Dzisiaj jest 29 mar 2024, 2:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 11:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
YELLO_35 pisze:
j.oleszkiewicz napisał/a:
Jednak homoseksualizm dewiacją dla mnie nigdy nie był i nie jest


Dla innych zawsze będzie i już :|

jak kto zwał tak zwał, z resztą wg słownika dewiacja to silne odchylenie od normy w zachowaniu, postępowaniu lub myśleniu. Czy homoseksualizm jest silnym odchyleniem od normy tego nie wiem ale odchyleniem chyba jest... ale mogę się mylić, bo normy się zmieniają :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 11:34 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:

j.oleszkiewicz pisze:
Jednak homoseksualizm dewiacją dla mnie nigdy nie był i nie jest


Dla innych zawsze będzie i już :|


Ich sprawa :) Ja wiem, że dla mnie liczy się inteligencja człowieka. Szczególnie emocjonalna. I tak, jak jestem w stanie współistnieć, porozumiewać i przyjaźnić się z ludźmi odmiennych religii, kultur, partii politycznych, koloru skóry, tak bardzo jestem w stanie współistnieć z ludźmi o odmiennej od "normalnej" (choć "normalna" to moim zdaniem słowo subiektywne, ustalane przez każdego z nas z osobna) orientacji seksualnej i zupełnie mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie - takie osoby utwierdzają mnie w tym, że każda potwora znajdzie swego amatora :) I mam uśmiech na kolejnych kilka dni na twarzy i energię do dalszego działania :)

A tak w ogóle... Czy lubisz:
- łabędzie
- pingwiny
- delfiny
- szympansy
- makaki
- pawiany
- alki
- mewy
??

Pytam, bo to też są zwierzęta, u których zaobserwowano skłonności homoseksualne. A skoro mówimy, że człowiek od małpy pochodzi, to zachowanie szympansich homoseksualnych par nie powinno nas dziwić. Podobnie jak zachowanie homoseksualnych osobników ludzkich. Ha! :)

Podczas mojej tegorocznej wyprawy w Bieszczady usłyszałam od starego mieszkańca tamtego regionu: nie ważne z kim się śpi. Ważne, żeby dzieci były zdrowe. Nawet te adoptowane.

I ja się z tym panem zgodzę w 100% :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 11:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
j.oleszkiewicz pisze:
Ich sprawa

i chyba o to się tutaj rozchodzi.
A propos "normalności" - gdyby homoseksualizm był normą to by nas nie było :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 12:46 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
gdyby homoseksualizm był normą to by nas nie było


Norma normą - wypadki na polskich drogach też są normą. Jednak nie każdy miał takowy ;)

j.oleszkiewicz pisze:
Pytam, bo to też są zwierzęta, u których zaobserwowano skłonności homoseksualne.


Tego już nie chciałem nawet pisać...

j.oleszkiewicz pisze:
Podczas mojej tegorocznej wyprawy w Bieszczady usłyszałam od starego mieszkańca tamtego regionu: nie ważne z kim się śpi. Ważne, żeby dzieci były zdrowe.


Mrugał aluzyjnie okiem czy co? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 13:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
YELLO_35 pisze:
wypadki na polskich drogach też są normą.

"wypadek" i "norma" to w zasadzie antonimy :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 13:46 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
j.oleszkiewicz pisze:
Ich sprawa

i chyba o to się tutaj rozchodzi.
A propos "normalności" - gdyby homoseksualizm był normą to by nas nie było :|


Proponuję, jako językoznawczyni (za 5 miesięcy będę mieć dyplom, ale cały studyjny kurs językoznawstwa już ukończyłam), zamianę słowa 'norma' na 'powszechne'. To ułatwi sprawę.

W takiej więc sytuacji homoseksualizm można w naszym kraju uznać za zjawisko, które do powszechnych się nie zalicza. Ale istnieje. I nie jest żadną ujmą dla człowieczeństwa. Skoro, jak już pisałam wcześniej, zwierzęta potrafią żyć w homoseksualnych parach, wychowywać w takich parach dzieci i są akceptowane przez swoich pobratymców (a wiadomo, że zwierzęta kierują się tylko i wyłącznie instynktem) to znaczy, że osobniki hetero- nie czują z ich strony zagrożenia. Co za tym idzie - uważam (choć to daleko posunięty wniosek), że my także nie powinniśmy, bo charakteryzuje nas INTELIGENCJA. Potrafimy się rozwijać, uczyć i to odróżnia nas od zwierząt. Dlatego też podtrzymuję rzecz jasna moją wcześniejszą wypowiedź, iż nie jest dla mnie istotne kto ma jaką orientację seksualną, czy lubi różne figury geometryczne, czy też lubi spędzać wieczory samotnie przy komputerze... (reszty nie trzeba pisać). Nie interesuje mnie to zupełnie. Ważne jest dla mnie to, czy jest dobrym człowiekiem, czy jego czyny świadczą o nim in plus czy in minus, czy jest człowiekiem, którego inteligencja pozwala mi na konwersację z nim na normalnym bądź wyższym poziomie. To jest dla mnie istotne. Nic więcej.

YELLO_35 pisze:
j.oleszkiewicz pisze:
Podczas mojej tegorocznej wyprawy w Bieszczady usłyszałam od starego mieszkańca tamtego regionu: nie ważne z kim się śpi. Ważne, żeby dzieci były zdrowe.



Mrugał aluzyjnie okiem czy co? ;)


Ani trochę. Mówił całkiem serio, a przy wieczornym piwie stwierdził, że on nie ma nic przeciwko odmiennym od siebie ludziom. I za to faceta niezmiernie polubiłam. Opowiadał śmiało o tym, że jest otwarty na wszystkich ludzi. A że mieszka w Bieszczadach - spotyka się z zupełnie różnymi od siebie osobnikami, bo góry jako teren turystyczny (do tego tak charakterystyczny jak Bieszczady) przyciągają jak wiadomo całe watahy ludków. Co ciekawe - nie należał do ludzi młodych. Był to starszy, sędziwy dziadeczek. Pełen werwy i radości, pasji życiowej. I za to mu chwała. I pozdrawiam pana Rocha jeśli kiedykolwiek dotrze na tą stronę, bo z tego co wiem - z internetu także czynnie korzysta :)


Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 13:47 przez j.oleszkiewicz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 15:06 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
j.oleszkiewicz pisze:
W takiej więc sytuacji homoseksualizm można w naszym kraju uznać za zjawisko, które do powszechnych się nie zalicza. Ale istnieje. I nie jest żadną ujmą dla człowieczeństwa. Skoro, jak już pisałam wcześniej, zwierzęta potrafią żyć w homoseksualnych parach, wychowywać w takich parach dzieci i są akceptowane przez swoich pobratymców (a wiadomo, że zwierzęta kierują się tylko i wyłącznie instynktem) to znaczy, że osobniki hetero- nie czują z ich strony zagrożenia. Co za tym idzie - uważam (choć to daleko posunięty wniosek), że my także nie powinniśmy, bo charakteryzuje nas INTELIGENCJA. Potrafimy się rozwijać, uczyć i to odróżnia nas od zwierząt. Dlatego też podtrzymuję rzecz jasna moją wcześniejszą wypowiedź, iż nie jest dla mnie istotne kto ma jaką orientację seksualną, czy lubi różne figury geometryczne, czy też lubi spędzać wieczory samotnie przy komputerze... (reszty nie trzeba pisać). Nie interesuje mnie to zupełnie. Ważne jest dla mnie to, czy jest dobrym człowiekiem, czy jego czyny świadczą o nim in plus czy in minus, czy jest człowiekiem, którego inteligencja pozwala mi na konwersację z nim na normalnym bądź wyższym poziomie. To jest dla mnie istotne. Nic więcej.

Widzę że nie u wszystkich pogłębianie wiedzy wpływa na rozwój intelektualny.A YELLO_35 poczuł się jak ryba w wodzie wspierany przez j.oleszkiewicz.
]:->
http://pl.wikipedia.org/wiki/Religie_a_homoseksualizm

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 3:24 pm ]
j.oleszkiewicz pisze:
takie osoby utwierdzają mnie w tym, że każda potwora znajdzie swego amatora I mam uśmiech na kolejnych kilka dni na twarzy i energię do dalszego działania

]:->

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 3:30 pm ]
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 15:43 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
fajne fotki, mnie śmieszą, wolę takich ludzi niż takich:

http://www.spieprzajdziadu.com/pics/2007/07/nop.jpg


Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 15:43 przez Namruf, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 15:46 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Namruf pisze:
fajne fotki, mnie śmieszą, wolę takich ludzi niż takich:

http://www.spieprzajdziad...2007/07/nop.jpg

http://wroclaw.gazeta.pl/...13660.html?i=19

Zapewne to na temat.
]:->

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 3:53 pm ]
CICHY pisze:

Tak na marginesie szanowni ignoranci w dniu 10 stycznia odgrzałem ten wątek z następującego powodu:
http://www.nacjonalista.pl/wiadomosci.p ... 013&licz=1
I nikt z Was do tej pory się do tego nie odniósł.Tak się właśnie prowadzi dyskusję na tym forum - rzadko na temat.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:04 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
Niestety, rozwój umysłowy naszego społeczeństwa następuje bardzo powoli. Choć i tak szybciej niż kilka wieków temu... Kiedyś kobiety musiały walczyć o swoją emancypację. Wywalczyły? I to jak! Dziś nadal walczą, jednak w świetle praw publicznych stoją na równi z mężczyznami.

Kiedyś widok ciemnoskórego czy skośnookiego człowieka na ulicy budziło... sama nie wiem, co, bo nie pamiętam tamtych czasów. Strach? Zakłopotanie? Niepokój? Odrazę? Podobnie jak na widok ludzi każdego odmiennego od tubylców narodowości.

Z ludźmi homoseksualnymi będzie i właściwie już według mnie jest podobnie. Coraz więcej osób "ze świecznika" robi 'coming out' i ujawnia swoją orientację seksualną. Nie wstydzi się jej, bo nie ma czego.

A co do zaprezentowanych zdjęć... Przebieranie się mężczyzn w damskie ciuszki - proszę bardzo. Skoro ktoś to lubi, to czemu nie? Czemu mam Mu zabierać tą przyjemność? Jeden lubi gaj brzozowy, inny jak mu stopy śmierdzą - ani mnie ani Tobie rozliczać z tego, a tym bardziej oceniać.

A pisząc "takie osoby" miałam na myśli ludzi homoseksualnych, ponieważ mają oni zupełnie niesamowite, bezkompromisowe podejście do życia. Są otwarci, życzliwi, ciepli, potrafią zrozumieć drugiego człowieka, pomóc, być wsparciem. Są sobą, po prostu. Bo potrafili z najbardziej skrywanym przez siebie sekretem wyjść z ukrycia. I są szczęśliwi, że mogą być sobą. Że nie muszą się ukrywać. Że już nikt nie będzie szeptał domysłów za ich plecami. Ale skoro w tym wątku pojawiają się także odnośniki nacjonalistyczne... To chyba dyskusja tutaj nie przyniesie żadnych skutków.

Dyskurs o homoseksualistach poruszał, porusza i poruszać będzie, ponieważ jeszcze zbyt wiele osób jest zamkniętych w swoim małym grajdołku i nie widzi poza swoim zachowaniem żadnego innego, które mogłoby być prawidłowe. Państwo wsobnych snobów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:07 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
j.oleszkiewicz pisze:
Ale skoro w tym wątku pojawiają się także odnośniki nacjonalistyczne... To chyba dyskusja tutaj nie przyniesie żadnych skutków.

???????? - wyjaśnij
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:15 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
RoyalFlush pisze:
nie no, co za buraczysko
w "twenty" inaczej pierdziałeś


RoyalFluś jedynym burakiem jakiego znam jesteś Ty wiec skończ swe marne, żenujące przemyślenia. Wycieczka zawodowa jest pewnie spowodowana tym, iż pewnie wyleciałeś bo byleś tak samo do d.. jak Twoje teksty tutaj. Ja "pierdzę" tam dalej za konkretna kasę. A teraz skup się na temacie chyba. że poza nagimi fotkami nic do internetu nie jesteś w stanie wnieść.

CICHY pisze:
I nikt z Was do tej pory się do tego nie odniósł.


CICHY pisze:

CICHY no ale co mamy Ci powiedzieć. Ocenić artykuł? Layout strony? Czy pisać referaty nt homoseksualizmu w Ugandzie? Uważam, ze karanie homoseksualizmu jest bezsensem. Porównanie sytuacji tam a tutaj jest co najmniej śmieszne. Takie myślenie jest mocno ograniczone i chyba możliwe tylko w krajach dość zacofanych jak Uganda. To jest zwykle ograniczanie praw człowieka. Mnie geje czy lesbijki w niczym nie przeszkadzają. Są mi obojętni. Możemy podyskutować czy dać tym osobom takie a nie inne prawa ale karanie za homoseksualizm to przerost formy nad treścią


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:24 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
Już wyjaśniam. Jeśli ktoś za swoją ideologię uznaje nacjonalizm - jest w mojej opinii (podkreślam - w mojej) osobą o zamkniętych i ukształtowanych poglądach i nie przyjmie żadnej argumentacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:24 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
O to chodziło, o wypowiedzenie zdania.
Dzięki.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:29 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
I jeszcze jedno - człowiek jest człowiekiem. Powtarzam po raz kolejny, choć w zmienionej formie: człowieka nie powinno się oceniać, a tym bardziej komentować jego zachowań, ze względu na jego preferencje seksualne, religię, kolor skóry, sposób ubierania czy żywienia. Człowieka powinno się oceniać na podstawie jego czynów, faktów dokonanych. A to, co każdy sobie w swoim ogródku - to już jest jego własna sprawa. O ile nie są to rzecz jasna zachowania uregulowane w kodeksie wykroczeń lub kodeksie karnym.

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 4:30 pm ]
Aczkolwiek, Cichy, nie twierdzę, że dyskusję w takim wypadku kończę. To, że uważam, że dyskusja ta może nie przynieść żadnych skutków, nie oznacza, że ją zarzucam. Bo nie o to chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..