Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 19:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 wrz 2012, 10:46 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
(...)nie i wreszcie by urzędnik nie decydował co mamy oglądać w TV - co ma miejsce w chwili obecnej. (...)


Ale urzędnika który w TVP decyzję podjął decyzję o braku transmisji z paraolimpiady broni...

Cytuj:
(Np.p.Henryk Martenka napisał w „ANGORZE”: "na Woronicza podjęto właśnie decyzję o nietransmitowaniu para-olimpiady, internet zaś obiegła wypowiedź jakiegoś telewizyjnego kretyna, twierdzącego, że „»pokazywanie niepełnosprawnych sportowców jest takie nieestetyczne«. Na oba fakty: zaniechanie obowiązującej (?) misji TVP i głupotę kretyna-decydenta, słusznie wzburzyła się opinia...” Tymczasem to wcale nie jest kretyn:


czyli jednak urzędnik może podejmować takie decyzje...jeśli pasują :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2012, 11:09 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Cytuj:
(...)jakiegoś telewizyjnego kretyna, twierdzącego, że „»pokazywanie niepełnosprawnych sportowców jest takie nieestetyczne«. (...) Tymczasem to wcale nie jest kretyn


skróciłem cytat by łatwiej go było zrozumieć. Tu nie ma odniesienia do decyzji tylko do wypowiedzi w cudzysłowie.

Nawet jeśli urzędnik urzędu skarbowego powie, że w zeznaniu podatkowym 3+3=6 to jestem przekonany, że JKM się z nim zgodzi - nie będzie to oznaczało, że popiera on podatki i jest za przerostem urzędników w państwie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2012, 11:46 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
W uproszczeniu. Piotrze! popierasz przerośniętą administrację państwową która powinna regulować, reglamentować, koncesjonować, dbając przy tym o własne przywileje? Pewnie wierzysz w zdrowy rozsądek tego ciała urzędniczego i sądzisz że posiada ono zdolność do samoregulacji, która skutecznie ogranicza ją ilościowo? Wierzysz w to? Bo ja nie i wiem że to ciało przeje każdy wzrost gospodarczy, dobrą koniunkturę, a także każdą inicjatywę oddolną, no chyba że inicjatywa jest związana z emocjami, najlepiej prospołecznymi bo dobrze posiedzieć przy biednym, wykluczonym, bezdomnym, chorym, niepełnosprawnym. Dobrze wygląda.

Czy może Piotrze tak z racji "siedzenia" jesteś zwolennikiem tej machiny zjadającej własny ogon? :smt079


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2012, 13:29 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Tadamie zapewne JKM "skądinąd" uważa, że facet nie jest kretynem :) Możemy oczywiście dokonać gramatycznego i logicznego rozbioru zdania, co zmieni w żaden sposób sensu tej wypowiedzi. Sens jest jednoznaczny - JKM zgadza się z panem z TVP a więc urzędnikiem który "zadecydował co mamy oglądać w tv". Dla kogoś kto "wierzy" w JKM-owe "nie decydowanie za mnie" jest to pewien problem pogodzenia teorii z praktyką, bo okazuje się guru akceptuje jednak sytuacje w których ktoś może podjąć decyzję (chociaż tylko wtedy gdy jest mu to na rękę). Zresztą cała postawa JKM-a w tej sprawie transmisji paraolimpiady, jak dla mnie stoi w sprzeczności z jego poglądami co do wolności, bo ktoś w TVP odebrał mi prawo do wolności wyboru, czy chcę oglądać paraolimpiadę czy nie chcę.

Dr. Dre - tak z racji siedzenia i pracy już paroletniej w tej machinie mogę Ci powiedzieć że hasło "odchudzanie" administracji jest tylko populistycznym zabiegiem. Nawet w usej gdzie chyba najbardziej są żywe idee libertarianizmu, administracja jest ogromnie rozbudowana (i nawet za czasu rządów republikanów, nie uległa jakiemuś drastycznemu zmniejszeniu). Administracja jest pochodną społeczeństwa - im bardziej skomplikowane to społeczeństwo (a tym samym problemy z którymi się mierzy) tym bardziej skomplikowana administracja. Innym czynnikiem jest np. globalizacja - są problemy które wpływają na życie jednostek, ale te jednostki nie w stanie ich samodzielnie rozwiązać bo nie mają żadnego wpływu na ich źródło.

Proste recepty JKM, są proste tylko na papierze. Wtedy wydają się proste, klarowne podobnie jak demokracja :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2012, 14:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
PiotrArcimowicz pisze:
Sens jest jednoznaczny - JKM zgadza się z panem z TVP a więc urzędnikiem

sens jest rzeczywiście jednoznaczny: JKM zgodził się, że »pokazywanie niepełnosprawnych sportowców jest takie nieestetyczne« po czym nastąpił przykład, że ktoś w CNN pokazał i tylko na tym stracił. Koniec przekazu.

Inaczej mówiąc zgodził się z pewnym zdarzeniem a nie z tym, co za owym zdarzeniem stoi. Jeśli napiszę, że "dobrze, że skinheadzi przestali kopać babcię" nie oznacza, że uważam, że kopiący skinheadzi są dobrzy, tylko dobrze, że przestali. Prościej się chyba nie da ;)

PiotrArcimowicz pisze:
Proste recepty JKM, są proste tylko na papierze.


proste recepty są ZAWSZE proste. Tylko niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić życia bez znaków zakazu i nakazu. A propos:

http://www.youtube.com/watch?v=q_j6cOGHePw

nieprawdopodobne! nieprawdaż? :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2012, 15:08 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
Inaczej mówiąc zgodził się z pewnym zdarzeniem a nie z tym, co za owym zdarzeniem stoi..


Przy takim sposobie myślenia można usprawiedliwić odstępstwo od każdej wyznawanej filozofii. Z każdego zdarzenia biorą to co chcę i to co akurat jest mi potrzebne. Ty pomijasz fakt zaakceptowania przez JKM podjętej przez urzędnika decyzji (choć to sprzeczne z jego filozofią odbierania wolności) a ja uważam że to istotne. Wynika to oczywiście z różniącego nas podejścia do postaci JKM i jego poglądów (a dokładnie udowodnienia wzajemnego tego czyja inszość jest insza :) przez co popadamy w pułapkę pomijania jednych faktów a uwypuklania innych )

tadam pisze:
proste recepty są ZAWSZE proste.


Chciałbym żeby tak było :) a nie jest - to co wypala w jednym kraju w drugim niekoniecznie (kultura kierowców na ten przykład) i mit prostego rozwiązania szlag trafia :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 wrz 2012, 16:52 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
PiotrArcimowicz pisze:
Dr. Dre - tak z racji siedzenia i pracy już paroletniej w tej machinie mogę Ci powiedzieć że hasło "odchudzanie" administracji jest tylko populistycznym zabiegiem. Nawet w usej gdzie chyba najbardziej są żywe idee libertarianizmu, administracja jest ogromnie rozbudowana (i nawet za czasu rządów republikanów, nie uległa jakiemuś drastycznemu zmniejszeniu). Administracja jest pochodną społeczeństwa - im bardziej skomplikowane to społeczeństwo (a tym samym problemy z którymi się mierzy) tym bardziej skomplikowana administracja. Innym czynnikiem jest np. globalizacja - są problemy które wpływają na życie jednostek, ale te jednostki nie w stanie ich samodzielnie rozwiązać bo nie mają żadnego wpływu na ich źródło.

Twoja definicja przyrostu administracji Piotrze bardzo mi się podoba. Ty w to wierzysz? :smt033 Ok. USA fakt ma obecnie dwa razy więcej pracowników administracji niż w sektorze produkcji, jakieś 22,5 mln do 11,5 mln. Cóż jednak na USA tyra połowa świata, no i mają „indiańskie tomahawki” którymi dyscyplinują wrogów „demokracji”. :smt096 Zły przykład, ale zauważ jednak że w usa za kryzysy odpowiadają prywatne banki, a w Europie los zgotowali nam urzędnicy. Traktując budżety narodowe jak swoje własne. Przykład Grecja, w sektorze publicznym średnie zarobki to 1000Euro, a w sektorze prywatnym 600Euro. Potem pracodawca wysłuchuje że mało płaci i jest wyzyskiwaczem, (w Polsce najlepiej odpowiedzieć że niestety Ministerstwo Informatyzacji w tym roku wydało 250 mln na nowy system bazodanowy i niestety nie działa i potrzeba kolejnych więc podwyżek nie będzie). (dygresja: Przypomniały mi się czasy SLD jak budowała fabrykę osocza… He He ). Piotrze ja rozumiem że każdemu się należy i nie chcę nikomu nic odbierać, szczególnie w samorządzie lokalnym. Wręcz odwrotnie uważam że, więcej pieniędzy powinno zostać na dole, mniej nowych zadań z góry, mniej zmian prawa albo złego skomplikowanego prawa stanowionego, mniej dziwnych procedur, nowych programów które maja uszczęśliwiać, mniej zawiłości i milionów które idą w niezrealizowane projekty na "górze". Balcerowiczowa decentralizacja która w tych Twoich znienawidzonych latach 90’ była powtarzana jak mantra, o której dziś zapomniano i komuś z „góry” po raz kolejny zachciało się ciągać za wszystkie sznurki zasypując nas tą Twoją definicją przerostu administracji czyli komplikują społeczeństwo, a dół niech się w tym chaosie odnajduje. Pieniądze na swój byt szukają oczywiście w kieszeni tego społeczeństwa. To już momentami urasta do form urzędniczej burżuazji z „centrali”. :smt033
PiotrArcimowicz pisze:
Proste recepty JKM, są proste tylko na papierze. Wtedy wydają się proste, klarowne podobnie jak demokracja
Masz rację ale społeczeństwo wie czego chce lecz oślepiona "propagandą sukcesu" zapomina o prostych zasadach dobrze funkcjonujących narodów w który standard życia autentycznie wzrasta i w których polityka ma minimalną oglądalność. JKM nie jest złotym środkiem na Polskę bynajmniej samodzielnie ale uważam że ma proste prawdy które bezwzględnie należy powtarzać na wiejskiej. Jeśli Nowa Prawica JKM zdobędzie w słupkach to i Platforma Obywatelska zechce oswoić niesfornego liberała, który będzie zbyt głośno tłumaczył że liberał nie tyle daje co nie odbiera. :smt079
PiotrArcimowicz pisze:
są problemy które wpływają na życie jednostek, ale te jednostki nie w stanie ich samodzielnie rozwiązać bo nie mają żadnego wpływu na ich źródło.
Piotrek ale to brzmi jak przemówienie pioniera do skazańców w łagrze w Krasnowodsku dla politycznie podejrzanych wrogów socjalizmu. :smt111

Jeśli zaś chcesz znać mój pogląd pomysł na ład społeczny to zapraszam na http://www.dystrybucjonizm.pl/
"Obecny system władzy? własność i kontrola które są oddzielone od pracy"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 wrz 2012, 12:46 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Twoja definicja przyrostu administracji Piotrze bardzo mi się podoba. Ty w to wierzysz?


Podałem Ci jeden z powodów :) Dość istotny zresztą. Nie wiem jak Ty, ale ja zauważyłem jakie zmiany dokonały się w ciągu ostatnich paru dekad. Za naszego życia zmiany są ogromne i większość z nich przewróciła niektóre dziedziny naszego życia do góry nogami. 40 lat temu nie było konieczności powstania Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, bo nie było problemu internetu, komórek, telewizji cyfrowej, transmisji bezprzewodowej i setki innych związanych z nowymi technologiami.

Inny przykład - samorząd. Porównaj zadania polskiego samorządu z okresu międzywojennego a współczesnego - różnica jest diametralna.

Dr. Dre pisze:
Ok. USA fakt ma obecnie dwa razy więcej pracowników administracji niż w sektorze produkcji, jakieś 22,5 mln do 11,5 mln. Cóż jednak na USA tyra połowa świata, no i mają „indiańskie tomahawki” którymi dyscyplinują wrogów „demokracji”.


Bez względu na to czy na jusej pracuje połowa świata (skąd ten pomysł?) gospodarka ma się całkiem dobrze, choć w myśl teorii "administracja dławi gospodarkę" powinna się już dawno zawalić.

A przy okazji, bo odchodzimy od tematu paraolimpiady. USA kraj mitu sukcesu "od pucybuta do milionera", rozwoju indywidualizmu i wszystkich innych cech tak pożądanych przez JKM - a jednak zdobywają ogromne ilości medali na paraolimpiadzie - i nie chcą się stoczyć i przestać być potęgą światową

Dr. Dre pisze:
Zły przykład, ale zauważ jednak że w usa za kryzysy odpowiadają prywatne banki, a w Europie los zgotowali nam urzędnicy.

Niektórzy amerykańscy ekonomowie uważają jednak inaczej i obwiniają administrację właśnie :) A teorii dot. przyczyn kryzysu w Europie jest parę także.

Dr. Dre pisze:
Masz rację ale społeczeństwo wie czego chce lecz oślepiona "propagandą sukcesu" zapomina o prostych zasadach dobrze funkcjonujących narodów w który standard życia autentycznie wzrasta i w których polityka ma minimalną oglądalność.


Których ? Przykład poproszę jakiś.

Dr. Dre pisze:
Piotrek ale to brzmi jak przemówienie pioniera do skazańców w łagrze w Krasnowodsku dla politycznie podejrzanych wrogów socjalizmu.


A Ty piszesz jak makler Lehman Brothers :)

Dr. Dre pisze:
Jeśli zaś chcesz znać mój pogląd pomysł na ład społeczny to zapraszam na http://
http://www.dystrybucjonizm.pl/


Heh...no to całkiem mi szczęka opadła. Jak Ty chcesz połączyć społeczną naukę Kościoła z poglądami JKM...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 wrz 2012, 20:01 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Czytałem te wasze wypociny, ale odniosę się do jednego argumentu Piotra.
To, że urzędas w TVP uznał, że nie będzie paraolimpiady w publicznej telewizji jest decyzja, z która jako zwolennik JKM mogę się zgodzić. Otóż, jeśli nasza TVP nie będzie transmitować tej nieszczęsnej paraolimpiady to wcale nie jest to równoznaczne z tym, że Ty nie możesz jej oglądać. To są dwa różne światy, chciałbyś mieć wszystko za darmo, a jakbyś na upartego poszukał w necie to byś znalazł na 100% przekaz na żywo. TVP zrobiła jak chciała, podobnie było przy meczach reprezentacji Polski. Uznali, że im się nie opłaca, że z reklam nie dostaną wystarczająco, więc kopaczy nie było. Widocznie puszczenie paraolimpiady też było nierentowne. Telewizja publiczna powinna sama na siebie zarabiać, jak każda firma. Pokaż mi firmę która naraża się na straty tylko po to żeby ktoś mógł spełnić swoją zachciankę? :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 wrz 2012, 20:26 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lis 2006, 9:49
Posty: 270
Lokalizacja: Zgorzelec, PN
Dr.Skacz pisze:
Pokaż mi firmę która naraża się na straty tylko po to żeby ktoś mógł spełnić swoją zachciankę? :smt023

Ale to żart jakiś? :D
Chociażby spółki skarbu państwa, molochy, betony i inne takie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 wrz 2012, 20:44 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
No tak, ale czy to jest dobry przykład na firmę, która jest zaradna i radzi sobie na rynku? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2012, 12:52 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
PiotrArcimowicz pisze:
Podałem Ci jeden z powodów Dość istotny zresztą. Nie wiem jak Ty, ale ja zauważyłem jakie zmiany dokonały się w ciągu ostatnich paru dekad. Za naszego życia zmiany są ogromne i większość z nich przewróciła niektóre dziedziny naszego życia do góry nogami. 40 lat temu nie było konieczności powstania Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, bo nie było problemu internetu, komórek, telewizji cyfrowej, transmisji bezprzewodowej i setki innych związanych z nowymi technologiami.

Inny przykład - samorząd. Porównaj zadania polskiego samorządu z okresu międzywojennego a współczesnego - różnica jest diametralna.
No właśnie dobrze napisane, zadania są nowe. Ciągle i bezustannie nowe zadania... Tak bardzo różnimy się Piotrze w podejściu do administrowania państwem, nie zrozumiesz iż zmniejszanie kompetencji i zasięgu działalności aparatu władzy z równoczesnym zmniejszaniem obciążeń podatkowych wyjdzie temu narodowi na dobre. To nie jest prosty proces, nigdy nie napisałem że to prosta droga i że efekty tych przemian będą widoczne zaraz. Mogę jak z rękawa wymieniać zagrożenia, ryzyka jakie niesie za sobą oddanie społeczeństwu samodzielności, odpowiedzialności za siebie. Może jednak ten staruszek który zainwestował w AmberGold jest naiwniakiem, a nie ofiarą? Choćby dlatego, że okazuje się że urzędnicy nie chronią i co gorsza zbyt łatwo użyczają własnego wizerunku. Ten staruszek jest podwójnym naiwniakiem... bo nie umie czytać i uwierzył w siłę demokracji. Może jednak w TV tacy ludzie powinni być wyśmiewani, bez minimum współczucia...? Może Kowalski następnym razem zastanowi się zanim podejmie jakąś decyzję, ważną dla jego losu?

PiotrArcimowicz pisze:
Bez względu na to czy na jusej pracuje połowa świata
Oj :smt075 nie że na usej pracuje połowa świata tylko: na usa tyra połowa świata. :smt075 na ten dobrobyt
PiotrArcimowicz pisze:
A przy okazji, bo odchodzimy od tematu paraolimpiady.
Ja myślałem, że JKM :smt079
PiotrArcimowicz pisze:
USA kraj mitu sukcesu "od pucybuta do milionera", rozwoju indywidualizmu i wszystkich innych cech tak pożądanych przez JKM

Którego przykładem jest nawet obecny prezydent :smt058
PiotrArcimowicz pisze:
jednak zdobywają ogromne ilości medali na paraolimpiadzie - i nie chcą się stoczyć i przestać być potęgą światową

No tak, bo urzędnik, największy beneficjent sukcesu tej wolności usej, a przede wszystkim imperializmu usej ( bo to jest jej największy sukces wizerunek "policjanta świata" :smt111 ) przejada go, rozrasta się i wymyśla własny wizerunek.
PiotrArcimowicz pisze:
A teorii dot. przyczyn kryzysu w Europie jest parę także.
Fakt, tylko wszystkie są wynikiem kreatywnej buchalterii urzędników.
Dr.Skacz pisze:
A Ty piszesz jak makler Lehman Brothers
bo nie chcę być
PiotrArcimowicz zmodyfikowane pisze:
jednostką która nie jest w stanie samodzielnie rozwiązywać problemów bo nie mają żadnego wpływu na ich źródło?
lekko zmodyfikowałem ale sensu nie zatraciło. :smt064

Jak aparat władzy potrafi niszczyć przedsiębiorczość: http://biznes.onet.pl/upodleni-przez-pa ... news-detal
"Przenieść produkcję do innego kraju Unii lub poza nią, zostać obywatelem innego państwa i uciec od niekompetencji urzędniczej oraz bezwładu i niewydolności sądowej naszego państwa – podsumowuje."

Tutaj przykład tych nowych wyzwań technologicznych które stoją przed nowoczesna administracją. oceń Piotrze: http://politykier.pl/kat,1025817,page,2 ... omosc.html
Tak to ma wyglądać?
Może tak? Bielecki także jest nowoczesny? http://wgospodarce.pl/artykuly/697-ambe ... anku-pekao


Ostatnio zmieniony 24 wrz 2012, 12:19 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2012, 9:27 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
PiotrArcimowicz pisze:
im bardziej skomplikowane to społeczeństwo (a tym samym problemy z którymi się mierzy) tym bardziej skomplikowana administracja.

niestety masz rację bo tak to obecnie wygląda. Tyle, że skomplikowane społeczeństwo nie wymaga skomplikowanej administracji a administrację skuteczną... a to zasadnicza różnica. Skomplikowana administracja (czytaj przerośnięta i zarośnięta synekurami) na pewno nie jest skuteczna... co można przeczytać choćby dzisiaj na onecie:

Cytuj:
organy państwa w sposób bezpodstawny doprowadziły do upadku ich firm. Latami w sądach dochodzą swoich praw. Wygrywają, ale nadal mają związane ręce. Żaden urzędnik nie chce przyznać się do swoich błędów, a żadna instytucja państwowa, przyznać się do pomyłki.


trochę paradoks, że trzeba się organizować by chronić się przed "pomocną" ręką tej skomplikowanej administracji :shock:

cały artykuł :
http://biznes.onet.pl/upodleni-przez-pa ... news-detal


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2012, 5:56 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Kongres Nowej Prawicy zaprasza
http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlacze ... _7x_1/1479


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 wrz 2012, 9:29 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
W ramach walki z przerośniętą biurokracją nasza rząd powinien stworzyć nowe ministerstwa do spraw walki z biurokracją no i oczywiście zatrudnić odpowiednią liczbę urzędników, którzy będą mieli swoich zastępców, aby skutecznie walczyć z biurokracją! By żyło się lepiej! By żyło się lepiej wszystkim! :smt049


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..