Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 2:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2006, 14:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Tak sobie poczytałem ten manifest i już widzę że w kolejce do władzy Zieloni będą czekać i czekać. Cholernie śmiały program, szczególnie w sferze społecznej. W Polsce to nie przejdzie, nie w najbliższym czasie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2006, 15:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
jak do tego iście Shrek`owego podejścia do rzeczywistości dodać fragment deklaracji osobistej Krytycznego z jego strony - cytat"silna alergia, na wszelkie przejawy prawicowo - narodowej retoryki" koniec cytatu
to ci spokojniejsi już mogą dzwonić do Irlandii z rejestracją miejsc a ci bardziej waleczni w tym ja jedziemy po nauki na Węgry.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2006, 15:58 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Cytuj:
ak do tego iście Shrek`owego podejścia do rzeczywistości dodać fragment deklaracji osobistej Krytycznego z jego strony - cytat"silna alergia, na wszelkie przejawy prawicowo - narodowej retoryki" koniec cytatu
to ci spokojniejsi już mogą dzwonić do Irlandii z rejestracją miejsc a ci bardziej waleczni w tym ja jedziemy po nauki na Węgry.


Napisz to jeszcze raz, tylko użyj mniej zawiłego sposobu rozumowania. Chciałbym Ci odpowiedzieć, ale nie wiem czy właściwie pojąłem o co Ci chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2006, 18:06 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
no szkoda ze się niechcesz wysilić , w każdym razie jak czytam ten manifest zielonych to wiem jestem pewien ze próba jego realizacji zakończy się sytuacją jaka mamy dzis na Węgrzech. A tego shreka jako postawę wyciągnąłem z twojej strony cytujesz tam shrek i myśle że tylko tego typu postawy w "zielonym" otoczeniu moga przeżyć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2006, 21:12 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
bog180 pisze:
no szkoda ze się niechcesz wysilić , w każdym razie jak czytam ten manifest zielonych to wiem jestem pewien ze próba jego realizacji zakończy się sytuacją jaka mamy dzis na Węgrzech. A tego shreka jako postawę wyciągnąłem z twojej strony cytujesz tam shrek i myśle że tylko tego typu postawy w "zielonym" otoczeniu moga przeżyć


A to niby dlaczego łaczysz manifest z wydarzeniami na Wegrzech ? Co ma piernik do wiatraka ? Manifest jest zbiorem idei i pewnych pomysłów na to że można rządzić inaczej i inaczej patrzeć na gospodarkę i stosunki społeczne. Wydarzenia na Węgrzech nie mają nic wspólnego z ideami (jakie by one nie były lewicowe czy prawicowe) lecz z tym, że ludzie poczuli się OSZUKANI przez władzę. Że ich OKŁAMYWANO. Tylko z tym. Prawdopodbnie gdyby to był rząd prawicowy i wyszło by że rząd OKŁAMUJE ludzi skończyło by się podobnie. Tak więc nie łącz spraw które nie mają ze sobą NIC wspólnego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2006, 22:07 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 lut 2006, 16:53
Posty: 89
u nas ludzie też są oszukiwani za własnym przyzwoleniem. Nie podawanie pełnej informacji, przemilczanie faktów, też jest oszukiwaniem. Ale naród jest jakby trochę ciemny i nie wie, że może się tego domagć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2006, 5:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 sie 2006, 9:29
Posty: 68
Lokalizacja: Zgolek
Kolejne wybory juz nadchodzą.Ciekawe czym teraz popiszemy sie jako wyborcy....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2006, 9:06 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
nj


Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 0:52 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2006, 12:50 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
dotychczas starałem sie pisać dość oględnie ale musze ci napisać gdzie tu piernika gdzie wiatrak.
To właśnie takie natchnione lekkoduchy olewające wszystkich w koło , mysląc tylko o sobie i ewentualnie swoich kolegach , mając przed soba chwytny ale tandetny i demagogiczny manifest , dostaja sie do władzy na plecach demokracji i oszukańczych elementów kampanii / 3 mln mieszkań ,niskie podatki, ratowanie reszty zielonej ziemi itp/ i załatwiaja nam w ten sposób bilet do Irlandii.
Dlatego uważam że ty jako wytrawn obserwator zycia w Zgorzelcu i jego animator nie powinienieś wciskach jego mieszkńcom "zielonych manifestów" bo możesz faktycznie wyciągnąć ich na ulice


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2006, 12:58 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
bog180 pisze:
Dlatego uważam że ty jako wytrawn obserwator zycia w Zgorzelcu i jego animator nie powinienieś wciskach jego mieszkńcom "zielonych manifestów" bo możesz faktycznie wyciągnąć ich na ulice


Odpowiem za Krytycznego: Zieloni działają w 33 krajach Europy. Do niedawna współrządzlili Niemcami, już za chwilę po ostatnich wyborach lokalnych będą współrządzić Berlinem. Słyszałeś kiedyś żeby ktokolwiek tam wychodził na ulicę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2006, 13:05 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Ich rządzenie podobne jest do rzadów lepera w dobrym otoczeniu jednak jest im trudniej cokolwiek zepsuć . A przedewszystkim nie czytałem manifestu zielonych z 33 krajów i niemiec tylko ten który na stronie ma krytyczny.
Mysle ze Sting mógł sobie pozwolic na opiekę nad świstakami ale narazie w Zgorzelcu mamy kilka innych ważnych potrzeb


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2006, 13:15 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
bog180 pisze:
Ich rządzenie podobne jest do rzadów lepera w dobrym otoczeniu jednak jest im trudniej cokolwiek zepsuć.


Co ty powiesz? Kolesia takiego jak Joschka Fisher kojarzysz? Były wicekanclerz, były minister spraw zagraniczych, jeden z najpopularniejszych polityków w Niemczech.

Błagam, nie kompromituj się porównaniami z Lepperem.

bog180 pisze:
A przedewszystkim nie czytałem manifestu zielonych z 33 krajów i niemiec tylko ten który na stronie ma krytyczny.


A ja mam wrażenie że tego polskiego też nie czytałeś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2006, 13:40 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Cytuj:
dotychczas starałem sie pisać dość oględnie ale musze ci napisać gdzie tu piernika gdzie wiatrak.


Problem w tym że myślisz streotypami które utożsamiają zielonych z ekipą ludzi przypinających się do drzew czy też z bardziej radykalnymi organnizacjami. A to tylko świadczy o tym jak polska demokracaja jest zacofana. Polscy Zieloni w odbiorze społecznym znajdują się w miejsu w którym niemieccy znajdowali się na poczatku lat 70-tych. Wtedy tez tam padały takie argumenty jak przedstawione przez ciebie i cieszyli sie podobnym poparciem społecznym. Partie Zielonych dawno przestały być organizacjami "lekkoduchów"(choć miały w nich swoje początki), większość z nich to nowoczesne partie z nowoczesnym programem. Wskaż mi proszę punkt manifestu który wg. Ciebie ma wyprowadzić ludzi na ulicę. Wyprowadzić ich może bieda i kłamstwa władzy. U podstaw programu Zielonych leży ograniczenie przemocy, tak więc gdzie Ty widzisz chęć wyprowadzania kogokolwiek na ulice. Podejrzewam że stawiasz znak równości pomiędzy zielonymi a np antyglobalistami a to kolejny stereotyp. Fakt część zielonych wchodzi uczestniczy w tym ruchu ale uczestnicza w nim też liberałowie, konserwatyści i nacjonaliści o czym w Polskiej telewizji się rzadko mówi i oczywiście negatywnie i tylko w kontekście rozrób z okazji szczytu G8.

Cytuj:
Mysle ze Sting mógł sobie pozwolic na opiekę nad świstakami ale narazie w Zgorzelcu mamy kilka innych ważnych potrzeb


A mamy naprzykład zakorkowane i brudne miasto. NIe wpisuje się to w program Zielonych ? Wpisuje. Rozwijanie społeczeństwa obywatelskiego. Wpisuje. Poszanowanie różnorodności narodowej, kulturowej i religijnej w świetle naszej wspólpracy z Goerlitz. Wpisuje. I tak dalej. Więc proszę nie kieruj się stereotypami.

Zieloni mogą tchnąć, nawiązując do tematu tego wątku, w młodych chęć działania poprzez np. równouprawnienie w organizacji. Tam nie podziału pomiędzy starych a młodych działaczy, gdzie starzy wyjadacze blokują młodych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2006, 14:09 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2006, 7:18
Posty: 208
Lokalizacja: Zgorzelec
Moim zdaniem, zamiast zatrzymywać się tylko na manifeście i jak to krytyczny zauważył, myśleć stereotypowo, warto zajrzeć na ich Forum. Tam piszą żyjący ludzie i można zobaczyć, że daleko im do rzucania butelkami z benzyną w McDonaldy.

Nie są to też lewacy, jak się co niektórym od razu kojarzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..