Dzisiaj jest 29 mar 2024, 2:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12 lip 2008, 12:47 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 lip 2008, 18:54
Posty: 77
Lokalizacja: zgorzelec
Dyskusja na temat wyborów samorządowych, to dyskusja na poziomie rozwiązań ustrojowych. Toczy się przecież ogólnopolska debata na temat wyborów bezpośrednich starostów lub wyborów w okręgach jednomandatowych. O tym zdecyduje jednak ustawodawca. Blisko 20 lat doświadczeń pozwala jednak na poważną rozmowę także na poziomie lokalnym. Ostatecznie, w mniejszych gminach mamy okręgi jednomandatowe. Czy takie rozwiązanie powoduje, że do samorządu dostają się najlepsi albo, jak jedna osoba, która dostała się do samorządu w okręgu jednomandatowym ma nakłonić pozostałych radnych do realizacji obietnic wyborczych. Obserwując zachodzące przemiany w naszym kraju, niestety muszę przyznać, że nie wszystkie kompromisy wyszły nam na zdrowie. Ale czy na pewno mogło być inaczej? To temat na odrębną dyskusję. My wróćmy do „pionków”.
Chciałbym zgłosić wniosek, żeby zaproponowana przez Admina akcja „Koniec Z Pionkami”, narzucała pewne założenia. Np. każdy pomysł powinien zostać powiązany z możliwościami budżetu oraz przynajmniej powinien zostać określony scenariusz, w jaki sposób i kogo przekona się do realizacji tego pomysłu.
Nie będą to może obietnice bez pokrycia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2008, 20:57 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
zgoda ustalmy kryteria


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lip 2008, 6:15 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
Biorąc pod uwagę osoby, które trafiają do polityki, trudno uwierzyć, że będą wywiązywały się ze zobowiązań. Ponadto same zobowiązania często są tylko pobożnymi życzeniami kandydata.
Dla mnie w polityce człowiek powinien wykazać się uczciwością wobec wyborców, to znaczy jasno mówić o możliwościach załatwienia danej sprawy, trudnościach, na jakie można natrafić przy ich podejmowaniu, sposobach, w jaki te trudności można minimalizować. Ale nade wszystko cenię sobie u polityków postawę etyczną.
Przyglądając się zachowaniu polityków, dochodzę do wniosku, że często pod swoje potrzeby naginają prawo. Nie tak dawno Prezydent Wrocławia wypowiadał się w sprawie jakiegoś przetargu, że wprawdzie był on zgodny z prawem, jednak nie z normami etycznymi. Dlatego podjął pewne kroki wyjaśniające. Na forum toczył się temat zachowania Starosty Zgorzeleckiego, który uważał, że dopóki nie ma wyroku, jest domniemanie niewinności. I radni przyjęli taką postawę, pozwalając osobie, która w sposób oczywisty popełniła przestępstwo, dalej kierować urzędem. A sprawę będą ciągnąć , jak długo się da. Więc nie można mieć do nich zaufania, że w innych sprawach będą postępowali etycznie i nie dadzą sobą manipulować " zgodnie z prawem". Jestem zdania, że radny powinien mieć wysoką świadomość obywatelską, kierować się wysokimi normami etycznymi, wówczas nie będzie robił nic pod dyktando cwaniaków, którzy swoje prywatne interesy będą ubierać w słowa, którymi zamydlą oczy swoim wyborcom. Też jestem zdania, że w polityce nie powinno być pionków, którzy bezmyślnie podnoszą ręce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lip 2008, 8:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bonzo pisze:
Dla mnie w polityce człowiek powinien wykazać się uczciwością wobec wyborców, to znaczy jasno mówić o możliwościach załatwienia danej sprawy, trudnościach, na jakie można natrafić przy ich podejmowaniu, sposobach, w jaki te trudności można minimalizować. Ale nade wszystko cenię sobie u polityków postawę etyczną.

bonzo zapomniałeś o jednej rzeczy! mamy D E M O K R A C J E czyli przechodzi ten, który uzbiera więcej głosów! Liczy się Public Relations. To, o czym piszesz można jako temat do bajki dla dzieci na dobranoc użyć a nie podczas kampanii. Ludzie chcą słyszeć, że kandydat rozprawi się z problemami w try miga, ze zrobi dobrze wszystkim i każdemu z osobna, że wszystkim będzie się lepiej żyło. Jeśli kandydat mówi o trudnościach to na dzień dobry punkty mu lecą w dół... niestety. Niestety... wybiera większość...
Wybory to walka o kasę i tu nie ma miejsca na etykę. Jest paru Don Kichotów ale oni robią raczej za folklor.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lip 2008, 8:27 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
tadam masz rację - dlatego ja szczerze mówiąc najbardziej czekam nadejścia mesjasza, który startując do wyborów powie, że jak zostanie wybrany to będzie ciężko, będzie bardzo ciężko, niepopularnie i boleśnie - ale za lat powiedzmy 5 - jakiś skutek tego zaciskania zębów będzie widoczny - i pomimo tego zostanie wybrany. nie ma metod lekkich łatwych i przyjemnych, tak długo jak długo tego nie zrozumie demokratyczna większość, na nic systemy stare czy nowe - moim zdaniem bez różnicy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lip 2008, 8:50 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 13 wrz 2006, 19:43
Posty: 148
Mówiąc o świadomości obywatelskiej miałem na myśli wiedzę również o tym, że PR jsłuży niestety zbyt często mydleniu ludziom oczu. A jeśli ludzie w mniejszych społecznościach rozumieją, że np. pomoc tzw. biednym łączy się często z nieuczciwością pomagającego, że przy okazji pomocy dzieciom pomagający zbijają na tym niezłe kokosy, a tak naprawdę dzieci dostają " odpady", ale cieszą się z tego, to bez względu na ten PR potrafią oddzielić ziarno od plew. Pod warunkiem, że chcą tego. I na tym powinna polegać świadomość obywatelska.
A że demokracja- oczywiście, rozumiem to i tym bardziej uważam za konieczną dyskusję na ten temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lip 2008, 22:55 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
ja niestety jestem pewien, że w zgorzelcu to przede wszystkim pionki dochodzą do władzy. farbują się na różne partie byleby dostać się do koryta. ja jak do niego dojdą, są w stanie dać się ogolić, byleby ich od tego koryta nie oderwali.więc nie wierzę, że tam będzie koniec z pionkami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..