Dzisiaj jest 29 mar 2024, 9:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07 sie 2007, 10:41 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 mar 2006, 8:30
Posty: 65
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
krytyczny napisał/a:
za największą grupę terrorystów w Polsce można uznać... górników!

kolejny raz zgadzam sie z Tobą krytyczny.

Nie mogę odmówić Wam racji :)

menelopa pisze:
Czy oni są terrorystami, czy po prostu wykorzystują wszelkie dostępne im środki aby wzbudzić zainteresowanie ogółu i wywalczyć realizację swoich postulatów?


Stosują wszelkie dostepne IM środki - czyli nie zawsze zgodne z prawem. A czy ich postulaty są aby słuszne??? Zaraz mi sie pewnie oberwie, że przecież ciężka i niebezpieczna praca itp.... tylko:
- sami sobie te pracę wybrali, nikt ich nie zmuszał,
- dlaczego poszli do pracy w kopalni? że niby tradycja bo dziadek, babcia, ojciec, matka wszyscy na kopalni... pitu, pitu... kopalnie płacą dobrą kasę, dodatkowe przywileje i tyle ideologii
- a jakby co to sie ójdzie ze śrubami na Warszawkę i coś sie jeszcze "wydębi" no bo przecia ja górnik i mnie sie należy!!!!

Niestety.... socjalizm wiecznie żywy.......

Wracając do Rospudy
Mechanizm działania tych tzw. ekologów jest bardzo często taki sam na całym świecie:
blokady i afera koperek w momencie gdy inwestycja jest w wysokim stopniu zaawansowana - zbyt duże koszty zmiany planów, przebiegu lub zaniechania inwestycji. Jednak gdy inwestor wspomoże - przeważnie po cichutku - Greenpeac'a czy innego ..... (nie będę sie wyrażał ;-) ) zielona nierobotna młodziez ochoczo wycofuje sie jarać blanty w inne ciekawe miejsce gdzie coś budują.... :P
Czy w tym wypadku jest tak samo? Nie wiem, nie mnie to rozstrzygać.....ale mam swoje prywatne skromne zdanie, które wyraziłem powyżej :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sie 2007, 11:10 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Eldrich pisze:
Zaraz mi sie pewnie oberwie, że przecież ciężka i niebezpieczna praca itp....

Widzę, że tak się boisz żeby nie oberwać, że nie czekając na ripostę już się tłumaczysz :grin:


Cytuj:
Mechanizm działania tych tzw. ekologów jest bardzo często taki sam na całym świecie:
blokady i afera (...) Jednak gdy inwestor wspomoże (...)

Zamień słowo "ekologów" np. na "górników" a słowo "inwestor" na "rząd" i mamy cały schemat kształtowania się sił decydujących o losach naszego kraju :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sie 2007, 13:09 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
krytyczny pisze:
Więc nie szarżuj, bo jak wyjdziesz kiedyś na ulicę w obronie swoich praw i przypadkiem zablokujesz komuś przejazd to wyskoczy jeden z drugim i zacznie Cię wyzywać od terrorystów...

Krytyczny nie wzbudza we mnie to najmniejszej emocji.
Z punktu widzenia definicji terroryzmu to górnicy też się pod to "łapią". Ale to problem posłów nie blokują inwestycji tylko budynki rządowe. Mnie to osobiście "szczyszcza".
mrbyte pisze:
Uparłeś się, że nic nie robiono przed akcją przykuwania się do drzew. Uzasadnij to stwierdzenie. Zapytaj wujka Google na przykład, wujek odpowie.

Kolego czytaj mnie ze zrozumieniem, proszę!!! Życzenia były kierowane do ogółu ekologów a nie do tych z Rospudy!!!
Google to sobie możesz czytać jak tak bardzo lubisz ale nie feruj wyroków: "Halo? Ziemia? Czy ktoś tu zauważy w końcu, że trasa w obecnym kształcie narusza ustawodawstwo unijne?" bo nie jesteś od tego. I przyjmij do wiadomości, że czytając artykuły z gazet lub stron www nie jesteś jedynym "sprawiedliwym i najbardziej oświeconym" w danym temacie. Jeżeli ETS wyda wyrok zakazujący budowy drogi to przyjmę to bez dyskusji. Dla mnie postępowanie "ekologów" z Rospudy jest nie do przyjęcia bez względu na to czy władza prowadzi tę inwestycję uwzględniając wszystkie uwarunkowania prawne czy nie. Jeżeli nie to sprawę ekolodzy niech kierują do sądów a nie na drzewa.
I na koniec: fakty są takie, że część pieniędzy już została wydana bezpowrotnie, oraz to, że czytasz artykuły prasowe pisane przez redaktorów a nie akty prawne i na tej podstawie pouczasz na forum, że coś jest niezgodne z ustawodawstwem UE.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sie 2007, 13:41 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
mieszczuch pisze:
Zarzucanie makaronowi, wyrażającemu swoje zdanie na podstawie obowiązującej definicji terroryzmu, paranoi jest dla mnie paranoją.


Tia...o definicjach mówisz...

to może tą uznamy za obowiązującą:

Cytuj:
Liga Narodów:

Wszelkie działanie przestępcze skierowane przeciwko państwom, których celem jest wytworzenie stanu terroru w umysłach ludzi, grup osób lub społeczeństwa.


nie za stara, powstała jeszcze przed II wojną, to może tą:

Cytuj:
Metoda walki politycznej polegająca na używaniu przemocy wobec poszczególnych jednostek lub grup ludzi.

B. Bankowicz, M. Bankowicz, A. Dudek, Leksykon Historii XX wieku, Kraków 1996


a może tą

Cytuj:
B. Hoffman:

Świadome budzenie strachu w wyniku przemocy lub groźby przemocy w dążeniu do zmian politycznych.

B. Hoffman, Oblicza terroryzmu, Warszawa 2001


nie, chyba jednak nie... to może ta :

Cytuj:
A. B. Schmidt:

Akt terroru – przestępstwo wojenne popełnione w czasie pokoju.


ta jest prosta

Cytuj:
C. Marighella:

Działania, z reguły z użyciem bomb, które powodują straty nie do naprawienia.

C. Marighella, Manual of the urban Guerilla, Documentary Publications, Chapel Hill 1985, tłum. G. Hanrahan,


ta bardziej skomplikowana

Cytuj:
Encyklopedia spraw międzynarodowych i ONZ:

Stosowanie gwałtu dla osiągnięcia celów politycznych lub ekonomicznych w stosunkach międzynarodowych. Forma interwencji przemocą dokonywanej przez specjalne oddziały wojskowe lub policyjne, albo przez organizacje terrorystyczne.

E. Osmańczyk, Encyklopedia spraw międzynarodowych i ONZ, Warszawa 1974


ech...może tą:

Cytuj:
A. Pawłowski:

Stosowanie gwałtu przez jednostki lub grupy osób, w celu wywarcia wpływu na rząd lub opinię publiczną, jak i na grupy osób i poszczególne osoby.

A. Pawłowski, Terroryzm w Europie w XIX i XX wieku, Zielona Góra 1980


ta jest super, można by pół polski zamknąć na jej podstawie:
Cytuj:

L. T. Szmidt:

Indywidualne działania skierowane przeciwko aparatowi władzy lub jego przedstawicielom.

L. T. Szmidt, Terroryzm a państwo, Lublin 1979


Na koniec ktoś kiedyś wyliczył, że definicji terroryzmu jest 109, dodając do tego wszelkie interpretacje to wychodzą tysiące znaczeń tego słowa. Więc miesczuchu drogi powoływanie się na jedną definicję to raczej tylko wybór powołującego się. Nie oznacza wcale, że słuszny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sie 2007, 18:38 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
jj


Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 2:10 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sie 2007, 19:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
mieszczuch pisze:
Zmień w tym cytacie słowo obowiązującej na przekonującej mnie. To drobiażdżek.
Tematem wiodącym polemiki z Tobą jest terroryzm grup zawodowych nazywany przez Ciebie słusznym protestem.


Mieszczuch można to uznać za drobiażdżek, tyle że zmiana definicji zmienia sposób pojmowania problemu. Ja chce wykazać, że nazywanie ekologów z Rospudy "terrorystami", "ekoterrystami" jest niczym więcej jak tylko [b]zabiegiem socjotechnicznym[b]. . Stara goebbelsowska zasada mówiąca "powtórz tysiąc razy kłamstwa, a stanie się prawdą" staje się zaskakująco i zasmucająco aktualna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sie 2007, 21:11 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
jj


Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 2:10 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sie 2007, 22:29 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sty 2006, 9:06
Posty: 87
Witam. Fajnie, że podjęliście ten temat. Pytanie zadane " ekolodzy czy terroryści" w kontekście wydarzeń nad Rospudą może dać odpowiedź, że to są właśnie ekoterroryści. I zgadzam tu się ze wszystkimi, którzy w taki sposób podeszli do tematu. Bowiem definicje terroryzmu ( a jest ich ok. 200), mówią między innymi ( obok wymienionych przez krytycznego)
że jest to przemyślane użycie przemocy lub zagrożenia w celu wywołania strachu, przemyślane wymuszenie lub zastraszanie rządów i społeczeństw w celu nacisku politycznego, religijnego lub ideologicznego - tu mozna dodać np.ekologicznego. Ale czy to źle , że ludzie mobilizuja sie w celu ochrony jakichś dóbr ?
Rospuda pokazała ignorancję władz. Na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych została zlecona za ciężkie pieniądze ekspertyza. I co się okazało? Że droga przez Rospude wcale nie była brana pod uwagę. Został opracowany zupełnie inny przebieg tej obwodnicy.A mimo to zrobiono inaczej. Dlaczego ? nie wiem.
Byłam nad Rospudą wiele lat temu i byłam zimą w tym obozie. Rozmawiałam z ekologami . Spotkałam tam wspaniałych ludzi w różnym wieku, różnie wykształconych. I oni naprawdę rozumieli, po co tam są.
A że sytuację wykorzystano do nacisku politycznego? W definiowaniu terroryzmu brane są pod uwagę dwie podstawowe zmienne :
1. Użycie siły jako elementu wywierania nacisku.
2. Podłoże ma charakter polityczny.
I w tym wypadku to ma miejsce.
Jeżeli spraw nie można załatwić w inny sposób, ludzie próbują czynić to inaczej.
Mamy na to wiele innych przykładów.
Pozdrawiam wszystkich. Hanna I.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sie 2007, 0:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
,..hmmm,...brak mi tutaj Haniu Twojego jednoznacznie przedstawionego stanowiska!!!
Według Ciebie, ludzie broniący unikatowego w skali Europy miejsca są, w Twoim mniemaniu, "ekoterrorystami", czy desperatami próbującymi w każdy możliwy sposób uchronić to cudownie dziewicze miejsce dla nas wszystkich,..dla naszych dzieci i wnuków????

Są "ekobiznesmenami" czy ludźmi bezinteresownie walczącymi z bezmyślną degradacją środowiska???

Przedstaw swoje zdanie w sposób nie budzący wątpliwości,...czy jesteś za obroną Rospudy i czy akcje ekologów tam protestujących uważasz za zgodne z prawem lub przynajmniej z duchem prawa, czy absolutnie nie akceptujesz tego typu form sprzeciwu???

Odpowiedz, proszę,... 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sie 2007, 19:16 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sty 2006, 9:06
Posty: 87
Witam. Wprawdzie w wakacje staram się nie korzystać z komputera , ale temat ciekawy, więc też zabrałam głos. Moze jeszcze kilka słów o terroryźmie.
Terroryzm nie ma jednolitego podłoża. Jest wiele kryteriów celów motywacyjnych dla tego typu zachowań ludzi. Teorie patologii społecznej mówią też o ekoterroryźmie, jako że wynika on z samej istoty terroryzmu. Ekoterroryzm ma podłoże parapolityczne. Jest przecież formą nacisku w określonej sprawie – ochrony przyrody. Więc nie bałabym się użyć takiego słowa. Jestem zwolenniczką nazywania rzeczy po imieniu. Oczywiście w żaden sposób nie powinniśmy ekoterroryzmu porównywać do zachowań, terrorystycznych np.o podłożu religijnym czy nacjonalistyczno- etnicznym, pomimo, że w rozważaniach akademickich pod różnymi względami należy to uczynić.
Jeśli natomiast chodzi o Rospudę. Byłam tam w czasie zimowego protestu.
Przed wyjazdem rozmawiałam z wieloma ludźmi z całej Polski i też z tamtego terenu.
Rozumiem mieszkańców Augustowa. Mają już dość życia w hałasie, smrodzie spalin, braku bezpieczeństwa.
Ale przecież to nie stało się z dnia na dzień. Taki stan trwa od wielu lat. Dlatego też był czas na to, żeby mądrze przygotować tę inwestycję i wziąć pod uwagę zarówno zleconą ekspertyzę jak i głosy różnych środowisk.
To nie jest proste, bo nie oszukujmy się, są różne grupy nacisku, jest też lobbowanie ze względów całkiem prozaicznych – po prostu ktoś ma w tym prywatny interes. Jednak należało te wszystkie aspekty wziąć pod uwagę.
A wygląda na to, że osoby, które podejmowały decyzję, wzięły pod uwagę jedną grupę zainteresowanych. To musiało wzbudzić sprzeciw nie tylko ekologów.

Przyroda sama się nie obroni, jeśli człowiek jej nie pomoże . Dlatego też w obronie przyrody organizują się różne grupy ekologiczne. W tym wypadku wspierani przez światową organizację ekologiczną, bo tamte tereny mają wartość unikatową.
To jest miejsce, jakich w świecie już nie ma. I tu nie chodzi tylko o drzewa i ptaki. Tam są torfowiska, których nikt nigdy nie odbuduje. To jest bogactwo tych terenów. To jest miejsce, które zachowane w stanie nienaruszonym, z dala od hałasu przejeżdżających tirów , może teraz i w przyszłości pozwolić ludziom tam mieszkającym żyć z turystyki.

W polityce są różnorodne formy nacisku. To właśnie czynią ekolodzy, skoro decydenci ich lekceważą.
Ale to też jest prawda, że często ekolodzy wykorzystywani są przez samych polityków.
Na tym albo kapitał polityczny się zbija, albo traci.

Osobiście nie jestem zwolenniczką używania siły w żadnym działaniu. Ale też nie potępiam ludzi, którzy walcząc o jakieś dobro posuwają się do nie zawsze akceptowanych przez prawo zachowań.

Przepraszam, ze tak się rozpisałam, ale temat tego wymagał. Pozdrawiam i zmykam na moją ukochaną wieś, Hanna I.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sie 2007, 8:06 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Raczej ekoterroryści gdyż podają się za takich wielbicieli przyrody a sami używają najnowocześniejszego sprzętu w imię hasła cel uświęca środki, ponadto blokują wspomniane już inwestycje przedstawiając gorsze rozwiązania itd...... :| nie wspominając już o tym że nasi polscy "ekolodzy" nie raczą współpracować z innymi środowiskami proekologicznymi i nie tworzą żadnych sensownych badań które robią np. zieloni w Szwajcarii 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sie 2007, 16:54 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
nie potępiam ludzi, którzy walcząc o jakieś dobro posuwają się do nie zawsze akceptowanych przez prawo zachowań.
no, ciekawe, ciekawe, tu wesoły szczebiot a tu takie stwierdzenie :|
Czy to opinia prywatna, czy może dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie?
Kim jesteś Hanno I? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sie 2007, 20:37 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sty 2006, 9:06
Posty: 87
witam. Wypowiedziałam się tu wyłącznie na konkretny temat " ekolodzy czy ekoterroryści". W cytowanym przez Ciebie zdaniu nie ma żadnych podtekstów ani też odniesienia do innych tematów. Jeszcze raz powtórzę, że to zdanie użyłam tylko w odniesieniu do konkretnego tematu.
Tak jak wspomniałam, przyroda sama sie nie obroni. Ktoś jej musi pomóc. I nie podejmuję tak naprawdę dyskusji, czy to jest zgodne czy też niezgodne z prawem. Bo tu za duzo pytań pozostanie bez odpowiedzi.
W kwestii Rospudy zainteresował mnie jeszcze jeden fakt. Dlaczego GDDK zleciła ekspertyzę, po czym nie wzięła jej całkowicie pod uwagę. Eksperci przecież wskazali zupełnie inne rozwiązanie. A to było przed rozpoczęciem inwestycji.
To tyle. Wypowiadam się wyłącznie jako osoba prywatna. Pozdrawiam . Hanna I.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..