Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 4:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28 gru 2007, 5:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Wiadomość z pierwszej strony.
Monitoring trafia pod strzechy, bez względu na to, czy jest potrzebny, czy nie. Taka moda.
Jakoś umyka aspekt podglądania, śledzenia i pełnej kontroli. A przecież poprawne zachowanie obywateli tych młodszych i tych starszawych powinno wynikać z czegoś innego, niz tylko obawa przed nadzorowaniem. Też jakoś to komuś umyka.
Zgorzelecki MDK. Mają już zewnętrzne oświetlenie obiektu /nie wiadomo dlaczego nie używane/, na które wydano ileś tam naszych pieniędzy, teraz czytam, że będzie także monitoring... :o :D
Słyszałem gdzieś w kuluarach, że planowane jest zwieńczenie kopuły MDK 15 metrową iglicą na wzór wierzchołka Pałacu Kultury i Nauki w W-wie. Nie wiem po co to komu, ale byłoby to wytłumaczenie, na co są zbierane pieniądze /1,8 mln/. Pewnie zamontują tam kamery, które będą monitorowały amfiteatr :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 gru 2007, 7:51 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
„W damskiej ubikacji napisane jest głupi KaOwiec" – tak kiedyś działał społeczny monitoring miejsc publicznych. :D Dzisiaj potrzebna jest Straż Miejska (sic!) zaopatrzona w monitoring.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2007, 10:35 
paździoch pisze:
Monitoring trafia pod strzechy, bez względu na to, czy jest potrzebny, czy nie. Taka moda.
Jakoś umyka aspekt podglądania, śledzenia i pełnej kontroli. A przecież poprawne zachowanie obywateli tych młodszych i tych starszawych powinno wynikać z czegoś innego, niz tylko obawa przed nadzorowaniem. Też jakoś to komuś umyka.

Doczytaj:
...monitoring powinien przyczynić się do zaprzestania niszczenia zewnętrznych ścian szkoły przez popołudniowych wandali. Okazuje się, że kamery stanowią ogromną oszczędność pomimo dużego kosztu instalacji całego systemu. Szkolne miejsca "na widoku" nie są już dewastowane, nie dochodzi do zaczepek koleżeńskich, a uczniowie twierdzą, że sami czują sie bezpieczniej.

To nie jest moda, ale ochrona mienia m.in. przed złomiarzami.
Nie słyszałem aby ktoś zainstalował kamery w klasach, toaletach itp.
Popieram temat, przykładem tutaj dla mnie jest Anglia.
Szkoda że nasze miasto nie jest właściwie monitorowane


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 gru 2007, 16:01 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Wydaje mi się, że nastąpił tu brak zrozumienia.
Jestem za zachowaniem porządku, właściwym wychowaniem obywateli, w tym przede wszystkim młodzieży. Aby nie sprayowała ścian i nie dlatego, bo zostanie złapana na gorącym uczynku, w czym pomoże kosztowny monitoring, ale dlatego, że jest to społecznie naganne. Ktoś, w tym także młodzież za to zapłaci. Nie wszyscy mają tego świadomość i uważają, że monitoring jest dobry na wszystko. Ja tak nie uważam. Podawanie wzoru Anglii jest bezkrytyczną próbą powielania bzdur. Tak w Anglii, jak w Polsce odsetek bezmyślności jest porównywalny, tylko tam system działa lepiej.
Przyznać muszę, że sposób rozwiązywania problemów za pomocą monitoringu jest duuużo łatwiejszy, niż za pomocą właściwego wychowania obywateli. No i bardzo modny. Co nie znaczy, że skuteczny na dłuższą metę. Monitoring może i powinien uzupełniać inne działania, choć nie całkiem się zgodzę, że wszędzie.
Cytuj:
Szkoda że nasze miasto nie jest właściwie monitorowane
no właśnie, a inne miejsca będą? :grin: sprzęt to jedno, mentalność to drugie 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 gru 2007, 16:42 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 17 lis 2006, 21:55
Posty: 63
Lokalizacja: Białystok
bombas3 pisze:
Jestem za zachowaniem porządku, właściwym wychowaniem obywateli, w tym przede wszystkim młodzieży...

Przyznać muszę, że sposób rozwiązywania problemów za pomocą monitoringu jest duuużo łatwiejszy, niż za pomocą właściwego wychowania obywateli. No i bardzo modny. Co nie znaczy, że skuteczny na dłuższą metę.

Zaleciało mi tu głęboką komuną...
A tak poważnie to kulturę, wychowanie, sposób bycia itp. wynosi się z domu. Twoje zachowanie kształtuje Twoje otoczenie. Szkoła niewiele tu może już dopomóc. Skończmy w końcu z mitami.Prosty przykład: Jak zmusić dzieciaki do lekcji WF skoro znajdzie się mama, tatuś który pod byle pretekstem napisze zwolnienie dla dziecka. Kogo tutaj należy wychowywać?
bombas3 pisze:
Podawanie wzoru Anglii jest bezkrytyczną próbą powielania bzdur. Tak w Anglii, jak w Polsce odsetek bezmyślności jest porównywalny, tylko tam system działa lepiej.

Ciekawe stwierdzenie....., właśnie dzięki monitoringowi wykrywanie przestępstw, wykroczeń w Anglii jest bardzo wysoka, wystarczy popatrzeć na statystyki

A tak ogólnie to Twoja wypowiedź jest w wielu miejscach z niewiadomych mi przyczyn niepotrzebnie zapętlona.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..