Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 28 lut 2012, 19:53 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
fisban pisze:
brak opozycji dla PO
fisban pisze:
Młodzi,starzy, palcze,geje, przeciwnicy i poplecznicy rządu.
Tak więc ta PO stworzyła sobie takiego
fisban pisze:
Stana Tymińskiego
tylko swojego, tańszego i co najważniejsze który odbiera duszyczki z SLD. Czyli mam nadzieje nadal największego wroga, także dla PO. Umizgi i puszczane oko towarzysza Millera jest dla mnie największym zagrożeniem w tej i tak pozbawionej już jakichkolwiek zasad polityce. Tusk wymyślił sobie sprytny manewr. Stworzył kontrolowaną niby opozycyjną grupę "kolorowych lewaków" naobiecywał im ustami Palikota legalną maryśkę, wolność seksualną i oczywiście świeckie państwo. Palikot będzie świrował na wiecach z kolejnymi rekwizytami i uwodził młodzież i podstarzałych punków no i tych skrajnie nienawidzących PiS. Fajnie jakby ktoś zestawił głosy sejmowe klubów PO i Palikota. Cos mi sie zdaje że będą podobne ]:->


Ostatnio zmieniony 28 lut 2012, 21:54 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2012, 21:37 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Tusk wymyślił sobie sprytny manewr. Stworzył kontrolowaną niby opozycyjną grupę "kolorowych lewaków"


Po pierwsze Ruch Palikota nie jest lewicą w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. RPP to najprawdziwsi z prawdziwych liberałowie, a to zawsze mimo wszystko była prawica.

Legalizacja marihuany, antyklerykalizm i inne podnoszone przez RPP kwestie to realizacja postulatów zgodnych z duchem postulatów liberalnych wyrażanych przez na przykład Johna Stuarta Milla (a składających się z zebranych rozwiniętych idei tak myślicieli jak Johna Locke, Adama Smitha - to ten pan od "niewidzialnej ręki rynku a jednocześnie idol prezydenta Reagana i Margaret Thacher słynących z żelaznego umiłowania wolnego runku)

Wracając do Milla - uważany jest za jednego z ojców- założycieli prawicy - a szczególnie w sferze gospodarczej (znów wolny rynek i niewidzialna ręka nim sterująca, minimalizm państwa - kto jeszcze pamięta komisję na której czele stał Palikot i jej zadania ?). Wyrażał jednoczesnie pogląd o rozdziale państwa od kościoła, uważał, że wolność zaczyna się od wolności sumienia i opinii. Co więcej, pisał :

Cytuj:
Ludzkość zyskuje więcej, pozwalając żyć każdemu wedle jego upodobania, niż zmuszając każdego, by żył wedle upodobania pozostałych.


Powyższe to oczywiście prosta droga do ruchów gejowskich , transeksualnych i innych wolnościowych.

Proszę wiec nie wrzucać RPP do ogródka lewicy, bo takie rzeczy tylko w Polsce, gdzie z prawicy robi się lewicę, lewica działa jak prawica a dwie prawicowe partie udają, że mają odmienne poglądy :)

A jeśli przyjrzymy się strukturze parlamentarnej klubu RPP to chyba z 80% to przedsiębiorcy których trudno posądzać o sprzyjanie postulatom socjalnym. Dlatego mnie nie dziwi, że popierają reformę i podniesienie wieku emerytalnego.

To tyle tytułem sprostowania :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2012, 21:53 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
...a Kopernik była kobietą ]:->
Widze że ten wątek schodzi na fantastykę. :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2012, 21:59 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
...a Kopernik była kobietą ]:->
Widze że ten wątek schodzi na fantastykę. :smt023


To nie fantastyka niestety. To bolesne dla liberalnej prawicy fakty :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2012, 22:34 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
...a to prawe skrzydło na wieczorze wyborczym Palikota :smt082 :smt023


Ostatnio zmieniony 28 lut 2012, 22:36 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2012, 22:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 sty 2012, 13:09
Posty: 50
Lokalizacja: stąd
PiotrArcimowicz pisze:
Dr. Dre pisze:
Tusk wymyślił sobie sprytny manewr. Stworzył kontrolowaną niby opozycyjną grupę "kolorowych lewaków"


Po pierwsze Ruch Palikota nie jest lewicą w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. RPP to najprawdziwsi z prawdziwych liberałowie, a to zawsze mimo wszystko była prawica.

Legalizacja marihuany, antyklerykalizm i inne podnoszone przez RPP kwestie to realizacja postulatów zgodnych z duchem postulatów liberalnych wyrażanych przez na przykład Johna Stuarta Milla (a składających się z zebranych rozwiniętych idei tak myślicieli jak Johna Locke, Adama Smitha - to ten pan od "niewidzialnej ręki rynku a jednocześnie idol prezydenta Reagana i Margaret Thacher słynących z żelaznego umiłowania wolnego runku)

Tak oczywiście dzieki powyższym teorią jestem w stanie uwierzyć,iż ziemia jest kwadratowa,jeśli RPP jest prawicą :-)Potok zaprzeczających sie wzajemnie stwierdzeń
.Definicja prawicy za PWN-
prawica, określenie powstałe we Francji w okresie walki mieszczaństwa przeciwko absolutyzmowi (francuskie Stany Generalne 1789), gdy przedstawiciele arystokracji, szlachty, duchowieństwa zasiadali w parlamencie po prawej, a reprezentanci stanu trzeciego — po lewej stronie króla;

[b]rozpowszechnione w XIX w. jako zbiorcze określenie ugrupowań zachowawczych (konserwatywnych), uznających za nadrzędne wartości poszanowanie dla tradycji, autorytetów, hierarchii społecznej, wstrzemięźliwość w dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym, sprzyjających gospodarce wolnorynkowej.Idealnie pasujące do partii demagoga Palikota :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2012, 23:05 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
PiotrArcimowicz pisze:
pochody pierwszomajowe miały w Zgorzelcu przez dziesięciolecia określoną i niezmienną trasę przechodzącą przez obecną Piłsudskiego i Wolności. Zastanawia mnie czemu salutują czyżby przed trybuną honorową ?
Co Piotrze... łza sie w oku kręci? ]:->


Ostatnio zmieniony 28 lut 2012, 23:09 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 lut 2012, 23:52 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
fisban pisze:
Ja typuje cichego - bo nikt inny jak on nie propaguje gejostwa na tym forum wklejając obrazki nagich mężczyzn (bądź partyjnych kolegów) :smt082 - krótko mówiąc - z ciepłym ]:-> pozdrowieniem -WODZU PROWADŹ !!!! :smt058

Nikt poważny tego nie będzie komentował.
]:->

[ Dodano: Wto Lut 28, 2012 11:54 pm ]
YELLO_35 pisze:
Pewnie stanowi (stanowił w chwili wyborów) realną odmianę od rządów PO i PiS-u. Czego np. o Solidarnej Polsce powiedzieć się nie da :| Poza tym przejął część elektoratu SLD , które od jakiegoś czasu zjadało własny ogon :roll:
Tak ja to odbieram.

To odbiornik masz zdrowo rozstrojony.
]:->

[ Dodano: Wto Lut 28, 2012 11:58 pm ]
PiotrArcimowicz pisze:
Po pierwsze Ruch Palikota nie jest lewicą w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. RPP to najprawdziwsi z prawdziwych liberałowie, a to zawsze mimo wszystko była prawica.

Piotruś nie zaciemniaj, przeczytaj ten tekst i będziesz wiedział gdzie umiejscowiony jest RPP.
]:->

[ Dodano: Wto Lut 28, 2012 11:58 pm ]
http://teoriazycia.blogspot.com/2011/04/lewactwo.html

[ Dodano: Sro Lut 29, 2012 12:01 am ]
]:->
Co by nie wyjść z wprawy w umieszczaniu obrazków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lut 2012, 9:13 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY pisze:
To odbiornik masz zdrowo rozstrojony.


Przyznam , że skoro Ty to piszesz to mnie to cieszy - nie chciałbym nigdy żeby doszło do sytuacji , że odbieramy sprawy jednakowo :-?

hehehhe - obrazek niezwykle udany - z błędem ortograficznym :smt044 :smt082


Ostatnio zmieniony 29 lut 2012, 9:13 przez YELLO_35, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lut 2012, 9:40 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
YELLO_35 pisze:
nie chciałbym nigdy żeby doszło do sytuacji , że odbieramy sprawy jednakowo
Dla Cichego tożsamość polska to wartość…, a dla Ciebie zbędna upierdliwość. Fakt masz rację. 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lut 2012, 10:13 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
YELLO_35 pisze:
obrazek niezwykle udany

To WIELKI komplement. Mało kiedy Ci się coś podoba.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lut 2012, 11:08 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Tak więc ta PO stworzyła sobie takiego fisban napisał/a:
Stana Tymińskiego
tylko swojego, tańszego i co najważniejsze który odbiera duszyczki z SLD. Czyli mam nadzieje nadal największego wroga, także dla PO. Umizgi i puszczane oko towarzysza Millera jest dla mnie największym zagrożeniem w tej i tak pozbawionej już jakichkolwiek zasad polityce. Tusk wymyślił sobie sprytny manewr. Stworzył kontrolowaną niby opozycyjną grupę "kolorowych lewaków" naobiecywał im ustami Palikota legalną maryśkę, wolność seksualną i oczywiście świeckie państwo.


Tak, ale nie nazwałbym ich lewakami tylko niezdecydowanymi. Niektórzy chcą palić inni gejować inni kopnąć w du...pę Kościół a wszyscy nie widzą możliwości działania w obecnych strukturach politycznych. Pomysł Tuska jest pod względem taktyki jak najbardziej poprawny ale czy moralny???? To już inny problem.

PiotrArcimowicz pisze:
Legalizacja marihuany, antyklerykalizm i inne podnoszone przez RPP kwestie to realizacja postulatów zgodnych z duchem postulatów liberalnych wyrażanych przez na przykład Johna Stuarta Milla (a składających się z zebranych rozwiniętych idei tak myślicieli jak Johna Locke, Adama Smitha - to ten pan od "niewidzialnej ręki rynku a jednocześnie idol prezydenta Reagana i Margaret Thacher słynących z żelaznego umiłowania wolnego runku)



A co kurde ma wspólnego z ziołem Thacher i Regann??? nie mówiąc już o Locke i Shmithcie (wersja spolszczona dla "prawdziwych patriotów" :grin: ) To jest trochę naginaine historii do wlasnych celów. A tak poza tym z Palikota to taki liberał jak z cichego socjalista. Palikot jest tylko lansującym się w mediach prowokatorem w myśl zasady : nie ważne jak się o tobie mówi ale się mówi.

PiotrArcimowicz pisze:
A jeśli przyjrzymy się strukturze parlamentarnej klubu RPP to chyba z 80% to przedsiębiorcy których trudno posądzać o sprzyjanie postulatom socjalnym. Dlatego mnie nie dziwi, że popierają reformę i podniesienie wieku emerytalnego.


A dla mnie to 60% cwaniaków , którzy chcą mnieć więcej i politykę traktują jak dobry biznes. 40% to ideowcy - niszowcy, którzy wyczuli moment wyeksponowania własnych poglądów i podczepienia się do "wielkiej polityki" w celu ugrania jakiś korzyści dla danej grupy społecznej.

Wg mnie mylisz prawicę z liberalizmem. Taka cieńka, czerwona linia....... może być liberalna prawica jak i lewica, a wszystko idzie w kierunku centrum :P


CICHY pisze:
fisban napisał/a:
Ja typuje cichego - bo nikt inny jak on nie propaguje gejostwa na tym forum wklejając obrazki nagich mężczyzn (bądź partyjnych kolegów) - krótko mówiąc - z ciepłym pozdrowieniem -WODZU PROWADŹ !!!!

Nikt poważny tego nie będzie komentował.


No to dobrze że dodałeś komentarz do mojej wypowiedzi :smt082

YELLO_35 pisze:
hehehhe - obrazek niezwykle udany - z błędem ortograficznym


A co nic dodać nic ująć NOP promuję poprawność języka polskiego :smt021

Dr. Dre pisze:
YELLO_35 napisał/a:
nie chciałbym nigdy żeby doszło do sytuacji , że odbieramy sprawy jednakowo
Dla Cichego tożsamość polska to wartość…, a dla Ciebie zbędna upierdliwość. Fakt masz rację.

Dr Dre ,można być Polakiem patriotą a nie utożsamiać się z Cichym. Przypomnę ci, że w zaborze rosyjskim nazywano Poznaniaków zdrajcami za brak zrywów narodowych, ale nie przeszkadzało to brać im pieniędzy na uzbrojenie z Poznańskiego...... Tak więc jeśli traktujesz wypowiedzi cichego jako wzorzec patriotyzmu a YELLO_35 jako upierdasa ....... To się kurde baaaaaardzo pomyliłem ..... nie rób mi tego plise :smt021

YELLO_35 napisał/a:
obrazek niezwykle udany

To WIELKI komplement. Mało kiedy Ci się coś podoba.

No kurde pomroczność wybiórcza (nie mylić z Wyborczą :smt050 )cichego. Może zamiast wklejania obrazków czytaj do końca? A tak poza tym jak można bać się takiego pali kota ]:-> ech zaraził mnie Cichy piktografią :smt111 A tak poza tym ponoć rozszyfrowano skrót NOP - Nowe Odrodzenie Palikota :shock: Tak więc dalej postuluję aby cichy był fuhrerem RP w Zgorzelcu. :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lut 2012, 19:49 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Klik Klik


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2012, 10:10 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Piotrze , ciekawy artykuł broniący tego że Mill był prawicowcem.... ok w tych czasach gdy żył, błąkał się po prawej stronie politycznej, ale miał też w swoich pogladach lewicowe postulaty. Ale to jest opinia tego pana, który to napisł, a ja mam prawo się z tym nie zgodzić!

"Wg mnie mylisz prawicę z liberalizmem. Taka cieńka, czerwona linia....... może być liberalna prawica jak i lewica, a wszystko idzie w kierunku centrum "

W dzisiejszych czasach powstało określenie "centrum" a człowiek o poglądach ni to prawicowych ni to lewicowych, dla mnie ląduje w środku jak większośc liberałów. Zamiast w bezgranicznej wierze podpierać się czyimiś wypowiedziami proponuję, po przeczytaniu danego artykułu poczytać też inne wypowiedzi, porównać je lub ostatecznie użyć własnego osądu do wydania opini. ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 mar 2012, 12:01 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Drogi Fishbanie ostrożnie bym posądzał moją skromną osobę o "bezgraniczną wiarę" w czyjeś opinie. Artykuł, który podlinkowałem jest tylko dla mnie głosem w dyskusji. Oczywiście takie pojęcia jak demoliberalizm, liberalizm socjalny przerzucają pojęcie liberalizmu bliżej środka, ale te "bliżej" ciągle jest po prawej stronie osi prawica-lewica. A autorem artykułu zgadzam się o tyle, że dzisiejsze podziały na lewicę i prawicę w Polsce wynikają jedynie z aktualnej walki politycznej i stanowi to totalne uproszczeniem w świecie cywilizacji obrazkowej. Bez tego uproszenia, realizowanego głównie przez media, większość społeczeństwa nie potrafiła by odróżnić jednego nurtu politycznego od drugiego, co z kolei wynika z tego, że przez ostatnie dekady prawica i lewica nieustannie zapożyczały od siebie różne koncepcje i pomysły. Nie jest żadną nowością, że w chwili, przynajmniej w Europie, największą siłę wyborczą mają partie centrowe, które starają się przedstawić programy zapewniające poparcie jak największej ilości wyborców. Stąd postulaty programowe kierowane na obydwie strony sceny politycznej.

Ponieważ doktryny polityczne to takie moje małe hobby staram się zwracać uwagę nie tylko na to co się dzieje w tej chwili, ale poszperać głębiej i spróbować przynajmniej odnaleźć jakieś strzępy idei w poczynaniach naszych polityków.

Obecnie w Polsce głównym problem jest to przy przypisywaniu kogokolwiek do którejkolwiek strony sceny politycznej jest to, że miernikiem prawicowiści/lewicowości nie stosunek do gospodarki (jako ten najbardziej klarowny) a stosunek do sfer współżycia społecznego.

Znów w sporym uproszeniu - jeśli jesteś za aborcją, równouprawnieniem kobiet, Unią Europejską, ekologią, związkami homoseksualnymi, legalizacją narkotyków z automatu stajesz się "lewakiem". Jeśli nie jesteś - jesteś prawicowcem. Jak słusznie zauważa autor podlinkowanego artykułu współczesna polityka nie jest jednak zero-jedynkowa, czarno-biała i stanowi konglomerat różnych idei politycznych.

Myślę, że oczywiste jest to że postawa w stosunku do wolności jednostki, rozdział Kościoła od państwa, czy akceptacji związków partnerskich nie powinna być jedynym miernikiem umiejscowienia na scenie politycznej. Bez problemu można wykazać, że takie poglądy może wyrażać osoba stuprocentowo przekonana o tym, że jest prawicowcem. I tutaj docieramy do Ruchu Palikota.

Na pierwszy rzut oka, w tym totalnym uproszeniu jakie dziś obowiązuje - to jest "lewica" bo mają w szeregach geja i transseksualistę i czasami popalają trawkę. Jednak moi zdaniem łatwiej była się okryć się im listkiem figowym lewicy bo po dwudziestu latach przyznanie się do bycia liberałem jest jak strzelenie sobie w stopę. Nie na darmo Lepper krzyczał : Balcerowicz musi odejść. Odrzucając jednak w ocenie tego ruchu kwestie światopoglądowe (które są zgodne z doktryną liberalną) a skupiając się na stosunku do gospodarki to okaże się, ze ta domniemana lewica dziwnie skręca na prawo. Można to dostrzec m.in. w tym liście Janusza Palikota, co ustawia go jednak na pozycji liberalnej prawicy.

I na koniec sławetny antyklerykalizm. Moim zdaniem antyklarykalizm Palikota wynika z dwóch przyczyn - ważniejszej (dla niego) czyli medialności i nośności tego tematu, dzięki czemu łatwo zwrócić na siebie uwagę, druga że antyklerykalizm jest wpisany w doktrynę liberalną. A wpisany jest dlatego, że Kościół w mniemaniu liberała zagraża wolności jednostki narzucając ogromną ilość zakazów i nakazów. Antyklerykalizm lewicowy ma inne podłoże - ludzie o poglądach lewicowych uważają, że kościół jest hamulcowym postępu społecznego. Te dwa antyklerykalizmy choć skutek mają podobny to mają różne korzenie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..