Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:33

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 mar 2007, 9:49 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2006, 17:12
Posty: 135
Lokalizacja: ze Zgorzelca
Witam wszystkich, którzy są zainteresowani przekazaniem 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP).
O co chodzi:
Każda osoba może przekazać 1 % swojego podatku, na cel, który uważa za słuszny. Dzięki temu mamy wpływ na to, gdzie trafi część naszego podatku. Fakt – procedura jest dość skomplikowana, ale osobiście myślę, że warto nie oddawać fiskusowi, tego co można dać potrzebującym.
Co trzeba zrobić?
1. Wypełnij odpowiedni dla siebie PIT.
2. Oblicz 1% od kwoty należnego podatku za rok poprzedni.
3. Wpisz tę kwotę w odpowiednią rubryczkę – zatytułowaną: „Kwota zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego (...)
4. Kwotę, która została wyliczona (1%) wpłać na konto wybranej organizacji pożytku publicznego; WAŻNE: w terminie od 01.01 do 30.04
5. Sprawdź dane organizacji konieczne do dokonania wpłaty
6. Uwaga: Nie składaj zeznania przed dokonaniem wpłaty!
Urząd Skarbowy w przypadku nadpłaty podatku, zwróci, to co zostało wpłacone na OPP, a w przypadku podatku podlegającemu wpłacie, zostanie on pomniejszony o ten 1%.
Proponuję, aby w tym temacie wpisywać organizacje, czy to z naszego terenu, czy też powiązane z naszym terenem, lub z całkiem innych powodów, na których konta Waszym zdaniem warto przelać ten 1%. Może znajdzie się jeszcze ktoś, kto jest jeszcze niezdecydowany.
Moje dwie propozycje:

I. Pierwsza ze względów osobistych – Artur Krzemień – lat 34 uległ w 2005 wypadkowi drogowemu. Doznał poważnych uszkodzeń wielonarządowych i do dnia dzisiejszego pozostaje w śpiączce. Jedyną szansą na wyzdrowienia jest intensywna specjalistyczna rehabilitacja. Rodzina dziękuje z góry za wszelką pomoc – więcej informacji na pw. DANE: Bank Spółdzielczy w Raszkowie Oddz. Ostrów Wlkp. 96 84 0009 0005 1347 0017 6400 subkonto Fundacji „NADZIEJA” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych z dopiskiem „na leczenie i rehabilitację Artura Krzemienia”;

II. Druga propozycja: TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE KOŁO W DŁUŻYNIE GÓRNEJ, Dłużyna Górna 1F, 59-930 Pieńsk, BZWBK S.A. I/O Zgorzelec Nr 34 1090 1968 0000 0005 2205 9551


Ostatnio zmieniony 01 mar 2007, 18:12 przez azja, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2007, 12:39 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Pieniądze dla zgorzelecki szpital

W tym roku zgorzeleckie Stowarzyszenie „Nasze Zdrowie” postanowiło zebrać pieniądze na remont oddziału dziecięcego w zgorzeleckim szpitalu. Tak, aby dzieciakom leżącym w szpitalu, przyjaznym wyglądem i wyposażeniem osłodzić pobyt na oddziale. Na ten cel przeznaczone zostaną też pieniądze ze zbiórki „jednego procenta”. Pomóc może każdy.



- Chcemy aby oddział dziecięcy w naszym szpitalu był jasny, przytulny i przyjazny dla małych pacjentów – mówią przedstawiciele stowarzyszenia – Chcemy też postarać się o nowy sprzęt audiowizualny, zabawki i gry aby w miarę możliwości i wskazań dzieci miały urozmaicony pobyt na oddziale.



Co roku Stowarzyszenie „Nasze Zdrowie” działające na rzecz pacjentów zbiera pieniądze na nowy sprzęt medyczny i podnoszenie standardów usług świadczonych przez szpital. W ubiegłym roku dzięki pomocy ludzi dobrej woli zebrano z „jednego procenta” aż 40 tysięcy złotych.



Istnieje możliwość wsparcia finansowego poprzez przekazanie 1% należnego podatku. Wypełniając PIT 36 należy obliczyć równowartość 1% i wpisać ją w pole 179, w wypełniając PIT 37 wpisać ją w pole 111. Wyliczoną kwotę należy wpłacić na konto Stowarzyszenia:



Stowarzyszenie Na Rzecz Pacjentów Szpitala Powiatowego w Zgorzelcu – „Nasze Zdrowie” Bank PKO BP S.A. Oddział 1 w Zgorzelcu 14 1020 2137 0000 9902 0055 8130


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2007, 17:14 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
Pełne poparcie dla tematu.
To o wiele lepszy sposób wydatkowania pieniędzy, niż przez państwo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2007, 17:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
mieszczuch pisze:
To o wiele lepszy sposób wydatkowania pieniędzy, niż przez państwo.

każdy sposób jest lepszy - gdybym placil podatki dolaczylbym sie do akcji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2007, 18:50 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
[shadow=green]Zaczynamy akcję1% PODATKU ZA ROK 2006 DLA HUFCA ZHP Zgorzelec[/shadow]!!! Od 3 stycznia do 30 kwietnia 2007 roku, każdy podatnik może przekazać 1% swojego podatku dochodowego, wyliczonego w rozliczeniu rocznym PIT, zamiast do urzędu skarbowego - na rzecz Związku Harcerstwa Polskiego, który jest organizacją pożytku publicznego. Wszyscy chcący wesprzeć swoim "1%" Hufiec ZHP Zgorzelec i jego drużyny, dokonują wpłaty na konto bankowe hufca:
· KOMENDA HUFCA ZHP ZGORZELEC
· Bank Zachodni WBK SA O/ Zgorzelec
· Nr konta 02 1090 1968 0000 0005 2200 0084
W tytule operacji musi być podana co najmniej treść:
ZHP – 1% podatku zg. z Art. 27d, Hufiec ZHP Zgorzelec. Można dodatkowo podać skrótowo numer drużyny, np. 59 DH.. Zachęcamy naszych przyjaciół i sympatyków, rodziców naszych zuchów i harcerzy, dawnych harcerzy i instruktorów do wspierania naszej działalności wychowawczej poprzez przekazanie "1%"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2007, 21:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Robert Gruszecki pisze:
[shadow=green]Zaczynamy akcję1% PODATKU ZA ROK 2006 DLA HUFCA ZHP Zgorzelec[/shadow]!!! Od 3 stycznia do 30 kwietnia 2007 roku, każdy podatnik może przekazać 1% swojego podatku dochodowego, wyliczonego w rozliczeniu rocznym PIT, zamiast do urzędu skarbowego - na rzecz Związku Harcerstwa Polskiego, który jest organizacją pożytku publicznego. Wszyscy chcący wesprzeć swoim "1%" Hufiec ZHP Zgorzelec i jego drużyny, dokonują wpłaty na konto bankowe hufca:
· KOMENDA HUFCA ZHP ZGORZELEC
· Bank Zachodni WBK SA O/ Zgorzelec
· Nr konta 02 1090 1968 0000 0005 2200 0084
W tytule operacji musi być podana co najmniej treść:
ZHP – 1% podatku zg. z Art. 27d, Hufiec ZHP Zgorzelec. Można dodatkowo podać skrótowo numer drużyny, np. 59 DH.. Zachęcamy naszych przyjaciół i sympatyków, rodziców naszych zuchów i harcerzy, dawnych harcerzy i instruktorów do wspierania naszej działalności wychowawczej poprzez przekazanie "1%"


Ja wcale nie nakłaniam do podania skrótu 13 dw :smt030


Ostatnio zmieniony 03 mar 2007, 11:04 przez Renegat, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2007, 22:54 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Robert w ubiegłym roku przekazałem swój 1% harcerzom w tym roku z jednego mojego procenta masz większość. Część przekażę na konto wskazane przez Azję w pozycji pierwszej.

Swoja droga myślę, ze harcerzy trzeba wspierać zwłaszcza, że Burmistrz miasta w tym roku przy podziale środków dla organizacji pozarządowych praktycznie przyznał harcerzom kwoty śmieszne albo inaczej mówiąc ubliżające, im, instruktorom i ich rodzicom. Ta najlepiej w mieście działająca organizacja po linii wolontariatu, wspierająca działania miasta praktycznie przy wszystkich imprezach została łącznie wyceniona na kwotę 3.500 zł. To nie jest ważne, że instruktorzy naszego hufca prowadzą systematycznie zbiórki z drużynami harcerskimi, gromadami zuchowymi. Organizujeą systematycznie, przez cały rok zajęcia dla blisko trzystu młodych ludzi, pracując społecznie z pełnym poświęceniem i odpowiedzialnością. To kolejny skandal i ……..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2007, 12:23 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 lis 2006, 19:45
Posty: 101
To teraz widać jak nowa władza PO-lewa sobie z wyborczych obietnic wspierania młodzieży, dając na ponad dwie setki harcerzy 3500 zł. A czy sa w mieście inne organizacje młodzieżowe i ile one dostały pieniędzy na realizacje zadań ? czy ktoś wie ? bo może UM zainwestował w nowoczesny patryiotyzm Młodzieży Wszechpolskiej , a harcerzy PO -lał.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2007, 15:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
smoluch pisze:
To teraz widać jak nowa władza PO-lewa sobie z wyborczych obietnic wspierania młodzieży, dając na ponad dwie setki harcerzy 3500 zł. A czy sa w mieście inne organizacje młodzieżowe i ile one dostały pieniędzy na realizacje zadań ? czy ktoś wie ? bo może UM zainwestował w nowoczesny patryiotyzm Młodzieży Wszechpolskiej , a harcerzy PO -lał.

No niestety my nic nie dostaliśmy , od lewicy nic nie weźmiemy

[ Dodano: Pią Mar 02, 2007 3:51 pm ]
Co do akcji to szczerze ją popieram bo przecież te fundacje czy jakieś grupy młodzieżowe muszą z czegos żyći prowadzić swoje akcje :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2007, 15:51 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
schodzicie z tematu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2007, 23:22 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
Dzięki Marek za 1 % i odpowiednie słowa wspierające harcerzy.A tak nawiasem to ciekawy jestem jakie pieniądze otrzymali inni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 mar 2007, 23:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Niewiele osób wie o istnieniu projektu "Niemiecko-Polska firma Młodzieżowa", projekt można wspomóc datkami, ale niestety nie wiem, jak rozliczają się fiskusy w Europamieście. Ew. pytania na priv.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 mar 2007, 12:28 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2006, 17:12
Posty: 135
Lokalizacja: ze Zgorzelca
Robert Gruszecki pisze:
A tak nawiasem to ciekawy jestem jakie pieniądze otrzymali inni.


Na stronieOrganizacji Pożytku Publicznego możesz znaleźć interesujące Cię organizacje i sprawdzić ich sprawozdanie finansowe. Ale w sprawozdaniu niestety nie ma wyszczególnionej kwoty 1% a ogółem dotacje , subwencje i darowizny - ale daje to jakiś obraz funkcjonowania organizacji.

BELUSHI pisze:
Niewiele osób wie o istnieniu projektu "Niemiecko-Polska firma Młodzieżowa", projekt można wspomóc datkami, ale niestety nie wiem, jak rozliczają się fiskusy w Europamieście.


Niestety nie znalazłam tej organizacji na liście OPP (może coś źle wpisałam), dlatego prawdopodobnie akcja jednego procenta nie dotyczy "Niemiecko-Polskiej firmy Młodzieżowej.:(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 mar 2007, 12:43 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2006, 0:38
Posty: 657
Lokalizacja: tu i tam
Cytuj:
Niestety nie znalazłam tej organizacji na liście OPP (może coś źle wpisałam), dlatego prawdopodobnie akcja jednego procenta nie dotyczy "Niemiecko-Polskiej firmy Młodzieżowej

Moze dlatego, ze jest to projekt dzialajacy w Görlitz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 mar 2007, 22:03 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
Chodziło mi dokładnie o to, jakie jeszcze stowarzyszenia w Zgorzelcu zajmują się młodzieżą i jakie mają środki od miasta na swoje / i miejskie/ działania. Mam listę stowarzyszeń gdzie jest ich więcej, jak 200, ale osobiście znam tylko działania,,Gawrosza’’. CZY SĄ JESZCZE INNI.Chcę wiedzieć jakie miasto przekazało środki organizacjom młodzieżowym. Temat odbiega od 1 % adminie , ale można gdyby co założyć nowy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..