Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 8:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 09 cze 2010, 17:40 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
zubek pisze:
to zabijanie jest w końcu ok czy nie?

Porównanie "wyrwania chwasta" do zabójstwa nienarodzonego niewinnego CZŁOWIEKA jest lekko mówiąc nadużyciem z Twojej strony. Nie sądzisz?
:smt084 ]:->

[ Dodano: Sro Cze 09, 2010 6:42 pm ]
Za GWAŁT,MORDERSTWO i PEDOFILIĘ - KARA ŚMIERCI.
]:->

[ Dodano: Sro Cze 09, 2010 6:51 pm ]
Robert Gruszecki pisze:

http://marucha.wordpress.com/2010/04/08 ... od-ksiezy/
]:->
http://www.bibula.com/?p=20065
]:->
http://familie.pl/Forum-5-176/m187762,1 ... siezy.html
]:->
http://www.fronda.pl/news/czytaj/zapomn ... zycieli_ni
]:->
http://korwin-mikke.pl/ogolne/zobacz/10 ... iezy/21419
]:->
http://www.niemcy-online.pl/index.php/w ... ich-szkoac
]:->
http://www.fronda.pl/news/czytaj/wedlug ... st_celibat
]:->


Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 18:00 przez CICHY, łącznie zmieniany 6 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2010, 17:51 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
zabijanie to zabijanie. i to w świetle wartości, które zdaje się wyznajesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2010, 17:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
[ Dodano: Sro Cze 09, 2010 6:53 pm ]
zubek pisze:
zabijanie to zabijanie. i to w świetle wartości, które zdaje się wyznajesz.

Zaczynasz ściemniać jak zwykle zresztą-zle się z Tobą rozmawia. Zaciemniasz obraz, w imię czego nie wiem. Napiszę tak .Czy zabicie psa i człowieka to to samo?
]:->


Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 17:54 przez CICHY, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2010, 18:01 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
czy dziesięć przykazań daje Ci jakieś możliwości interpretacji? jako narodowiec z pewnością jesteś katolikiem - czy w tej sytuacji nie negujesz jednego z najważniejszych praw Kościoła?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2010, 18:12 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
zubek pisze:
czy dziesięć przykazań daje Ci jakieś możliwości interpretacji? jako narodowiec z pewnością jesteś katolikiem - czy w tej sytuacji nie negujesz jednego z najważniejszych praw Kościoła?

Tylko tyle i aż tyle w odpowiedzi mojej Tobie.
http://prawica.net/node/20093
]:->

[ Dodano: Sro Cze 09, 2010 7:17 pm ]
nie wiem czy zauważyłeś odchodzimy od tematu i to Ty jesteś tego głównym motorem.
]:->


Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 18:12 przez CICHY, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2010, 18:18 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Cały ten temat jest projekcją Twojej hipokryzji oraz fałszu opakowanego w nopowskie ciuszki. Tutaj walczysz o życie nienarodzonych, gdzie indziej nawołujesz do przywrócenia kary śmierci, a wszystko w imię tradycyjnych wartości chrześcijańskich i katolickich.
Radość mi czynisz tak pięknie się podkładając :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2010, 18:30 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
[quote="zubek"]Cały ten temat jest projekcją Twojej hipokryzji oraz fałszu opakowanego w nopowskie ciuszki. Tutaj walczysz o życie nienarodzonych, gdzie indziej nawołujesz do przywrócenia kary śmierci, a wszystko w imię tradycyjnych wartości chrześcijańskich i katolickich.
Radość mi czynisz tak pięknie się podkładając :smt044
Postawmy więc kropkę w tym miejscu. Widać na przykładzie naszej rozmowy, że Kościół Katolicki jest bardzo podzielony w kwestii kary śmierci. Dziękuje bardzo za rozmowę. To fragment tekstu który Ci podesłałem.Widzę że niezbyt go zrozumiałeś.
A hipokrytą to jesteś Ty. zapewne ochrzczony,pierwsza komunia,ślub kościelny a z drugiej strony popierasz sodomitów,aborcję a na karanie zwyrodnialców sie oburzasz.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2010, 18:47 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY pisze:
A hipokrytą to jesteś Ty. zapewne ochrzczony,pierwsza komunia,ślub kościelny a z drugiej strony popierasz sodomitów,aborcję a na karanie zwyrodnialców sie oburzasz.
]:->

i to wszystko wiesz o mnie na podstawie tego co piszę na forum? ciekawe...

skoro piszesz - że Kościół Katolicki jest podzielony w kwestii kary śmierci - to jak wyjaśnisz fakt, że papież, głowa tegoż i ostatnia, niepodważalna jego instancja- jest wyraźnie i bezapelacyjnie przeciwko takiej karze? czy zatem nie zgadzasz się z papieżem? - to zdaje się jest śmiertelnym grzechem herezji. :smt021
zrozum - jako katolik jednako musisz walczyć o życie nienarodzonych, jak i zwyrodnialców. miłego wieczoru :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2010, 19:04 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
sloniu_21 pisze:
Usuwanie ciąży - źle
Próba zajścia w ciążę nowoczesną metodą - źle
Stosowanie antykoncepcji (gdzie niekiedy nie dochodzi w ogóle połączenia komórki jajowej i plemnika) - źle

Jak ludzie, którzy nigdy nie założyli rodziny i prawdopodobnie nie założą (nie wierzę w zniesienie celibatu u rzymskich katolików) mogą decydować o takich sprawach. Piszę decydować, bo niestety żyjemy w takim państwie, że co episkopat powie, to władza przyklepie lub weźmie pod uwagę przy wydawaniu ustaw.


Pełna zgodność !!!

CICHY pisze:
Trudno podjąć dyskusję na takim poziomie.


Pełna zgodność !!!

I dlatego nie dyskutuję w tym wątku z...Cichym... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2010, 19:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 25 lis 2012, 0:43 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2010, 20:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
turek pisze:
i "to" i "to" jest równie złe... tak jak nie ma lepszego i gorszego zła.... :roll:

dokładnie. ale wracając do przyczyn tematu.
Z aborcją, a raczej jej legalnością, jest pewien problem, mianowicie stopniowo i stale podnosi się granica dopuszczalności tego "zabiegu". Mówi się już nawet o uśmiercaniu narodzonych ale kalekich dzieci :| a naturalną kontynuacją, swoistą przeciwwagą, aborcji jest eutanazja a ich granice powolutku do siebie dążą... tak czy owak problem nie jest taki prosty.

a wracając do wystawy.
Nie wiem dlaczego wywołuje oburzenie pokazanie "zabiegu" przy powszechnym upublicznianiu okrucieństw wojen, klęsk czy innych strasznych tragedii w ogólnodostępnych mediach. Gry komputerowe dostępne dla dzieci nie takie zakrwawione szczątki widziały więc skąd to nagłe zniesmaczenie? nie rozumiem.
A hasła i slogany... hmm... wystarczy zobaczyć obecną (i minione też) kampanie wyborczą - tam to jest o czym pisać, a właściwie to nie ma o czym :-?

I tak jak CICHY napisał, miejscem wystawy jest kościół, bo nikt inny nie podejmie tematu. Poprawność polityczna jest silniejsza niż jakieś tam poglądy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2010, 21:04 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
YELLO_35 pisze:
I dlatego nie dyskutuję w tym wątku z...Cichym... :|

Miernoty nie nadążają w dyskusji za CICHYM. A na poważnie to zrób porządek z wątkiem PREZYDENCKIM leniwy moderatorze.A tak na poważnie Komorowski przerżnie a PO nim całe PO.A już całkiem serio to zmień to głupawe zdjęcie w AWATARZE (pewno nikt Ci o tym nie powiedział bo są poprawni politycznie) według mnie wyglądasz jak ........................ i tui sobie możesz dokazać do woli w swoim stylu.Mówię szczerze i w D....... mam poprawność polityczną.A to d i kropki to dopowiem dla cenzorów miałem na myśli w DUSZY.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 cze 2010, 21:51 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
cichy pisze:
Trudno podjąć dyskusję na takim poziomie.


Zaniżam czy zawyżam :) ?

cichy pisze:
Wszystko co napisałeś mija się z tematem.Mieszasz pojęcia.Nie wiem dlaczego mieszasz do tego kościół.boli Cię to że jest to jeszcze jedno z nielicznych miejsc gdzie nie ma miejsca na poprawność polityczną.


Jak rozumiem chcesz podejmować dyskusję w oderwaniu od określonego światopoglądu? To prowadźmy ją w sferze medycznej - jako zabiegu niejednokrotnie ratującego życie matki. Możemy ją też prowadzić w sferze psychologii ofiary brutalnego gwałtu. Oderwijmy się od dominujących zasad moralnych i spójrzmy na aborcję z czysto socjologicznego punktu widzenia - życia w polskim społeczeństwie dziecka obarczonego poważnymi wadami genetycznymi lub rozwojowymi. Oprzyjmy się o edukację seksualną a właściwie jej brak, co przyczynia się do niechcianych ciąż a ostatecznie do aborcji.

Problem aborcji można rozpatrywać w dziesiątkach płaszczyzn, ich połączeń co nie zmienia faktu że dominującą rolę w kształtowaniu poglądu na ten temat ma w Polsce Kościół katolicki. I robi to swoimi metodami. Stanowisko biskupów jest jasne dla każdego katolika. Kompromis aborcyjny powstał przy współudziale hierarchii kościelnej.

Ba! Ten problem nie jest wytworem naszych czasów, istniał od "zawsze" 70 lat temu w "Piekle Kobiet: Boy-Żeleński pisał:

Cytuj:
...) "największą zbrodnią prawa karnego" nazwał jeden z niemieckich uczonych paragraf, obowiązujący we wszystkich prawie ustawodawstwach, a nakładający ciężkie kary za przerwanie ciąży. (...) Życie zawsze było w tej mierze silniejsze od ustaw i od sankcji karnych; tym bardziej okazuje się nim życie nowoczesne w tak zmienionych płynące warunkach. (...) Zatem - powiedziałby ktoś - paragraf ten jest obojętny; skoro istnieje na papierze, ale się go nie stosuje, można go uważać za formę niewinnego protestu moralnego przeciw nagannym obyczajom. Niestety tak nie jest; paragraf ten, nie mający siły, aby coś pomóc, posiada olbrzymią moc, aby szkodzić. (...)
Bo ten paragraf, niezdolny zapobiec przerywaniu ciąży tam, gdzie imperatyw życia, mocniejszy niż wszystkie kodeksy, zmusza matkę do niego, ma wszakże na tyle siły, aby tę matkę pozbawić umiejętnej pomocy i pchnąć w ręce karygodnego - tu już naprawdę kary godnego - partactwa. Gdyby zestawić wypadki śmierci młodych kobiet, wypadki ciężkich i trwałych schorzeń, które z obecnego bezdusznie podtrzymywanego stanu rzeczy wynikają, zadrżeliby może ci, którzy w zaciszu wygodnego gabinetu układają swoje ustawy. A gdyby doliczyć inne, pośrednio wynikające z nich skutki: samobójstwa, dzieciobójstwa i inne klęski, wówczas zrozumielibyśmy, z jaką słusznością nazwano ten artykuł "największą zbrodnią prawa karnego".


Cichy ja nie mieszam Kościoła do wystawy, to Kościół jest w to mieszany. Szanowny Pan Mariusz Dzierżawski, prezes stowarzyszenia nie unika by pojawiać się odpowiednią konotacją:

Obrazek

Kościół katolicki ma swoją doktrynę, naukę i wiernych którzy ją przyjmują. Szanuję stanowisko Kościoła, przeczytałem nawet encyklikę Jana Pawła II w tej sprawie, a encykliki to wszak zawsze sprawy doktrynalne. Czego więcej potrzeba ?

W wywiadzie pan Dzierżawski, zapytany o dlaczego stosuje takie zdjęcia stwierdza : "– Ponieważ inne formy walki o życie są nieskuteczne. " - Ciekawe prawda? Czekam kiedy stwierdzi, że i ta metoda jest zbyt mało skuteczna - wzorem kolegów antyaborcjonistów z USA zacznie strzelać do nieprawomyślnych ? Jak rozumiem będzie to zaledwie objaw niepoprawności politycznej.

cichy pisze:
Zaproś wystawę do "swojego "muzeum za moje też pieniądze.Skupmy się na problemie który wystawa porusza a nie na jej formie.Przecież są nawiedzone baby czytaj feministki dla których skrobanka to takie tam pobranie krwi i tak wtłaczają nam do małych główek bzdety. Ta wystawa pokazuje rzecz prawdziwie co się kryje za zabiegiem aborcji


Instytucja która zawodowo reprezentuje nie popiera skrajności. Dlatego nigdy takiej wystawy nie pokażę, jak nie pokażę również "dzieł" dajmy na pani Doroty Nieznalskiej (kto pamięta jeszcze jak jej łamanie poprawności politycznej emocje wzbudziło?)

Skupmy się na problemie a nie na formie. Problem w tym Cichy, że tu forma przesłania problem i z formy a nie z problemu czerpią niektórzy niezdrową ekscytację.

Problem rozgrywa się w ludzkim sumieniu, do którego ani ja, a ni Ty nie mamy dostępu.


Ps. Tadam ta wystawa nie ma nic wspólnego z łamaniem poprawności politycznej. Od 5 lat pokazują to samo i zbierają datki. Mi to przypomina działalność pseudo stowarzyszeń zgarniających nawiązki od sprawców wypadków.


Ostatnio zmieniony 09 cze 2010, 22:07 przez PiotrArcimowicz, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 cze 2010, 4:04 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Wydaje mi się że na przeciw tej wystawy powinna wisieć druga. Noworodki w workach foliowych znalezione w śmietnikach, w rzekach , na wysypiskach... Wydaje się że przed wprowadzeniem ustawy aborcyjnej tego nie było, albo na pewno mniej. CICHY Twój ostatni post sprowadza dyskusję na złe tory - mogłeś Sobie tego oszczędzić, a po drugie wcale nie na temat- który sam założyłeś. :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 cze 2010, 6:51 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY pisze:
Miernoty nie nadążają w dyskusji za CICHYM


Zgadza się...nie nadążam :-?

CICHY pisze:
zmień to głupawe zdjęcie w AWATARZE (pewno nikt Ci o tym nie powiedział bo są poprawni politycznie) według mnie wyglądasz jak ........................ i tui sobie możesz dokazać do woli w swoim stylu.


Powiedziałeś mi to kiedyś osobiście -ale ja nadal nie widzę powodów do zmian. A czyjeś skojarzenia mnie niespecjalnie interesują...swoją drogą nie wiem z czym/kim Ci się to kojarzy? Jakieś fobie masz?

CICHY pisze:
leniwy moderatorze


Nic tak dobrze Ci nie wychodzi jak obrażanie innych :roll:

MARUNIO pisze:
CICHY Twój ostatni post sprowadza dyskusję na złe tory


Nie przesadzaj - to tory i poziom na którym Cichy porusza się najlepiej 8)
Dlatego nie nadążamy ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..