Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:38

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 sie 2015, 9:38 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Jako miasto graniczne mamy wielkie szanse mieć te same problemy, może nie teraz, ale jeśli w ciągu kilku dniu przybywa kilkaset tysięcy, to będzie to raczej szybciej niż w ogóle.

http://www.tvp.info/21434588/niemcy-nie ... ruchomosci


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 sie 2015, 12:11 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Jeśli po wywiadzie środowiskowym okaże się że mieszkanie jest puste- choć ma właściciela, to czemu nie? W mojej okolicy stoi piękne , puste mieszkanie (podwórze, ogród) To wszystko zarasta a właściciel (Ukrainiec) mieszka w Birmingham i wcale tu nie zajeżdża. Inna sprawa to zachowanie takich uchodźców... :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2015, 14:07 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 28 paź 2015, 14:00
Posty: 7
oxo pisze:
Jako miasto graniczne mamy wielkie szanse mieć te same problemy, może nie teraz, ale jeśli w ciągu kilku dniu przybywa kilkaset tysięcy, to będzie to raczej szybciej niż w ogóle.

http://www.tvp.info/21434588/niemcy-nie ... ruchomosci


Może nowy rząd naprawi sytuacje?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2015, 14:05 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Niektórych problemów nie rozwiążesz, muszą czasami poumierać. W kwestii przyjmowania "uchodźców"

(...) cytat.

W Turcji zatrzymano szefa najwiekszej grupy trudniacej sie handlem ludzmi I ze to wlasnie w Turcji niedawno zatrzymano grupe Islamistów sprzedajacych legalne dyplomy-Turken-Irak-Syria
(...)
Niech was lecza dziady glupie i barany lekarze z Syrii i innych panstw islamskich gdzie dyplom lekarza lub dentysty kosztuje 1000 euro (calkowicie legalny dla mezczyzn, bo oni tam nic nie musza robic, praca i nauka zajmuja sie kobiety).Mam nadzieje ze szybko pozdychacie przy ich pomocy.Znam to ze Szwecji: kolezanka dentystka w zislamizowanym miescie Södertälje rzucila prace za takie pieniadze ze polowa Polakow wymordowalaby swoich najblizszych by ja miec dlatego ze nie mogla byc szefem przychodni dentystycznej w ktorej 90% dentystow to araby.Ona jest specjalistka i ocenila ich nastepujaco: nikt z nich nigdy nie byl dentysta, nie maja pojecia o tym co usiluja zrobic, na 100 przyjetych pacjentow jest 98 zazalen ktore trzeba zamiesc pod dywan, dlatego takie kosmiczne wynagrodzenia dla szefow tego typu placowek.(15 tys euro brutto). Kolejny przyklad: Irakijczyk ginekolog przyjal 1500 pacjentek, okazalo sie ze byl sanitariuszem w armii Hussejna. Najbardziej dobitny przyklad to pracownik szpitala w Norrkoping badajacy wycinki biopsji od pcjentow glownie z nowotworami-nigdy nie skonczyl zadnej szkoly, przyjechal z Iraku z kompletem falszywych dyplomow i usmiercil przez swoja niewiedze blizej nieokreslona liczbe pacjentow. Cieszcie sie wiec bracia Niemcy frau Markeli ze tacy ludzie beda sie wami zajmowac, my Polacy sie juz cieszymy z tego powodu.
(...)
Koniec cytatu

Ponoć już nastąpiła lokalizacja w Zgorzelcu "uchodźców".
Chciałbym wiedzieć, kto ponosi odpowiedzialność zw weryfikację "papierów"?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2015, 19:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
oxo pisze:
Ponoć już nastąpiła lokalizacja w Zgorzelcu "uchodźców".



Skąd masz takie informacje? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lis 2015, 20:44 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Plotki niepotwierdzone.
Chyba, że rezyduje u nas mafia przerzutowa. Nie muszą tu mieszkać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lis 2015, 17:44 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Cytuj:
Mam nadzieje ze szybko pozdychacie przy ich pomocy


Co to za bzdury, jak w Polsce nie można zatrudnić (przykład, z którym miałem styczność, a nie gdzieś, coś przeczytałem) nawet maszynisty, z pochodzenia libańczyka. Facet miał komplet dokumentów z kolei libijskich, nawet oryginalny kurs wystawiony przez Plasser&Theurer o ukończeniu kursu operatora wysokowydajnych maszyn torowych. I co? Nie można go zatrudnić (tzn. można, ale maszynistą nie będzie), bo nie ma polskiego świadectwa maszynisty. Nie wierzę, że lekarze mają łatwiej. Inna sprawa, że nie było chętnego na wydanie zgody o zatrudnieniu dla takiego przybysza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2015, 8:10 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Temat jest tak "plotkarski" że chętnie pociągnę OT-a ;)

inzynier pisze:
Co to za bzdury, jak w Polsce nie można zatrudnić (przykład, z którym miałem styczność, a nie gdzieś, coś przeczytałem) nawet maszynisty, z pochodzenia libańczyka. Facet miał komplet dokumentów z kolei libijskich, nawet oryginalny kurs wystawiony przez Plasser&Theurer o ukończeniu kursu operatora wysokowydajnych maszyn torowych. I co? Nie można go zatrudnić (tzn. można, ale maszynistą nie będzie), bo nie ma polskiego świadectwa maszynisty. Nie wierzę, że lekarze mają łatwiej. Inna sprawa, że nie było chętnego na wydanie zgody o zatrudnieniu dla takiego przybysza.


Wiesz - tak teoretycznie to odpowiedzialność za ludzkie życie u maszynisty jest większa niż u lekarza. W sensie zbiorowym. Lekarz może się pomylić i zabije (sic!!!) jednego pacjenta, maszynista natomiast dokona zabójstwa zbiorowego.
Ale nie o tym chciałem zasadniczo. Śmieszą mnie te nasze, polskie ograniczenia dotyczące dopuszczenia do zawodu - bo podejrzewam, że dokładnie takie same problemy miałby maszynista z o wiele lepiej rozwiniętego kraju jak Liban. Na moje oko wystarczy przeszkolić faceta na naszych urządzeniach i po temacie.

Kiedyś (w 2000r.) wynajmowałem małą łódź motorową w Grecji. W zasadzie byłem przekonany, że płacę również za sternika ;) Okazało się szybko, że to ja nim zostałem. Bez żadnych papierów/patentów i innych wymaganych wtedy w PL. Dziś chyba nadal trwa ten zbójecki proceder na którym ktoś musi zarobić. A tam już wtedy brałeś odpowiedzialność na siebie za głupotę i niewiedzę jak coś nawywijasz na wodzie. Owszem - maszynista wożący ludzi zawodowo to nie to samo. Lekarz podobnie. Ale uważam, że ten kompletny brak zaufania do innych narodów w kwestii nauczania jest mocno krzywdzący, a często ośmiesza nasz kraj.

Skoro jesteśmy przy ośmieszaniu - śmieszne wydaje mi się utrzymanie bandy naukowców od homologacji. OK, jak badają lampę biurową produkowaną przez chińskie małe rączki. Ale gdy w kraju w którym nie potrafi się zbudować auta homologacji poddaje się wszystkie światowe marki samochodów to jest dopiero śmieszne. I żałosne zarazem :roll:

Ciągniemy OT-a czy plotkujemy? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2015, 13:43 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Cytuj:
Na moje oko wystarczy przeszkolić faceta na naszych urządzeniach i po temacie.


Teoretycznie tak... ale zawsze wszystko rozbija się o szczegóły. Poczynając nawet od znajomości języka. Nie z każdym dyżurnym dogadasz się po angielsku, a tak między nami to już widzę minę jakiekolwiek dyżurnego jak byś się wyskoczyło na radiu w języku innym niż polski :grin: Założę się, że przepisy w różnych krajach mogą mieć wiele różnic, bo pierdylion przepisów nt. prowadzenia pojazdów trakcyjnych sprawia, że kodeks drogowy to przy nim elementarz do 1 klasy podstawówki. Wcale nie mówię, że jest to niezbędne do funkcjonowania kolei, ale to jest i obowiązuje. Kropka. Nie wyobrażam sobie, że ktoś wyszkolony w innej specyfice techniczno - ruchowej przechodzi po prostu szkolenie na naszych urządzeniach, wsiada i prowadzi pojazdy szynowe :shock: To tak zdawkowo dlaczego myślę, że to nie jest takie proste i dobrze, że są pewne obostrzenia.

Cytuj:
śmieszne wydaje mi się utrzymanie bandy naukowców od homologacji.


Tutaj nie mam innego wyjścia jak zgodzić się z autorem :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2015, 9:19 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
inzynier pisze:
Wcale nie mówię, że jest to niezbędne do funkcjonowania kolei, ale to jest i obowiązuje. Kropka. Nie wyobrażam sobie, że ktoś wyszkolony w innej specyfice techniczno - ruchowej przechodzi po prostu szkolenie na naszych urządzeniach, wsiada i prowadzi pojazdy szynowe


Niech początkowo jeździ jako pomocnik. Po dwóch latach egzamin i po temacie. Oczywiście język polski obowiązkowo - to nie lotnictwo ;)

inzynier pisze:
...przepisy w różnych krajach mogą mieć wiele różnic, bo pierdylion przepisów...


Wiadomo :roll:
Jak znaków drogowych na polskich drogach - też podobno mamy ich najwięcej. A już zdecydowanie przodujemy w tych bezsensownie ustawionych ;) Choć właściciele radarów (nadszedł ich kres) twierdzą inaczej :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2015, 11:20 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Cytuj:
Po dwóch latach egzamin i po temacie.


Taką drogę może przejść dosłownie każdy człowiek nie mający przeciwwskazań psychicznych :) A mowa była o wyszkolonym i doświadczonym maszyniście z dalekiej krainy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2015, 16:31 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
inzynier pisze:
...bo nie ma polskiego świadectwa maszynisty...


To co musi zrobić ten Libańczyk żeby zdobyć to świadectwo? Dokładnie to samo co amator nic nie potrafiący? Żadnej drogi na skróty z racji zasiadania na innych lokomotywach w odległym, jak mawiasz, kraju? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2015, 9:18 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Cytuj:
Dokładnie to samo co amator nic nie potrafiący


Myślę, że tak by się to skończyło.

W tej chwili ogólnie jest duży problem ze szkoleniem ludzi na maszynistów/operatorów maszyn torowych. Wg przepisów szkolenie wygląda tak samo jak szkolenie obsługujących lokomotywy dla "normalnych" pociągów. Specjalistów od maszyn roboczych jest mało, są co raz starsi i w ciągu kilku lat może dojść do sytuacji gdzie jest sprzęt, a nie ma ludzi. Dużo mądrych głów obecnie gryzie ten orzech :grin: Wiele można by pisać, ale chyba temat nie ten i zainteresowanie małe :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..