Dzisiaj jest 27 mar 2024, 6:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 12:32 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Tutaj znalazłem artykuł z parszywie liberalno-lewackiej "Polityki" ]:-> na temat Węgier ale też wspominający o przyszłości UE:
http://www.polityka.pl/swiat/analizy/15 ... goizm.read
polecam pod dyskusję. :smt084

[ Dodano: Pią Lut 10, 2012 12:38 pm ]
Dr. Dre pisze:
http://forsal.pl/artykuly...sna_walute.html
Zobacz jak Brytyjczycy bronią lokalny interes w swoim kraju. Opisana inicjatywa to jedna z najlepszych oddolnych akcji przeciwko globalizacji i centralizacji środków finansowych, które nie biorą sie z kosmosu tylko z naszych portfeli. Dobrze o tym wiesz.
Później odniosę sie do Twojego wpisu.


No tak my (Zgorzelec) mamy też swój dukat lokalny ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 13:13 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
fisban pisze:
No tak my (Zgorzelec) mamy też swój dukat lokalny

I tyle? To błazenada! :| :-?

http://forsal.pl/artykuly/591526,wielka ... alute.html

Skomentuje sytuację na Węgrzech krótko. Jeśli rząd Orbana zakończył wspieranie i preferencje podatkowe dla wielkich zagranicznych korporacji i banków. W końcu opodatkował je jak Bóg przykazał, uczciwie to nie dziwie sie że Związek Socjalistycznych Republik Europejskich chce im przysolić kary. To oczywiste, zwykły konflikt interesów. Węgrzy sie budzą z tego letargu unijnego. Przyjdzie czas i na nas. to tylko kwestia czasu. 8)


Ostatnio zmieniony 10 lut 2012, 13:23 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 14:56 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
No dobra rząd węgierski znalazł przyczynę kryzysu: ONI (banki i korporacje). Pada system bankowy bo banki likwidują swoje filie na Węgrzech (brak opłacalności). Korporacje przenosza produkcję . Ford, GM i Suzuki zamykają filie bo po prostu się im nie opłaca. Ludzie idą na bruk, rząd nie ma pieniędzy więc zaczyna ich szukać. Musi zabrać pieniądze z jedynego banku państwowego, który pozostał. Ludzie wychodzą na ulicę. Rząd mówi że jest sytuacja kryzysowa i zmienia konstytucję. Jest jeden wódz, który ma uratować naród bo ma prostą receptę : to UE nie dała pieniedzy aby było lepiej, a najgorsze jest to, że przezes nowej rządzącej partii z Polski Dr.Dre dzięki działaniom dyplamatycznym zablokował fundusze dla Węgier ]:->(Bo nie będziemy płacić na darmozjadów) Tak więc Węgry wypowiadają traktat UE i zaczynają zbrojenia aby polepszyć kondycję przemysłu i zaatakować głównego wroga - Polskę..... Prawie jak Ziemkiewicz ale to robi różnicę.... bo ja piszę na forum Zgorzelca w formie żartu a on na WP ....... A tak na poważnie, odpowiedz na pytanie : Jaki biedny kraj z podwyższonymi podatkami dla pracodawców dał sobie radę z kryzysem??? Wg mnie, czasem lepiej jest dać zarobić innym i zyskać dużo miejsc pracy aby ludzie swoimi zarobkami napędzali lokalne rynki niż zdzierać do końca z pracodawców. Wiem powiesz , że wtedy narodowe fabryki złapią drugi oddech a banki nie będą okradać klientów, tylko komu będą sprzedawać jak nikt nie będzie chciał robić z nimi interesów, bo się nie będzie opłacać ?? A sprzedawać poniżej kosztów produkcji..... no nie wiem. Jakie banki będą inwestować w węgierskie obligacje, wiedząc że na nich stracą?Gospodarka to naczynia połączone Jest akcja, jest reakcja. Nie ma kraju na świecie , który sam produkuje i sobie sprzedaje, to nie te czasy...... Jednak zaznaczam, że to moje wywody, które nie koniecznie mogą znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jak ktoś ma inny scenariusz prosze bardzo :grin:
A tak na koniec UE nie ma problemu z węgierskimi podatkami ale ze zmianą konstytucji proponowana przez węgierski rząd.... przeczytaj dokładnie a nie wybieraj zdania z kontekstu. :P

A lokalna waluta w Angli.... poczekajmy do maja i wtedy zobaczymy.... bo na razie nie ma o czym dyskutować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 15:39 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
fisban napisał/a:
Jednak zaznaczam, że to moje wywody, które nie koniecznie mogą znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jak ktoś ma inny scenariusz prosze bardzo

to może to nam wyjaśnisz panie mądrala(kolejne dobrodziejstwo UE)
]:->
http://www.nacjonalista.pl/2012/02/10/p ... jsc-pracy/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 15:51 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Przeczytałem dokładnie i nasuwa sie tylko jeden wniosek:
fisban pisze:
zaznaczam, że to moje wywody, które nie koniecznie mogą znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości.


Fisbanie – zresztą powinna być liczba mnoga :smt050 , oczywistym jest iż zależy Tobie/Wam na status quo tego socjalizmu urzędniczego. Rozumiem. Ale nawet z Twojego punktu widzenia to ma bardzo krótkie nogi, a pudrowanie czyli modernizowanie tego „trupa” wyłącznie oddala katastrofę społeczną o kilka lat. Najlepszy model socjalizmu Szwecja proponuje swoim obywatelom pracę do 75 roku życia ha ha ha ha ha „ARBEIT MACHT FREI” ???


Ostatnio zmieniony 10 lut 2012, 16:04 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 15:52 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
http://www.youtube.com/watch?v=NP-8IX-u ... AAAAAAAAAA
Grecja się budzi.Nadchodzą "CZARNI PUŁKOWNICY".
Mam nadzieję że historia kołem się tocząc znalazła się w latach 20-30 poprzedniego stulecia.
Strzeżcie się wszelkiej maści lewacy i struże wszelkich obozów ludzkiej szczęśliwości.
Nadchodzi rewolucja byle nie bolszewicka i DYKTATURA oby nie proletariatu.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 16:01 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
CICHY pisze:
byle nie bolszewicka
CICHY pisze:
oby nie proletariatu.
Tego sie troche obawiam, że lewacy na tej europejskiej wiośnie ludów mogą zrobić własny interes. Dlatego koniecznie trzeba przypominać że to właśnie lewackie urzędnicze nasienie doprowadziło do tego kryzysu. :smt084


Ostatnio zmieniony 10 lut 2012, 16:01 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 16:37 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
No pacz a ja myślałem że banki i korporacje. No i durnie żyjący na kredyt po obu stronach Atlantyku. Jak widać lewactwo ma swoich agentów wszędzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 17:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
xionc pisze:
a ja myślałem że banki i korporacje. No i durnie żyjący na kredyt po obu stronach Atlantyku. Jak widać lewactwo ma swoich agentów wszędzie.

czyli to jednak ci wredni kapitaliści :D
Dr. Dre pisze:
Tego sie troche obawiam, że lewacy na tej europejskiej wiośnie ludów mogą zrobić własny interes.

c.b.d.o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 19:00 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Dr. Dre pisze:
Dlatego koniecznie trzeba przypominać że to właśnie lewackie urzędnicze nasienie doprowadziło do tego kryzysu.

100% zgodności
]:->
xionc pisze:
Jak widać lewactwo ma swoich agentów wszędzie.

Pełna zgoda to nie wiesz że socjaliści rządzą UEKołchozem.
Wystarczy się trochę zagłębić a nie będziesz się dziwił.
]:->

[ Dodano: Pią Lut 10, 2012 7:15 pm ]
]:->

[ Dodano: Pią Lut 10, 2012 8:04 pm ]
http://www.youtube.com/watch?v=7Krey5kd ... AAAAAAAAAA
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 21:27 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY pisze:
Grecja się budzi.Nadchodzą "CZARNI PUŁKOWNICY".
Mam nadzieję że historia kołem się tocząc znalazła się w latach 20-30 poprzedniego stulecia.

Cichy poczytaj trochę książek historycznych i wtedy dowiesz się kiedy byli "czarni pułkownicy" w Grecji...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Junta_czar ... nik%C3%B3w
poczytaj trochę książek, a nie "bibuły" NOP........
CICHY pisze:
Strzeżcie się wszelkiej maści lewacy i struże wszelkich obozów ludzkiej szczęśliwości.
Nadchodzi rewolucja byle nie bolszewicka i DYKTATURA oby nie proletariatu.


na pewno "struże" tej rewolucji sięgną po tak wspaniałego agitatora jak Cichy ...... bo liczą się kadry ]:->

Dr. Dre pisze:
Fisbanie – zresztą powinna być liczba mnoga :smt050 , oczywistym jest iż zależy Tobie/Wam na status quo tego socjalizmu urzędniczego. Rozumiem. Ale nawet z Twojego punktu widzenia to ma bardzo krótkie nogi, a pudrowanie czyli modernizowanie tego „trupa” wyłącznie oddala katastrofę społeczną o kilka lat. Najlepszy model socjalizmu Szwecja proponuje swoim obywatelom pracę do 75 roku życia ha ha ha ha ha „ARBEIT MACHT FREI” ???


"Tobie/Wam" następny z rozdwojeniem jaźni???? ]:-> Poczekajmy z tym rozpadem UE co ją nie dobije to wzmocni :smt082 .Czy mi się zdaje czy przeczysz sam sobie ......

Dr. Dre pisze:
Chcesz zmieniać przyzwyczajenia, mentalność, styl życia wszystkich Europejczyków? Już widzę komentarze konserwatywnych Brytyjczyków... :grin: Fisbanie jeśli Włoch, Grek, Hiszpan chce utrzymać sjestę i pracować mniej od Niemców to ich spraw


......a Szwecja jest wolnym krajem i robi co chce..... :twisted: niektórzy mają wyłożone na długi (patrz Grecja), a niektórzy lubią pracować (patrz Szwecja) :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lut 2012, 21:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 sty 2012, 13:09
Posty: 50
Lokalizacja: stąd
......a Szwecja jest wolnym krajem i robi co chce..... :twisted: niektórzy mają wyłożone na długi (patrz Grecja), a niektórzy lubią pracować (patrz Szwecja) :D[/quote]
jedź do Szwecji zobaczysz jak oni lubią pracowac,to zdziwisz się.Akurat miałem okazję być tam wielokrotnie i powtarzanie takich sloganów,półprawd typu szwed,niemiec-pracowity,polak-pijak itp.to klasyczne kłamstwa propagandowe.Pózniej ta sama salonowa elita "zaskoczona"opisuje jak nas szanują za ciężką pracę i pomysły na zachodzie. Szwedzi owszem pracują wydajniej od greków,lecz doceniają przede wszystkim człowieka,jego prawo do godności ,odpoczynku,bez względu na to kim jest jak jest wykształcony i jaką ma pozycję społeczną.Jako ciekawostka najwyższe widełki płacowe to zazwyczaj maxymalna pensja np.lekarza,architekta,dyrektora to czterokrotność najniższej i to uważa się tam za niesprawiedliwą,zbyt dużą rozpietość.Temat rzeka.Podróże kształcą i dodam piekne słowa R.Kapuścińskiego-świat nie wygląda tak jak okazują nam media,a wygląda jak wygląda i najlepiej samu się przrekonać o tym...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2012, 9:54 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
fisban pisze:
poczytaj trochę książek, a nie "bibuły" NOP........

Widzę że jak brakuje Ci argumentów to starasz się rozmówcę zdyskredytować posądzając go o brak wiedzy.W którym miejscu dałem powody żebyś sądził że nie wiem kiedy rządy Junty miały miejsce w Grecji.Wiesz tak naprawdę to nie wiem po co z Tobą rozmawiam.Śledząc Twoje teksty aż nad to widać że ty nie masz żadnych poglądów tylko stajesz w obronie złej sprawy(PO) za wszelką cenę.A że sprawa przegrana czas pokaże i to nie długi.I nie jest to moje marzenie tylko realizm w obserwowaniu sceny politycznej od ponad 30 lat a zwłaszcza okresu po tzw.Obaleniu Komunizmu-co oczywiście jest wielkim fałszem ale Ty zapewne o tym nie wiesz lub raczej nie chcesz wiedzieć.
]:->


Ostatnio zmieniony 11 lut 2012, 17:04 przez CICHY, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2012, 13:53 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Za to ty wszystko wiesz i wszystko już rozgryzłeś. To co tu jeszcze robisz? Jedyne co możesz to upajać sie swoją rzekomą "wiedzą" na forumie zgorzelec.info razem z tobie podobnym tu człowiekiem z ludzikiem lego w avantorze. żałość i marność po prostu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 lut 2012, 15:53 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 sty 2012, 13:09
Posty: 50
Lokalizacja: stąd
xionc pisze:
Za to ty wszystko wiesz i wszystko już rozgryzłeś. To co tu jeszcze robisz? Jedyne co możesz to upajać sie swoją rzekomą "wiedzą" na forumie zgorzelec.info razem z tobie podobnym tu człowiekiem z ludzikiem lego w avantorze. żałość i marność po prostu

Pisałem,że forum spada na psy dzieki chamskim komentarzom takich typków jak xionc i potwierdza to ów kolejnymi wpisami


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..