Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06 mar 2008, 1:03 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sie 2007, 16:31
Posty: 26
Lokalizacja: ZGORZELEC CITY
Choć temat nie dotyczy bezpośrednio Naszego miasta i okolicy, to może dotyczyć regionu. I myśląc o tej przeklętej tarczy, o terroryzmie, o chorych dyktaturach gotowych szachować cały świat bronią ABC, przypominam sobie podręczniki historii, i rozdziały traktujące o roku 1939, kiedy to Niemcy najpierw prosiły, potem żądały, eksterytorialnej autostrady przez nasz kraj. Teraz wszystko zdaje sie być podobne, a tarcza rakietowa może być, jak kiedyś pretekstem, lecz nie dla amerykanów, tych "dobrych", tylko dla Rosji, tej zawsze "złej' Rosji. Przejrzałem mniej lub bardziej wnikliwie kilka forów internetowych, na których toczyły się debaty o sensie budowania w Polsce tarczy, i mogę powiedzieć, że cieszy mnie tak wielka świadomość internautów wobec zagrożeń i korzyści, które niesie ze sobą owo przedsięwzięcie.
Interesuje mnie bardzo Wasza opinia na ten temat, i będę rad jeśli troszkę popolemizujemy...

Ja jestem przeciw tarczy, przeciw imperialistycznej polityce USA, przeciw próbie wszczepienia w Nasz organizm państwowy "nowotworu", w formie eksterytorialnego kawałka Polski, na którym amerykanie będą mogli robić co im się podoba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 6:59 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
wielka świadomość internautów wobec zagrożeń i korzyści
bardzo mi się podoba to określenie :P
Świadomość to wielka rzecz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 7:13 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Choć temat nie dotyczy bezpośrednio Naszego miasta i okolicy, to może dotyczyć regionu


Zamierzają zainstalować wyrzutnie przy zachodniej granicy? Nie wydaje mi się.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 11:17 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sie 2007, 16:31
Posty: 26
Lokalizacja: ZGORZELEC CITY
Nie chodzi o samą wyrzutnię, natomiast o to co wiąże się z jej zabezpieczeniem, czyli amerykańskie bazy wojskowe, których mogą zainstalować w naszym kraju nawet trzy.
Wiadomo, że to nie będzie tak jak za czasów PRL-u, kiedy to w każdym większym mieście Czerwonoarmiści mieli swoje koszary, ale troszkę to przypomina tamte czasy.

Widać że nikt już nie pamięta międzywojennego pojęcia "polityka równowagi".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 11:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
pvh12 pisze:
tarcza rakietowa może być, jak kiedyś pretekstem

pretekst to nie powód - czyli wszystko jedno czy tarcze wybudują czy nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 12:36 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
a jaki my, za przeproszeniem mamy wpływ na tarczę? czy ona będzie, czy nie? Rząd odwołamy?
ja np mam bardzo dużą świadomość, że służba zdrowia to nie to, nie to..
i co mogę?
mam wielką świadomość, że Zgorzelec to nie miasto moich marzeń i co? co mogę zrobić? :|
Wątpię, więc jestem..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 12:43 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
A ja przepraszam - to lokalny temat? ;) Czy zmieniliśmy położenie geograficzne? ;)
Skoro nie lokalny to chyba do zamknięcia? Jak to onegdaj bywało ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 12:46 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
nikt nie steruje tematem, aż strach pomyśleć, jak z tą tarczą będzie :|
Admin - ubogi jest wybór emotikonów :smt049


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 13:01 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sie 2007, 16:31
Posty: 26
Lokalizacja: ZGORZELEC CITY
Cytuj:
pretekst to nie powód - czyli wszystko jedno czy tarcze wybudują czy nie.


To prawda, ale jak już historia wiele razy pokazywała, każdy powód potrzebuje pretekstu.

Tak na marginesie, wnioskuje że co niektórzy pozwoliliby sobie wybudować wyrzutnie w piwnicy, nie bacząc na konsekwencje.
Ignorujecie poważny problem, i przypominacie troszkę chłopów feudalnych, których interesowała tylko ich własna wioska. To właśnie brak świadomości narodowej doprowadził do upadków powstań w XVIII i XIX w. , bo chłopi nie bardzo wiedzieli że są POLAKAMI, i nie
obchodziło ich kto każe im iść orać pole. Nie ważne czy szlachta polska, czy ruska, czy niemiecka.

Kiedyś widziałem taką reklamę gazety na ścianie jednego ze Zgorzeleckich supermarketów: "Żyjesz lokalnie, myślisz globalnie"
. . .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 13:12 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
To właśnie brak świadomości narodowej doprowadził do upadków powstań w XVIII i XIX w


O upadku powstań spowodował nie brak świadomości narodowej, tylko braki w fachowej sile zbrojnej, zwanej również - w kręgach niefachowych - wojskiem. Tak się fatalnie złożyło, że Rosja, Austria i Prusy to były wówczas mocarstwa europejskie i gdyby nawet wszyscy chłopi chwycili za kosy, to skończyłoby się tak samo, może za wyjątkiem krwi, która popłynęłaby wartkim strumieniem, co później bogaci w świadomość narodową poeci opiewaliby po wsze czasy.

Ale ja nie o tym.

Wątek należy zamknąć choćby dlatego, że autor zaczyna się unosić, choć nikt z nim właściwie nie dyskutuje. Strach pomyśleć, co może być potem.

No i faktycznie - co mają bazy wojskowe do Zgorzelca, dalibóg nie wiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 13:20 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 sie 2007, 16:31
Posty: 26
Lokalizacja: ZGORZELEC CITY
Dobra.
Zamykajcie.

A co do świadomości narodowej, to właśnie przez to wszystkie powstania rypły (uzbrojenie też jest istotne), bo szlachta, która przecież dysponowała funduszami, nie bardzo się tym wszystkim przejęła.

Taki wers mówiący wszystko o tamtych czasach:
"Naładowana broń co nigdy nie wystrzeli, bo ma na ścianie wisieć ku ozdobie..."

Można liczyć tylko na to, że Tusk i PO powiedzą NIE, a Prezydent i Parlament się z nimi zgodzą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 13:39 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Aleks wykaż się świadomością i zamknij temat. Ciężar gatunkowy chyba nie na to miejsce zwłaszcza w tonie tu zaprezentowanym


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 mar 2008, 13:42 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
dzięki :)
pvh - uważaj w przyszłości na zakładane tematy bo kolejny o sprawach Polski wydaje się mocno podejrzany w stronę Andrusa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..