Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 wrz 2006, 22:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Po ostanich róznych bataliach, takie właśnie przyszło mi pytanie do głowy.

Czym dla Was jest samorząd lokalny ?

Czymś istotnym ? Mało ważnym ? Czy powniniśmy go rozwijć, czy też jak chcą niektórzy ograniczać ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 wrz 2006, 22:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Hej,
Dla mnie samorzad jest czyms waznym. Mozemy klocic sie, czy przez ostatnie lata poczyniono cos, by polepszyc byt ludzi w Zgorzelcu, czy pogorszyc. Ja uwazam,ze jest lepiej, tak wiec samorzad jest potrzebny.
Niepotrzebna jest natomiast chora ordynacja wyborcza, w tak ekpresowym tempie przeglosowana (chyba w zadnym innym kraju nie zmienia sie ordynacji na miesiac, czy dwa przed wyborami).
Najgorsze dla mnie jest to,ze polityka uprawiana na gorze, czyli w sejmie i senacie, a ta uprawiana lokalnie dazy do czegos innego. To dwa rozne swiaty, rozne pomysly, ideologie. Tam nikt nie mysli o tym, co sie dzieje w powiecie Zgorzelec, tak jak i my nie myslimy co male zmiany tutaj zmienia w Warszawie. Partia X w sejmie, a partia X w Zgorzelcu to inne rzeczy. Moze to lepiej, mamy swoj lokalny swiat, pierzemy swoje lokalne brudy i jakos przetrzymujemy kolejne glupie pomysly poslow.
Jak jest w Zgorzelcu, tak jest, ale jestem dumny,ze nie jestesmy zasciankiem Polski, ze nie wygraly u nas zadne "burackie" partie i mimo tego, co dzieje sie w "centrali" potrafimy tu jakos sobie zyc.
Tak wiec dla mnie samorzad lokalny jest starciem sie idealizmow partyjnych z nasza lokalna rzeczywistoscia. Na pewno ostatnia rzecza, ktora samorzadowi sie nalezy, jest ograniczanie jego kompetencji. Niestety jak zwykle wiekoszosc ludzi nie pojdzie do urn, a o naszych losach beda decydowac frustraci i oszolomy. Widac brakuje nam walenia po plecach palami, SB, UB, pacyfikacji, bo sami znowu dazymy do tego, by dac sie ograniczac przez ludzi z "wizja"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 wrz 2006, 9:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sty 2006, 9:06
Posty: 87
Może na wstępie powiedziałabym tak, że traktuję mój kraj jako dobro wspólne wszystkich obywateli z ich róznymi poglądami i uznawanymi wartościami.
Transformacja w naszym kraju dała ludziom możliwość współdecydowania o sobie. Ale jak ludzie mają to robić, kiedy ich nikt tego przez lata nie uczył ?
Zatem obecne funkcjonowanie samorządu terytorialnego traktuję jako etap w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Myślę, że dużo czasu jeszcze upłynie, zanim ludzie zrozumieją, że są współodpowiedzialni za to, co dzieje się na terenie ich jednostki samorządu terytorialnego.
Pozdrawiam H.I


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 7:11 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 lut 2006, 16:53
Posty: 89
ja też uważam, że samorząd jest czymś naprawdę ważnym, Ale też z róznych wypowiedzi na tym forum widzę, że ludzie się tym wcale nie interesują.
Brałam udział w rozmowie, gdzie jeden z rozmówców na pytanie o uzasadnienie kandydatury nauczyciela powiedział, że to jest fajny nauczyciel.
Ja znam paru nauczycieli w radzie miasta i nie widze, żeby wniesli jakieś mądre rzeczy dla mieszkańców. Raczej mi sie wydaje, że tylko zaspokoili swoje ambicje. Jakby nie widzieli, że ich postawa pozwala , co bardziej przebiegłym, załatwiać swoje interesy.
Jeszcze dużo wody w Nysie upłynie, zanim w naszym czerwonym zagłebiu ludzie zrozumieją, że od nich zależy bardzo dużo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 7:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
judyta pisze:
Jeszcze dużo wody w Nysie upłynie, zanim w naszym czerwonym zagłebiu ludzie zrozumieją, że od nich zależy bardzo dużo.


Fakt zamieszkiwania w czerwonym czy jakimkolwiek innym zagłębiu nie ma tu nic do rzeczy. Fatalna frekwencja w wyborach samorządowych jest zjawiskiem o zasiegu ogólnokrajowym i nie ma nic wspólnego z sympatiami mieszkańców danego regionu.

Dlaczego jest tak źle? Ano dlatego, że polski samorząd sam się kompromituje. Kompromituje się wyraźniej niż władze centralne, o których tak naprawdę wiemy niewiele i które widujemy w telewizorze, który to mebel duża część Polaków nadal darzy nabożnym uczuciem szacunku. Działania lokalnych "polityków" odczuwamy na własnej skórze, plotkujemy o nich w kolejce w mięsnym, niektórych znamy osobiście. Kryzys samorządności jest więc pochodną uczucia nieufności, jaką Polacy darzą klasę polityczną w ogóle - bo w samorządach polityka również buzuje i to w wydaniu nadzwyczaj karykaturalnym. Dopóki nie pojawią się w nich ludzie, którzy będą unikali identyfikacji politycznej i będą koncentrować się na konkretnych sprawach, dopóty nadal będzie źle.

Samorządności na poziomie szwajcarskim nie doczekamy się raczej nigdy, ale wyrobienie 50% normy będzie sporym sukcesem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 9:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 12 lut 2006, 16:53
Posty: 89
A kto wybiera władze centralne ? ludzie. A dlaczego tak wybierają ? bo nie zdaja sobie sprawy z tego, jak oni sie w partiach zachowają. I to trzeba przełozyc na samorząd, bo wybierają ich przecież ci sami ludzie. Zobacz na miasto. Już dzisiaj mało kto wie lub pamięta, jak wyglądało układanie w tej i poprzedniej kadencji. Jak sie ludzie pomiędzy sobą dogadali, więc nawet na szefa komisji zdrowia wybrali nauczyciela od gimnastyki, na jego zastępce nauczycielke z tej samej szkoły, bo byli z SLD i horyzontów, A przecież byli wśród radnych inni, którzy pewnie lepiej sie znali na problematyce zdrowotno-społecznej. Ale byli z innego ugrupowania. I mnie to nie interesuje, ze ktoś lubi X,Y czy go nie lubi. Najwyzej jego nie poprą. ale jeżeli z prawej strony są ludzie, którzy są wiarygodni dla mieszkańców, to w radzie powinni sie dogadywać, a nie, jak w ostatnich dwóch kadencjach.
I dlatego nie stawiałabym znaku równości, że jeśli na górze nam się nie podoba PIS,( czy inna partia) to na dole też sa be. Bo właśnie w samorządzie powinno być inaczej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2006, 12:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
lmao, w wyborach samorzadowych ludnosc raczej nie glosuje na partie tylko na konkretne osoby. Poza tym jak ktos kandyduje z listy pis albo lpr to kompromituje sie juz na samym starcie. No i teraz jeszcze ta nieszczesna nowa ordynacja. Front jednosci narodu powraca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2006, 9:42 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 wrz 2005, 21:36
Posty: 33
Lokalizacja: Tu
Kloaka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2006, 21:17 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 15 lis 2005, 21:39
Posty: 76
ja też myslę, że to wszystko to jakies bagno. Ale czy mamy na to pozwalać, żeby tak było ? czy mamy sie na to godzić ? a może nam to odpowiada ?
Popatrzcie, ile ludzi na forum w tych sprawach się wypowiada ? Ludzie maja to wszystko w 4 literach i dlatego w polityce pojawiają sie tacy manipulanci. Żeby przewodniczacy rady musiał we własnym domu zakładać stowarzyszenie, ludzie, gdzie my zyjemy ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2006, 22:19 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Kloaka

Cytuj:
ja też myslę, że to wszystko to jakies bagno

no cóż
mawiają, że jak sobie pościelisz, tak sie wyśpisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2006, 22:33 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
magdai pisze:
ja też myslę, że to wszystko to jakies bagno. Ale czy mamy na to pozwalać, żeby tak było ? czy mamy sie na to godzić ? a może nam to odpowiada ?
Popatrzcie, ile ludzi na forum w tych sprawach się wypowiada ? Ludzie maja to wszystko w 4 literach i dlatego w polityce pojawiają sie tacy manipulanci. Żeby przewodniczacy rady musiał we własnym domu zakładać stowarzyszenie, ludzie, gdzie my zyjemy ?

a co tu sie wypowiadac.
Niech inicjator watku zrobi ankiete, i otrzyma odpowiedzi na swe pytania.
Rzucił pytania w przestrzen, i czeka na efekty?
Spodziewa sie bulgotania niczym w kraterze wulkanu? może zagai dyskusję?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2006, 9:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
dla mnie samorząd = świadomość i odpowiedzialność. niestety jaki obecnie ten koń jest - każdy widzi :( ale od tego jesteśmy wlaśnie my obywatele - żeby to zmienić. z innej strony - ilu z nas jest prawdziwymi obywatelami? 30% ?
wladza jest odzwierciedleniem spoleczeństwa, które je wybiera.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2006, 12:08 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
wladza jest odzwierciedleniem spoleczeństwa, które je wybiera
mamy więc odpowiedź na to, jacy jesteśmy. Pytanie następne: czy potrafimy się zmienić, no i od czego zacząć :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2006, 19:54 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
hej, a po co Wam to wszystko zmieniać ? Przecież ludzie w Zgorzelcu są szczęśliwi, że mają taka władzę.
Ostatnio musiałem dużo spraw załatwiać w starostwie. Przyjrzałem sie trochę tym ludziom. Facet chodzi po korytarzu z papierosem, to z tym pogada, to z innym, starosta i jego zastępcy lataja z kwiatkami a za nimi gość z aparatem fotograficznym, mówię wam, żyć nie umierać. A jak zobaczyłem to zdjecie starosty z krzyżem, to myślałem, że sie chyba przewrócę. Popatrzcie, jacy sie nagle święci zrobili. A ludziska się cieszą, że mają taką dobra władzę. Mówie wam, nic nie zmieniamy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2006, 22:51 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Popatrzcie, jacy sie nagle święci zrobili

no, ponawracali się :D , może to Radio Maryja z ojcem generałem taką siłę sprawczą posiada, a może Duch Święty na nich zstąpił, przecież także nasz burmistrz czasem w kościele się pokaże, takie teraz czasy i obyczaje :?
Może nic nie zmieniać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..