Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 06 cze 2013, 10:30 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
viper126pzgc pisze:
Pracujący mieszkaniec Zgorzelca, to taki Zgorzelczanin, który zostawia swoje pieniądze w lokalnych sklepach, u lokalnych przedsiębiorców etc.

nieprawda bo większa jego część wydaje swoje pieniądze na allegro lub w hipermarketach gdzie zyski uciekają poza Zgorzelec. To nie władze trzeba zmieniać lecz społeczeństwo. Nie masz pracy bo mieszkańcy oszczędzają i kupują tam gdzie najtaniej albo w ogóle nie mają pieniędzy. To koło Macieja. Najtaniej to tam gdzie pracownik zarabia najmniej. Tylko że mamy demokrację i każdy wybiera władze która nic nie nakazuje i nic nie zakazuje. Więc wolność i zamiast dać zarobić wolimy sami wszystko wykonać ( poza pogrzebami) i nie dać przypadkiem nikomu zarobić. Coraz bardziej trapi mnie przekonanie że nie dorośliśmy do kapitalizmu. Przeczytajcie ponownie pierwszy, inicjujący temat wpis i zastanówcie się co lepsze - kupić wakacje w Egipcie czy dać zarobić Polakowi w jakimś przytulnym pensjonacie nad jeziorem. Odpowiedź znam (pogoda) więc nie dziwcie się że w Polsce nie ma pracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2013, 10:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
większa jego część wydaje swoje pieniądze na allegro


Społeczeństwo zgorzeleckie powoli się starzeje, a wiadomo, że ludzie starsi nie kupią na Allegro, tylko pójdą do sklepu u pani Jadzi, czy innej Joli :)

Dr. Dre pisze:
To koło Macieja.


Muszę się zgodzić z Tobą i póki co nie widzę rozsądnej rady na stan rzeczy, który to koło tworzy od lat.

Dr. Dre pisze:
Odpowiedź znam (pogoda) więc nie dziwcie się że w Polsce nie ma pracy.


Ostatnio w kościele słyszałem, że pogodę mamy "pod psem", bo ludzie modlą się co raz mniej żarliwie. Może więc receptą na to całe zło pozostaje nam wyłącznie modlitwa?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2013, 14:31 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
viper126pzgc pisze:
Społeczeństwo zgorzeleckie powoli się starzeje
jasne :smt044
viper126pzgc pisze:
Ostatnio w kościele słyszałem, że pogodę mamy "pod psem", bo ludzie modlą się co raz mniej żarliwie. Może więc receptą na to całe zło pozostaje nam wyłącznie modlitwa?
nie... możesz kraść, oszukiwać, przymykać oko, się znieczulić, być okrutnym egoistą, iść po trupach, stać się samowystarczalnym. Jak większość Polaków zresztą . Dla dzieci wszystko i tak przez kolejne 5 pokoleń. Potem się zobaczy. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2013, 15:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
możesz kraść, oszukiwać, przymykać oko, się znieczulić, być okrutnym egoistą, iść po trupach, stać się samowystarczalnym.


Próbowałem. Nie umiem i sumienia nie mam.

Dr. Dre pisze:
się znieczulić


No znieczulanie ostatnio to mi nawet wychodzi, ale strasznie drenuje kieszeń, bo alkoholu za darmo nie dają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2013, 13:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
viper126pzgc pisze:
Ja na ten przykład chciałbym jeździć polskim samochodem, zaprojektowanym i wyprodukowanym w całości w Polsce z polskich komponentów.

nowa warszawa z wrocławia też wchodzi w grę:
https://www.facebook.com/NewWarsaw
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw, ... 37141.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 sie 2013, 8:11 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
http://finanse.wp.pl/kat,1033759,title, ... omosc.html

Oto dowód na niezdrową konkurencję między rodzimymi lokalnymi firmami handlowymi ( które zmuszone są płacić podatki, co powoduje dodatkowe koszty działalności ), a tymi gigantami które zyski wyprowadzają za naszą granicę. Statystyczny Kowalski powie, że dobrze bo dzięki temu robi tanie zakupy w marketach, lecz zapomina o skutkach tego niesprawiedliwego procederu. Tanie zakupy, niskie płace w tym sektorze, brak wpływów do budżetu - Powolne zubażanie społeczeństwa. To droga w jedną stronę. Na pewno nie rekompensują tego dotacje z UE gdyż UE zadbała aby te pieniądze nigdy na siebie nie zarabiały. Wprost, bo boiska, środowisko, infrastruktura, edukacja to długofalowe działanie i z bardzo mało prawdopodobnym efektem. Nie zapominajmy że samo wybudowanie drogi to jedno, a jej trwałość (bynajmniej nie niemiecka) i pieniądze na utrzymanie to drugie. Edukacja? OK żadnych uwag lecz pamiętać trzeba o sporym procencie tych wyedukowanych którzy wyjadą na "zachód" wspierając bynajmniej nie nasz system fiskalny czy ZUS. Uważam więc że Polska jak na razie , choć pięknieje to długofalowo upada. Nic nie rodzi się na horyzoncie co pozwala mi sądzić że unikniemy losu Grecji. Tyle że to problem naszych dzieci, jeśli zechcą pozostać w Polsce. I jeszcze jedno , choć to jeszcze nie czas kampanii wyborczej to uważam że Platforma Obywatelska to partia "constans" bez żadnej wizji przyszłości. Dokładnie tak samo jak SLD przed upadkiem. Premierze apeluję do Pana: wypalił pan w sobie wszelką energię do trzymania steru. Stanowiskami nie da się rządzić, a jedność partii i dobre samopoczucie to zbyt mało. Tyle polskiego typowego narzekania. :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lip 2016, 16:47 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 cze 2016, 9:34
Posty: 25
Nie zgodzę się e w imie patriotyzmu należy spedzac wakacje w kraju. Niestety lokalni biznesmeni turystyczni maja "wy...ne" generalnie. Kraj to 38 mln ludzi z których znaczna czesc tak czy siak pojedzie nad morze albo w góry, odstoi w korkach i będzie siedzieć w tzw "kwaterce". Wielu z z nas / ja tez/ mieszka w blokowisku i chce się wyrwac chociaż na tydzień dwa gdziekolwiek - ta sytuacja sprawia ze popyt na cokolwiek jest ogromny a podaż- dużo marnych kwaterek i kiepska gastronomia. I to się szybko NIE POPRAWI!



Jeśli chodzi zas o robotę - Wy macie przynajmniej blisko do Rajchu - gdzie robota i lepsza kasa chyba póki co jest...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..