Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2006, 0:18 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Broszura: Dokonaliśmy tego wspólnie 2002-2006, która się ukazała jest tylko jednym z elementów informacji o pracy samorządu, jaka powinna docierać do mieszkańców. Stanowi podsumowanie niektórych dziedzin w minionym okresie. A dla nas powinno być to ważne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2006, 11:51 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Broszura: Dokonaliśmy tego wspólnie 2002-2006, która się ukazała jest tylko jednym z elementów informacji o pracy samorządu, jaka powinna docierać do mieszkańców. Stanowi podsumowanie niektórych dziedzin w minionym okresie
pardon, dla mnie nie ma ona żadnej wartości informacyjnej, jest zwykłą ulotką propagandową, o czym świadczy okres jej wydania, obarczoną licznymi błędami. Opinia moja, jak się okazuje nie jest odosobniona.
Informacja o bieżących działaniach samorządu powinna być dostępna powszechnie i regularnie przez całą kadencję a nie dopiero gdy się kadencja kończy. Podobnie jest z różnymi spektakularnymi inwestycjami miejskimi: powinny być rozłożone w czasie a nie kumulowane na ostatnie trzy miesiące przed wyborami. No ale, nie byłoby wtedy efektu propagandowego :wink:
Nie o taką informację mi chodzi.
No i liczba mnoga sugeruje, że i ja uczastniczę w tych wszystkich dokonaniach. Nic podobnego :D
I jeszcze: ludzi bardziej interesuje przyszłość, niż przeszłość, a o tym w ulotce nie ma :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2006, 22:13 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2005, 20:49
Posty: 257
Lokalizacja: stąd
Czytam sobie dyskusję w tym wątku, w innych tzw. przedwyborczych także. Poziom dyskusji mnie niepokoi. Odpowiada on niestety temu na szczytach władzy. Dzielenie ludzi na tych z lewicy z prawicy z centrum. A może podzielić kandydatów na tych uczciwych i mądrych z jednej strony oraz kłamców i głupich z drugiej? Nie sugerować się czy ktoś jest czerwony czy niebieski, różowy czy zielony. Bo akurat w samorządzie to nie ma większego znaczenia. Natomiast ma znaczenie to, czy będzie tam siedział jakiś oszołom czy człowiek mądry i prawy. Mierzi mnie przykładanie różnych miar do różnych kandydatów w zależności od poglądów politycznych. Mamy najlepszy przykład w Sejmie. Czy chcemy by coś takiego spotkało nas w Zgorzelcu?
Cytuj:
No i liczba mnoga sugeruje, że i ja uczastniczę w tych wszystkich dokonaniach. Nic podobnego

Na amfiteatrze wisiał baner o tym, że sponsorem imprezy jest burmistrz i rada. Zarzucano mu wtedy, że to my wszyscy mieszkańcy sponsorujemy tą imprezę. Kiedy gość w ulotce mówi, że osiągnięcia są naszym wspólnym dokonaniem, okazuje się, że znów robi źle. Jakoś dziwnie. Jak się chce komuś dowalić to zawsze kij się znajdzie. Tylko, że nie ma to nic wspólnego z obiektywną oceną.
Czy mając poglądy prawicowe mam głosować na Kajetana M. niezależnie od tego jak oceniam jego kwalifikacje etyczne. Czy będąc liberałem mam poprzeć bombasa3 bo startuje z listy PO? Albo czy moje poglądy lewicowe zdeterminują głosowanie na Macieja D.?
Będę wybierał nie po kolorzę ale po tym kim kandydat jest, co dotychczas zrobił czy jest ortodoksyjnym fanatykiem czy człowiekiem kompromisu. Bo właśnie na mądrym kompromisie opiera się sztuka rządzenia.
P.S. Przepraszam Cię bombas za to niefortunne zestawienie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 wrz 2006, 7:56 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
W kwestii:
Cytuj:
No i liczba mnoga sugeruje, że i ja uczastniczę w tych wszystkich dokonaniach. Nic podobnego
chodziło mi tylko i wyłącznie o to, że nie pod wszystkim bym się podpisał, dlatego użycie w przysłanej mi ulotce /jednak mnie nie pominięto :lol: / liczby mnogiej, sugerujące mi mój udział, bez mojej aprobaty, odbieram jako nieuzasadnione.
Też jestem Deczko zdania, że w mieście takim jak nasze, przynależność partyjna nie gra takiej roli, jak w wyborach do parlamentu. Tu się wszyscy mniej, lub bardziej znają i wybierając pana /panią/ x czy y kierują się bardziej własną opinią opartą o znajomość osoby.
Tutaj wrócę do poruszanej już wiele razy sprawy dostępności i przepływu informacji. Kształtowana jest ona niestety, w wielu przypadkach przez slogany propagandowe, przez nieobiektywne ulotki i tu również przytaknę, iż potrzeba własnego aparatu analitycznego i nieco doświadczenia, aby głosu w wyborach nie zmarnować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 paź 2006, 20:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 lis 2005, 21:39
Posty: 76
Przynalezność partyjna na pewno nie gra roli, jeżeli człowiek ma silną osobowość i nie daje sobą manipulować. Ale gdy człowiek jest słaby, to robi wszystko, co mu partia każe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 paź 2006, 22:14 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Ale gdy człowiek jest słaby, to robi wszystko, co mu partia każe.
w miejsce 'partia' można tu wstawić cokolwiek :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..