Dzisiaj jest 29 mar 2024, 6:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 mar 2006, 15:31 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2006, 15:22
Posty: 19
W niedzielę przypada 1. rocznica śmierci JPII (jak niektórzy go nazywają) Wielkiego, wielkiego Polaka, autorytetu dla każdego człowieka, nie tylko katolika :?. W telewizji publicznej cały dzień poświęcony papieżowi, w wiadomościach główna informacja: "Dzisiaj przypada 1. rocznica śmierci Jana Pawła II...", rozmowy z jego przyjaciółmi, filmy... i tak w kółko Macieju aż do wymiotów. Czy naprawdę ten człowiek był dla kogoś autorytetem? A może to "bycie autorytetem" ograniczało się do wypowiedzenia kilku gdzieś zasłyszanych frazesów? Co takiego zrobił JPII, że ludzie krzyczeli "Santo subito"?

Powiem otwarcie: uważam, że stać mnie na większy i lepszy autorytet. Papieża-Polaka nie traktowałam jak Boga, jego słowa niewiele dla mnie znaczą. Bo dla mnie totalną porażką była ślepa walka z antykoncepcją, aborcją i eutanazją przy jednoczesnym niedostrzeganiu problemu pedofilii księży.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 15:42 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Żeby nie było, że jestem wierząca i bronię swojego to od razu mówię, że jestem ateistką.

Zastanów się nad sobą trochę, bo z tego, co zauważyłam to dostrzegasz tylko wady, a o zaletach zapominasz...
Nie masz prawa krytykować w ten sposób, dowiedz się więcej na temat tego człowieka i wtedy napisz post, bo to, co napisałaś jest dla mnie kompletnie żałosne i jest mi zwyczajnie przykro, że ktoś coś takiego zrobił.

Tak się po prostu nie robi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 16:20 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2005, 18:39
Posty: 124
Lokalizacja: Zgorzelec-Orzeszkowej/Batorego
Popieram blind_mind. Swoje zdanie wyraziłem w poście "Harry Potter", kopiuję go tutaj:

Nagonka na Harrego, to pikuś. Szopki będą 2 kwietnia, gdy "cała Polska" zwali się na kolana i posypie głowy popiołem w rocznicę śmierci papieża Polaka. Telewizja w Polsce zrobi się czarno-biała, nie będzie filmów akcji, nie będzie dyskotek i imprez sportowch spikerzy w wiadomościach będą się zalewali łzami a niektóre spikerki może nawet zemdleją.....wszystko z żalu po papie Wojtyle. Znowu reszta Świata będzie wymiękać z głupich Polaków, bo przecież polskie media nie wspomną (oprócz FiM zapewne), że większość młodzieży ma gdzieś tą żałobę, a i sporo dorosłych też. Ja nie wierzę od dawna w żydowskie i inne bóstwa, a papieże są dla mnie tylko szefami pazernego i kłamliwego Watykanu. Watykan ogłosił wielką żałobę po JPII (która w Polsce osiągnęła status MEGAŻAŁOBY), a jednocześnie wciska ludziskom, że papa W. jest święty. To jaka tu logika? Jak poszedł do Nieba, to trzeba raczej się cieszyć a nie żałować.
Mnie osobiście wk....ia, gdzy w publicznej telewizji jakiś dziennikarzyna mówi "nasz papież", czy Jan Paweł Wielki <rotfl>. Jest to zaprzeczeniem Konstytucji, która mówi, że RP jest państwem bezwyznaniowym. W takiej np. Francji, gdyby spiker w wiadomościach powiedział o JPII "ojciec święty", to wyleciałby z pracy na kopach a redakcja dostałaby dużo listów od widzów, nie pochwalających takiego dziennikarstwa ( chyba nawet był taki przypadek). W średniowiecznej watykańskiej kolonii 4RP jest całkiem na odwrót.
Podsumowując: niedługo kaczorki zaprowadzą takie porządki,że takie pisanie jak moje, czytanie i oglądanie Harrego Pottera i innej niesłusznej literatury czy krytyka papieża Wojtyły ( co już dzisiaj jest karane - przykład J. Urbana) będzie karane więzieniem. A wielbienie i chwalenie zmarłego papy będzie nie modą, czy smutną koniecznością jak teraz, lecz żelaznym obowiązkiem każdego Polaka, nie ważne czy katolika, czy wolnomyśliciela.


Kasia145, podaj mi konkretne przykłady zalet JPII, tylko nie coś w stylu PODRÓŻOWAŁ, bo wtedy Tony Halik też musiałby być opiewany jako równy Bogu, albo, że tworzył poezje i śpiewał. O twórczości Wojtyły fachowcy nie wypowiadali się pochlebnie. Zresztą duża grupa najmądrzejszych ludzi Świata (ci, którzy przyznają nagrody Nobla) jednoznacznie wyraziła swoje zdanie na temat papieża Polaka nie przyznając mu tej nagrody.
Fakt jest taki, że gdyby Wojtyła był np. Czechem, to jego pontyfikat przeszedłby w naszym kraju bez echa. Jednak był on papieżem POLAKIEM i dla większości to jest wystarczające. To taki sam rodzaj głupiej katolickiej dumy i pychy jak posiadanie w rodzinie księdza - wtedy taka familia czuje się o wiele lepsza od innych, bez względu na to, jakby ta rodzina zła nie była. I nikt się nawet nie zastanawia nad ciemnymi stronami pontyfikatu JPII. A że za wiedzą Wojtyły i Ratzingera dzieci na całym świecie były bite i gwałcone przez katolickich księży, to fakt niezaprzeczalny i ogólnie znany i komentowany w cywilizowanych krajach. W Polsce - temat tabu. O maniakalnel "produkcji" świętych (przez tysiąclecie poprzednicy JPII tylu ich nie beatyfikowali) czy jeszcze bardziej fanatycznym kulcie matki Chrystusa, którą JPII uczynił "Królową Wszechświata" to nawet już nie ma co wspominać.

Pewnie teraz rozlegnie sią burza głosów, skazujących mnie na stos. To jest jednak FORUM i każdy może swoje zdanie wyrazić, biorąc za nie pełną odpowiedzialność. A jeśli ktoś uważa, że się mylę, to proszę o KONKRETY i FAKTY, a nie bajki i mity.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 17:40 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
ja proponuję blind i rogerowi wyłączyć kompa i troche poczytać.wiedza nie boli. :evil:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 19:09 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:55
Posty: 164
Lokalizacja: Zgorzelec
Szanuję tego Człowieka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 19:09 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
zubek - popieram!

Roger00 - napisałam, że nie jestem wierząca, więc religia nie ma w moim przypadku nic do rzeczy. Szanuję go jako Człowieka, cenię za to, co robił i jak robił, a zrobił bardzo wiele. Jeśli ktoś chce coś zarzucić JPII to na pewno coś wynajdzie, na każdego coś znaleźć można... Najmądrzejsi ludzie świata? Czym dla Ciebie jest Mądrość? To, że JPII był Polakiem pozwoliło nam go lepiej poznać, bliżej, mocniej. Nie będę pisać o jego osiągnięciach, nie mam teraz na to czasu, wystarczy trochę poszukać i poczytać...
Myślę, że blind sprowokowała nikomu niepotrzebną dyskusję, mam wrażenie, że Ty i ona (ona na pewno) przechodzicie obecnie etap trzylatków, czyli "wszystko na NIE".


Ostatnio zmieniony 31 mar 2006, 19:16 przez kasia145, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 19:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
blind_mind88 moja propozycja jest podobna.
Zasięgnij człowieku wiedzy a później pisz posty.
Nie rób śmiechu na sali. Nie wypada nawet...
Szanuję JPII, nie jako katolik, szanuję go jak człowiek człowieka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 19:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Kurde ludzie o czym wy tutaj pieprzycie??!! papież jaki był taki był może wam to odpowiadać albo i nie, ale o zmarłych źle się nie mówi więc może troszeczkę szacunku nie uważacie :?: :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 20:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Jagna pisze:
o zmarłych źle się nie mówi


Historycy, dziennikarze i pisarze właśnie poszli na bezrobocie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 20:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Proponuję zablokować, usunąć ten temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 21:04 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 wrz 2005, 10:59
Posty: 29
Najprosciej zignorowac prowokacje, z myslacymi inaczej sie nie dyskutuje...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 21:35 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
JUFA pisze:
Najprosciej zignorowac prowokacje, z myslacymi inaczej sie nie dyskutuje...


Cytuj:
O ile jakiś człowiek nie wierzy w to, w co my wierzymy, stwierdzamy, że jest wariatem, i to załatwia sprawę. W naszych czasach, rzecz jasna, i tylko dlatego, że nie możemy go spalić na stosie.

-- Mark Twain


i jeszcze

Cytuj:
Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.

-- Wolter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 21:51 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2005, 18:39
Posty: 124
Lokalizacja: Zgorzelec-Orzeszkowej/Batorego
Brawo mrbyte! Dla "Pokolenia JPII" taki Twain czy Wolter, to też dzieło Szatana i myślący inaczej. W moim poście nie uwłaczam godności zmarłego paieża, głównie chodzi o to, że polski Rząd i media nie liczą się z wolnością słowa i wyznania. Udowadniają na każdym kroku, że w tym kraju panuje jedna słuszna religia i jest tylko jeden wielki Polak. Jak ktoś jest innego zdania, to go na stos! Widać to też w kilku powyższych postach, w których, jak przypuszczałem wcześniej, brak konkretów.
A jedyny powód do zamknięcia tematu, to CENZURA.


Ostatnio zmieniony 31 mar 2006, 22:40 przez Roger00, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 22:36 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
mrbyte - wiara i wiedza to są dwie różne rzeczy. ja jestem racjonalistą, jednak dla mnie cytat twaina jest po prostu chybiony.
Twain - no cóż, ten kij ma dwa końce...

nie wiem dlaczego, zawsze znajdą się ludzie maluczcy, nędzni, którzy w życiu niczego nie dokonali i nie dokonają, którzy roszczą sobie prawo wydawania opinii o innych, o których życiu czy dokonaniach nie maja zielonego pojęcia. widzą oni - poprzez pryzmat swojej miernoty rzeczy nieistotne, które w ich rozumieniu powinno się napiętnować nie bacząc na całą resztę. to jest filozofia motłochu.
kiedyś jechałem taksówką i kierowca usłyszał w radio o pogrzebie Nowaka - Jeziorańskiego. Jego reakcją było "świętojebliwe" oburzenie - jak to? co on takiego zrobił, że mu taki pogrzeb fundują?
ja się pytam - czego ty qrwa człowieku dokonałeś?
nieuctwo pycha i ignorancja to jest to na co cierpi nasze społeczeństwo. dlatego wybiera sie prawieprezydenta (prawie robi róznicę), głosuje sie na PiS czy na Leppera. potem ci sami ludzie oplują każdy autorytet. nie ma sprawy.
ciekawe że każdy zna się na wszystkim.półgłówek po zawodówce rolniczej ( i do tego marszałek sejmu..) poucza profesora ekonomi... Wałęsa sztorcował publicznie Turowicza, z Kuronia zrobiono alkoholika a Michnik - przecież sie jąka. co tam taki papież, jeden z najświetniejszych umysłów XX wieku skoro my jesteśmy tacy cudowni,mądrzy i piękni!
nawet dla naszego bohatera ludycznego nie mamy szcunku - Owsiak oddaj kasę! nie bałamuć naszej złotej młodzieży... masakra...
Sami obalamy autorytety, a potem biadolimy jak trzynastolatek morduje za 10 zł. nie chcemy zmienić siebie tylko prawo. wystarczy popatrzeć na dyskusje w odpowiednim wątku. żałość i trwoga... pozbądźmy sie wszystkich autorytetów, a potem... wystrzelmy się w kosmos.


Ostatnio zmieniony 01 kwie 2006, 10:37 przez zubek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, 23:25 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
zubek pisze:
mrbyte - wiara i wiedza to są dwie różne rzeczy. ja jestem racjonalistą, jednak dla mnie cytat twaina jest po prostu chybiony.
Twain - no cóż, ten kij ma dwa końce...


Uczucia Polaków do Wojtyły nie mają nic wspólnego z wiedzą, tylko z wiarą właśnie. Zapytaj przeciętnego Polaka co to jest "Dominus Iesu" i jak to się ma do ekumenizmu JP2. Odpowie: "nie wiem".

I żeby nie było: swoje wypowiedzi w tym wątku uważam za skończone. Nie dam się wciągnąć w prowadzące donikąd dyskusje, mam ciekawsze zajęcia.

Aleksandra proszę o nie zamykanie wątku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..