Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 22:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 05 cze 2012, 7:14 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Benon, Tym razem jest to beznadziejne! Baaaaaaaaardzo na siłę. :-? :smt084 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 cze 2012, 8:24 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Benon pisze:
Nawet sto Polaków goli
Nie przesłoni Tusk-baboli.


Tam chyba powinno być "Tuska baboli" tak lepiej sie rymuje...... ]:->
A mnie się podoba :D takie krótkie, coraz krócej..... może powoli twórczość poetycka Benona zaniknie :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 cze 2012, 8:28 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Dla klakierów bezgranicznie poprawnych POlitycznie, przedstawiam oto pogląd Donalda Tuska na temat tego odznaczenia: Okazuje się że Donald też ma spore wątpliwości: http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html


Odebrałem to jako pochwałę wystąpienia Pana Premiera z Twojej strony ]:-> uważaj bo jeszcze do PO się zapiszesz :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 cze 2012, 8:39 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Nie bądź dzieckiem fisbanie. Jeśli Premier RP mówi prawdę to będę go w tym popierał. Jeśli odwrotnie to negował. To czy jest On z PO czy innej partii jest dla mnie mniej istotne. Ludzi dzielę na mądrych i głupich, a nie na podstawie przynależności partyjnej. :smt021


Ostatnio zmieniony 05 cze 2012, 10:29 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 cze 2012, 11:37 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
przekorny pisze:
A cała reszta jest tym faktem uszczęśliwiona... 8

Niekoniecznie... strzelac nalezy w decydujacym momencie. Poki co, wyglada mi na to, ze przeciwnicy wystrzelaja teraz amunicje, a w kluczowym momencie walki nie beda mieli czym strzelac. Ludzi ogarnie zobojetnienie i znow zaglosuja tak jak ostatnio, a co gorsze, moga zaczac odczuwac pewien rodzaj wspoczucia dla tak gnebionej PO... juz to Czarku kiedys pisalem na FB jakie mam obawy ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 cze 2012, 11:37 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Zauważyłem pewne ocieplenie w Twoich wypowiedziach np: Premier RP a nie Donek, Premier RP mówi prawdę itp i tylko dlatego wysunąłem tezę o akceptacji ostatnich poczynań naszych rządzących :D Bo jakby nie patrzeć takie stwierdzenia w świetle ostatnich, Twoich wypowiedzi są dużą niespodzianką 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 cze 2012, 11:53 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Zastanawiam się, gdzie leży granica cierpliwości Polaków i co obecny rząd musi jeszcze spieprzyć, żeby społeczeństwo ocknęło się i zrozumiało, że w zamian za swoje bezkrytyczne, ślepe poparcie, otrzymuje jedynie pogardę, PR-wską, ogłupiającą paplaninę mainstreamowych mediów i szereg szkodliwych dla nas wszystkich i poszczególnych grup zawodowych osobno decyzji...


Niestety jak wspomniałem wcześniej w moich wypowiedziach, taki stan może trwać bardzo długo jeśli nie ma przeciwwagi politycznej. Opozycja nie potrafi wykorzystać takich zdarzeń, przeciwstawiając konkretne argumenty i działania programowe. Miesza, straszy nie dając żadnej alternatywy w zamian. Większość ludzi zamiast walki wybierze spokój i stagnację i znowu pójdą głosować na PO, ale nie dlatego, że ONI są dobrzy, ale dlatego, że nikt inny nie potrafił przedstawić jakieś konkretnej alternatywy... Krótko mówiąc PO nie ma żadnej konstruktywnej opozycji..... ale dla populistów czas jest wymarzony. Zaczną przedstawiać proste rozwiązania na trudne chwile i niestety ludzie będą chcieli w to wierzyć. Przykładem jest tu Stan Tymiński.... Tak więc rodzi się pytanie co lepsze będzie dla kraju???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 cze 2012, 12:05 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
fisban pisze:
Bo jakby nie patrzeć takie stwierdzenia w świetle ostatnich, Twoich wypowiedzi są dużą niespodzianką
Jeśli Premier RP opowiada głupoty, np. że pewne kobiety w Polsce chcą pracować do 67 roku, albo, że nie widzi nic złego w ustawie o ACTA to jest dla mnie Donkiem :D . Jeśli jednak "broni" interesu Polski, choćby PR'owo to jest premierem RP ;) . Nie obawiaj się - jeśli "palnie" kolejne głupstwo/gafę będzie Donkiem :smt096 . P.S. Strasznie popadasz w skrajności. Czarne - białe? Jesteś nie głupi, więc nie doszukuj się spisku. Ciepło to ja się mogę wypowiadać na temat Janusza Korwin Mikke i jego Nowej Prawicy, która domaga się zmian ustrojowych, a nie kosmetyki i wizerunku władzy. 8)


Ostatnio zmieniony 05 cze 2012, 12:07 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 cze 2012, 20:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Czy aby cena tego "spokoju" nie stała się już za wysoka???Jeszcze nie?? No to trzeba się przygotować na kolejnego kopniaka od PO... I znowu starym, sprawdzonym sposobem, czyli za pomocą podniesienia podatków, w tym przypadku podatku katastralnego. :smt058


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2012, 7:57 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Czy aby cena tego "spokoju" nie stała się już za wysoka???Jeszcze nie??


no to powiedz mi co w zamian???? Zdradź mi receptę na to aby odsunąć PO od władzy??? Powtórze raz jeszcze, jak nie ma alternatywy politycznej bedą robić to co chcą, albo dojdą do głosu typy w stylu Maciarewicza i powtórzę pytanie co będzie mniejszym złem, PO czy populiści próbujący wprowadzić w życie swoje "fantazje", które staną sie prawem w naszym kraju.

,
przekorny pisze:
I znowu starym, sprawdzonym sposobem, czyli za pomocą podniesienia podatków, w tym przypadku podatku katastralnego.


Podatek katastralny mieli wprowadzić już Bracia Bliźniacy, jako remedium na brak pieniędzy w kasie państwa, ale ich koalicja z Samoobroną sie rozpadła..... i wtedy to był pomysł ratujący nasz kraj finansowo i realizujący sprawiedliwość społeczną bo bogaci płaciliby wiecej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2012, 9:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Dyskusje nt. wprowadzenia podatku katastralnego w takiej czy innej formie toczą się od dawna, zanim jeszcze PiS rozpoczął swoje rządy. Co na ten temat mówił ś.p. Przemysław Gosiewski??

Cytuj:
Wicepremier Przemysław Gosiewski uważa, że podatek katastralny "w tradycyjnym wymiarze jest w Polsce nie do przyjęcia, ponieważ miałby charakter wywłaszczeniowy". Z tego względu rząd jest za bardzo niskim wymiarem tego podatku i jak najpóźniejszym okresem jego wprowadzenia - oświadczył w poniedziałek w Kielcach Gosiewski.
"Wiemy jaki jest skutek tego podatku dla obywateli, toteż chcemy, aby on nie miał charakteru wywłaszczeniowego" - dodał.

Wicepremier zaznaczył, że jeżeli społeczeństwo wypowie się w referendum za większym obciążeniem podatkami środowisk bogatszych, to "możliwe byłoby wprowadzenie instytucji, które by powodowały, że musieliby płacić podatek ci, którzy dziś go nie płacą, ewentualnie płacą niewielkie stawki". Dotyczy to głównie osób prawnych, ale mogłoby objąć też podatki PIT-owskie - dodał Gosiewski.

- W każdym razie tu nie chodzi o podatek katastralny, bo ten chcemy jak najbardziej odsunąć w czasie i realizować na minimalnym poziomie - podsumował wicepremier.


Całość tutaj.

Ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że do Ciebie żadne racjonalne argumenty nie przemówią i nikt nie jest w stanie Cię przekonać, że rządy PO to nic innego jak niekompetencja, bezczelność i buta, w wyniku czego ich działania są szkodliwe dla nas wszystkich.
Dlatego nie mam zamiaru do niczego Cię przekonywać. Być może doczekam się dnia, kiedy uświadomisz sobie, że za Twoje poparcie dla tej partii również i Ty otrzymujesz kopniaki a nie tylko ich przeciwnicy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2012, 9:20 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
fisban pisze:
typy w stylu Maciarewicza

dokladnie, poki co ludzi chyba odpycha wizja dominacji tematu katastrofy smolenskiej, ekspertow typu Macierewicz, Bielenda itp...

fisban pisze:
Podatek katastralny mieli wprowadzić już Bracia Bliźniacy ..... i wtedy to był pomysł ratujący nasz kraj finansowo i realizujący sprawiedliwość społeczną bo bogaci płaciliby wiecej.

Ja tak sobie mysle, ze teraz opozycja krzyczy i jest przeciw, a jak to wejdzie w zycie i jakas inna partia obejmie stery to i tak tego nie zniesie, bo to dodatkowa kasa. Beda sie migac, ze nie moga i wymyslac setki powodow dlaczego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2012, 9:28 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Gero pisze:
a jak to wejdzie w zycie i jakas inna partia obejmie stery to i tak tego nie zniesie, bo to dodatkowa kasa. Beda sie migac, ze nie moga i wymyslac setki powodow dlaczego.
Poza jedną : Nową Prawicą Janusza Korwina Mikke :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2012, 9:59 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
przekorny pisze:
Co na ten temat mówił ś.p. Przemysław Gosiewski??

Jarosław też kiedyś mówił, że jak jego brat zostanie prezydentem to on nie będzie premierem. powoływanie się na oficjalne wystąpienia, jest argumentowaniem raczej mało wyszukanym :/
w tym czasie gdy w czerwcu Gosiewski mówił jedno, RZ pisała drugie:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 49481.html
Cytuj:
Resort finansów, który - jak zapowiedział premier - przygotowuje odpowiednią ustawę, milczy. Nie wydano żadnego oświadczenia, mimo iż wcześniej to zapowiadano. Sama minister Gilowska, gdy usłyszała przez telefon pytanie "Rz" o podatek, odpowiedziała "do widzenia" i rozłączyła się.

uciekanie od sformułowania "podatek katastralny" pod płaszczyk podatku od bogatszych jest przecież zwykła ściemą... nad którą w dodatku jeszcze w marcu i kwietniu poprzedniego roku podobno nikt nie pracował:
http://www.ey.com.pl/EYP/WEB/newsletter ... enDocument
Cytuj:
Resort finansów opracował projekt ustawy o nowym podatku od nieruchomości. Pomysł zakłada zniesienie dotychczasowych trzech podatków - rolnego, od nieruchomości oraz leśnego - i zastąpienie ich jednym. Zdaniem wielu polityków spoza PiS jest to próba wprowadzenia, tylko pod inną nazwą podatku katastralnego. Jednak od początku marca ani rząd, ani resort finansów nie pracują nad tą ustawą. Wiceminister finansów Mirosław Barszcz tłumaczy, że projekt został wstrzymany, bo uznano, że nie jest priorytetowy. Barszcz jednocześnie broni pomysłu nowego podatku i twierdzi, że nie można go nazywać katastralnym. - Nie planowaliśmy zmian w sposobie wymiaru podatku. Chodziło o jego uproszczenie i ułatwienie życia podatnikom - przekonuje Barszcz.

tak naprawdę chodzi przecież zawsze tylko o to by żyło się lepiej, czy jak wolisz by ułatwić życie podatnikom :-) naprawdę nie wiem jaką Ty widzisz różnice jakościową między PiS i PO?


Ostatnio zmieniony 06 cze 2012, 10:05 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 cze 2012, 10:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
neandertalski, czyli że co, płacimy i płaczemy, bo wszyscy są jednakowo do... bani?? :D
Bywasz na wyborach?? Bo z takim nastawieniem to chyba nie masz nie tylko faworytów, ale też jakiejkolwiek alternatywy. 8)

A w skali naszego samorządu to również nie ma o czym rozprawiać. Każdy inny z jakiejkolwiek innej opcji spieprzyłby wszystko czego by się tknął i rozwalił finanse miasta tak jak Rafałek - więc nawet nie ma o czym mówić.
Niech rządzą dalej!!! :smt023

Ja nie zgadzam się z polityka uprawianą przez PO zarówno w skali kraju jak i naszego regionu - Ty natomiast Neo negujesz wszystkich innych w takim samym stopniu... :smt030


Ostatnio zmieniony 06 cze 2012, 10:18 przez przekorny, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..