Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27 wrz 2006, 12:16 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
chodzi mi o ucieczkę od problemów, unikania trudnych rozwiązań, niezaangażowania w nic i ogólnego "olewatorstwa"
taką postawę sprowadzilismy tutaj jedynie do aspektów emigracji, ale ten sposób myślenia jest coraz bardziej powszechny w życiu codziennym. dowód? frekwencja w nadchodzących wyborach.
taka postawa jest faktycznie dość powszechna. To rezultat wychowania młodzieży, suma szkoły, domu, mediów i ulicy. Jak to zmienić, to jest pytanie na jakąś poważną nagrodę. Moim zdaniem, może się to zmienić samo w sposób naturalny, ale na to trzeba czasu i odpowiednich warunków. Ale, nie cała młodzież jest taka, może takie postawy są najbardziej widoczne i kopiowane, może metody ministra Giertycha coś tu naprawią :wink:
A frekwencja w nadchodzących wyborach jest już wiadoma :?: :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 wrz 2006, 20:48 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 mar 2006, 18:00
Posty: 106
fajnie jest w Polsce. Wesoło. Ja się natycham codziennie. Ot, proszę:

"Serial"



On był taki młody i obiecujący

Cuda, złote góry tudzież Niderlandy

Już od prawie roku dobrze rokujący

Wierzący w prawdziwość własnej propagandy



Ona była sexy jak worek pszenicy

I zacna jak warkocz gruby na trzy palce

On niby Don Juan do wiecznej dziewicy

Się skradał. I w sposób otwarty czynił jej awanse



Był gotów na wiele, by nie rzec na wszystko

Aby ją namówić. Znacie to panowie ?

Ona, z drżącym głosem, siedziała tak blisko

A potem był suspens i wszystko na głowie



Dobrze - pomyślałem - że robię na czarno

Grosz mój nie ląduje w kasie narodowej

Gdyby me podatki szły na ten film marny

To bym tych pieniędzy nie mógł odżałować


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 paź 2006, 10:45 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2006, 18:42
Posty: 106
Lokalizacja: Zgorzelec
Pierwszy raz za granicę miałam okazję wyjechać w 1981r. Miałam doskonałe warunki aby tam pozostać. Wróciłam tuż przed stanem wojennym. Wcale tego nie żałuję. Nie odniosłam w życiu wielu sukcesów ale wiem , że jestem tu, u siebie. Wszędzie dorze gdzie nas nie ma. Jeśli ktoś ma ochotę teraz może bez problemu jeździć gdzie chce. Ja musiałam się prosić o paszport i nigdy nie mogłam normalnie go dostać. Byłam , widziałam i wiem , że na stałe nigdy nie wyjadę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 paź 2006, 13:57 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
"Serial"
wydaje mi się, choć wielu innych jest odmiennego zdania, iż tzw 'polskie seriale' nie kreują wzorców potrzebnych obecnie w narodzie. Piszę 'wydaje mi się', bo nie jestem namiętnym oglądaczem tej produkcji, jedynie okazjonalnym, choć i to może za dużo powiedziane. Nie jest tajemnicą, że telewizja, oprócz informowania i 'rozrywania' :) ,ma funkcję wychowawczą /może mieć/, opiniotwórczą i kreatywną, którą wykorzystuje w stopniu śladowym. Ten cały bój międzypartyjny o to miedium, powoduje że TV polska jest tym, czym jest. Brak jest koncepcji wykorzystania TV dla celów kształtowania postaw oczekiwanych społecznie. Brakuje również takiej produkcji, bo być może nikt nie wpadł na pomysł, że jest potrzebna.
Ale, czy ja odkrywam Amerykę :?: no i pewnie narazę się zaraz Adminowi za dygresje na tym wątku :? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 paź 2006, 13:08 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
No coż mamy taką Polskę jaką sobie tworzymy. U nas można tanio zrobić zakupy, tanio sie wyedukować i wyjechać. Ktoś zaraz powie, że edukacja w Polsce nie jest tania - dla nas nie ale porównując koszty wykształcenia mgr w Polsce a w Europie Zachodniej to różnica jest znaczna. Co do seriali to przypomniał mi się serial "Przystanek Alaska". wg mnie było tam lekarstwo na nasz system edukacji, na kłopoty ze stypendiami, kłopoty z emigrującą wykształoconą młodzieżą W tamtym serialu doktor medycyny podczas studiów zaciągnął kredyt na opłacenie studiów. Jego spłata polegała na odpracowaniu u swoich pożyczkodawców paru lat na stanowisku lekarza w mieście. Uważam, że gdyby państwo wprowadziło podobny system u nas, wówczas mielibyśmy lekarzy, inżynierów, ekonomistów. Nie mam nic przeciwko emigracji, każdy ma prawo żyć tam gdzie mu się podoba. Teraz jest tak, że ludzie już na studiach planują emigrację. Korzystają z wszelkich zniżek, udogodnień a później, kiedy należy spłacić dług społeczeństwu uciekają za granicę. Tam zarabiają pieniądze, niejednokrotnie mieszkając w gorszczych warunkach niż na studiach tylko, po to żeby wrócić do kraju "na urlop". A urlop często polega na tym, że przyjeżdzają do Polski, rejestrują się jako bezrobotni po to żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki temu korzystają ze służby zdrowia (na którą z pewnością narzekają), za którą płacą nie oni lecz ci co nie wyjechali. Dla mnie to jest żerowanie, nic więcej. W jaki sposób mamy sprawić żeby wynagrodzenia umożliwiały godne życie w kraju skoro więcej bierze ze wspólnej budżetu niż dokłada do niego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 paź 2006, 17:46 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Dla mnie to jest żerowanie, nic więcej.
jest.
Trzeba mieć poczucie przyzwoitości i wyczuwać, co należy a co nie. Niestety, nie wszystkim zostało to zaszczepione, jeśli dom rodzinny tego nie potrafił zrobić, to małe było prawdopodobieństwo, że ktoś go w tym wyręczy. Jest ponadto duże przyzwolenie na różnego rodzaju 'przekraczanie granic'. Niektórych jednak nie wolno i nie powinno się przekraczać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..