Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 16:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20 mar 2009, 9:42 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sty 2009, 9:11
Posty: 102
Lokalizacja: centrum
YELLO_35 pisze:
Znasz powiedzenie co wolno wojewodzie...?

Kompleksy widzę leczysz. Masz szczęście że jest to forum bo inaczej świat by o Tobie nie usłyszał. ]:-> :D

[ Dodano: Pią Mar 20, 2009 9:43 am ]
A znasz powiedzenie? Jaki pan taki kram. ]:-> :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2009, 12:21 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
PATRIOTA pisze:
Kompleksy widzę leczysz. Masz szczęście że jest to forum bo inaczej świat by o Tobie nie usłyszał. ]:-> :D


Zapracowałeś na drugie ostrzeżenie 8)
Za wycieczki osobiste jakbyś pytał.

Z mojej strony EOT.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 mar 2009, 13:48 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sty 2009, 9:11
Posty: 102
Lokalizacja: centrum
YELLO_35 pisze:
Zapracowałeś na drugie ostrzeżenie
Za wycieczki osobiste jakbyś pytał.

Witaj Orwellowski świecie. ]:-> :D

[ Dodano: Pią Mar 20, 2009 1:49 pm ]
Widzę że odeszliśmy od tematu i nie ja byłem pierwszy. ]:-> :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 mar 2009, 10:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
skoro trochę odeszliśmy od tematu, to ja się tu jeszcze tylko uderzę w pierś przepraszająco i powiem tak: nie jest wcale dziwne ani nienaturalne, ze polscy narodowcy chcą się brać za rekonstrukcję waffen SS i nie wiem dlaczego mnie to kiedyś dziwiło?
teraz już mam tego pewność po obejrzeniu takich galerii jak te:

http://users.livejournal.com/_consume_/135056.html

http://community.livejournal.com/reenacting/70126.html

http://users.livejournal.com/_consume_/118822.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 mar 2009, 10:29 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sty 2009, 9:11
Posty: 102
Lokalizacja: centrum
neandertalski pisze:
skoro trochę odeszliśmy od tematu, to ja się tu jeszcze tylko uderzę w pierś przepraszająco i powiem tak: nie jest wcale dziwne ani nienaturalne, ze polscy narodowcy chcą się brać za rekonstrukcję waffen SS i nie wiem dlaczego mnie to kiedyś dziwiło?
teraz już mam tego pewność po obejrzeniu takich galerii jak te:

Gdzie morderator czyżby tylko mnie karano za pisanie nie na temat ]:-> :D

[ Dodano: Czw Mar 26, 2009 10:32 am ]
neandertalski pisze:
skoro trochę odeszliśmy od tematu, to ja się tu jeszcze tylko uderzę w pierś przepraszająco i powiem tak: nie jest wcale dziwne ani nienaturalne, ze polscy narodowcy chcą się brać za rekonstrukcję waffen SS i nie wiem dlaczego mnie to kiedyś dziwiło?
teraz już mam tego pewność po obejrzeniu takich galerii jak te:

hobby jak każde inne jak widzisz bo co te skośnookie mają wspólnego z waffen ss ]:-> :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 mar 2009, 10:53 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
PATRIOTA pisze:
czyżby tylko mnie karano za pisanie nie na temat


Wyjaśniam - za trolling i za wycieczki osobiste otrzymałeś otrzeżenia.

PATRIOTA pisze:
Gdzie morderator


Nie jesteśmy na Twoje zawołania - więc daruj sobie takie stwierdzenia. Bo ciężko to pytaniem nazwać skoro tak zakończyłes wypowiedź :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 mar 2009, 11:25 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 sty 2009, 9:11
Posty: 102
Lokalizacja: centrum
Cytuj:
PATRIOTA napisał/a:
czyżby tylko mnie karano za pisanie nie na temat


Wyjaśniam - za trolling i za wycieczki osobiste otrzymałeś otrzeżenia.

PATRIOTA napisał/a:
Gdzie morderator


Nie jesteśmy na Twoje zawołania - więc daruj sobie takie stwierdzenia. Bo ciężko to pytaniem nazwać skoro tak zakończyłes wypowiedź

Ja wiem że sprawiedliwości to nawet w sądzie nie ma. Mam tylko wrażenie że wielu się pobłaża a niektórych od razu każe za te same wyskoki, może to jest subiektywne odczucie ale tak to widzę . Nie mam czasu i ochoty aby tego dowodzić. Moi „prześladowcy” i „kaci” doskonale o tym wiedzą.W żaden sposób nie utożsamiam się z trollem, trollingiem i wszystkim co jest związane z tą postacią. Porównywanie mnie i moich działań do takowych uważam za obraźliwe i uwłaczające osobie ludzkiej. ]:-> :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: historia Europy
Post: 04 maja 2009, 13:56 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 sty 2005, 8:02
Posty: 34
z dużym zainteresowaniem poczytałem sobie wywody paawlusa, neandertalskiego i innych, o nowej historii którą opracują parlamentarzyści europejscy.
Przykro mi, ale jak popatrzę na zgłaszanych kandydatów do PE, to przestaję się dziwić, że ta nowa historia to wielki KNOT.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2009, 15:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Zbrodnie Wehrmachtu w Polsce. Wystawa w Görlitz.


Od 8 lipca w foyer Teatru Görlitz można oglądać wystawę, dokumentującą zbrodnie Wehrmachtu popełnione w Polsce we wrześniu i październiku 1939 r. Otwarcia ekspozycji dokonał Starosta Powiatu Görlitz Bernd Lange, który przeprosił za niedawną kampanię plakatową o antypolskim wydźwięku. W swojej przemowie zaznaczył, że wystawa jest właśnie odpowiedzią na akcję wyborczą NPD i wyrazem sprzeciwu wobec haseł głoszonych przez tę partię.

Wystawa nosi tytuł "Z największą brutalnością..." i została opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie jako uzupełnienie wystaw zorganizowanych przez Instytut Badań Społecznych w Hamburgu "Wojna na wyniszczenie. Zbrodnie Wehrmachtu 1941-1944". Nie jest nowa. Od 2004 roku była prezentowana w wielu polskich miastach, a od 2005 roku jej niemieckojęzyczną wersję wystawia się w Niemczech. Ukazuje zbrodnie armii niemieckiej, popełnione na ziemiach polskich w ciągu pierwszych dwóch miesięcy II wojny światowej. Referat wprowadzający podczas jej otwarcia w Görlitz wygłosił dr Paweł Kosiński z Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej.
Ekspozycja dokumentuje wydarzenia z początków wojny. Można na niej obejrzeć m.in. wymowne zdjęcia Wielunia zbombardowanego przez Luftwaffe o świcie 1 września (1.200 zabitych), Janowa Lubelskiego i Biłgoraja, zbombardowanych tego samego dnia (ponad stu zabitych w każdej miejscowości), obróconego w morze ruin Sulejowa oraz ostrzelanej z powietrza drogi pełnej uciekinierów. Wystawa dokumentuje także zbrodnie Wehrmachtu na ludności cywilnej (np. ok. 300 osób zabitych w Bydgoszczy, ok. 100 zamordowanych w Częstochowie); jeńcach wojennych (m.in. ponad 200 żołnierzy polskich zamordowanych pod Ciepielowem); obrońcach Poczty Gdańskiej i zbrodnie na ludności żydowskiej. Także zaprezentowana na wystawie dokumentacja nielicznych przypadków karania oficerów niemieckich za zbrodnie dokonane na cywilach, staje się paradoksalnie przede wszystkim potwierdzeniem zbrodniczej działalności.
W okresie od 1 września do 25 października 1939 r., kiedy to właśnie Wehrmacht sprawował wojskową administrację na ziemiach polskich, wojsko niemieckie dopuściło się 714 mordów, których ofiarami padło 16.336 osób.

Wystawa będzie udostępniona zwiedzającym do 2 sierpnia.

Wpisał: Renata Burdosz / Podinspektor WM
11.07.2009.
za: http://www.zgorzelec.eu/aktualnosci/akt ... rlitz.html


Oby więcej takich akcji. Dobrze, gdyby były w bardziej eksponowanych i uczęszczanych miejscach w Goerlitz - co by masy się o tym dowiedziały, a nie tylko wykształceni, kulturalni bywalce teatru.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2009, 12:37 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
ciekawe - kto co uważa za istotne.

na tej wystawie było ok 100 osób.

przed wystawą protestowało 3 ( słownie trzech ) palantów z NPD. co w tym wszystkim było ważne dla Rzepy? zbrodnie Wehrmahtu? organizacja wystawy? odbiór wystawy wśród oglądających?
tu można przeczytać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2009, 12:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
a mnie niepokoi ostatnie zdanie:
Cytuj:
W niektórych regionach głosował na nią nawet co piąty mieszkaniec Saksonii. NPD czyni wszelkie starania aby powtórzyć doskonały wynik sprzed pięciu lat przygotowując się do wyborów do lokalnego parlamentu wyznaczonych na 30 sierpnia tego roku.

jeśli uzyskają 51% , może nie teraz 30 sierpnia ale za 5, 10 lat... kto wie? Może wtedy na prawdę się okazać, że to my wywołaliśmy wojnę i wyrzuciliśmy ich kolbami z domów...

ale to tylko teoria, przecież w praktyce jeszcze tak nie było by społeczeństwo głosowało wbrew zdrowemu rozsądkowi :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2009, 14:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
NPD ma takie same wpływy jak w Polsce LPR.
dla szybkiego porównania

rekord wyborczy
NPD - 9%, LPR - 0k 8%
liczba członków
NPD 7000, LPR - 6000 ( dane z 2008r)

Te same metody, populizm i fobie, ten sam zaściankowy, niewykształcony elektorat. Jeśli boimy sie, że NPD zrewiduje historię, równie dobrze możemy sie bać, że LPR wywoła wojnę. Chyba, że Niemcy są naiwni i z gruntu źli, a Polacy mądrzy, przewidujący, tolerancyjni.... :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2009, 15:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
zubek pisze:
Te same metody, populizm i fobie, ten sam zaściankowy, niewykształcony elektorat.

przy obecnej relatywnej zamożności Niemców i z wysoko rozwiniętym systemem powszechnej edukacji informacja mówiąca o 20% (co piąty!) poparciu przeraża. Strach pomyśleć co będzie jak Niemcy zubożeją... wtedy dopiero populizm i fobie będą w natarciu.

Ale ja oczywiście poruszam się tylko w teorii, przecież Niemcy nigdy nie ulegali populizmowi :P ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2009, 22:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
zubek pisze:
NPD ma takie same wpływy jak w Polsce LPR.

Te same metody, populizm i fobie, ten sam zaściankowy, niewykształcony elektorat. Jeśli boimy sie, że NPD zrewiduje historię, równie dobrze możemy sie bać, że LPR wywoła wojnę. Chyba, że Niemcy są naiwni i z gruntu źli, a Polacy mądrzy, przewidujący, tolerancyjni.... :smt021

Jestem daleki od LPR-u, jednak stawianie de facto znaku równości miedzy nimi a NPD to grube nieporozumienie i nadużycie. Polska partia to wręcz centrum w stosunku do niemieckich narodowców. Chyba, że za wyznacznik i miernik przyjmiemy optykę "gazety wybiórczej" ;)


tadam - zgadzam się z Tobą, choć zauważ że np. ta ich edukacja ma dość przymusowy i twardy charakter (jugendamty, administracyjny wybór ścieżki edukacji/szkół dla dzieci). Ale niech u nich tak zostanie - jakby była zbytnia wolność to mogłoby się skończyć powtórką z lat 20/30 ;) A tak mają pewnego rodzaju "kaganiec" ;) A w ogóle to w byłym enerdowie jest podatny grunt na demagogię i populizm - większość myślących i wolnorynkowych osób wyjechała już dawno temu nach westen.


Ostatnio zmieniony 13 lip 2009, 22:52 przez paawlus, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lip 2009, 8:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
tak jak napisał zubek, w holu było 100 osób "światłych" a przed teatrem 3 z NPD. myslę, ze liczbowo tak właśnie wygląda "skala" problemu i zainteresowanych. z demonizowania NPD chyba sam się już nawet zaczynam leczyć, akcja "touristen willkomen, kriminelle auslander raus" spłynęła po mnie w sumie bez większego wzruszenia, ale doceniam gest władz organizujących wystawę w teatrze w ramach swego rodzaju przeprosin.
zgodzę się z zubkiem, że NPD i partia w rodzaju LPR są podobne, wg mnie dlatego, ze działają podobnie na podświadomość. wywołują strachy i roszczenia, które zwykle są głęboko i wstydliwie skrywane, ale dzięki takim jak te partie stają się "uzasadnione", wynik wyborczy LPR-u pokazał jak długo można pociągnąć na takich argumentach. wydaje mi się, ze nie da się po prostu zbyt długo podtrzymywać strachu w kółko gadając. z kolei straszenie małych dzieci NPD to tylko karmienie trola.
czy jestem w błędzie - przyszłość pokaże. w każdym razie pomimo ostatnich przepowiedni związanych ze światowym kryzysem, i urodzaju na radykalnych kandydatów w wyborach do parlamentu europejskiego, żadnej rewolucji przy uranach jednak nie było. nawet jeżeli nastroje pośród tłumu są czasami niepokojące, nie przekładają się one jednak na głosy przy urnie - co w sumie trzeba demokracji zaliczyć jako sukces.
ale przy okazji tej wystawy uświadomił mnie "ojciec dyrektor" łużyckiego muzeum, że w tym roku jest okrągła rocznica września 1939 i zdaje się w naszym mieście bez tzw. obchodów się nie obejdzie. ciężko być ciekawym tych obchodów bo w sumie z góry wiadomo jak będzie - jak zwykle, z góry wiadomo kto zabił :-)
no i pomyślałem, ze przy okazji wrzucę w sumie ciekawą polemikę Ziemkiewicza z Semką na marginesie dyskusji o Becku:
http://www.rp.pl/artykul/9157,300663_Cz ... orze_.html
http://www.rp.pl/artykul/9157,302862_Zi ... sze__.html
http://www.rp.pl/artykul/198324,303865_ ... tler_.html
http://www.rp.pl/artykul/9157,306282_Zi ... ebne_.html

no i tu też tak trochę w rozwinięciu:
http://www.rp.pl/artykul/9157,307333_Ch ... eszy_.html
http://www.rp.pl/artykul/107684,310603_ ... erem_.html

w tamtym linku z rp który wrzucił zubek, gość z NPD dorysował nam wąsy odpowiedzialnych za wybuch wojny, coś dzwoni ale może nie do końca wiadomo w którym kościele, tak czy owak dyskusja na ten temat wydaje mi się ciekawa.


Ostatnio zmieniony 14 lip 2009, 8:42 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..