Dzisiaj jest 11 maja 2024, 19:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:30 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
j.oleszkiewicz pisze:
Już wyjaśniam. Jeśli ktoś za swoją ideologię uznaje nacjonalizm - jest w mojej opinii (podkreślam - w mojej) osobą o zamkniętych i ukształtowanych poglądach i nie przyjmie żadnej argumentacji.

A jaką Ty ideologię wyznajesz?
Spytam jeszcze dlaczego twierdzisz że nacjonaliści są zamkniętym środowiskiem. Chyba że masz na myśli wiezienie, to zapewniam Cię że jeszcze wszyscy nie siedzimy za głoszenie PRAWDY wszak to dzięki wam mamy wolność słowa.
]:->

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 4:34 pm ]
j.oleszkiewicz pisze:
I jeszcze jedno - człowiek jest człowiekiem. Powtarzam po raz kolejny, choć w zmienionej formie: człowieka nie powinno się oceniać, a tym bardziej komentować jego zachowań, ze względu na jego preferencje seksualne, religię, kolor skóry, sposób ubierania czy żywienia. Człowieka powinno się oceniać na podstawie jego czynów, faktów dokonanych. A to, co każdy sobie w swoim ogródku - to już jest jego własna sprawa. O ile nie są to rzecz jasna zachowania uregulowane w kodeksie wykroczeń lub kodeksie karnym.

A te teorie to też Twoje a może feministyczne a może lewackie a może ateistyczne a może jakaś religia za tym stoi. podaj zródło chętnie zgłębię swoją wiedzę.
widzę że zmieniasz trochę front pisząc człowiek to człowiek a wczesniej gdzies tam wyczytałem że człowiek to zwierze wszak to nasi przodkowie.
]:->

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 4:36 pm ]
powiedz mi jak mam oceniać faceta przebierajacego się w babskie szmaty np. - wszak to jego czyn.
]:->


Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 16:37 przez CICHY, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:36 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
Hmm, odnoszę wrażenie, że próbujesz w moje usta włożyć to, co chciałbyś z nich usłyszeć. A - jak to powiedziała Iza Kuna w jednej z komedii Koneckiego & Saramonowicza - "czas wkładania w usta się skończył".

Ja wyznaję ideologię pt. wierzę w ludzi. I nie oceniam po okładce. I każdemu daję szansę.
A sądzę, że nacjonaliści są zamkniętym środowiskiem, ponieważ mam znajomego wyznającego nacjonalistyczne zasady. I wiem, że jakakolwiek próba dyskursu, w którym moje zdanie jest inne od Jego zdania, kończy się fiaskiem. Być może nie powinnam oceniać całej grupy na podstawie jednej osoby, to niezbyt reprezentatywna grupa... Jeśli Ciebie taka opinia razi - przepraszam.

I nie, nie mam na myśli więzienia.

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 4:38 pm ]
Facet przebierający się w damskie szmaty to jego upodobanie. Tak to oceniam. Ty możesz oceniać jak chcesz. Ja twierdzę, że skoro lubi, to czemu nie.

Nigdy nie napisałam, że człowiek to zwierzę. Napisałam, że od zwierzęcia pochodzimy i że różni nas od niego inteligencja. Nie napisałam, że jesteśmy zwierzęciem.

Jakiś jeszcze zarzut?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:43 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
j.oleszkiewicz pisze:
Ja wyznaję ideologię pt. wierzę w ludzi.

Wybacz nie znam takiej ideologii. Natomiast zapewniam Cię że Nacjonalistów Polskich cechuje wielka wiara w ludzi członków Naszego Narodu przede wszystkim.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:45 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
Czyli rozumiem, że Nacjonaliści Polscy wierzą także w Polaków-homoseksualistów, tak? I w Polaków ciemnoskórych, i w Polaków-Judaistów. Dobrze rozumiem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:46 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
j.oleszkiewicz pisze:
Jakiś jeszcze zarzut?

To nie zarzuty - ROZMAWIAMY. Wkładając w twoje usta słowa że człowiek to zwierze dokonałem uproszczenia bo jeśli pochodzisz od zwierząt to chyba mogę stosować takie uproszczenie.
]:->

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 4:47 pm ]
j.oleszkiewicz pisze:
Czyli rozumiem, że Nacjonaliści Polscy wierzą także w Polaków-homoseksualistów, tak? I w Polaków ciemnoskórych, i w Polaków-Judaistów. Dobrze rozumiem?

Rece mi opadły klawiatura zacieła się. :smt058
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:48 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
To, że POCHODZISZ od swoich rodziców nie znaczy, że nimi jesteś. W przypadku ludzi i zwierząt jest podobnie i powyższe uproszczenie nie jest wskazane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
j.oleszkiewicz pisze:
Polaków ciemnoskórych

Nie ma takowych. ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
j.oleszkiewicz pisze:
Ja wyznaję ideologię pt. wierzę w ludzi. I nie oceniam po okładce. I każdemu daję szansę. A sądzę, że nacjonaliści są zamkniętym środowiskiem, ponieważ mam znajomego...

Z całym szacunkiem ale to zdanie jest wewnętrznie sprzeczne... na podstawie jednego znajomego oceniasz grupę i mówisz, że nie oceniasz po okładce :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:50 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
j.oleszkiewicz pisze:
Polaków-Judaistów

o tacy są Judaizm to wiara a Naród Żydowski nie istnieje.
]:->

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 4:51 pm ]
i nie Nacjonaliści Polscy to wymyślili
http://www.pardon.pl/artykul/10252/zydo ... e_odkrycie
]:->

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 4:53 pm ]
http://korwin-mikke.pl/bliski_wschod/zo ... owski/2458
http://www.rp.pl/artykul/398485_Narod_z ... slony.html
]:->

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 4:53 pm ]
http://search.winamp.com/search/search? ... e+istnieje
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:54 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY pisze:

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 4:47 pm ]
j.oleszkiewicz pisze:
Czyli rozumiem, że Nacjonaliści Polscy wierzą także w Polaków-homoseksualistów, tak? I w Polaków ciemnoskórych, i w Polaków-Judaistów. Dobrze rozumiem?

Rece mi opadły klawiatura zacieła się. :smt058
]:->


Z jakiego powodu? Sam przecież wcześniej napisałeś:

CICHY pisze:
Natomiast zapewniam Cię że Nacjonalistów Polskich cechuje wielka wiara w ludzi członków Naszego Narodu przede wszystkim.


Zrozumiałam, że mówiąc o Naszym Narodzie, mówisz o Polsce. Błąd w moim rozumowaniu?

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 4:55 pm ]
Tadam - przeczytałeś następne zdanie? Oto ono:

"Być może nie powinnam oceniać całej grupy na podstawie jednej osoby, to niezbyt reprezentatywna grupa... Jeśli Ciebie taka opinia razi - przepraszam. "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:56 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
j.oleszkiewicz pisze:
To, że POCHODZISZ od swoich rodziców nie znaczy, że nimi jesteś. W przypadku ludzi i zwierząt jest podobnie i powyższe uproszczenie nie jest wskazane.

Nad tym można dyskutować. Ale to lepiej nie tutaj bo zanudzimy forumowiczów.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 16:58 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
Cichy, muszę wyprowadzić Cię z błędu. Ciemnoskórzy Polacy istnieją.

Mówiłam o Polakach-Judaistach, a nie o Narodzie Żydowskim. Znowu nadinterpretacja.

Odpowiesz mi zatem co w moim stwierdzeniu tak bardzo Cię rozbawiło?

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 4:59 pm ]
Ale tu nie ma o czym dyskutować. Według mnie sprawa jest prosta. Ty to nie Twoi rodzice. Podobnie też ludzie nie są zwierzętami.

Wciąż czekam na odpowiedź na moje pytanie co do Twojej radości na widok mojego komentarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 17:00 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
j.oleszkiewicz pisze:
Z jakiego powodu? Sam przecież wcześniej napisałeś:

CICHY napisał/a:

Natomiast zapewniam Cię że Nacjonalistów Polskich cechuje wielka wiara w ludzi członków Naszego Narodu przede wszystkim.


Zrozumiałam, że mówiąc o Naszym Narodzie, mówisz o Polsce. Błąd w moim rozumowaniu?

Czy jakakolwiek mniejszość narodowa zamieszkująca Polskę jest częścią Narodu Polskiego? NIE. Proszę zapoznać się z pojęciami : Państwo, Naród ,Obywatel, Mniejszość Narodowa, Mniejszość Etniczna wtedy łatwiej będzie nam dyskutować
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 17:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
j.oleszkiewicz pisze:
Tadam - przeczytałeś następne zdanie?

przeczytałem, ale przyznanie się do tego nie zmienia faktu, że jednak nie każdemu dajesz szanse.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 sty 2010, 17:05 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 gru 2009, 10:36
Posty: 200
Lokalizacja: Zgorzelec
Tadam - stwierdziłam fakt. A takie a nie inne zdanie na temat nacjonalistów pozwoliły mi wyrobić sobie ogólnodostępne wiadomości drukowane w ogólnopolskich dziennikach.

Nie mówiłam o mniejszości narodowej czy też etnicznej. Polacy-Judaiści to nie mniejszość etniczna ani mniejszość narodowa. Podobnie jak ciemnoskórzy Polacy. Odnoszę wrażenie, że to Ty nie znasz znaczenia podanych przez Ciebie pojęć, skoro prezentujesz taki a nie inny pogląd.

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 5:07 pm ]
W moim mniemaniu KAŻDY
kto ma polskie obywatelstwo jest częścią Narodu Polskiego.


Ostatnio zmieniony 13 sty 2010, 17:09 przez j.oleszkiewicz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..