Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 wrz 2017, 9:47 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 15 lip 2009, 10:21
Posty: 905
Lokalizacja: Zgorzelec
Cypis - a kto to jest Waldow ? Środkowy Egwuonwu szału nie zrobił , chyba, że krótko
grał. Minus 20 w połowie III kwarcie brzmi niepokojąco. Tak było w ubiegłym sezonie,
że goniliśmy przeciwnika kończąc mecz nieznaczną przegraną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2017, 11:54 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 paź 2006, 21:23
Posty: 493
Lokalizacja: Zgorzelec
NAPISAŁ Fi_Mi NA FORUM BASKETA

Najpierw kilka słów o meczu Trefl - Turów. Poziom mocno średni, widać w nogach efekty ciężkiej pracy (nie wiem jak w Zgorzelcu, w Sopocie po powrocie z Torunia zespół dostał ponoć mocno po pupie). Po w miarę wyrównanej pierwszej połowie w 3 kwarcie Trefl dzięki dobrej obronie i błędom Turowa bez problemów odjechał na +20 i... stanął. Na PG wszedł młody Kolenda, kilku starszych zawodników myślami było już przy niedzielnym obiedzie, skończyła się dobra obrona, Turów mocniej przycisnął, zdobył kilka punktów z kontry i wrócił do gry - od stanu 60:40 w chyba 27 minucie wyszedł w 4 kwarcie na prowadzenie +3. Jednak Trefl w końcówce się ogarnął, Brown trafił decydujący rzut na +3, a z drugiej strony zabrakło egzekucji.

Teraz o Turowie.

Refleksja ogólna - zespół ze Zgorzelca jednak sporo słabszy niż rok temu:
Carter - Mack
Brown - Han
Gospodarek - Koelner
Michalak - Ayers
Jackson - Patoka
Ikowlew - Balmazović
Kostrzewski - Jarecki
Archibeque - Waldow
Nikolić - Egwuonwu
Wszyscy nowi zawodnicy ustępują swoim poprzednikom, czy to talentem czy doświadczeniem, czy jak Waldow formą fizyczną (o tym dalej). Nazwiska nazwiskami, ale to po prostu widać na parkiecie. Może trener wyciśnie z nich więcej, może będzie im się bardziej chciało niż poprzednikom, ale nie wygląda to jak zespół który ma awansować do playoff. Fischer stara się zachowywać spokój, próbuje uczyć, ale momentami nie jest w stanie ukryć frustracji. Skoro rok temu się nie udało, to teraz... słabo to widzę.

Najlepszym zawodnikiem jest na dziś Ayers, typowy amerykański łowca punktów. Nie jest to wielki atleta, ale jest silny i dysponuje dobrym rzutem. W tym zestawie powinien bez problemu robić po 15 pkt na mecz.

Mack jest szybki i potrafi zdobywać punkty ale na dziś brakuje mu ogrania w Europie, co widać w podejmowanych decyzjach i rozgrywanych akcjach, zwłaszcza p&r. W obronie nie błyszczy, warunki fizyczne mu nie pomagają. Z dwójki rozgrywających Han lepiej rozumie koszykówkę europejską, ale generalnie jest przeciętny w kierunku słaby. Obaj wczoraj wyglądali klasę niżej od Browna.

Balmazović - to co znamy z Lublina. Atak oparty na rzucie, brak obrony. Nie był faktorem. Nie ma porównania do Ikowlewa.

Centrzy - Egwuonwu to jakaś pomyłka, ani umiejętności ani warunków, Borowski lepiej od niego wyglądał na środku. Za to Waldow... podobno jest na testach, co mogłoby się wydawać dziwne zważywszy, że ma za sobą dobry sezon w czołowym klubie ProB, wcześniej świetne wyniki w St. Marys' w niezłej konferencji (ta sama co Gonzaga), a i debiut w Europie w Belgii był obiecujący. Inaczej mówiąc dla Turowa byłby bardzo dobrym zawodnikiem, gdyby nie to, że wakacje spędził chyba w McD's! Krótko mówiąc na oko jakieś 10 kg nadwagi (!!!), a rusza się jak przysłowiowy wóz z węglem. Ale jeśli władzom Turowa starczyłoby cierpliwości to może warto poczekać na jego powrót do formy, bo to duży facet który grać w kosza na pewno potrafi. Nie wiem czy byłby lepszy od Kirka, ale tu wymiana graczy byłaby najmniej zauważalna.

Polacy - co my tu mamy? Jarecki który wypromował się w beznadziejnym Kutnie (porównajcie rolę i osiągnięcia w poprzednich dwóch sezonach kiedy mieli lepsze wyniki), Patoka który IMHO zmarnował pięć lat w Tarnobrzegu, bo mimo że grał sporo to niczego się nie nauczył - teraz trafia do zespołu gdzie jest system i wymagania, życzę mu dobrze ale przeskok może być bardzo bolesny. Han który gra w PLK tylko dzięki przepisowi. Bochno ktory lepszy nie będzie ale na zadaniowca się nadaje. No i Boro, który oby w końcu zrobił oczekiwany postęp, choć do tego potrzebne jest zdrowie, a z tym bywało raczej krucho...

Przy takim zestawie PL do walki o playoff potrzebni są jednak lepsi zagraniczni którzy zrobią różnicę na parkiecie, tych w Turowie obecnie nie widać. Ale... jeśli Waldow wróciłby szybko do formy, Mack ogarnął system, Ayers wykreował się na regularnego lidera punktowego, a zamiast Egwuonwu przyleciałby jakiś atletyczny 5/4, który w zestawie z Boro, Jareckim i dwoma obwodowymi USA nadawałby się do agresywnej gry po obu stronach, to kto wie...

To tyle, dziękuję za uwagę i pozdrawiam :)
Na górę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2017, 16:35 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2013, 20:41
Posty: 228
Lokalizacja: Pieńsk
Cypis pisze:
Hektor sprawdziłeś ceny z tamtego roku? Które bilety podrożały?
http://www.ksturow.eu/artykuly/item/618 ... netow.html


Właśnie sprawdziłem i ja bilety w zeszłym sezonie faktycznie kupowałem taniej ale okazało się, że na te zakupione przez internet było 10% zniżki i tym się zasugerowałem. W sumie masz rację, bo cena wyjściowa biletów jest taka sama jak w poprzednim sezonie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2017, 17:08 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 paź 2006, 21:23
Posty: 493
Lokalizacja: Zgorzelec
Polpharma Starogard‏ @skssportowasa 2 min.

Po pierwszej połowie prowadzimy z PGE Turów Zgorzelec 50:35


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 wrz 2017, 18:12 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 sty 2016, 23:04
Posty: 271
Turów 94:66 Polpharma. Przejmujemy pałeczkę po Siarce?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2017, 8:04 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lis 2007, 11:24
Posty: 300
Nie ma co się oszukiwać, że gramy o PO, ale nie wyciągajmy wniosków po pierwszych sparingach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 wrz 2017, 9:35 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
gargamel pisze:
Przejmujemy pałeczkę po Siarce?


Spokojnie, aż tak źle raczej nie będzie - jedno wiadomo, że naszym celem będzie awans do PO. Mam nadzieję, że Rybak wyciągnął również wnioski ze swojej pracy w poprzednim sezonie i w tym ogarnie drużynę bez niepotrzebnych scysji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 wrz 2017, 7:24 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 paź 2006, 21:23
Posty: 493
Lokalizacja: Zgorzelec
PGE Turów Zgorzelec - BK ARMEX Děčín 89:93 (22:15 44:45 72:71)

Střelci PGE: Ayera 18, Borowski 15, Mack 11, Balzmovic a Waldow 10, ...
Střelci DC: Houška P. a Pomikálek 21, Bažant 11, Halada 10, Feštr a Krakovič 8, Landa 6, Houška J. a Ježek 3, Šiška 2, Kroutil

http://www.bkdecin.cz/zapasy/detail/15- ... zgorzelec/
http://ksturow.eu/artykuly/item/897-min ... decin.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 wrz 2017, 8:38 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 paź 2006, 21:23
Posty: 493
Lokalizacja: Zgorzelec
Świetny Francis Han poprowadził PGE Turów do zwycięstwa nad niemieckim Mitteldeutscher BC 81:67

http://ksturow.eu/artykuly/item/898-pop ... -hana.html
https://www.facebook.com/KlubKibicaTUR/ ... =3&theater


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2017, 19:13 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 paź 2006, 21:23
Posty: 493
Lokalizacja: Zgorzelec
Bartek i Cameron kapitanami!

http://ksturow.eu/artykuly/item/908-bar ... anami.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2017, 17:01 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 paź 2006, 21:23
Posty: 493
Lokalizacja: Zgorzelec
Stachyra złożył rezygnację z funkcji
http://powiatzgorzelecki.info/pl/3559/5 ... span-.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2017, 21:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
No to ładnie zaczniemy sezon - ciekawe kogo teraz wcisną, a po tym sezonie znowu trzeba rozmawiać z PGE ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 wrz 2017, 6:52 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2008, 7:18
Posty: 1017
Lokalizacja: Zgorzelec
Ukazał się jakiś komunikat podający przyczynę /y odejścia Prezesa? Trochę to przypomina syndrom czarnej owcy. Kogoś trzeba było poświęcić aby inni mogli dalej gowno robić i kasę brać. Radą Nadzorczą też powinno się odwołać. Co dobrego zrobili dla klubu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 wrz 2017, 17:24 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 03 sie 2012, 10:17
Posty: 789
czarna owca? nie przesadzajmy, nie miał być prezesem od początku tylko zwąchał się z RN za plecami tych co mieli decydować o klubie, a próbowano go spuścić już od dawna... wojenki polityczne wewnątrz obozu jedynej słusznej aktualnie panującej partii rykoszetem ciągnęły klub w dół... co będzie zaś dalej? tego pewnie nie wymyśli nawet wróżbita Maciej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 wrz 2017, 18:20 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 20 paź 2006, 21:23
Posty: 493
Lokalizacja: Zgorzelec
Informacja została potwierdzona. Oto oficjalna wypowiedź Jerzego Stachyry.
Jerzy Stachyra
2 godz. ·

Kochani,

Kończę współpracę z KKS Turów Zgorzelec, przynajmniej w charakterze prezesa. Poświęciłem klubowi ostatnie półtora roku i całe swoje serce. Przyszedłem do klubu, gdy był w sytuacji naprawdę bardzo trudnej. Namawiano mnie, żebym nie podejmował się tego zadania, słyszałem nawet, że klub lepiej zlikwidować. Pomagać chciało wielu, ale byli i tacy, którzy chcieli podłożyć nogę i to wśród osób, które w ostatnim czasie stały się osobami bardzo wpływowymi.
Mimo trudności, udało się zrobić wiele. Przede wszystkim, klub zanotował dodatni wynik finansowy. Zdołaliśmy podpisać umowę ze sponsorem strategicznym na kolejne dwa lata i zrealizować jej zapisy. Zaczęliśmy znów stawiać na młodzież i na wychowanków. Do klubu wrócili doświadczeni trenerzy grup młodzieżowych, zaczęliśmy współdziałać w zakresie szkolenia. Stworzyliśmy tez kilkanaście szkółek koszykarskich dla dzieci okolicznych miejscowości. Do pierwszej drużyny wrócili nasi wychowankowie. Mimo spięć, kibice znów zasiedli na jednym sektorze i wspólnie dopingowali naszą drużynę. Wzmocniliśmy działania promocyjne i prowadziliśmy wiele pożytecznych akcji. Frekwencja na meczach zwiększyła się o kilkadziesiąt procent. Zabrakło medali, ale po prostu przestaliśmy działać na kredyt i kosztem złej sytuacji spółki. Jeżeli stać cię na Opla, a jeździsz Porsche, to jutro będziesz musiał chodzić na piechotę. Pewnie można by zrobić więcej, ale funkcjonowałem w niełatwych warunkach. Nie zawsze mogłem podejmować te decyzje, które chciałem i nie byłem jedyną osobą, która miała coś do powiedzenia w sprawach klubu. Dlatego zostaję tylko kibicem. Nie mogę odpowiadać za sprawy, na które nie mam wystarczającego wpływu i być traktowany jak przeszkodą, którą trzeba za wszelką cenę usunąć. Nic na siłę.
Jesteśmy przygotowani do kolejnego sezonu, skład jest skompletowany, zmiana powinna więc odbyć się bez większych zakłóceń.
Dziękuję za ten czas i tę przygodę. Dziękuję współpracownikom, zawodnikom i sztabowi trenerskiemu. Gorąco dziękuję kibicom, od których zawsze czułem wsparcie i zrozumienie. Do zobaczenia na trybunach, bo Turów pozostaje w sercu.

Wypowiedz pełna emocji ! Ale to się zwolnił czy jego zwolnili bo takie głosy chodzą że wypowiedzenie dostał już dawno!! Ozga ponoć do czasu powołania nowego ale ..u nas wszystko możliwe :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..