Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 17:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 03 paź 2010, 19:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Tomek podczas przedsezonowego okresu przygotowawczego w Hiszpanii i na oficjalnej stronie Chimki Moskwa 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2010, 17:09 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lut 2008, 13:55
Posty: 185
Lokalizacja: Zgorzelec
Tomek poczyna sobie znakomicie i awansowal do Euroligi po 2 wygranych z Le Mans a w tym drugim meczu :
Cytuj:
Amerykanin z polskim paszportem miał doskonałą skuteczność rzutów za trzy punkty - trafił pięć z sześciu prób, występując na parkiecie przez niespełna 22 minuty.
:smt026 :smt026 :smt026 http://www.sport.pl/koszykowka/1,65070, ... himek.html
W grupie trafia najprawdopodobniej na Prokomiaków


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 paź 2010, 14:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Kolejne ciekawe informacje o Tomku. Jeśli chodzi o prawosławie to pewnie chodzi o ten kościół - dziennikarz przetłumaczył "orthodox" tak a nie inaczej ;)

Cytuj:
Kelati: Miałem powody, by wybrać Rosję

jb, Sport Ekspres
2010-10-09, ostatnia aktualizacja 2010-10-09 20:35

Obrazek

W Hiszpanii, gdzie Thomas Kelati rozegrał poprzedni sezon, zdawało się, że ma wszystko - pewne miejsce w składzie Pamesy Walencii, możliwość życia na wybrzeżu Morza Śródziemnego i co najważniejsze - zagwarantowane miejsce w Eurolidze 2010/11, ponieważ Walencia jest zdobywcą ULEB Eurocup z zeszłego sezonu. Jednak 28-letni reprezentant Polski wolał mroźną Rosję i wielką niewiadomą, jaką niosły za sobą trzy rundy kwalifikacyjne do Euroligi. Na szczęście dla nowego klubu Kelatiego, Chimki Moskawa mają już to za sobą.

- Latem nie brakowało ofert, - opowiada Kelati. Pamesa bardzo mnie chciała zostawić, ale miałem tez kilka innych możliwości w Hiszpanii - Real, Unicaja... Propozycja padła też z greckiego Olympiakosu, gdzie zagrać mogłem już rok temu. Ostateczną decyzję podjąłem jednak po rozmowie z Sergio Scariolo (trener Chimki Moskwa - przyp. red.). Jestem zadowolony z wyboru. W Chimkach mamy bardzo przyzwoity i waleczny skład, który zagra w trzech mocnych turniejach - Eurolidze, Superlidze rosyjskiej i Jedynej Lidze VTB. Zapowiada się dobry sezon.

- Scariolo długo pracował w Hiszpanii i zmienił ją na Rosję. Powiedział, że nie żyje się tam źle, a Moskwa to piękne miasto. Rosja jest mi też specjalnie bliska dlatego, że moi rodzice są prawosławni. Mnie ochrzczono w kościele, ale tradycję prawosławne również są mi znane. Trener dodał, że widzi we mnie podstawowego niskiego skrzydłowego i to mnie przekonało, - dodał Erytrejczyk z polskim paszportem.

Kelati skomentował także zmianę pozycji na parkiecie z obrońcy na skrzydłowego. Nowy nabytek Chimek twierdzi jednak, że nie widzi w tym większego problemu. - Zabawne, ale na obozach NBA próbowano mnie nawet jako rozgrywającego! Najlepiej się jednak czuje grając na "dwójce". Grałem na tej pozycji w czasach studenckich i w pierwszych latach w Europie. Jako skrzydłowy zacząłem grać dopiero dwa lata temu w Maladze, ale teraz już się czuje na tej pozycji dosyć komfortowo. Mogę być "trójką", "dwójką", czasem odciążam też rozgrywającego.

- Gra z Kobem Bryantem i innymii gwiazdami w NBA była niesamowita. Miałem małe szanse na podpisanie stałego kontraktu, ale zainteresowanie klubu moją osobą rosło. Rozmawiałem z Philem Jacksonem i GM "Lakersów" Mitchem Kupczakiem, przekonywali mnie, że to dla mnie najlepszy zespół spośród klubów NBA. W tym roku Lakers znowu mnie zapraszali do gry w lidze letniej. Jestem jednak znany w Europie i nie chciałem ryzykować tym wszystkim dla NBA, gdzie długo bym czekał na swoją szansę na ławce rezerwowych. Mam już 28 lat i najbliższe 4-5 powinny być najlepsze w mojej karierze. Chce je spędzić grając, a w Chimkach mam taka możliwość - tłumaczył Thomas Kelati.
za: http://www.sport.pl/koszykowka/1,65031, ... Rosje.html

Kelatiego po awansie do Euroligi doceniają już koledzy z zespołu, np. Vitaly Fridzon: "I would especially like to praise Thomas Kelati. By nature he is a leader, he is a great player with an established throw, and just a good guy. During all the game he was tormenting as defense, as attack of the French."


Ostatnio zmieniony 10 paź 2010, 14:47 przez paawlus, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2011, 22:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Thomas Kelati poprowadził swoją drużynę do wysokiej wygranej w rosyjskiej Superlidze.
W 16. kolejce BK Chimki pokonały na własnym parkiecie Niżny Nowgorod 93:64. Kelati w 30 minut miał 18 punktów (4/4 za 2, 3/6 za 3, 1/1 za 1), miał 4 zbiórki i 3 asysty.
za:http://polskikosz.pl/news/102058/rosja__skuteczny_kelati.html

statsy i foty: http://www.pbleague.ru/en/games/statistics/79


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2011, 10:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2009, 8:30
Posty: 1319
Głosowanie na uczestników Meczu Gwiazd w Wielkiej Rasyji... klikamy na Tomka:

http://www.pblallstar.ru/en


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 0:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Rosja: Sensacyjny awans Kelatiego

PolskiKosz.pl | Świat | 07.06.2011, 20:13

BK Chimki z Thomasem Kelatim w składzie sprawiły sporą niespodziankę eliminując w półfinale ligi rosyjskiej UNIKS Kazań Macieja Lampego.

Chimki przegrywały po dwóch meczach serii 0-2, a jednak zdołały zwyciężyć w trzech kolejnych spotkaniach i zakończyć rywalizację wynikiem 3-2. W decydującym, piątym starciu Chimki triumfowały w hali rywala 61:54.

Po fatalnej dla UNIKS-u pierwszej połowie było 32:16 dla gości. W trzeciej kwarcie gospodarze wreszcie wzięli się do pracy. MVP rundy zasadniczej Lampe rzucił w tej części 8 “oczek”, a drużyna z Kazania doprowadziła do wyniku 44:46. Zremisować bądż wyjść na prowadzenie się nie udało. Ostatnią część kapitalnie zaczął Zoran Planinić (trzy trafienia z rzędu), a po trójce Kelatiego przyjezdni odskoczyli na 11 punktów (49:60).

Lampe był najlepszym strzelcem meczu z 17 punktami (7/14 za 2, 1/2 za 3), miał 3 bloki i 4 zbiórki. Kelati zdobył 10 punktów (1/6 za 2, 2/3 za 3, 2/2 za 1) dla Chimek, których najskuteczniejszym zawodnikiem był Planinić (17).

Warto przypomnieć, że do tego meczu nie doszłoby, gdyby nie rzut Kelatiego sekundę przed końcem czwartego meczu w Chimkach. To dzięki niemu podmoskiewska ekipa przedłużyła szanse na finał. O złoto zagra z CSKA Moskwa.
za: http://polskikosz.pl/news/102779/rosja_ ... tiego.html


Ciekawostka - trenerem Kelatiego jest teraz były trener Śląska Rimas Kurtinaitis - pamiętający go z parkietów PLK.
W finale Tomek zagra przeciw CSKA - zobaczcie jak ich ostatnio załatwił ;)
http://www.youtube.com/watch?v=2p0XaNawiso

Fotki z meczów z Uniksem:


Ostatnio zmieniony 08 cze 2011, 0:45 przez paawlus, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 cze 2011, 6:49 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
No to pojechał z Lampe :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2011, 13:22 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:04
Posty: 211
Lokalizacja: monitor
witam
a ja mam pytanie czy ktos wie gdzie bedzie mozna zobaczyc dzisiejszy mecz Tomka Kelatiego(internet tv) z cska i o ktorej
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2011, 16:06 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 wrz 2010, 11:13
Posty: 320
Lokalizacja: Zgorzelec
Tu masz meczyk, ale po rosyjsku. Trwa od 17 do 19. Po pierwszej połowie 30 do 29 dla CSK, oby się to zmieniło.
http://realtvsport.com/channel-6.php


Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, 16:37 przez Tom#11, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2011, 16:46 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 02 wrz 2008, 8:04
Posty: 211
Lokalizacja: monitor
wielkie dzieki i tak jak mowisz oby sie zmienilo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2011, 17:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Mecze na żywo lecą na stronie oficjalnie współpracującej z rosyjską ekstraklasą:
http://yatv.ru/pbltv/


Cytuj:
Rosja: Kelati coraz bliżej złota
PolskiKosz.pl | Świat | 11.06.2011, 20:46

BK Chimki z Thomasem Kelatim w składzie od wygranej rozpoczęły finał ligi rosyjskiej.
Rosja: Kelati coraz bliżej złota Prowadzone przez byłego trenera Śląska Wrocław Rimasa Kurtinaitisa Chimki pokonały niespodziewanie na wyjeździe wyżej notowany CSKA Moskwa 77:72. Kelati w ciągu 30 minut zdobył 4 punkty (1/1 za 2, 0/2 za 3, 2/2 za 1) i miał 3 zbiórki. 16 punktów rzucił Kresimir Loncar, a 15 - Witalij Fridzon. 19 "oczek" w CSKA miał Andriej Woroncewicz.

Drugie spotkanie odbędzie się w niedzielę 12 czerwca także w Moskwie.

Tymczasem w drugim meczu o brązowy medal świetnie spisal się Maciej Lampe. Łodzianin zdobył 33 punkty (12/21 za 2, 2/3 za 3, 3/3 za 1) i miał 10 zbiórek w 33 minuty. Jego UNIKS Kazań pokonał Lokomotiw Kubań 81:80 i w serii do trzech zwycięstw prowadzi 2-0.
za: http://polskikosz.pl/news/102796/rosja_ ... zlota.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 cze 2011, 14:35 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 wrz 2010, 11:13
Posty: 320
Lokalizacja: Zgorzelec
No teraz jest remis po 1. Zapowiada się ekscytująca walka do końca o mistrzostwo Rosji. Jesteśmy z Tobą. Prowadź BK Chimki do zwycięstwa. :o

No niestety przegrali dzisiaj. Tomek zdobył tylko 4 pkt. Czekamy na następne mecze.
http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... -ligi-kos/

[ Dodano: Czw Cze 16, 2011 5:57 pm ]
Właśnie Tomek zakończył finały ligi ze srebrnym medalem na szyi. Niestety nie udało się pokonać CSK. Dalej trwa panowanie głównej Moskwy na Rosji.


http://www.sportowefakty.pl/koszykowka/ ... e-srebrem/


Ciekawe gdzie teraz zagra Kelati? Czy może przedłuży umowę, lub pójdzie za lepszą ofertą?

???


Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 17:57 przez Tom#11, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sie 2011, 11:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Oby rdzenni Polacy podchodzili tak do reprezentowania Polski jak naturalizowany Tomek...


Cytuj:
Eurobasket 2011. Naturalizowany Amerykanin: Dla Polski dam z siebie 110 procent

ceg, mo
29.08.2011 aktualizacja: 2011-08-29 19:44

- Czuję zmęczenie w nogach, piłka po moich rzutach nie zawsze wpada do kosza, ale nie szukam usprawiedliwień. Chcę grać dla Polski i dam z siebie przynajmniej 110 proc. - mówił tuż przed wylotem na Litwę naturalizowany Amerykanin Thomas Kelati. Koszykarskie mistrzostwa Europy Polacy zaczynają w środę od meczu z Hiszpanią.

Udział Kelatiego w turnieju jeszcze kilkanaście dni temu był niepewny - 29-letni rzucający, który w czerwcu przeszedł artroskopię kolana, robił dodatkowe badania, by upewnić się, że po kontuzji nie ma śladu. - Trener Ales Pipan mówił mi, że jeśli nie czuję się zdrowy i w pełni sił, to żebym się nie zmuszał. Ale ja chcę grać w reprezentacji. Nie ma z nami Marcina [Gortata], Maćka [Lampego], Michała [Ignerskiego] i nie chciałem być kolejnym ważnym graczem, który mówi, że zagra, a potem się wycofuje. Trzeba pokazać, że w kadrze chce się występować - tłumaczył Amerykanin, klepiąc się w pierś w miejscu, gdzie na koszulce zwykle znajduje się godło.

Kelati powinien być liderem drużyny obok rozgrywającego Łukasza Koszarka i podkoszowego Szymona Szewczyka. Jak ocenia swoją formę? - Kolano mnie już nie boli, fizycznie czuję się na 80-85 proc. Po przerwie spowodowanej zabiegiem mam lekką nadwagę, bo 15-20 sekundach twardej obrony czuję zmęczenie w nogach, ale dam z siebie wszystko - mówi Kelati.

Polacy zagrają w Poniewieży w grupie A z broniącą tytułu Hiszpanią, gospodarzem Litwą, wicemistrzem świata Turcją, gospodarzem igrzysk Wielką Brytanią oraz Portugalią, która awansowała z dodatkowych eliminacji. Do drugiej fazy wyjdą trzy z sześciu drużyn. - Nie skupiam się na tym, że wszyscy twierdzą, że mamy małe szanse. Wiele razy grałem w zespołach, które przegrywały, choć nie powinny, występowałem też w drużynach uważanych za słabeuszy, które pokonywały faworytów - mówi rzucający rosyjskiego BC Chimki.

Transmisja środowego meczu z Hiszpanią o 14.15 w TVP 2. Spotkania ME relacjonować będzie także TVP Sport.
za: http://www.sport.pl/koszykowka/1,116361 ... olski.html


Ostatnio zmieniony 31 sie 2011, 11:58 przez paawlus, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sie 2011, 12:43 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 wrz 2010, 11:13
Posty: 320
Lokalizacja: Zgorzelec
Dzisiaj mecz z Tomkiem i ekipą, będzie transmisja od godziny 14:15. A następne:
01.09 - 19:45 Polska - Litwa
02.09 - 16:45 Polska - Portugalia
04.09 - 16:45 Polska - Turcja
05.09 - 14:15 Polska - Wielka Brytania

Wszystko na TVP 2 będzie można obejrzeć. Kibicuje i Trzymam kciuki.
;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sie 2011, 13:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Wywiad tv z Tomkiem przed meczem z Hiszpanią:
http://sport.tvp.pl/koszykowka/eurobask ... ch/5188591


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..