Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 wrz 2006, 18:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Co wecług was zmieniło się po wydarzeniach z 11 września. Czy wojny które zostały rozpętane z powodu "wspierania terroryzmu " były potrzebne i czy je popieracie ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2006, 18:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Mi zawsze 11 wrzesnia bedzie sie kojarzyl z jednym: mialem wtedy na pierwszym roku poprawke z analizy matematycznej. Wazyly sie moje losy, czyli od tego czy ja zdam, czy nie...Przez cale 2 miesiace wakacji dziobalem na okraglo calki i rachunek rozniczkowy, w koncu okazalo sie,ze zdalem...Wychodzilem z budynku na Placu Slowianskim w Zielonej Gorze szczesliwy jak cholera, przeciez wlasnie zaliczylem rok studiow na informie! Chwile pozniej siedzialem juz w autku i gnalem do Zgorzelca sluchajac radyjka, wtedy wlasnie pierwszy samolot uderzyl w pierwsza wieze...
Od tej pory wspomnienie tego dnia wzbudza moje mieszane uczucia, bo z jednej strony to byl dla mnie dobry dzien, jak sie okazalo pozniej byla to pierwsza i ostatnia moja poprawka na studiach, ktore juz ukonczylem. Z drugiej strony pamietam relacje w telewizji nadawane przez kilka kolejnych dni...
Osobiscie popieram wojny w imie walki z terroryzmem. Nie ma innej opcji. Fanatycy zaslepieni idea nie daja nawet szansy, by z nimi negocjowac. Dla nich najwiekszym zaszczytem jest umrzec za kraj, za Allaha - nie wyobrazam sobie innych technik walki z terroryzmem.
I tak za duzo fanatycy osiagneli: udalo im sie zastraszyc wiekszosc cywilizowanego swiata, zaszczuc go i trzymac w niepewnosci.
Prawda jest niestety taka,ze nawet male, kilkuletnie dzieciaki sa juz tak wychowane, ze poza uczuciem nienawisci i checia smierci "meczennika" nie znaja zadnych innych. Wtedy jedynym rozwiazaniem wydaje sie byc eliminacja...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2006, 19:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Moim zdaniem można niszczyć cele które zagrażają innym narodą. ale niezabijając przy tym masy cywili - sam jestem za tym zeby zabijać tylko tych którzy na to zasługują ( chociaż teoretycznie nie nam oceniać bo nie potrafimy zachowac życia tym któzy zasługują na to ). Co do wojny w Iraku to tam akurat w nieiwelkim stopniu chodziło o teroryzm a raczej o rope, bo jeżeli Ameryka chce walczyć z całym złem to czemu nie zrobi nalotu na Iran ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2006, 20:30 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
Owego dnia miałem wolne i koło godz 7.30 przy śniadaniu zacząłem skakać po kanałach i po jakimś czasie trafiłem na CNN i zacząłem śledzić, a potem już TVN24. Od pierwszego samolotu byłem na bieżąco.
Moim zdaniem bin laden to świder - tak jak ich przeświadczenie, że niemuzułmanin jest wrogiem. Co to za religia :?: :?: :?:
Oni nie są normalni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 wrz 2006, 22:10 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
qba pisze:
Co to za religia :?: :?: :?:
Oni nie są normalni.


Dlaczego dyskryminujesz Islam dlatego że kilku oszołomów poddanych praniu mózgu postanowiło dokonać takiego czynu ? Te wydarzenia to nie wina religi, tylko jej nadinterpretowania i pewnych złożonych uwarunkowań kulturowych.

Moje wspomnienie tamtego dnia, to przede wszystkim relacja w RMF FM i radiowy spiker mówiący paranoicznie histerycznym głosem, powtarzający co chwilę słowa "apokalipsa" itp.

Tak naprawdę, dla większości z nas zamach na WTC to czysta abstrakcja. Śledziliśmy go na ekranach telwizorów, w gazetach i innych mediach, ale tak naprawde nie wpłynął on znacząco na nasze życie. Jego skutki odczuliśmy jedynie pośrednio, poprzez wzmożone kontrole na lotniskach czy granicach, wzrost cen paliw , czy ogólnopolską paranoję miedialną próbującą wmówić nam że istnieje realne zagrożenie ze strony al-kaidy.

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 0:13 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie miałem na celu dyskryminacji Islamu.
Podejście typu kilku oszołomów trochę nie pasuje bo nie jest ich kilku.
Moim zdaniem świat się zmienił od tamtej pory i raczej nigdy już nie wróci do stanu sprzed 11.09.01.
Denerwuje mnie to, że mordują niewinnych - debile.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 0:50 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sie 2006, 11:27
Posty: 99
Lokalizacja: Zgorzelec
,,Świat się zmienił"-jak qba napisał,bo poważnie zaczęło się podchodzić do niektórych spraw.Wystarczy popatrzeć,jakie możliwości mają tzw bogate państwa,teraz już byle głupki nie zaskoczą Ameryki.A co tam ameryki,na każdym(nawet małym lotnisku)jest teraz profesjonalna ochrona.Okazuje się,że z debilami nie ma żartów.Tylko czemu tak późno zaczęło się ich doceniać?Odpowiedź jest prosta:bo nigdy nikt nie odczuł tego problemu na własnej skórze(tylko w telewizji widziano)...Ale jak ,,głupki uderzyli w tzw ,,potęgę".....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 6:18 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy ktoś z was widział "Loose Change"? Obejrzyjcie i potem sądźcie.

Właściwie to nawet nie trzeba nic oglądać. Wystarczy rozejrzeć się wkoło, żeby zauważyć, że tzw. "wojna z terroryzmem" udaje się bardzo średnio. Nie uważacie, że jest coś dziwnego w fakcie że światowe mocarstwo dysponujące nieskończonymi możliwościami i środkami finansowymi nie potrafi namierzyć jednego Araba? A może chodzi o to, żeby gonić króliczka a nie złapać go?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 8:34 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
qba pisze:
Owego dnia miałem wolne i koło godz 7.30 przy śniadaniu zacząłem skakać po kanałach i po jakimś czasie trafiłem na CNN i zacząłem śledzić, a potem już TVN24. Od pierwszego samolotu byłem na bieżąco.
Moim zdaniem bin laden to świder - tak jak ich przeświadczenie, że niemuzułmanin jest wrogiem. Co to za religia :?: :?: :?:
Oni nie są normalni.

Coś chyba przekręciłeś.
7.30, (czy tam 8.00) to była U NICH. chyba.
U nas ok 14.00 - jakos tak.
Myle sie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 8:42 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
z_drw pisze:
Coś chyba przekręciłeś.
7.30, (czy tam 8.00) to była U NICH. chyba.
U nas ok 14.00 - jakos tak.
Myle sie?


Nie mylisz się. Wracałem wtedy wcześniej samochodem z pracy, kiedy w "Zetce" (wtedy jeszcze słuchałem tej stacji) usłyszałem o pierwszym samolocie. Musiało być miedzy 14 a 15 czasu polskiego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 8:42 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
z_drw pisze:
7.30, (czy tam 8.00) to była U NICH. chyba.
U nas ok 14.00 - jakos tak.
Myle sie?


Nie ,dokładnie to chyba 14.30 akurat jechałem Armii Krajowej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 8:48 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Ernesto pisze:
z_drw pisze:
7.30, (czy tam 8.00) to była U NICH. chyba.
U nas ok 14.00 - jakos tak.
Myle sie?


Nie ,dokładnie to chyba 14.30 akurat jechałem Armii Krajowej.

OK. nie chodzi mi o minuty.
Róznica siedmiu godzin jest już jednak znacząca ;)

Ale qba był wtedy w Nowym York'u pewnie, o!
i oto jest wyjasnienie jego postu ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 20:24 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwie 2006, 17:52
Posty: 211
Lokalizacja: Struga 22
wiecie, wczoraj akurat trafiłam na pewien blog, na pewna notkę... od razu uprzedzam, autor bloga jest bardzo odwaznym czlowiekiem, jego slowa moga niektorych obrazic.
ale przedstawia dosc ciekawy aspekt tej sprawy. (dwa pierwsze akapity można spokojnie pominąć)

http://kominek.blox.pl/2006/09/WTC.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 20:48 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
becia pisze:
od razu uprzedzam, autor bloga jest bardzo odwaznym czlowiekiem


Odwaga w internecie jest niezwykle tania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 21:03 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
mrbyte pisze:
becia pisze:
od razu uprzedzam, autor bloga jest bardzo odwaznym czlowiekiem


Odwaga w internecie jest niezwykle tania.


Wygłaszanie tego typu tez nie nazwałbym odwagą. a jedynie odrzuceniem swego rodzaju "standardów" rozumowania w rozważaniach na ten temat.

http://kominek.blox.pl/ pisze:
Idioci zamartwiający się nad WTC i ci, którzy 11 września patrzą smutnym wzrokiem na telewizor to hipokryci. Czystej rasy hipokryci. Hipokrytami jesteście wy, wasze rodziny i wasi znajomi.Jest wam przykro patrząc na tragedię narodu, który prowadzi wojny o surowce i który z uśmiechem na ustach oglądał relacje z ataku na Irak. To oni prowadzą wojnę i jeśli atakują to niech k***a teraz się nie dziwią, że są kontratakowani.

[...]Dlaczego nie współczujecie przeciętnemu Mohammedowi, a współczujecie przeciętnemu Johnowi?[...]




To radykalne postawienie sprawy, ale zgadzam się praktycznie w stu procentach.

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..