Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 8:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 17:35 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:48
Posty: 52
Lokalizacja: zgorzelec
j.oleszkiewicz
Cytuj:
człowieka nie powinno się oceniać, a tym bardziej komentować jego zachowań, ze względu na jego preferencje seksualne, religię, kolor skóry, sposób ubierania czy żywienia.

taki Jacyków jedzie ludzi za denne kiecki, że hej ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 17:43 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
Napisałam, że nie powinno się nie oceniać, a nie, że się tego nie robi. Jeszcze raz zaznaczę, przedstawiam TYLKO I WYŁĄCZNIE MOJE WŁASNE ZDANIE.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 22:29 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sty 2010, 9:41
Posty: 34
Lokalizacja: Zgorzelec
Wyjątkowo Asiu się z tobą zgodzę :grin:

Może to skrajny pogląd to trochę jak polowanie na czarownice.
Choroba której nie da się uleczyć, nic więcej.

Dlaczego tolerujemy dzieci chore na Downa,raka itp., a nie tolerujemy homoseksualistów.

Teoretycznie to żadna różnica!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 23:11 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
Bezstronny, a ja się z Tobą nie zgodzę... Homoseksualizm to nie choroba. To po prostu preferencja seksualna. Naturalnie wciąż podkreślam, że moim zdaniem. Podobnie jak nie sądzę, że transwestyci są ludźmi, których powinno się zaliczać do ludzi chorych. Jeśli ktoś urodził się mężczyzną, jednak w ciągu trwania swego życia poczuł się kobietą - czemu nie ma próbować się do niej upodobnić? I w drugą stronę podobnie.

Ale ja to ja. Każdy ma prawo do własnego zdania. I ja jako jednostka posiadająca własne zdanie chcę powiedzieć, że ogromnie się cieszę, że żyję w tak zróżnicowanym społecznie świecie, w którym mogą współistnieć hetero- z homo- i bi-, transwestyci i transwestytki, ciemnoskórzy, azjaci, europejczycy, Niemcy, Żydzi, Filipińczycy, grekokatolicy, zielonoświątkowcy, judaiści, buddyści itd. (proszę niczym się nie sugerować, wybrane przykłady są tylko przykładami z wielkiego worka różnorodności, które możemy dostrzec na świecie).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 0:10 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Duże uproszczenie jednak...i dotyczy zdecydowanie innych spraw :roll:


eee... nie......... dotyczy również akceptacji, akceptacji człowieka, który poza tym, że kradnie to także je podobne rzeczy co my, czyta książki, ogląda podobne filmy co my, kupuje podobny papier toaletowy.
I to nie ja upraszczam sprawę tylko Joasia uważając, że każdy człowiek zasługuje na akceptację na co chciałem zwrócić uwagę, ma ona oczywiście prawo do takowych poglądów. Złodziej i zabójca to też człowiek chociaż w ich przypadkach jest trudniej o akceptację ale nie jest to także zbyt proste bo zależy od okoliczności (np. matka która nie potrafi poradzić sobie ze zdobyciem w sposób legalny pożywienia dla siebie i dziecka idzie i kradnie ze sklepu pożywienie; z jednej strony zgodnie z prawem jest złodziejem z drugiej jednak strony aspekt moralny czy powinna rygorystycznie przestrzegać prawa nawet pod groźbą zagłodzenia siebie i dziecka na śmierć???). Sądzę, ze wiele osób skłonnych byłoby zaakceptować jej kradzież. A zabójstwo??? Zabójstwo w obronie własnej lub najbliższej rodziny, zabójstwa podczas działań wojennych??? Podobnie jest z homoseksualizmem pewne sytuacje są do zaakceptowania ale inne nie. Jeżeli chodzi o mnie to akceptuję tradycyjne związki heteroseksualne. Moja akceptacja homo.... kończy się w momencie gdy zaczyna się robić z tego problem społeczny, nagłaśniać oraz żądać legalizacji w świetle prawa. A i jeszcze kwestia nauki w szkole. Nie sądzę aby był to temat tak ważny aby poświęcać mu wiele czasu w szkole, wystarczy o tym napomnieć jako zjawisko występujące w społeczeństwie. Są o wiele ważniejsze sprawy do nauki w szkole a o tym można szerzej porozmawiać w gronie rodziny, wszak nie tylko szkoła edukuje ale i rodzice i jest to nieodzowny element wychowania, chociaż niektórzy rodzice nie potrafią temu sprostać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 7:57 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
Makaron - TYLKO NIE JOASIA :D Proszę. Nie znoszę.... ;)

A co do szkolnictwa - zgodzę się z Tobą. Masz rację. Rodzice stoją na równi ze szkołą, a więc także są "organem" edukacyjnym ;) Nie powinno się na siłę wciskać komukolwiek do głowy wiedzę o związkach homoseksualnych. Chyba najlepiej ludzie odmiennej orientacji będą się czuli w środowisku hetero gdy nie będą wytykani palcami jak zjawisko, ale po prostu - będą traktowani jak każdy inny człowiek.

A co do złodziei i morderców - też przyznam rację Makaronowi. Wszystko zależy od punktu siedzenia...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 9:40 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
j.oleszkiewicz pisze:
Homoseksualizm to nie choroba. To po prostu preferencja seksualna. Naturalnie wciąż podkreślam, że moim zdaniem. Podobnie jak nie sądzę, że transwestyci są ludźmi, których powinno się zaliczać do ludzi chorych

Dobrze że nauka pomału zakrada się także w tą kwestie. W zasadzie, właśnie "skopana" sekwencja genów odpowiada za taki stan rzeczy ( transwestyci, homoseksualiści ). Rodzisz się kobietą, a w środku facet z buzującym testosteronem i to nie w przenośni, lub na odwrót rodzisz się facetem ale zachowujesz "cechy" kobiece. Kombinacji jest wiele, możliwe, że kiedyś odkryją ten zgubny bądź co bądź, genetyczny psikus natury. Więc może nie choroba a błąd w systemie ? W zasadzie transwestyci starają się ten błąd naprawić na własną rękę, przebieranki, operacje itp. Niedługo będą możliwe ingerencje genetyczne, więc będą mieli większe możliwości pomocy sobie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 9:47 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
j.oleszkiewicz pisze:
Makaron - TYLKO NIE JOASIA :D Proszę. Nie znoszę.... ;)

Joasia.... cóż, wg mnie ciepło brzmi i przyjaźnie ale..... skoro nie życzysz sobie ok, obiecuję poprawę. Napisz proszę jak mogę Cię nazwać następnym razem aby nie było problemu wszak nicka masz takiego, że jakoś niezręcznie mi napisać: oleszkiewicz napisała swoje....... ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 10:45 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
Joanna, Asia, Aśka... tylko nie Joasia :D Będę dźwięczna ;P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 12:24 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
j.oleszkiewicz pisze:
azjaci, europejczycy

Pani redaktor, duża litera ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 12:54 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
Pardon, mea culpa... Spieszyło mi się z napisaniem. Przepraszam wszystkich Azjatów i Europejczyków, którzy poczuli się dotknięci tą zniewagą ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 13:06 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
j.oleszkiewicz pisze:
Chyba najlepiej ludzie odmiennej orientacji będą się czuli w środowisku hetero gdy nie będą wytykani palcami jak zjawisko, ale po prostu - będą traktowani jak każdy inny człowiek....



OK :smt023


Ostatnio zmieniony 14 sty 2010, 14:28 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 13:07 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
Składania jest jak najbardziej poprawna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 13:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Ejno kurna co to jest lekcja polskiego? :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sty 2010, 13:21 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Składnia jest dobra, a mnie jedynie wkurzają "literówki" u osób, które mają cokolwiek wspólnego z dziennikarstwem, więc raz poprawiłam Asię ;) Nie czepiajcie się na siłę o składnię itd., bo wiadomo, że czasami pisze się szybko i nie zwraca się uwagi na niektóre rzeczy ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..