Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 16:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02 lis 2005, 19:57 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 wrz 2005, 20:49
Posty: 257
Lokalizacja: stąd
Noc Kupały? :lol: Taka tradycyjna, nad Nysą? :lol: W internecie? :lol: Jak będą gołe babki to oglądalność będzie b. wysoka :lol: Tylko,zeby mi było tak jak ongiś. I żeby nie było na mnie jak ten portal zamknie policja. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lis 2005, 22:54 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Noro,całkowicie Cię popieram.I właściwie ze smutkiem czytam wywody Aleksandra...Nikt nikogo do niczego nie zmusza.Nie chcesz iść we Wszystkich Świętych na cmentarz-nie idź!To samo dotyczy innych tradycji dotyczących jakichkolwiek świąt.Nikt też nikogo nie zmusza do chodzenia na czyjeś imieniny..Po co krytykować coś,co jeszcze /na szczęście/tyle osób CHCE kultywować...Trzeba się liczyć jeszcze z jednym:wiele osób po prostu wyjechało ze swojego rodzinnego miasta i może właśnie taki dzień/niezależnie od światopoglądu/,jest okazją do wspominania i spotkania się w gronie rodzinnym.Czasami nawet uporządkowanie tego grobu jest wtedy tylko możliwe.I nie widzę w tym nic złego-wręcz przeciwnie...Pamięć o zmarłym jest jest uczuciem bardzo indywidualnym i wielkim nietaktem jest narzucanie komuś sposobu na nią.Czy straciłeś Aleksandrze kogoś bardzo bliskiego?Nie życzę CI tego,ale właśnie taki pogląd trąca wyłącznie komercjalizacją.A w sprawie handlu koło cmentarza.Popyt nakręca taką sytuację.Ja osobiście jestem z tego zadowolona.Pamiętam lata.gdy trzeba było nosić/nie mam samochodu/kwiaty i znicze kilka kilometrów,co było bardzo uciążliwe...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lis 2005, 23:49 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:59
Posty: 121
Aleksandrze , w odpowiedzi na Twoje zdanie chcę Ci zadać pytanie : Czy wiedzialbyś czym jest radość gdybyś nigdy nie był smutny ? dlaczego więc bronisz młodzieży smucić się w konstruktywny sposob ? Zdrowyb smutek jest tak samo wazny jak radość , a radość jest większa gdy poprzedza ja smutek w postaci pewnych wyrzeczeń . Mamy już wiele przykładów młodzieży ktora jest wychowywana bezstresowo . ( A każde wyrzeczenie jest w jakimś stopniu stresem ) . Nie potrafi ocenić rzdości ten , ktory nigdy nie przeżył smutku , lub jak powiedzial ktoś glęboko myślące " Nie zaznasz calkowitej przyjemności z drapania jeżeli nigdy nie ugryzla cię pchła " Ja to popieram . A wy ? Dlatego uważam , że pewne wyrzeczenia też są w życiu potrzebne , aby moc poznać przyjemnośc gdy zostana zniesione . To tak jak z pelnoletnościa i nabywaniem pewnych praw Moze tylko w nieco krotszym czasie . Co się tyczy pewnych nieumiejętności w obslugiwaniu np. komputera . Ja po prostu pytam sie swoich wnuków jeżeli czegoś nie potrafie . Cierpliwie mi tlumaczą i naprawdę nie robią z tego sensacji , jeżeli powiem że czegoś nie potrafię , ponieważ gdy bylem w ich wieku tego w szkołach nie uczono . Natomiast zaszczepiam w nich szacunek do naszych tradycji . Bardzo im sie to podoba . W tym roku nawet wybraliśmy sie na szukanie kwiatu paproci . Niestety , nie znależliśmy . Chyba poszliśmy nie w tym czasie ( za wcześnie , albo za póżno ) . W przyszłym roku też się wybieramy .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lis 2005, 6:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja króciótko w dopowiedzi na posta noro.
Moi Dziadkowie nie żyją. :cry:
Lecz gdyby jeszcze żyli, chciałbym mieć z nimi taki właśnie układ jaki ma noro ze swoimi wnukami.
Tego właśnie nam jako społeczeństwu brakuje. Bo pogubiliśmy się w tym szaleńczym pędzie do zachodniej cywilizacji.
Schemat rodziny, rodzinne zależności, dosłownie stanęły na głowie w ciągu ostatnich 20 lat.
To jakiś absurd, który do niczego zdrowego nie prowadzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lis 2005, 12:22 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
No tak, bardzo mi się ten wątek zaczyna podobać, jak będę miał jakieś swoje konkretne przemyślenia na ten temat, chętnie się włączę do dyskusji. Szukam gdzieś wymiany poglądów na sprawy inne od wyłącznie bieżących ale zdaje się, że to nie jest obecnie w modzie. Może więc tu coś takiego powstanie :?: :? pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lis 2005, 23:37 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 24 wrz 2005, 21:59
Posty: 121
Tradycje giną w tym szalonym tempie życia . A przecież nie trzeba wiele wysilku , by je kontynuować . Wystarczy trochę wyobrażni i chęci zabawy , aby wszystko nabralo kolorytu . ale to trzeba chcieć . Nie wystarczy tylko o tym mówić ... Należy chociaż trochę dzialać . Nie musi to być na wielką skalę . Wystarczy porozmawiać z dziećmi , opowiedzieć im o tradycjach , a one same podsuną nam pomysl jak się bawić . Dzieci są czasami najlepszymi nauczycielami , jeżeli poda im sie odpowiedni temat i da możliwość przeniesienia ich pomyslow w praktykę . Sprobujcie , zobaczycie jakie to wspaniale .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..