Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 22:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 lis 2005, 17:06 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Byla Idea - Jest Orange, z racji tek ze w pewnym momencie mojego zycia bylem PH w Idei probowalem dobierac ludziom abonamenty i inne bonusy ktore powoduja pomniejszenie rachunkow za telefony.

Obecnie stanalem przed koniecznoscia reorganizacji wszystkich numerow jakie posiadam (6 szt) i rozpoczalem przedladanie mozliwosci oferowanych przez Orange, a wiec mojego obecnego operatora.

lepiej ci ? i lepiej zeby tak zostalo ! - mowi Orange

Wszystkie numery posiadam w starej "Nowa Idea Dla Firm" a wiec jeszcze sprzed wykupienia idei przez "o".

-> w Idei - było tak: mam plan niski, chce przejsc wyzej bo mi minut nie starcza to przeskakuje na wyzszy plan i dzialam sobie na wyzszym, pozniej okazuje sie ze jednak nie potrzebuje tylu minut to place jednorazowo 50 zl i przechodze na nizszy plan taryfowy

-> w orange jest tak: mam niski plan i brakuje mi minut, to podnosze na wyzszy, problem w tym ze przez nastepne 12 miesiecy juz nie moge jego obnizyc, zatem nieswiadomy sytuacji przedsiebiorca, ktory podniesie plan na najwyzszy, jednoznacznie zobowiazuje sie do placenia przez 12 miesiecy najwyzszego bez mozliwosci obnizenia, a jak firma zacznie miec gorszy miesiac, to wowczas moze jedynie zeby w parapet wbic i plakac i placic

Zlodziejstwo ? Oszustwo ? Naciaganie ? - nazwijcie jak chcecie, uwazam ze to nie fair.

Znacie podobne przyklady ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lis 2005, 19:48 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 12 cze 2005, 21:32
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec
Eee coś chyba pokręciłeś. No to powiedz mi jakim cudem znalazłem w cenniku orange dla firm opcję która się zwie: "zmiana planu taryfowego w ramach oferty Orange dla Firm: z planu taryfowego o wyższym pakiecie minut na niższy - 50 zł (61 zł z VAT) ".
http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/301/308876.pdf (strona nr 12).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 lis 2005, 20:11 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
aleksander pisze:
-> w Idei - było tak: mam plan niski, chce przejsc wyzej bo mi minut nie starcza to przeskakuje na wyzszy plan i dzialam sobie na wyzszym, pozniej okazuje sie ze jednak nie potrzebuje tylu minut to place jednorazowo 50 zl i przechodze na nizszy plan taryfowy


tez mam jedna idee i zastanawiam sie jaki jest sens
przeskakiwac na wyzszy plan skoro i tak minuty
ponad limit kosztuja tyle samo!? w idei dla firm
rozni sie to?

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lis 2005, 12:28 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Bo zmiana na nizszy jest, ale po 12 miesiacach od daty zwiekszenia planu :) i wtedy zaplacimy wlasnie te 50 zl :)

Ladny trick ?

Jezeli chodzi o jedna idea to tez mam to w 2 numerach i obecnie robie zmiane na oranger dla firm bo placi sie mniej o 2 zlote i ma dwa razy wiecej daemowych minut


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lis 2005, 13:10 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 12 cze 2005, 21:32
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Bo zmiana na nizszy jest, ale po 12 miesiacach od daty
zwiekszenia planu i wtedy zaplacimy wlasnie te 50 zl
Ladny trick ?

To o czym piszesz wynika z regulaminu PROMOCJI gdy podpisujesz lojalkę na 24 miesiące:
"4. W czasie pierwszych pełnych 12 okresów rozliczeniowych Abonent zobowiazuje sie nie dokonywac zmiany planu taryfowego wybranego w momencie aktywacji na plan taryfowy o nizszym pakiecie minut."

A promocje mają to do siebie że zawierają pewne zobowiązania na korzysć operatora - zawsze tak było i zawsze będzie - nie tylko w orangutanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lis 2005, 13:29 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
Ajron pisze:
Cytuj:
Bo zmiana na nizszy jest, ale po 12 miesiacach od daty
zwiekszenia planu i wtedy zaplacimy wlasnie te 50 zl
Ladny trick ?


Jak skorzystales z promocji to sie nie dziw. Przeciez to normalne
i nie tylko Orange, byla Idea czy inni operatorzy tak robia.

Jakbys nie bral promocji zmiana kwoty deklarowanej jest bezplatna.

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lis 2005, 14:05 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
to nie tak: kiedy kupuje maly abonament to wowczas mam podpisana umowe na np. 50 zl miesiecznie, zakladam ze nie biore w zadnej promocji

-> po 2 miesiacach chce zwiekszyc abo. bo jednak okazuje sie ze malo mi darmowych i minuty po ich wykorzystaniu sa za drogie, wiec zwiekszam np.do 200zł

-> potem, po dwoch miesiacach wiem ze nie bede potrzebowal tylu minut wiec chce zmiejszyc abo do pozycji wyjsciowej czyli tyle co de facto jest na umowie ale tu orange mowi stop ! I informuje ze zmiejszenie plan jest mozliwe dopiero po 12 miesiacach :) wiec przez nastepne 12 miesiecy (o ile wczesniej nie skonczy sie umowa) musze placic 200 zl

teraz jasne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lis 2005, 14:10 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
aleksander pisze:
to nie tak: kiedy kupuje maly abonament to wowczas mam podpisana umowe na np. 50 zl miesiecznie, zakladam ze nie biore w zadnej promocji [...]


A moze ty jednak wzieles promocje? Np. wzieles pakiety dodatkowych
minut?

A cenniku nie ma nic wzmianki o 50zl oplaty za zmiane kwoty deklarowanej.
Jest wyraznie napisane, "zmiana kwoty deklarowanej - bezplatnie"

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lis 2005, 14:27 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 12 cze 2005, 21:32
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec
W regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych w sieci orange nie znalazłem żadnych punktów które zabraniają bądz stawiają dodatkowe warunki gdy chcesz dokonać zmian w abonamencie. Takie punkty znajdują sie jedynie w regulaminach promocji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..