ofiarnym i nie da się ukryć, że jego zespół grał poniżej potencjału.
...


Kozłem ofiarnym to można zostać na końcu drogi z łapanki...
Natomiast co wszyscy/większość myślą/myśli o umiejętnościach zarówno sportowych, oraz jak się dość szybko okazało interpersonalnych w zespole trenera można się było przekonać już po kilku tygodniach sezonu...a i nie jest to nowość, a li tylko potwierdzenie wcześniejszych jego doświadczeń jako pierwszego trenera...

Co do pracy asystentów trenerów również nie przywiązywałbym wielkiej wagi, bo tabliczkę trenerowi to każdy potrafi nosić i to u kogo się asystowało nie ma wielkiego znaczenia, czego najlepszym przykładem pierwszym z brzegu jest nasz Piotr i choćby Adamek z poprzedniego sezonu z SZG...

Co by było gdyby, oraz że może nie byłoby lepiej gdyby ktoś inny przejął zespół to już tylko wróżenie z fusów - jest za to mniej więcej zgodnie z przewidywaniami i zaniechanie jakichkolwiek ruchów zakończyło się porażką totalną i nic tego nie usprawiedliwia...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwie 2016, 7:13 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2008, 7:18
Posty: 1017
Lokalizacja: Zgorzelec
Będzie miał prezes Stachyra teraz pole do popisu. Nie będzie mógł zwalić winę na poprzednika. Jego zadaniem jest wynegocjowanie jak najlepszego kontraktu dla Turowa i zakontraktowanie dobrego trenera. Wie co było nie tak w przegranym z kretesem sezonie i niech wyciąga wnioski. Współpracownicy z działu marketingu stworzą super kampanię marketingową ( ponoć sami fachowcy tam pracują ) i w przyszłym sezonie hala będzie pękać w szwach.
Do kibiców przyczepić się za bardzo nie może, bo na tym polu widać poprawę.
Do roboty Panie Stachyra.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2016, 22:53 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 sty 2014, 19:55
Posty: 521
Ostatni mecz w tym sezonie, może jakaś specjalna oprawa???
Np. walizki dla ignasia, ewentualnie ładna kosmetyczka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwie 2016, 7:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 kwie 2016, 7:13
Posty: 4
Miałem się nie odzywać, bo czytam te forum i czytam i widzę jak wylewacie na trenera i pijaka wiadra z pomyjami no i mnie też podkusiło żeby zabrać głos w dyskusji.
Chodzę na mecze Turowa odkąd pamiętam, kibicuję ile się da, a że w tym sezonie się prawie nie dało, to mój laryngolog nie zarobił na mnie za dużo. Wielu z was ma rację, że sezon został koncertowo wręcz rozpieprzony przez pijaka, trenera oraz tych, którzy ich zatrudnili. I w całej tej rozpierdusze (chyba tak się pisze) najmniej winni są chyba tylko kibice. Tak, tak, bo mimo początkowych problemów pomiędzy kk i balkoniarzami w końcówce sezonu potrafili się dogadać i dawać z siebie wszystko. Zawodnicy też niestety się nie popisywali zaangażowaniem poza kilkoma wyjątkami: Dillon, Arczi, Szymański,Gospodarek (ci ostatni bardzo chcieli, ale nie dostawali szans). Pozostali niestety słabo: Dylu - oby dograć do końca sezonu, Kostek grał jak nie było Dyla, Tatum - wiecznie nieobecny, Prostak za mało i krótko grał do kontuzji aby go ocenić, Marek - wystraszony (młody), Novak - nonszalancki, Denis - za bardzo chciał być wszędzie no i Kuba, który po świetnym początku sezonu sprawiał wrażenie jakby przestał chcieć. O młodych zapchajdziurach nie wspominam, bo to tylko byli uzupełniacze protokołów. Podsumowując - końcowy wynik wg mnie jest wypadkową wszystkich tych puzzli, które tu wymieniłem, nie wspominając oczywiście o braku promocji klubu ze strony samego klubu (chociażby plakaty) i nie ma tu co winić nikogo personalnie. Stało się tak za sprawą wszelkich układów i układzików politycznych, które potrafią rozwalić nawet najsilniejsze organizacje. Mnie dziwi tylko fakt, że nikt nie rozwiązał umowy z trenerem po jego wypowiedzi po meczu z Czarnymi, że gdyby przegrał 8-9 cioma punktami, to byłoby Ok. Pokażcie mi jakiegokolwiek trenera na świecie, którego satysfakcjonuje rozmiar porażki jeżeli wynik ten nie daje bezpośredniej korzyści wynikającej z małych punktów. Kiedyś pamiętam zwolniono R.Witkę z naszego klubu jak powiedział do kamery, że obawiają się przeciwnika i uznano to za szkodzenie klubowi, czym więc różni się wypowiedź trenera mówiącego, że byłoby Ok przegrywając w mniejszym stosunku punktowym (http://www.plk.pl/wideo/v/3663/konferen ... zelec.html). Amen.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwie 2016, 8:54 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Jutro niestety chyba zamykamy sezon - nie wiem jak Wy, ale ja jutro będę mocno dopingował Siarce 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2016, 20:55 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
wiec to tak czuja sie kibica Slaska w ostatnich kilku(nastu) latach...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2016, 21:12 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 sty 2016, 23:04
Posty: 271
No i koniec ...
Bez niespodzianki zakończył się mecz, w Gdyni. Szkoda, że nie zagrał Młynarski z Patoką, emocji byłoby prawdopodobnie trochę więcej.

Tym samym czarny scenariusz się ziścił. Turów pierwszy raz nie zagra w PO. Wielki smutek i żal, ale byliśmy na to przygotowani. Ten sezon był bardzo trudny, przewlekany ciągłymi problemami finansowymi. Słaby sezon Turowa ułatwił sprawę Zielonej Górze, która stała się hegemonem polskiej ligi i prawdopodobnie po raz trzeci sięgnie po mistrzowski tytuł, tym razem bez większego oporu.

Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie powrotem Turowa na zwycięskie tory. Teraz jest czas Stachyry. Ma bardzo dużo do zrobienia, musi zacząć tak naprawdę wszystko od nowa.

1. Sponsor. Nie udało się zdobyć planu minimum. Fajnie byłoby mieć jakieś wyjście awaryjne gdyby z PGE nie wyszło, ale czy takie istnieje?
2. Trener. Ten sezon pokazał jak ważną postacią w zespole jest trener. Stachyra wie, że nie może popełnić błędu swojego poprzednika i sprowadzić do Zgorzelca trenera z prawdziwego zdarzenia.
3. Polski skład, o który będzie cholernie ciężko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2016, 21:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Sezon dla nas się zakończył w sposób, na jaki przygotowywaliśmy się od kilku tygodni.
Można go bardzo szybko i tranie podsumować: największa kompromitacja klubu w historii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2016, 22:21 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwie 2016, 13:18
Posty: 11
A pamiętacie jak przegraliśmy w Play-Off w pierwszej rundzie z Anwilem z siódmego miejsca za ś.p. Prezesa Kamińskiego, jak zawodnicy domagali się pieniędzy za następne 2 miesiące, mimo że odpadli? I odpowiedź Pana Prezesa, że w takim razie zaprasza do pracy do kopalni! :lol: :lol: :lol:
Myślę, że niektórzy z tegorocznego składu śmiało zasługują, by zostać zesłani na roboty do KWB w nagrodę za ten historyczny sukces, który przebił nawet tamten wynik. :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2016, 22:24 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 kwie 2016, 7:13
Posty: 4
manzir pisze:
największa kompromitacja klubu w historii.
i należy dodać : za sprawą kilku ludzi z RN, zwolnionego prezia i super trenera... ech, żal PL to mało powiedziane. Szkoda mi tylko tych chłopaków z parkietu, którzy dawali z siebie ile mogli i ile od nich wymagał trener. Im za sezon dziękuję, a trener niech wyjedzie dzisiaj w nocy, bo jutro o 17-stej może zebrać mnóstwo gwizdów i wyzwisk w podziękiowaniu za zje...ny sezon.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2016, 23:04 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 lut 2012, 15:20
Posty: 369
Lokalizacja: Z-c
W sumie i tak 9-miejsce to wyżej niż typowałem, początek sezonu nawet tego nie zapowiadał. Trener nie nadawał się na I-ligę (zwolniony z Rosy) i śmiem twierdzić, że nadal się nie nadaje. Z obecnym składem z normalnym trenerem 5-6 miejsce było realne, ale cóż... Z dobrych stron ominie nas patrzenie na trzykrotne lanie od Srermetu, które to sobie "wywalczyło" Asseco.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2016, 23:27 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 sie 2009, 12:53
Posty: 287
Lokalizacja: Pieńsk
Wstyd i tyle w temacie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2016, 9:42 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lis 2007, 11:24
Posty: 300
O solidnych Polaków będzie ciężko dlatego potrzeba nam takich Szymkiewiczów, Żołnierewiczów i Matczaków. Młodych zdolnych, którzy za parę lat będą pukali do drzwi reprezentacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 766 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..