Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 sty 2007, 16:11 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Początkowe cyfry kodu paskowego określają kraj do budżetu, którego trafią zyski ze sprzedaży danego produktu. Polska jest charakteryzowana kodem rozpoczynającym się właśnie od 590. Kupując polskie produkty każdy z nas może wpłynąć na zwiększenie tempa rozwoju polskiej gospodarki. Trzeba wreszcie uświadomić narodowi na czym polega patriotyzm gospodarczy i że to też patrityzm taki sam jak każdy inny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2007, 16:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Andrus nawet bez argumentu że kasa wpłynie do państwa zawsze lepiej dać zarobić polakowi niz np chińczykowi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2007, 16:21 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
Pełna zgodność. Preferuję interes własny- tu lokalny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2007, 16:28 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
mieszczuch pisze:
Pełna zgodność. Preferuję interes własny- tu lokalny.

Takie właśnie lokalne/ regionalne przedsiębiorstwa powinny być doceniane, teraz rząd prowadzi akcję o zdrowej żywności więc może polacy i na nią się skuszą choc cena jednak trochę odpycha


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sty 2007, 17:12 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Mysle że lokalne władze i my wszyscy powinnismy się właczyc w programy preferencyjne dla lokalnych przedsiebiorców.
Niestety ostatnimi czasy a dokładnie poprzedni starosta wydawał niezbedne w niektórych działalnosciach zezwolenia dla firm z poza powiatu chetniej niz dla lokalnych. takie poprostu lokalne piekiełko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sty 2007, 11:44 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Andrus pisze:
Początkowe cyfry kodu paskowego określają kraj do budżetu, którego trafią zyski ze sprzedaży danego produktu.

Co Ty piszesz,jakie zyski? :smt082 To kraj produkuje czy firmy? Kraj, państwo ma zyski z podatków. To czy ja kupie w Polsce produkt wykonany w Chinach czy na Węgrzech nie zmienia faktu, że podatek VAT zawarty w cenie zostanie w Polsce.
Chyba bardziej chodziło Ci o to, że kupując polskie produkty wspierasz polską przedsiębiorczość :)
Patriotyzn gospodarczy... Zanim powstał REAL nasi lokalni sklepikarze patriotycznie"doili" wszystkich ustalając ceny na poziomie akceptowalnym przez naszych sąsiadów Niemców. Kiedy pojawił się inwestor z Niemiec doprowadził do powstania konkurencji na rynku a co za tym idzie spadek cen w osiedlowych sklepikach. To się nazywa patriotyzm lokalny - doić do oporu.
Do niedawna wszystkie w okolicy konkurujące ze sobą stajce benzynowe dziwnym trafem miały wyrównane ceny, ale wyrównane do poziomu tych najwyższych w Polsce ale na tyle niskich by niemieckiemu kierowcy nadal się opłacało. Było tak do momentu aż pojawił się francuski inwestor i postawił staję koło swojego sklepu - to się nazywa patriotyzm regionalny - zmowa cenowa
Polacy masowo emigrują z Polski "za pracą". Przyjeżdzają na "urlop" po to żeby się zarejstrować jako bezrobotny i skorzystać z bezpłatnej służby zdrowia (jaka jest, taka jest ale zawsze bezpłatna :twisted: ) czyli wykorzytać budżet państwa do którego nie dokłdają - to się nazywa patriotyzm narodowy - żerować na innych:-?
Mógłbym Ci napisać co ja myślę na temat takiego patriotyzmu ale admin szybko by usunął te słowa :twisted:
Pije Żywca nie dlatego, że jest polski ale dlatego że mi smakuje. Z tego samego powodu pije coca-cole a nie polo-cokte - bo mi smakuje a nie dlatego, że ma 5 na przodzie kodu kreskowego. Co z tego, że piwo lwóweckie ma na początku kodu kreskowego 5 skoro firma jest kierowana przez Wolfganga Bauera. Jak myślisz gdzie pan rolnik wydaje swoje dochody?

Patriotyzm gospodarczy to pracowanie w Polsce, płacenie podatków w Polsce i wydawanie pieniędzy w Polsce.
Słowa reklamowe "dobre, bo polskie" zmieniłbym "drogie, bo polskie" Nasi rządący nie mają co wymyśleć więc żerują na polskim patriotyźmie, jako najwyższej wartośći. Tyle, że mówią to Ci co jeżdźą BMW, ubrani w granitury od Hugo Bossa oraz koszule z egispskiej bawełny. :smt096 Jedyne co polskie to znaczek przypięty do kalpy z flagą narodową, choć nie jestem pewnie czy aby wyprodukowany z polskiej stali :D
Cytuj:
Niestety ostatnimi czasy a dokładnie poprzedni starosta wydawał niezbedne w niektórych działalnosciach zezwolenia dla firm z poza powiatu chetniej niz dla lokalnych

Może po prostu były tańsze i pan starosta uznał, że patriotyzm patriotyzmem ale liczy się wynik ekonomiczny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2007, 12:05 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Kupując w Realu spodnie nie mam zbyt wielkiego wyboru i jeśli chodzi o jakość oraz cenę, to na ogół na końcu patrzę na kod kreskowy: rzadko jest tam 590 :|
Kupuję też czasem produkty w Goerlitz, bo są lepsze, tańsze /nie wszystkie oczywiście ;) / i mam większy wybór. Nie wiem więc, jak to jest z moim patriotyzmem :smt111


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2007, 12:32 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Menelopa zajmuj się lepiej scieżkami rowerowymi i infrastrukturą bo ekonomiczne marnie twoje wypowiedzi wyglądają , oczywiście to jest tylko moje zdanie.
Od zawsze dla mnie ważny był tylko patriotyzm lokalny to on nawet przy wyższych cenach zapewnia prace , bezpieczeństwo i nie,mal cała piramidę masłowa dla mnie mojej rodziny i sąsiadów z lokalnego otoczenia. Żeby kupować nawet tańsze artykuły a już napewno paliwa trzeba mieć za co kupować . Starosta wydając zezwolenia do działania na naszym rynku firmy np: transportowej nie wie jeszcze jakie ceny będzie ona stosowała , ceny nie sa elementem wniosku, wie natomiast co innego , ze na dochody tej firmy będą składać się wydatki naszych mieszkańców a częśc płaconych przez przedsiębiorcę podatków będzie odpływała do innego miasta .
Nie ważne kto piwo wyprodukował , do dyspozycji mamy pełny asortyment ale ważne gdzie i od kogo go kupimy , bo myśle że na takie globalne myślenie to nas jeszcze nie stac myślmy lokalnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2007, 10:53 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Bog180,
Uważam, że rynkiem powinien być regulowany przez popyt i podaż a nie przez patriotym lokalny. Jeżeli lokalny wytwórca jest dla mnie za drogi to kupuje od kogoś innego. Nie mam nic przeciwko wspierania regionu ale przepraszm, nie stać mnie na to żeby robić komukolwiek prezenty tylko dlatego, że prowadzi działalność w okolicy. Ale obiecuje, że jak będę miał dużo pieniędzy to będę filantropem ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2007, 11:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
A mi jest obojetne, kto jest producentem danego produktu. Jesli odpowiada mi jakosc i cena, kraj pochodzenia jest nieistotny. Nie martwia mnie interesy producenta, tak samo jak i jego samego nie interesuja moje losy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2007, 13:08 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
czy "lokalnym patriotyzmem ekonomicznym" powinien się powodować producent, czy tylko konsument? ciekawe, że tak głośno się krzyczy, żeby " kupować swoich". to może wreszcie ktoś zacznie sprzedawać dla swojaków, za swojskie ceny? dla czego postaw LPE mabyć niekierunkowana tylko w jedną stronę? czy my konsumenci mamy być frajerami?w jaki sposób ja - szary obywatel - mam bezposrednio odczuć , ze Kowalski zarobi 5 tys. miesięcznie więcej? niby z podatków :shock: albo z jego filantropijnej działalności? :smt082 nie bądźmy śmieszni. ten cały krzyk o tych numerkach to zwykłe mydlenie oczu i tanie populistyczne hasło.ładnie to wygląda, jest chwytliwe i pozornie sensowne. jednak nic nie jest takie proste. nie żyjem w czasach janosika.

menelopa - popieram.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2007, 13:30 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Kod:
to może wreszcie ktoś zacznie sprzedawać dla swojaków, za swojskie ceny? dla czego postaw LPE mabyć niekierunkowana tylko w jedną stronę? czy my konsumenci mamy być frajerami?w jaki sposób ja - szary obywatel - mam bezposrednio odczuć , ze Kowalski zarobi 5 tys. miesięcznie więcej? niby z podatków  albo z jego filantropijnej działalności?
z calym szcuneczkiem, ale nic z tego zubek nie rozumie :smt050


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2007, 14:34 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Cytuj:
Trzeba wreszcie uświadomić narodowi na czym polega patriotyzm gospodarczy i że to też patrityzm taki sam jak każdy inny.


To na czym on polega ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2007, 16:55 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Nikt nie wie ale ladnie to brzmi i mozna popisac glupoty na forunie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sty 2007, 18:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
Kod:
to może wreszcie ktoś zacznie sprzedawać dla swojaków, za swojskie ceny? dla czego postaw LPE mabyć niekierunkowana tylko w jedną stronę? czy my konsumenci mamy być frajerami?w jaki sposób ja - szary obywatel - mam bezposrednio odczuć , ze Kowalski zarobi 5 tys. miesięcznie więcej? niby z podatków  albo z jego filantropijnej działalności?
z calym szcuneczkiem, ale nic z tego zubek nie rozumie :smt050


to pewnie przez to zdanie
Kod:
dla czego postaw LPE mabyć niekierunkowana tylko w jedną stronę?
:) ponieważ w zamyśle miało być tak:

dlaczego postawa LokalnegoPatriotyzmuEkonomicznego ma być nakierunkowana tylko w jedną stronę?

inaczej - stosowana tylko w odniesieniu do konsumenta.

Chuck - chyba, że chciałeś jednak napisać, że to zubek nic nie rozumie :D - a to już inna para kaloszy :D

Cytuj:
z calym szcuneczkiem, ale nic z tego zubek nie rozumie :smt050
:smt026

tak czy inaczej - niechlujstwo moje jest niczym nie uzasadnione :smt053


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..