Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13 lip 2008, 5:46 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Za wysoko nie leć i uważaj na siebie ;)

17-go zdasz relację na żywo :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2008, 9:11 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
..no zdać mogę już teraz: lądowanie awaryjne w Liverpoolu, z powodu, jak podano, ptaka, który wpadł do prawego silnika przy starcie w Shannon. Akurat siedziałem przy prawym skrzydle i coś, jakiś dymek przez kilka sekund przy starcie widziałem. Skutek: dwugodzinne opóźnienie.
Nie latajcie 13! :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2008, 12:02 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Całe szczęście, że dobrze sie to skończyło :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2008, 13:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Dobrze? Dla ptaka chyba niezbyt:)))))))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2008, 13:48 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Dobrze? Dla ptaka chyba niezbyt:)))))))
Z jednaj strony ptak, z drugiej nieco więcej ludzi, spora część z małymi dziećmi.
Oficjalna wersja mówiła o ptaku, nie mam podstaw jej nie wierzyć, choć swąd spalenizny, który czuła część pasażerów /ja jakoś nie/, musiałaby przedostać się przez wewnętrzny system nawiewny. Jakoś nie kojarzę w jaki sposób, choć tu musiałbym być bardziej zorientowany w konstrukcji samolotu.
Dobrze, że się skończyło dobrze :| , choć, jak słusznie zauważył gobo - 'nie dla ptaka' :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2008, 13:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bombas3 pisze:
Oficjalna wersja mówiła o ptaku

to był ptak terrorysta-samobójca!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2008, 14:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
tadam na pewno masz rację ;) a z drugiej strony pieczony ptaszek :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2008, 14:44 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
robiłem trochę zdjęć przez okno, jak to fotoamator drugi raz lecący samolotem ;) i przy starcie, jakaś smużka białego dymu owiewała przez parę sekund korpus silnika i skrzydło, miałem chęć to sfotografować, ale dałem spokój. Siedziałem akurat na skrzydle i miałem dobrą widoczność.
A na bieżąco, z nudów, tak to sobie zapisałem na jakimś karteluszku:

Wylądowaliśmy o g. 18 w Liverpoolu, wcześniej samolot linii Ryanair krążył nad pasem wybrzeża i obniżył lot. Można było gołym okiem dostrzec wiatraki energetyczne stojące w morzu, potem jakieś duże miasto, samochody, budynki - i wylądowaliśmy. Nikt nie wiedział gdzie i dlaczego. Na docelowy Wrocław było za wcześnie, szczególnie że odlot z Shannon nastąpił z 15 minutowym opóźnieniem.
Pierwszy komunikat po angielsku informował, że do silnika 'coś wpadło' i potrzebna jest interwencja techniczna. Pasażer z tyłu twierdził, że coś śmierdziało podczas lotu, czego ja zajęty lekturą książki, nie poczułem. Zapowiedziano 30 minutowy postój, który następnie przedłużono do 1 godziny. pasażerowie zachowywali się spokojnie. Po jakimś czasie podjechała cysterna, co robili - nie wiem, bo zasłaniało skrzydło. Jedna z pasażerek wymusiła na stewardesie komunikat w języku polskim. 'Wszystko jest pod kontrolą, proszę się nie niepokoić, we Wrocławiu będziemy z 2 godzinnym opóźnieniem.' Potem poprawiła, że 1 godzinnym i trochę.
18.35 siedzimy i czekamy.
O 18.38 ponowna pantomima w wykonaniu stewardes, zakładanie kamizelki, zapinanie pasów, w takt komunikatu płynącego z głośnika. Czyli - zaraz będziemy startować. Stewardesy sprawdzają zapięcie pasów, jedna poleca mi: 'camera off', posłusznie wyłączam aparat, ale po chwili cykam kilka zdjęć, jednak w polu widzenia nie dzieje się nic ciekawego.
18.41 ruszamy, ale po przejechaniu kilkudziesięciu metrów ponownie stajemy i silniki milkną.
18.46 następny komunikat po polsku: startujemy za 20 minut, we Wrocławiu będziemy za 1 h 45 minut.
Trochę to zaczyna być wkurw..ce.
W domu pewnie się denerwują, komórka nie działa.
Korzystam z sytuacji i idę do kibelka. Stewardesa nie pozwala mi oddać moczu, bo 'możemy w każdej chwili wystartować', ale na moją prośbę poświęca mi chwilę i tłumaczy co się stało: 'po starcie w Shannon do prawego silnika wpadł ptak itd, jak w komunikacie. To dlatego w samolocie śmierdziało. Trzeba było wylądować i sprawdzić czy wszystko jest ok'. Przez ten czas bym się załatwił ze trzy razy. Tyle oficjalna wersja, żeby nie denerwować pasażerów. Miejmy nadzieję, że mówią prawdę i że odlecimy.
19.02 !
19.10 ponowny start. Lecimy
do Wrocławia już bez przygód.


aha, leciałem liniami Ryanair :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2008, 14:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bombas3 pisze:
Korzystam z sytuacji i idę do kibelka. Stewardesa nie pozwala mi oddać moczu

???? :grin:

Podaj więcej szczegółów!
:smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2008, 15:27 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
a jakie szczegóły Cię interesują? :o
przetrzymałem :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2008, 16:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Cytuj:
Siedziałem akurat na skrzydle i miałem dobrą widoczność.


No to skoro miałeś tak dobre miejsce to nie wątpię że widoczność musiała być dobra. I całe szczęście że nie zdmuchnęło Cię do silnika podobnie jak nieszczęsnego ptaszka :smt044 :D :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2008, 17:01 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 maja 2008, 21:10
Posty: 115
Lokalizacja: to tu..to tam
Takie historie utwierdzają mnie w przekonaniu, że ja bardzo, ale to bardzo nie lubię latać.
Witamy w ojczyźnie, Bombas... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lip 2008, 6:35 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
blueeelabel pisze:
bardzo nie lubię latać


Ja wręcz przeciwnie :)

Samolot ma zbiorniki paliwa w skrzydłach - stąd cysterna pod nimi. Ptactwo stanowi spory problem w lotnictwie - m.in. dlatego każde lotnisko ma u siebie na etacie drapieżnika typu sokół czy coś takiego.

Ja takie sytuacje traktuję w kategorii przygoda - potem jest co wspominać ;) Choć przyznam , że bywa mało ciekawie w takich momentach - zwłaszcza , gdy babcie lecą różaniec po cichutku ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lip 2008, 13:32 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
mnie jakoś sytuacja nie rozemocjonowała, trochę czytałem, trochę pisałem i trochę fotografowałem, po ludziach także nie było widać zdenerwowania. Pierwszy lot przeżywałem, kolejny już nie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..