Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06 cze 2012, 11:34 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Czasem myślę sobie, że po wygranych przez PiS wyborach w 2006 roku, kiedy to politycy PO i PiS'u zasiedli do negocjacji nad koalicją, wymyślili sobie doskonałą metodę utrzymania się obu partii przy władzy. Główne punkty tego uzgodnienia to:
1. Utrzymamy dopłaty do partii politycznych.
2. Nie oddamy władzy SLD ( na szczęście :smt058 )
3. Sztucznie oddalimy nasze programy, aby uzyskać doskonałą "koalicję dipolową", czyli skłócić elektorat przeciwko sobie tak aby wyborcy głosowali przeciw, a nie za partią. Polak silniej potrafi nienawidzić niż popierać (niestety :-? ).
4. Wykorzystać ułomność intelektualną Polaków w celu utrzymania władzy :smt023 .
5. PiS'owi przypada elektorat wykluczonych - socjalny ( emeryci, bezrobotni, generalnie ludzie mniej zamożni, starsi). PO przypadła cała reszta, od neoliberałów gospodarczych (których oszukano a teraz ratuje się tą grupę Panem Gowinem - chyba najmądrzejszym z ludków w tej formacji) po liberałów obyczajowych i socjalistów ( których wydzielono w wykreowanym projekcie pt: Palikot :-? .

Jedno tylko nie wyszło PiS'owi - jest masakrycznie nieskuteczny i niekonsekwentny. Miota się między Joanną Kluzik Rostkowską, a przygłupim Macierewiczem szukając złotego środka. Wielkie G z tego wyszło gdyż obrazili Macierewiczem myślących i pogonili myślącą Kluzikową czy Kowala. Alternatywą jest Nowa Prawica Janusza Korwin Mikke, którego w ostatnich wyborach OSZUKANO nie dając możliwości zarejestrowania wszystkich kandydatów, we wszystkich okręgach wyborczych. Wyłącznie z winy urzędników, co klasyfikuje nas do miana bananowych republik typu Ukraina, Białoruś, Rosja, Kazachstan itp… 8)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... &_ticrsn=3


Ostatnio zmieniony 06 cze 2012, 12:20 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2012, 13:01 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Gero napisał/a:
a jak to wejdzie w zycie i jakas inna partia obejmie stery to i tak tego nie zniesie, bo to dodatkowa kasa. Beda sie migac, ze nie moga i wymyslac setki powodow dlaczego.
Poza jedną : Nową Prawicą Janusza Korwina Mikke


Taaaaa a ona coś blisko Ruchu Palikota mi śmierdzi :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2012, 13:10 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Propaganda urzędnicza zasłania Ci rozum. JKM popiera wolnosc a nie narkotyki. Chcącym nie dzieje się krzywda :smt058


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2012, 13:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
przekorny - ja po prostu nie podzielam logiki zgodnie z którą: z tego że PO jest bandą nieudaczników, wynika w sposób oczywisty, że PiS jest fantastyczny. no i odwrotnie wcale nie uważam, że z delikatnie rzecz ujmując - słabości - PiSu, wynika jakaś wyższość PO.
zresztą wzajemną zależność jednych od drugich najlepiej opisał doktorek, sam nie wiem jak to działa, ale działa. mam wrażenie, że również sami zainteresowani się nadziwić nie mogą, bo podstępnego planu w tym nie widzę ni w ząb.
tzw. scena polityczna osiągnęła jakimś cudem stan równowagi - stan w fizyce cholernie trudny do rozruszania co najlepiej widać właśnie w naszym kraju. z trzeciej strony z braku równowagi i kolejnych przewrotek jakie miał w naszym kraju miejsce w ostatnim dwudziestoleciu też nic nie wynikało, więc jak ocenić czy obecna równowaga jest zła czy dobra? nie wiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2012, 14:38 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
neandertalski pisze:
z trzeciej strony z braku równowagi i kolejnych przewrotek jakie miał w naszym kraju miejsce w ostatnim dwudziestoleciu też nic nie wynikało, więc jak ocenić czy obecna równowaga jest zła czy dobra? nie wiem.
dobre dobre, dlatego Koalicja PO PSL nadal dzierży władze. Ciekawe kto na nich głosował :roll: Tylko zdecydowanie wolałbym tego "dipola" zgoła innego: PO - Nowa Prawica. (konserwatywno - liberalna). Zdecydowanie bardziej trafia do mnie ta estetyka intelektualnego konserwatyzmu. Wtedy, to nawet zaakceptuje Palikota jako lewą stronę sceny politycznej. 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2012, 17:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
neandertalski pisze:
przekorny - ja po prostu nie podzielam logiki zgodnie z którą: z tego że PO jest bandą nieudaczników, wynika w sposób oczywisty, że PiS jest fantastyczny. no i odwrotnie wcale nie uważam, że z delikatnie rzecz ujmując - słabości - PiSu, wynika jakaś wyższość PO.


Toteż ja do niczego nie namawiam, oprócz może jednego: wybierać, rzetelnie rozliczać i wybierać kolejnych, jeśli rozliczenie wyjdzie na niekorzyść aktualnie, w danej chwili rządzących. To wszystko. Tylko w ten sposób naród zdolny jest wychować rzetelnych polityków, którzy na potrzeby kampanii nie będą wymyślać cuda-niewidy, żeby tylko dorwać się do stołeczków...
To co się dzieje w tej chwili, to czysta kpina z wyborców, ale za brak politycznej odpowiedzialności za niezrealizowane obietnice, czy jakiekolwiek szkodliwe działania odpowiadamy przecież my, wyborcy... I politycy mają świadomość tego zobojętnienia, jakie aktualnie panuje wśród Polaków...
Sami sobie tworzymy kłamców, złodziei i sprzedawczyków i to mnie najbardziej wkurza... A już tłumaczenie, że nie ma alternatywy, więc z braku laku lepszy złodziej od kogokolwiek innego, bo jest be, bo tak wbija do głowy TVN24, doprowadza mnie do białej gorączki.. 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 cze 2012, 12:46 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
wybierać, rzetelnie rozliczać i wybierać kolejnych, jeśli rozliczenie wyjdzie na niekorzyść aktualnie, w danej chwili rządzących.


Pokaż mi alternatywę dla rządzących, która jest lepsza od formacji obecnej, wszystko jeden hu.....j....................... :cry: A głosować by tylko zmienić kretynów na idiotów, czy to ma sens? Potrzebna jest nowa jakoś polityków, których niestety nie widzę....

neandertalski pisze:
scena polityczna osiągnęła jakimś cudem stan równowagi - stan w fizyce cholernie trudny do rozruszania co najlepiej widać właśnie w naszym kraju. z trzeciej strony z braku równowagi i kolejnych przewrotek jakie miał w naszym kraju miejsce w ostatnim dwudziestoleciu też nic nie wynikało, więc jak ocenić czy obecna równowaga jest zła czy dobra?


święte słowa popieram w 100%

przekorny pisze:
Tylko w ten sposób naród zdolny jest wychować rzetelnych polityków,


Naród nie wychowuje przywódców, oni się z tym rodzą albo zyskują szlify działając w formacjach lokalnych samorządów. Bo jeśli nowi politycy mają się uczyć rządząc krajem to sytuacja wygląda w ten sposób, jak ze studentem medycyny który robi operację na otwartym sercu a widzowie mu podpowiadają gdzie ma kroić......

przekorny pisze:
Sami sobie tworzymy kłamców, złodziei i sprzedawczyków i to mnie najbardziej wkurza...


OK Tak więc pociągać do odpowiedzialności nieudolnych polityków lokalnych (już widzę uśmiech przekornego ]:-> ) i nie dopuścić ich do rządzenia krajem (oczywiście w ramach prawa i demokracji).


przekorny pisze:
A już tłumaczenie, że nie ma alternatywy, więc z braku laku lepszy złodziej od kogokolwiek innego, bo jest be, bo tak wbija do głowy TVN24, doprowadza mnie do białej gorączki.. 8)


co ty piszesz???? kto mówi iż lepszy złodziej niż nowy w polityce. Trzeba dawać innym szansę ale w ramach działającego system i zamieniać gorszych na lepszych a nie na tylko nowych.....

[ Dodano: Czw Cze 07, 2012 1:59 pm ]
Cytuj:
Propaganda urzędnicza zasłania Ci rozum. JKM popiera wolnosc a nie narkotyki. Chcącym nie dzieje się krzywda :smt058



ale obrazek fajny :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 cze 2012, 13:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 06 lut 2007, 20:11
Posty: 71
Lokalizacja: Polska
Polska – Rosja 1:1?

gazeta.pl

Na murawie był remis – kto widział ten wie,
Lecz w „kryterium ulicznym” – górą KGB.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 cze 2012, 14:11 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
A ja tam lubie czerwone wino chociaż niektórzy są na ten kolor uczuleni :D
A tak na poważnie czekam na propozycję hobby dla Benona aby zmienił swoje zamiłowania z literackich na inne :smt026
Może damy go do pstrykaczy ]:->
Koledzy , fotograficy się ucieszą :smt096

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 3:20 pm ]
Znalazłem kogoś kto bije Benona na głowe w kunszcie literackim....
można zorganizować wieczór poetycki i zaprosić kilka osób.... ]:->

http://www.wiocha.pl/342661,Polsko_obudz_sie

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 3:21 pm ]
Będzie wino, poezja , jeszcze więcej wina.....i do tego wino :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 cze 2012, 15:42 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
fisban pisze:
Może damy go do pstrykaczy ]:->
Koledzy , fotograficy się ucieszą :smt096

:smt068
Wiedzialem, te nas nie lubia, ale nie wiedzialem, ze az tak :smt027


Ostatnio zmieniony 13 cze 2012, 15:45 przez Gero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 paź 2012, 13:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 06 lut 2007, 20:11
Posty: 71
Lokalizacja: Polska
Donald Tusk w tzw. drugim expose: „Naszym zadaniem jest każdego dnia udowadniać, że chcemy odzyskiwać zaufanie ludzi”.

premier.gov.pl

Donald Tusk wygłosił nowe
Przemówienie programowe.
Czy się znajdzie jeszcze frajer,
Co uwierzy w jego bajer?

Dopatrującym się w moim wierszyku obrazy zwolenników premiera Tuska i Platformy Obywatelskiej zadaję pytanie. Ilu deklarujących wiarę w słowa Tuska wierzy w nie naprawdę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2012, 9:38 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Oj Benon Benon
Znowu nie zauważyłeś drugiego dna tego expose
To nie było skierowane do Ciebie, ani do mnie.
To była mowa dla pewnej części polityków, parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej.
Niestety dla tej lewej części tego tandemu centrowego.
Będą publiczne pieniądze na inwestycje, będzie roczny urlop macierzyński, a przede wszystkim w tym przemówieniu zrugał prawą część PO za głosowanie w sprawie aborcji. Jednym słowem "każ i nagradzaj"
Tylko że w imię sprawy utrzymania jedności partii, Premier RP stoi w dziwnym rozkroku, fakt twardo, stabilnie ale w miejscu, a nawet tupta delikatnie w tył. No i oby Mu starczyło kroku, bo się strasznie rozjeżdża na boki, jeszcze Mu portki pękną w tym kroku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2012, 11:22 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre - Benon zapewne gotowca już przed faktem miał ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2012, 15:53 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
heheh a mówiłem aby założyć kącik poetycki albo dopisać go do grupy od spottingu!!! Ci też mają wysokie loty no :smt003 :smt003 :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 paź 2012, 1:13 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 06 lut 2007, 20:11
Posty: 71
Lokalizacja: Polska
W gmachu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji przy ul. Batorego w Warszawie rozwija swój talent godny następca Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Mam na myśli ministra Michała Boniego, który na stronie internetowej kierowanego przez siebie urzędu zamieścił baśń o „państwie optimum”. [1]

– (...) państwo optimum, oparte na kontrakcie między powoływanymi do realizacji zadań władzami publicznymi, z demokratycznego wyboru i z mandatem decyzyjności – a obywatelami, oceniającymi decyzje władz, ale też i współtworzącymi rozwiązania – jest najbardziej plastycznie dopasowane do wyzwań, jakie nas otaczają – napisał sięgający na naszych oczach po koronę króla literatury fantasy Michał Boni.

Porwany wizją roztoczoną przez ministra Boniego przedstawiam swój postulat.

By Polskę przemienić w kraj optymalny,
Jest jeden warunek sine qua non –
Musimy przy urnach huknąć gremialnie:
„Platformo ściemniaczy, paszła ty won!”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..