Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2006, 5:24 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2006, 7:18
Posty: 208
Lokalizacja: Zgorzelec
Jeszcze trochę i będzie trzeba wystąpić tu z listem "W obronie bombasa"...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2006, 22:37 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
dam sobie radę, spokojnie :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 8:48 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
"Imię Jacka Kuronia chcą nadać swojej szkole uczniowie, ich rodzice i nauczyciele z CXIX Liceum Ogólnokształcącego przy Złotej na Woli. Stosowny wniosek wysłali do urzędu dzielnicy już pod koniec września 2006 r. Nikt się nim nie zajął. - Było to wstrzymywane przez zarząd dzielnicy zdominowany przez PiS. Nie pokazano go ani komisji oświaty, ani radnym - twierdzi Joanna Tracz-Łaptaszyńska, szefowa klubu radnych PO na Woli."

"Przeszłość Jacka Kuronia jest niewyjaśniona. Niektóre media twierdziły, że rozmawiał z SB. Czy społeczność szkolna wzięła pod uwagę, że materiały z IPN-u nie są jeszcze jawne? Co stanie się, gdy się okaże się, że to nie tylko pomówienia? - pytała Beata Gosiewska, też radna PiS i żona posła Przemysława Gosiewskiego. W ubiegłej kadencji szefowała na Woli komisji oświaty, kultury i sportu."
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 30391.html

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 9:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
a co z Abp Wielgusem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 11:11 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Ciekawy jestem, jak długo trzeba będzie czekać, aż odezwą się głosy aby zlustrować JPII :-? Wydaje mi się, że oceniając człowieka należy brać pod uwagę jego znaną działalność przede wszystkim. Bo trudno przyjąć ze zrozumieniem w przypadku Kuronia, że jeśli nawet miał podejrzane kontakty z SB, to szkodził ludziom /oprócz oczywiście tych związanych z ówczesną władzą/. Co do nadawania imion, mam wrażenie w wielu przypadkach, że dla nadających ważniejsza jest doraźna polityka, niż uhonorowanie patrona. Bez względu na 'lewo' i 'prawo'. I dlatego sceptycznie podchodzę do przypadków, które wywołują wielkie emocje, bowiem dla wywołania tych emocji są zastosowane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 12:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bombas3 pisze:
Wydaje mi się, że oceniając człowieka należy brać pod uwagę jego znaną działalność przede wszystkim.


rozumiem, ze nieznaną działalność tez trzeba brac pod uwagę, ale nie przede wszystkim ;)

jakis czas temu, miłościwie nam rządząca komuna i jej służby oddały władze ludowi, był czas, duuuzo czasu, by sie "wyspowiadać" (nawet Bog nie odpusci jak się nie wyspowiadasz) i każdy miał prawo powiedzieć, ze ta pier....ona, parsz...wa, komuna zmusiła mnie do podpisania/chodzenia/opowiadania/kablowania choć tego nie chciałem, ale mnie zmusili sku...syny - bylem człowiekiem słabej wiary/siły i nie mogłem się oprzeć.

nawet Grass sam się przyznał, a niektorzy modlą się, by lustracja nie ruszyła z miejsca bo wyjdzie ich "nieznana działałność" i... klops.

Dla mnie autorytetem nie jest ten, co nie popełnia błędow (bo takich ludzi nie ma) ale ten, kto do błedu potrafi się przyznać.

PS.
nie znam zyciorysu s.p. pana Kuronia ani Abp Wielgusa, ale gdyby powiedzieli wczesniej co robili i z jakich pobudek, to ten caly szum, ktory "wywołuje wielkie emocje" by nie miał racji bytu...

... moim skromnym zdaniem


Ostatnio zmieniony 05 sty 2007, 15:06 przez tadam, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 12:15 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
rozumiem, ze nieznaną działalność tez trzeba brac pod uwagę, ale nie przede wszystkim
miałem tu na myśli szybkość i łatwość dostępu do tej znanej a nie mniejszą wagę tej nieznanej, jeśli już chodzi o 'słówka ;)

Cytuj:
Dla mnie autorytetem nie jest ten, co nie popełnia błędow (bo takich ludzi nie ma) ale ten, kto do błedu potrafi się przyznać.
tu, w przypadku JPII i Kuronia mógłby być mały kłopot :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 13:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bombas3 pisze:
Cytat:
Dla mnie autorytetem nie jest ten, co nie popełnia błędow (bo takich ludzi nie ma) ale ten, kto do błedu potrafi się przyznać.
bombas3: tu, w przypadku JPII i Kuronia mógłby być mały kłopot :|


przyznam, ze nie wiem, na czym by ten klopot polegac mial :(
co prawda dogmat o nieomylnosci chroni JPII w okresie papiestwa, ale przed wyborem mogl mylic sie ile tylko dusza zapragnie... ale wtedy nie wybrano by go papiezem.

bombas, chodzi mi o sposob wyplyniecia informacji o wspolpracy. Czy osoba chowajaca glowe w piasek, czekajaca by niechlubna przeszlosc gdzies sie rozplynela, spalila razem z aktami, zasluguje na miano autorytetu? Zwlaszcza, ze nie chodzilo tu o pospolite przestepstwa, nie byl zlodziejem, nie byl pedofilem, nie byl w mafii tylko zostal zmuszony! do wspolpracy (by dostac paszport) to dlaczego w 1991 nie powiedzial (powiedzieli):
"Wiecie co ja musialem robic by za granice wyjechac? podpisac to i to - takie to byly czasy"
ale tego nikt nie zrobil - dlaczego? ja sie tylko pytam...

---
Jak u mnie w garazu znajda kradzione auto, to na nic moje tlumaczenia,
ale jak sam sie zglosze i powiem, ze kolega mnie zmusil i pijany bylem, to moze nie pojde siedziec, zwlaszcza, ze nie bylem jeszcze karany.

to dziala od wiekow - albo ktos potrafi przyznac sie do bledu, wtedy go ocenimy, albo bedzie to ukrywal i biada mu jesli na jaw to wyjdzie.

PS.
polskie czcionki gdzies mi uciekly, ale mam nadzieje, ze tekst jest czytelny :-?


Ostatnio zmieniony 05 sty 2007, 15:07 przez tadam, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 13:26 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
nie znam zyciorysu s.p. pana Kuronia ani Abp Wielgusa, ale gdyby powiedzieli wczesniej co robili i z jakich pobudek, to ten caly szum, ktory "wywołuje wielkie emocje" by nie miał racji bytu...


a niby do czego Kuroń ma się przyznać? do tego że siedział 7 lat w więzieniu za krytyke komunizmu, ze mu ubecja żonę zabiła, ze mu skatowano dzieciaka, że był permanentnie inwigilowany i szykanowany? co miał jeszcze zrobić, żeby Polacy mu uwierzyli? wystrzelic sie w kosmos?
facet poświęcił siebie i swoją rodzinę dla dobra reszty. Ty byś tak zrobł?
Dzisiaj syn kolaboranta czynnie popierającego stan wojenny nazywa go zdrajcą, a pisiaki, których ubecja olewała jako niegroźnych- dziś w glorii chwały kombatanckiej wątpia w jego dobre intencje.
oburzamy się na warcholstwo szlacheckie jako przyczynek rozbiorów, ale czy dzisiaj coś się w tej kwestii zmieniło? dalej jesteśmy rozhisteryzowaną masą plujacą na własne autorytety

życiorys Kuronia i to co robił i do czego sie niby nie przyznał znajdziesz w "Wiara i Wina" oraz w "Gwiezdny Czas"Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 13:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
zubek pisze:
życiorys Kuronia i to co robił i do czego sie niby nie przyznał znajdziesz w "Wiara i Wina" oraz w "Gwiezdny Czas"


poczytam i sie zglosze...

nie chce szargac niczyich autorytetow - moim autorytetem nie jest ani s.p. Kuron ani Abp Wielgus, bo jak juz pisalem nie znam ich zyciorysow.

chodzi mi bardziej o problem lustracji, ktory ciagnie sie jak flaki z olejem po naszej historii najnowszej. Jest jakis IPN, sa jakies akta i przy byle okazji wyciaga sie jakiegos zbuka i smierdzi nim przez tydzien caly kraj.

jedni sa oczerniani inni wybielani, a publika ma niezla zabawe. Wine ponosza czesto sami zainteresowani przemilczajac sprawe.
Zubek, jesli Kuron nic nie ma na koncie - to ocenie podlegaja jego oszczercy i im biada.

moze lepiej bylo zalozyc osobny post - bo rzeczywiscie nad Kuroniem i tak tego blota juz duzo lezy :|


Ostatnio zmieniony 05 sty 2007, 15:07 przez tadam, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 20:14 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Czy osoba chowajaca glowe w piasek, czekajaca by niechlubna przeszlosc gdzies sie rozplynela, spalila razem z aktami, zasluguje na miano autorytetu?
nie zasługuje

co do Jacka Kuronia, jego lewicowe poglądy powodują, że ma tylu wrogów. Problem w tym, że nie wszyscy rozróżniaja 'lewicowości' od 'postkomuny' i dokąd nikt ludziom nie wytłumaczy w czym rzecz, tak będzie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 23:06 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3 pisze:
co do Jacka Kuronia, jego lewicowe poglądy powodują, że ma tylu wrogów. Problem w tym, że nie wszyscy rozróżniaja 'lewicowości' od 'postkomuny'


ot właśnie! chyba w tym tkwi problem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sty 2007, 7:11 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
No to może znalazłby się ktoś, kto w krótkich słowach te różnice by wskazał?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sty 2007, 12:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
bombas3 pisze:
Ciekawy jestem, jak długo trzeba będzie czekać, aż odezwą się głosy aby zlustrować JPII :-?


lustracja Wojtyły nie miałaby sensu, bowiem skończyłaby się wojną domową w przypadku znalezienia czegokolwiek - przykład wczorajszej reakcji tłumu na abdykację Wielgusa był bardzo wnioskotwórczy.
A ciekawych innego spojrzenia na Wojtyłę odsyłam do książki niejakiego Horsta Herrmanna "Jan Paweł II złapany za słowo", można ją kupić np tu:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=155316705
nie jest to książka oszołoma
http://www.uraeus.home.pl/autor/horst.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..