Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 09 lut 2012, 13:28 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Uderzanie się w pierś greckiego ministra i trochę prawdy o unijnych dotacjach.
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,S ... omosc.html :shock:

Kolejny raz przedstawię tekst Ziemkiewicza o „zielonej wyspie”, nie w różowych okularach.
http://wiadomosci.wp.pl/title,Uciekajac ... omosc.html
:shock:

Podsumowując porównam UE i jej system dotacji do „dilera” narkotykowego. Najpierw rozdać za darmo trochę narkotyku, uzależnić, osłabić, a następnie wyciągnąć rękę po zapłatę doprowadzając do sporego "głodu" narkotykowego. W mojej ocenie Polska ma jeszcze większe zagrożenie niż Grecy, gdyż Polak jest stworzony do kombinatoryki i z chęcią przejada unijne pieniądze znajdując kolejna lukę w systemie. Kilku tu piszących forowiczów dobrze wie, o czym mowa. :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2012, 14:28 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
O Ziemkiewiczu już pisałem..... tekst podawany za wzór spostrzerzeń rzeczywistości to jakiś, przepraszam za określenie, bełkot i do tego mocno nieobiektywny, pokazujący spojrzenie tylko jednej strony.......W zamian polecam coś innego:
http://www.polityka.pl/kraj/analizy/152 ... tuska.read

Wg mnie bardziej obiektywny i profesjonalniej napisany artykuł na temat przyszłości Tuska. A co do Grecji tam rząd obiecywał i dawał więcej aby zyskać poparcie polityczne. Np dodatek płacowy za pracę urzędnika pracującego na 2 piętrze (lub wyżej )w budynku bez windy...... Moim zdaniem poziom głupoty w Polsce jest wysoki, ale jeszcze tak wysokiego pułapu nie osiągnął.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2012, 15:03 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Osiągnął.
Patrz fisban i Mucha.
]:->

[ Dodano: Czw Lut 09, 2012 3:03 pm ]
]:->

[ Dodano: Czw Lut 09, 2012 3:04 pm ]
fisban pisze:
Moim zdaniem poziom głupoty w Polsce jest wysoki, ale jeszcze tak wysokiego pułapu nie osiągnął.....

Osiągnął.
Patrz fisban i Mucha.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2012, 15:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
fisban pisze:
A co do Grecji tam rząd obiecywał i dawał więcej aby zyskać poparcie polityczne.

okropne!
myślisz, że takie coś mogło mieć miejsce? Ta Grecja to jakiś dziwny kraj :D:D:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2012, 15:45 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Taaaaa, Cichy Twoje zachowanie przeczy mojej tezie...... sorry pomyliłem się ... mea coulpa i jakie ładne obrazki masz....... widzę że przeszedłeś na porozumiewanie się piktogramami, bo literki za trudne?????


tadam pisze:
okropne!
myślisz, że takie coś mogło mieć miejsce? Ta Grecja to jakiś dziwny kraj :D:D


Ej, no chciałem tylko nawiązać do histori politycznej Grecji, gdzie mamy dwie partie polityczne i każda prześcigała się w dawaniu wiekszych przywilejów ludziom na rządowych posadkach po uzyskaniu władzy, aby zaskarbić sobie ich lojalność. Na pewno w większym stopniu niż to co sie dzieje u nas. U nas rozrosło się to do skali epidemii a w Grecji.... pobili nas na głowę ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2012, 15:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2012, 16:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
fisban pisze:
Ej, no chciałem tylko nawiązać do histori politycznej Grecji, gdzie mamy dwie partie polityczne i każda prześcigała się w dawaniu wiekszych przywilejów ludziom na rządowych posadkach po uzyskaniu władzy, aby zaskarbić sobie ich lojalność.

wytnij "Grecji" wstaw "Polski".

Myślę, że tu nie ma o czym dyskutować. Unia wraz z całym jej systemem finansowym, dopłatami do projektów pisanych "pod projekt" i centralnym planowaniem nie sprawdziła się. Pudrowanie trupa na długo nie wystarczy. Im szybciej gruchnie tym będzie łatwiej się podnieść.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2012, 18:08 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie zgodzę się z Tobą Tadam. Sytuacja i historia polityczna w Grecji po wojnie domowej odbiega dość mocno od polskich realiów. A system dopłat w UE nie jest tak do końca zły, tylko trzeba go dostosować do otaczającej nas rzeczywistości. Zgadzam się z Tobą , że jest on nie w 100% wydolny, ale nie był gruntownie zmieniany od dłuższego czasu. Dopłaty w jakimś tam stopniu pomogły trochę rzeczy w Polsce pobudować. Faktem jest, że można było to zrobić efektywniej...... jednak nie wszystko było skopane np rondo na Lubańskiej ]:-> nawet przekorny je chwalił..... :P Grecja jest blisko zejścia ale lepiej jest ją wyciągnąć ze śmierci klinicznej niż pozwolić jej umrzeć , ale nawet po ozdrowieniu musi radykalnie zmienić swoją mentalność, czyli przejść na " zdrowy tryb życia", bo bez tego cały sens UE legnie w gruzach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lut 2012, 22:12 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
fisban pisze:
O Ziemkiewiczu już pisałem..... tekst podawany za wzór spostrzerzeń rzeczywistości to jakiś, przepraszam za określenie, bełkot i do tego mocno nieobiektywny, pokazujący spojrzenie tylko jednej strony.......
To oczywiście druga strona tego „nie obiektywizmu”. Widzisz Ziemkiewicz w zestawieniu z Tobą?... dobre :smt082 - przegrałeś :smt082 On przynajmniej wysilił sie na przedstawienie kilku faktów z którymi ciężko nawet dyskutować. Ty zaś kolejny raz próbujesz oczernić, ośmieszyć autora. To może on też jest kibol? To takie "Wasze".
fisban pisze:
Wg mnie bardziej obiektywny i profesjonalniej napisany artykuł na temat przyszłości Tuska.
Kogo interesuje Tusek to nie On jest temu winny ( naiwnie uwierzył w tą neoreligię nie dostrzegając komuny i podobieństwa do CCCP ) niedługo obudzi się z wielkim kacem, trochę Mu nawet współczuję. Lubię go, miły inteligentny ciepły, tylko niech nie udaje "samca alfa" proszę, bo nawet On, wieczorem, pewnie sie z tego śmieje. Tylko że fisbanie ja tu nie o nim. Winę za ten stan bardziej obwiniam Towarzysza Millera :twisted: , Tusk tylko kontynuuje jego dzieło. Co widać także na wykresie przekornego.
fisban pisze:
historia polityczna w Grecji po wojnie domowej odbiega dość mocno od polskich realiów.
Dokładnie - każdy kraj europejski ma własną historię, kulturę
fisban pisze:
Dopłaty w jakimś tam stopniu pomogły trochę rzeczy w Polsce pobudować.
He he to manipulacja: Kto wie czy Polska bez poniesionych kosztów stowarzyszeniowych, dostosowywanie wysokości podatków do unijnych i wiele innych czynników które narzuciła nam unia, Polska nie była by w stanie sama modernizować swojej infrastruktury. Bez długu który pozostaje. Gierek budował przynajmniej fabryki abstrahując oczywiście od późniejszego złego zarządzania nimi. Socjalizm! Centralne zarządzanie! Popełniamy podobne błędy, tylko bardziej kolorowo!
fisban pisze:
nawet po ozdrowieniu musi radykalnie zmienić swoją mentalność, czyli przejść na " zdrowy tryb życia",
O! Mam Cię! Czyli jak w CCCP ludzie musza być bardziej postępowi? Chcesz zmieniać przyzwyczajenia, mentalność, styl życia wszystkich Europejczyków? Już widzę komentarze konserwatywnych Brytyjczyków... :grin: Fisbanie jeśli Włoch, Grek, Hiszpan chce utrzymać sjestę i pracować mniej od Niemców to ich sprawa i Ja nie zamierzam dopłacać do Ich "flow". 8)

Trzeba sobie w końcu zdać sprawę że unijne dotacje przejada aparat urzędniczy :smt084 . I cwaniacy! :smt084 Byłem kiedyś na konferencji Microsoftu na której przekonywano do informatycznych projektów innowacyjnych, na które były pieniądze. Jako negatywne zjawisko określano tam fakt iż większość projektów lokowano w strukturach urzędniczych, a w sektorze prywatnym przyjmowano durne projekty np. projekt zakupu 20 koparek jednonaczyniowych w firmie budowlanej :-? Papier wszystko przyjmie... wszystko zależy od motywacji :smt082 urzędników. 8)


Proszę, jeden ze spin doktorów PO już zwąchał kłopoty i mogę się założyć że za rok zobaczymy go u transseksualistów od Palikota. Cóż młody jest, ambitny i jeszcze nie zdążył skonsumować swojego sukcesu politycznego. Bidulek.
http://biznes.onet.pl/nowak-stan-drog-p ... news-detal

Po tych słowach naszego "chłopca" od polityki zagranicznej myślę sobie, że będziemy ostatnim krajem Uni Europejskiej i nadal będziemy głosić zachwyt z faktu jej istnienia. :smt028
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/europ ... omosc.html


Ostatnio zmieniony 09 lut 2012, 23:35 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 6:35 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Zawsze możesz wyjechać na Białoruś


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 9:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 sty 2012, 13:09
Posty: 50
Lokalizacja: stąd
xionc pisze:
Zawsze możesz wyjechać na Białoruś

w sumie coraz częściej Polska terażniejszość upodabnia się do Białorusi,medialne pranie mózgu,propaganda sukcesu,likwidowanie lub szydzenie z opinii innnych aniżeli jedyne słuszne władzy,więc po cóż jechać tam? :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 9:23 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
xionc pisze:
Zawsze możesz wyjechać na Białoruś
Białoruś jest krajem zależnym politycznie/gospodarczo od Federacji Rosyjskiej, jeśli więc tyle zrozumiałeś z mojej wypowiedzi, to jest mi Ciebie żal. W. Brytania, Węgry, Czesi według Ciebie też zbliżają się do Białorusi? Białe i czarne - widzę że propaganda rządowa działa. 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 9:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
xionc pisze:
Zawsze możesz wyjechać na Białoruś

a ja byłem na Białorusi. Nawet dwa razy. Ale to nie jest wątek o podróżach :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 10:48 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
W. Brytania, Węgry, Czesi według Ciebie też zbliżają się do Białorusi? Białe i czarne - widzę że propaganda rządowa działa


Nikt nie mówi o tym , że Białoruś jest jedyną alternatywą dla niezadowolonych z pewnych posunięć UE. Dr. Dre musisz też pamietać że funt jest jedną z najsilniejszych walut świata i to logioczne,że nie pozbędą się jej na rzecz Euro. Poza tym UK pogniewała się na UE bo traci wpływy na rzecz Niemiec i Francji. Na Wegrzech tylko ostry kurs polityczny wobec UE ratuje rząd przed brakiem poparcia społecznego. Czesi mają rozdrobnienie polityczne, następuje radykalizacja programów partyjnych, która doprowadzi do dwubiegunowego podziału sceny politycznej (tak mi się wydaje ale nie jestem politologiem) na tych, którzy będą widzieli Czechy w UE i ich przeciwników. Wewnętrzne dyskusje na temat przyszłości UE są zdrowe i potrzebne bo jak ich zabraknie będziemy mieli wasz upragniony "kołchoz europejski" z dyrektywami do wykonania. I to nie jest propaganda rządu ale fakty i moje własne przemyślenia.

Dr. Dre pisze:
To oczywiście druga strona tego „nie obiektywizmu”. Widzisz Ziemkiewicz w zestawieniu z Tobą?... dobre - przegrałeś On przynajmniej wysilił sie na przedstawienie kilku faktów z którymi ciężko nawet dyskutować. Ty zaś kolejny raz próbujesz oczernić, ośmieszyć autora. To może on też jest kibol? To takie "Wasze".

Nie dyskutuję z Ziemkiewiczem, nie mam takiego zamiaru, ale publicysta, który rzuca hasła, bez dokładnej analizy, dorzucajac własne odczucia bez głosu drugiej strony nie jest tak do końca rzetelny. Lubie jego fantastykę (jak powiedziałem wcześniej), ale dziennikarz powinien pisać z zachowaniem pewnych reguł, bo jeśli tego nie robi może zostać mu zarzucony brak warsztatu dziennikarskiego.

Dr. Dre pisze:
Kogo interesuje Tusek to nie On jest temu winny ( naiwnie uwierzył w tą neoreligię nie dostrzegając komuny i podobieństwa do CCCP ) niedługo obudzi się z wielkim kacem, trochę Mu nawet współczuję.


Masz racje, ale nawiązując do artykułu Ziemkiewicza, to PO jest winne zaniedbań. Jak na pewno zauważyłeś Tusk stał się "panem i władcą" tej partii politycznej. Jest jej liderem. Tak więc mówiąc o Tusku mówimy o PO.

Dr. Dre pisze:
Gierek budował przynajmniej fabryki abstrahując oczywiście od późniejszego złego zarządzania nimi. Socjalizm! Centralne zarządzanie! Popełniamy podobne błędy, tylko bardziej kolorowo!

Znowu masz rację (była źle zarządzana) ale musisz też pamiętać, że te kredyty były dawane na b. duży procent, nie tak jak dotacje z UE. Jakość wybudowanych hut, stalowni i innych przykładów przemysłu ciężkiego nie była dobra. Zachód sprzedwał nam za grube pieniądze technologie do nich (czyli pieniądz wracał do kredytodawcy), ZSRR otrzymywało materiał na czołgi, a my mieliśmy jak zwykle gó....no. :cry:


Dr. Dre pisze:
O! Mam Cię! Czyli jak w CCCP ludzie musza być bardziej postępowi? Chcesz zmieniać przyzwyczajenia, mentalność, styl życia wszystkich Europejczyków? Już widzę komentarze konserwatywnych Brytyjczyków... Fisbanie jeśli Włoch, Grek, Hiszpan chce utrzymać sjestę i pracować mniej od Niemców to ich sprawa i Ja nie zamierzam dopłacać do Ich "flow".

I znowu masz racje ]:-> Ja nie chce zmieniać ludzi, to ludzie muszą się dostosować do sytuacji. Wiem co napiszesz, że ludzie są wolni, mają własne przyzwyczajenia i wara mi od tego. OK. Ale jeśli tak to na jakich warunkach ma być UE? Czy my mamy płacić za błędy innych, widzisz inna alternatywę? Ok może nie być UE, ale czy sądzisz, że po tym wszystkim może być to możliwe? Od lat 40- stych Europa Zachodnia starała zformalizować powstanie Stanów Zjednoczonych Europy i nie myślę aby przez obecne problemy pomysł ten miałby upaść. A czy zmiana mentalności narodu jest możliwa? Czy można dostosować się do rzeczywistości i przetrwać jako naród ?? Sądze, że tak. Patrz Polska od lat 90-tych. A czy można było zrobic to lepiej i efektywniej... to już jest sprawa dalszej dyskusji :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 12:30 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
fisban pisze:
Dr. Dre musisz też pamietać że funt jest jedną z najsilniejszych walut świata i to logioczne,że nie pozbędą się jej na rzecz Euro

http://forsal.pl/artykuly/591526,wielka ... alute.html
Zobacz jak Brytyjczycy bronią lokalny interes w swoim kraju. Opisana inicjatywa to jedna z najlepszych oddolnych akcji przeciwko globalizacji i centralizacji środków finansowych, które nie biorą sie z kosmosu tylko z naszych portfeli. Dobrze o tym wiesz. 8)
Później odniosę sie do Twojego wpisu. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..