Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Czy ufasz POLICJI??
TAK 22%  22%  [ 11 ]
NIE 78%  78%  [ 39 ]
Liczba głosów : 50
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07 sie 2008, 21:44 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 22 mar 2006, 12:02
Posty: 145
Lokalizacja: Zgorzelec
z drugiej strony w poludnie jakiejs babci przeszkadza glosny telewizor polizja przyjezadza i wedlug zgloszenia starszej kobiety stwierdza ze jest tv za glosno wchodzi do mieszkania na sile i " odstrzeliwuje tv sasiada " no i wedlug jej policja dziala tak jak ona chce ale postawcie sie wy forumowicze na miejscu sprawcy glosnego tv bo mozecie byc w tej samej sytuacji, jestescie u siebie i w dzien ogladacie mecz jakis a sasiadce to przeszkadza wzywa policje ona przyjezdza i wam rozwala tv, czy dalej wam pasowaloby te prawo?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sie 2008, 5:56 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
jestescie u siebie i w dzien ogladacie mecz jakis a sasiadce to przeszkadza wzywa policje ona przyjezdza i wam rozwala tv
zejdź na ziemię Arturo :grin: , nikt nikogo nie chce 'odstrzelać', chodzi jedynie o należny spokój, szczególnie w nocy. Policja musi być skuteczna, to warunek szacunku i respektu przed nią. Musi byś jednocześnie taktowna w sytuacjach, które tego wymagają. Przepisy powinny jej to ułatwiać , a nie utrudniać. Ponieważ nie jest to proste - policjant powinien, oprócz siły i znajomości przepisów, posiadać także inteligencję i zasady moralne.

Cytuj:
Art. 7
1. Komendant Główny Policji określa:
...7) zasady etyki zawodowej policjantów, po zasięgnięciu opinii związku zawodowego policjantów.
:grin:
http://www.krosno.lubuska.policja.gov.p ... olicji.doc

ten przepis też jest niezły: :grin:

Cytuj:
3. Jednostki samorządu terytorialnego, państwowe jednostki organizacyjne, stowarzyszenia, fundacje, banki oraz instytucje ubezpieczeniowe mogą uczestniczyć w pokrywaniu wydatków inwestycyjnych, modernizacyjnych lub remontowych oraz kosztów utrzymania i funkcjonowania jednostek organizacyjnych Policji, a także zakupu niezbędnych dla ich potrzeb towarów i usług.


następny z istotniejszych:

Cytuj:
3. Policjanci w toku wykonywania czynności służbowych mają obowiązek respektowania godności ludzkiej oraz przestrzegania i ochrony praw człowieka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sie 2008, 8:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
ArturZgorzelec pisze:
z drugiej strony w poludnie jakiejs babci przeszkadza glosny telewizor policja przyjezadza i wedlug zgloszenia starszej kobiety stwierdza ze jest tv za glosno wchodzi do mieszkania na sile i " odstrzeliwuje tv sasiada "

nie w południe lecz w nocy i nie wchodzi i odstrzeliwuje tylko, zacytuje siebie jeszcze raz: "Jeśli na prośbę policjanta muzyka nie zostanie ściszona - policjant powinien ściszyć ta muzykę tym czym akurat dysponuje."
Arturze ze Zgorzelca, co wg Ciebie powinien zrobić policjant gdybym o 4 rano stanął na Wyspiańskiego z 5000 W urządzeniem i włączył bym "Ich Troje". Przychodzi policjant i mówi: "proszę to wyłączyć", a ja, ze niestety tego nie uczynię. (Pytanie do ArturZgorzelec).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sie 2008, 12:15 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 22 mar 2006, 12:02
Posty: 145
Lokalizacja: Zgorzelec
ja podaje przyklad o 12 w poludnie bo w dzien tez nie mozna zaklocac spokoju a nie tylko po 22 art 51 kw
nic nie moze zrobic jesli bys nie wylaczyl muzyki wniosek do sadu grodzkiego i sad by Ciebie potraktowal bo jesli bys to zrobil np w domu to policja nawet nie moze wejsc do ciebie jesli im nie pozwolisz wiec jak chcesz mozesz nawet drzwi nie otwierac ale wtedy obligatoryjnie idzie wnioch do sadu to moze policjant


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sie 2008, 12:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
ArturZgorzelec pisze:
nic nie moze zrobic

może jeszcze wezwać mediatora! tylko musieli by podjąć mediacje w jakimś ustronnym miejscu bo muzyka by przeszkadzała w rozmowie :D
dlatego wynik ankiety jest jaki jest! Prawo jest jakie jest. A jak będą wybory to i tak większość wybierze "darmowy internet" niż odrobinę normalności.

PS.
przyznasz, ze to jest paranoja, ze 5.000 ludzi nie może spać a policjant nic nie może zrobić. :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sie 2008, 12:31 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
przyznasz, ze to jest paranoja, ze 5.000 ludzi nie może spać a policjant nic nie może zrobić.
nie, to nie jest paranoja, to jest rzeczywista normalność :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sie 2008, 12:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bombas3 pisze:
to jest rzeczywista normalność :|

chciałeś chyba napisać nienormalność albo codzienność, bo normalność to to nie jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sie 2008, 13:34 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 22 mar 2006, 12:02
Posty: 145
Lokalizacja: Zgorzelec
to jest POLSKA !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sie 2008, 18:23 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
chciałeś chyba napisać nienormalność albo codzienność, bo normalność to to nie jest.
nie chodziło mi o normy prawne http://pl.wikipedia.org/wiki/Norma_prawna tylko o powszechnie przyjęte /normalność -> od 'normy'/, co stwierdzam z ubolewaniem :cry:
a zresztą: nie w nazewnictwie czy też określeniu problem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sie 2008, 9:51 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
bombas3 pisze:
Policja musi być skuteczna, to warunek szacunku i respektu przed nią. Musi byś jednocześnie taktowna w sytuacjach, które tego wymagają. Przepisy powinny jej to ułatwiać , a nie utrudniać.


Zgadza się Bombasie tylko dlaczego przepisy tego jej nie ułatwiają?
Przepisów nie ustala policjant tylko parlament lub ministrowie.
I to jest właściwy adres gdzie powinny wędrować skargi i uwagi. Gliniarz może jedynie wysłuchać twojego biadolenia (jak to zrobił komendant w Zgorzelcu) i ewentualnie pocieszyć cię. :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sie 2008, 14:55 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
a ja wogole nie rozumiem całej afery.. mieszkasz tam napewno nie od dzis i nagle zaczeły Ci wesela przeszkadzac?? czemu 10 lat temu nie zgłaszałes ze jest wesele?? no chyba ze dopiero teraz sprzet grajacy stał sie wyposazeniem kameralnej i dopiero od niedawana ich słychac.. jakby to było moje wesele i zobaczylbym na nim mundurowych przez jakiegos "sasiada" to raCZEJ nie byłbym miły i nie chcial nic konczyc polubownie... postaw sie na miejscu pary młodej-oni napewno by zadali sobie pytanie dlaczego akurat podczas ich wesela zadzwoniles na policje?! ale tak juz jest, zyjemy w kraju społeczniaków ktorzy chyba nie wiedza ze jest inny ustrój niz gdy sami byli młodzi, a donoszenie uwazaja za czyn społoeczny... kto chce spac to spi, a nie szuka dziury w całym..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sie 2008, 20:56 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
kto chce spac to spi,
o ile mu w tym nikt nie przeszkadza.
Wydaje mi się, że Ty Gregor-85 do problemu podchodzisz wyłącznie teoretycznie. Ja nie chcę nikomu życia uprzykrzać, a już na pewno nie tym, którzy cieszą się swoim szczęściem. 10 lat temu nie było tego forum, więc skąd masz pewność, że wtedy z hałasami się godziłem? Jeśli problem trwa od długiego czasu, to znaczy, że cierpliwie znosiłem zakłócanie spokoju do tej pory, ale teraz mówię: dość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sie 2008, 21:21 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
no to troche za pozno to DOSC powiedziales, przynajmniej takie jest moje zdanie i jest to niewporzadku ze chcesz zepsuc komus taka uroczystosc jak wesele..ciekawe jak sam bys sie poczul na miejscu młodej pary.. no chyba ze nie przechodziles tego nigdy wiec rozumiem frustracje...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sie 2008, 5:05 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
gregor, ja też się z Tobą nie zgadzam. Skoro nie widzisz różnicy między donoszeniem, a zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa, to chyba sam nosisz brzemię z "minionych lat". Bombas przestawił się do nowych czasów i bardzo dobrze. Skoro prawo daje mu mozliwość wyegzekwowania ciszy nocnej to powinien z tego skorzystać.

Czasem kiedy w weekendy siedziałem w biurze (Warszawska 15) słyszałem dźwięki hulanek z "Kameralnej", ale ja siedziałem przed komputerem i pracowałem, więc skupienie jak do snu nie było mi potrzebne.

Wiem natomiast inną rzecz: kiedś z Hotelu pod Orłem spadła dachówka i wyleciałem na zewnątrz sprawdzić co spowodowało hałas. Okazało się że ta rozbiła się na zaparkowanym samochodzie. Właścicielka pojazdu poszła do Hotelu wyjaśnić sprawę i Pani Dyrektor oświadczyła, że nawet jeśli dachówka spadła to i tak właścicielka pojazdu jej tego nie udowodni więc nie zapłaci odszkodowania za zniszczenia. Dopiero kiedy wyszło że ja i inne osoby od nas z biura jesteśmy w stanie to poświadczyć w sądzie, to "szefowa" zmiękła.
Stąd znany jest mi poziom arogancji reprezentowany przez tą instytucję. Ale czy to oznacza, że jestem donosicielem? Postaw się w sytuacji bombasa, albo kobiety z samochodu. Czy np. gdybyś był na miejscu kobiety wolałbyś żebym "olał" temat czy pomógł?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sie 2008, 8:27 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
aleksander pisze:
gregor, ja też się z Tobą nie zgadzam. Skoro nie widzisz różnicy między donoszeniem, a zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa


ale tu widze ze Alex wogole pomyliłes znaczenie słów... czy zabawa na weselu jest przestępstwem?? chyba nie, wiec czemu nagle zaczelo to przeszkadzac.. pozatym bardzo chciałbym doczekac Twojego wesela i zobaczyc jak rowno o 22 Alex wyłącza muzyke w trosce o sen pobliskich mieszkanców :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..