Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 13 mar 2006, 11:21 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:55
Posty: 164
Lokalizacja: Zgorzelec
Jestem zdecydowanie za karą śmierci.
Wkurza mnie to że taki morderca dziecka czy Ani wyrzuconej z pociagu będzie siedział dożywotnio za nasze pieniadze i jeszcze bedzie się domagał swoich praw więźnia.
Już doszło do tego że morberca 18-letniej dziewczyny pozwał do sądu matke zamordowanej za nazwanie go "zwierzęciem którego należałoby zabić" i żąda od jej matki 70 tys.za naruszenie jego dóbr osobistych" :evil: No wziąść takiego i zabić!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2006, 13:04 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Gdyby w ewentualnym referendum nie przeszła kara śmierci,za która jestem,można odbierać zwyrodniaclom prawa publiczne automatycznie.Popatrzcie na to tak:
idzie taki pedofil siedziec za naszą kasę na 12 lat.Gdyby automatycznie za pewne paragrafy odbierano prawa publiczne to ile taki pedofil przerzyje?Miesiec góra.
Za gwałty ,pedofilię,czy zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem powinni automatycznie odbierać prawa publiczne.
Myslę,że to załatwiłoby sprawę kary smierci.
Ogladał ktos "Symetrię"?To tak jak tam pokazano jest naprawdę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2006, 16:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Widze, że jednak nie tylko ja jestem ZA karą śmierci. Joasia podała bardzo dobry przykład:
Cytuj:
Już doszło do tego że morberca 18-letniej dziewczyny pozwał do sądu matke zamordowanej za nazwanie go "zwierzęciem którego należałoby zabić" i żąda od jej matki 70 tys.za naruszenie jego dóbr osobistych"

To już jest całkowita przesada. Moim zdaniem dla tych którzy zabijają i są dowody ich winy nie powinno być żadnych więzień itp.Krzesło albo śmierć szczególnie męcząca!!! Jak można w ogóle podnieść rękę na malutkie dziecko, jak można je zabić, jak można zgwałcić noworodka?? To jezst dla mnie nie zrozumiałe.Takich tylko zabić nie zasłujują na życie.Śmierć za śmierć :!: :!: (może to źle brzmi ale takie mam zdanie)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2006, 19:43 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2006, 17:57
Posty: 739
Lokalizacja: Węgliniec
Jagna pisze:
To jezst dla mnie nie zrozumiałe.Takich tylko zabić nie zasłujują na życie.Śmierć za śmierć :!: :!: (może to źle brzmi ale takie mam zdanie)


W ten sposób upodabniasz się do tego człowieka . To nie jest wyjście . Pozatym ten przestępca też ma rodzinę , niekoniecznie patologiczną i dla nich jego życie jest bardzo cenne . Wiadomo przecież jak matka patrzy na dziecko ... Powinnien dostać surową karę . Tak pracować by nie miał nawet czasu ani siły na myślenie .
Pozatym czest jest tak , ze kogoś można wrobić . A co jeśli wrobionoby kogos z was ? Gdybyście dostali wyrok-kara śmierci ??
Co wtedy ? Wieci doskonale - tego sie nie da cofnąć ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2006, 21:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Czyli że moja rodzina np. może cierpieć jeśli taki człowiek zrobi jej krzywde i to jest wtedy dobrze??Ale rodzina zboczeńca czy mordercy nie, dlaczego bo co bo trzeba dać mu szane??
Cytuj:
A co jeśli wrobionoby kogos z was ? Gdybyście dostali wyrok-kara śmierci ??
Co wtedy ? Wieci doskonale - tego sie nie da cofnąć ...

napisałam przecież że:
Cytuj:
są dowody ich winy


Żadne argumenty nie przekonają mnie bym zmieniła zdanie odnoście kary śmierci.Więc tym samym wyłączam się już z dyskusji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2006, 22:33 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
problem winy i kary w naszym kraju jest dosyć trudnym tematem wywołujacym ogromne emocje. niestety - true ma racje - wszelkie badania wskazują ze zaostrzanie kar nie przynosi oczekiwanych rezultatów.
Nie da sie też wszystkiego załatwić łagrami czy obozami koncentracyjnymi. Francja, Wielka Brytania czy Stany dawno już odeszły od takiego systemu więziennictwa. Po prostu sie nie sprawdzało.
Nie ma prostych recept. Zło czai sie w biedzie, ciemnocie, bezrobociu, braku pozytywnych wzorców, braku wiezi społecznych, anonimowości, patologi i wielu innych. Ciekawe, że te same czynniki kształtują ludzi, którzy są za karą śmierci.
Zło może mieć różne twarze (sędziego czy mordercy) ale zawsze pozostaje złem.

przywracajac kare smierci niczego nie naprawimy a tylko cofniemy sie w rozwoju o jakieś 20 lat.

ja jestem zdecydowanie przeciw.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 mar 2006, 23:52 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
moim zdaniem ernesto ma rację powinno się takiej osobie zabrać prawa publiczne i wrzucić do więzienia o zaostrzonym rygorze, na miejscu powinien mieć zapewnione podstawowe warunki sanitarne i dobre wyżywienie. W od świtu do nocy powinni pracować fizycznie tak, żeby zielona łąka stała się dla nich tylko snem, który nigdy się nie ziści, dla tych co będą już słabi można znależć inne zajęcie, któe też będzie dobre (klejenie kopert, robienie butów, czy innych rzeczy) wówczas ich praca zwróciła by przynajmiej koszty ich utrzymania, bo bezproduktywne odsiadywanie kary na więziennnej siłowni czy swietlicy oglądając film raczej nie przyniesie wymiernych efektów z resocjalizacji.[/url]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 0:07 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
Cytuj:
W od świtu do nocy powinni pracować fizycznie tak, żeby zielona łąka stała się dla nich tylko snem, który nigdy się nie ziści, dla tych co będą już słabi można znależć inne zajęcie, któe też będzie dobre



Ktoś tu miał dziadka w wermachcie ? :D Bo wasze pomysly zaczynają mi pachnieć panami z charakterystycznymi swastykami na ramionach.



pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 0:15 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Tru, czy ty naprawde musisz kogoś za jego poglądy gnoić ? Nie potrafisz odpowiedzieć w sposób bardziej elokwentny ? To, że masz inne zdanie wcale nie uprawnia cię do tego żeby wysuwać tak głupie, dalekoidące i bezpodstawne tezy. Czy twoje stwierdzenie, że miałem "dziadka w wermachcie" mam potraktować jako zniewagę i pociągnąć cię do podpowiedzialności cywilnej ? Zacznij zdawać sobie sprawę z tego, że to nie jest podwórko szkolne, gdzie możesz wypowiadać się jak ci się uważa ,tylko życie, gdzie w pełni bierzesz odpowiedzialność za swoje słowa. Dlatego przywołuję cię do porządku, bo inaczej gwarantuję ci, że będziesz tego żałował. Skończ z tymi głupimi tekstami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 0:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
OOO Alex się chyba zdenerwował. Ale to fakt Tru czasem piszesz nieodpowiedzialnie jak na stanowisko które piastujesz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 9:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
alex - chyba nadużyłeś stanowiska - to nie są argumenty w dyskusji!
Czym sie róznią wasze argumenty (zwolennicy kś i restrykcyjnego prawa) od prostych recept Hitlera? chyba true znów miał rację :)
prosze mi wyjaśnić - jak odebranie praw obywatelskich ma "w ciągu miesiąca" zabić skazanego? czy wy aby wiecie o czym mówicie?
co sie zas tyczy zwyrodnialca który pozwał matke ofiary, to o ile wiem sąd z miejsca jego pozew odrzucił bardzo dosadnie to argumentujac. sprawa istnieje tylko w mediach.

kara dożywocia jest znacznie gorsza kara niż kara śmierci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 9:52 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
zubek pisze:
prosze mi wyjaśnić - jak odebranie praw obywatelskich ma "w ciągu miesiąca" zabić skazanego? czy wy aby wiecie o czym mówicie?


Prosze bardzo.
Pedofil nawet nie pozbawiny praw publicznych ma tak przewalone pod celą ,że albo sam się powiesi albo mu pomogą.
Zanim taki klient trafi na oddział to każdy już wie za co ona ma tam trafić.Z gwałcicielami podobnie.Dlatego trzymają takich osobno,choc zdarza się,że nie.
Nawet nie dotkną pedofila,ale jedzenie z podłogi czy sedesu jak również inne sposoby poniżenia ,raczej nie nadające się do opisania tutaj,potrafią złamac najtwardszego.
I powiem Ci Zubek,że wiem o czym mówię.
Gdyby pozbawić gościa z miejsca praw publicznych to bedzie żył tyle ile będa chcieli oprawcy.Bo tak ich jednak trzeba nazwać.
Nie ma praw publicznych to nawet nie będzie wszczęte śledztwo.
Nie pochwalam takich zachowań nawet w więzieniu,ale tych dwóch co zabiło i zgwałciło łepka na Górnym Śląsku i nie pamiętają gdzie go zostawili.Co z nimi ? 12 lat ,śmiechu watra resocjalizacja,Play Station w celi ,telewizor leżenie cały dzień za naszą kasę.Po wyjściu pierwsza impreza i kolejna ofiara.A tak ,miejsce na cmentarzu jest napewno tańsze.Za szczególne okrucieństwa powinni zabierać prawa publiczne.Wtedy wilk syty i owca cała.
Gostek zejdzie,ale bez kary smierci:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 10:06 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Czyli jednak sie nie rozumiemy. Człowiek ma zagwarantowane kontytucyjnie prawo do obrony i sprawiedliwego sądu. prawa publiczne to np. prawo do głosowania - (z czego połowa Polaków sama zrezygnowała )
Pomijając Ernesto moralny aspekt Twojego pomysłu ( strażnikami prawa byli by kryminalisci), jest on nie mozliwy do zrealizowania w państwie prawa. Musielibysmy wprowadzić dyktaturę, dajmy na to proletariatu i - zafundować sobie to, przed czym 15 lat temu uciekliśmy - totalitaryzm.
mam nadzieje ze to nam nie grozi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 10:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Gdyby pozbawić gościa z miejsca praw publicznych to bedzie żył tyle ile będa chcieli oprawcy.Bo tak ich jednak trzeba nazwać.
Nie ma praw publicznych to nawet nie będzie wszczęte śledztwo.


Z pewnym takim rozbawieniem stwierdzam, że kompletnie nie wiesz czym są prawa publiczne. Twierdzisz, że odebranie praw publicznych powoduje wyjęcie spod prawa? Wróć do szkoły, poucz się trochę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 10:39 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
[quote="zubek"]Pomijając Ernesto moralny aspekt Twojego pomysłu ( strażnikami prawa byli by kryminalisci), jest on nie mozliwy do zrealizowania w państwie prawa.quote]

Zdaje się ,że Polsce daleko do państwa prawa.
Tak jak stalo kiedyś w gazecie "Polska państwo prawne........go kalectwa ".Dopisane na drugiej stronie.Czasem trzeba wziąść sprawy w swoje ręce.Ale jeśli się broni praw gwałcicieli dziec to cóż nie dogadamy sie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..