Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: .
Post: 15 mar 2006, 11:03 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
zubek pisze:
Pomijając Ernesto moralny aspekt Twojego pomysłu ( strażnikami prawa byli by kryminalisci), jest on nie mozliwy do zrealizowania w państwie prawa.





Zdaje się ,że Polsce daleko do państwa prawa.
Tak jak stalo kiedyś w gazecie "Polska państwo prawne........go kalectwa ".Dopisane na drugiej stronie.Czasem trzeba wziąść sprawy w swoje ręce.Ale jeśli się broni praw gwałcicieli dzieci to cóż, nie dogadamy sie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 11:18 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
zubek: nie wydaje mi się żebym nadużył mojego stanowiska, to o czym piszę, to moje poglądy i nikt nie ma prawa twierdzić, że miałem dziadka w wermachcie. Co do recept Hitlera... Powiem tak, jeżeli Hitler miał w sprawie pedofili, morderców itp. takie samo zdanie jak moje to znaczy, że w tej kwestii się z nim zgodzę, ale to wcale nie znaczy, że w innych sprawach mam podobne myślenie i że mam pociągi nazistowskie. Poprostu uważam, że jeżeli ktoś nie potrafi być ludzki to nie należy go traktować pu ludzku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 14:01 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2006, 17:57
Posty: 739
Lokalizacja: Węgliniec
aleksander pisze:
Poprostu uważam, że jeżeli ktoś nie potrafi być ludzki to nie należy go traktować pu ludzku.


No to ja wolę sobie nie wyobrażać coby sie działo na świecie gdyby wszyscy byli posiadaczami takiego zdania . Wiem , ze na świecie są różni ludzie ale kurcze żeby odrazu tak ? Ja też nieraz się złoszczę i nie wiem co bym chciała zrobić komuś , kto skrzywdziłby osobę mi bliską (zwłaszcza dziecko) Ale myślę , ze nawet wtedy niepotrafiłabym zgnoić czy zniszczyć tego , to zrobił takie świństwo . Może mam zbyt miękie serce . Potafie sie wściec ale szybko mi przechodzi i nawet w takim zwyrodnialcu potrafie zobaczyć człowieka ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 14:11 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
wow! awansowałem na obrońcę pedofilów i gwałcicieli............ :)
A powiedz mi Ernesto co by było gdyby jakiś gwałciciel i pedofil został zlinczowany jak to sobie wyobraziłeś, a potem po latach okazało sie że był niewinny. Kto teraz zlinczuje jego katów? Bo rozumiem , ze działamy wg. prawa Hammurabiego. rodzina? Moze bracia - mamy tu zemstę rodową - jak juz sie cofać do średniowiecza to na całego ( chociaż babiloński król żył nieco wcześniej :) a potem bracia kata, zabiją braci ofiary, bo przecież zginał niewinnie, a śmierć za śmierć.
Bardzo ładnie te sprawy reguluje prawo salickie z początków średniowiecza (polecam Barbarzyńską Europę Karola Modzelewskiego)
A co z casusem tzw obrony koniecznej - śmierć za smierć?

uderzanie w takie ckliwe tony jak karanie pedofilów i gwałcicieli jest żałosne. Człowiek jest człowiekiem, czy nam sie to podoba czy nie, i nie nam jest dane osądzać czy nim przestał być czy tez jest nim nadal. Nie mamy prawa nikomu zabierać życia w myśl postanowień jakiegoś prawa czy nie.


alex- ja nie rozumiem w ogóle o co chodzi z tym Wehrmachtem? czy to jest jakieś pietno, hańba czy przestepstwo ze czyjś dziadek (oczywiscie nie Twój :) ) słuzył w Wehrmachcie? wielu Wielkopolan, Ślązaków, Kaszubów słuzyło w niemieckich siłach zbrojnych. często wbrew własnej woli - ale wojna jest wojną.
inna sprawa, gdyby dziadek słuzył dajmy na to w SS czy KGB albo innych tego typu zbrodniczych organizacjach. Nie rozgrzeszam oczywiscie Wehrmachtu tylko proszę o rozsądek i umiarkowanie.[/i]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 22:28 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
aleksander pisze:
. Co do recept Hitlera... Powiem tak, jeżeli Hitler miał w sprawie pedofili, morderców itp. takie samo zdanie jak moje to znaczy, że w tej kwestii się z nim zgodzę, ale to wcale nie znaczy, że w innych sprawach mam podobne myślenie i że mam pociągi nazistowskie. Poprostu uważam, że jeżeli ktoś nie potrafi być ludzki to nie należy go traktować pu ludzku.


Kolejna złota myśl, zaczynę je zbierać chyba. Tym sposobem można
się zgodzić z Stalinem, Mao Tse-Tungiem, Idi Aminem i innymi
krwawymi dyktatorami.

A jeśli chodzi o karę śmierci. Jakoś ucieka wszystkim jej zwolennikom,
że w ten sposób wyłącza się ostatni bezpiecznik. Bo cóż może
powstrzymać bestialskiego mordercę przed "pójściem na całość"
jeśli wie, że gdy zostanie złapany czeka go stryczek. Nic. Swą
zbrodni dokona i tak, tyle że już bez żadnych zahamowań.

W Stanach Zjednoczonych kara śmierci funkcjonuje i ma
się dobrze. Czy jej utrzymanie wpływa na zmniejszenie się ilości
najcięższych przestępstw ? Nie. Za to ilość pomyłek sądowych,
wyroków wydanych "bo ktoś musi zapłacić głową" imponująca.

Retoryka rodem z brukowego "Faktu" który żeruje na najniższych
instyktach, ferruje wyroki i oceny bez dogłębnej analizy przyczyn
jest drogą do nikąd.

Zaostrzanie prawa bo takie są "oczekiwania" społeczne jest tylko
sposobem na zdobywanie głosów wyborczych. Co z tego, że mamy
przepełnione więzienia, w których nie funkcjonuje resocjalizacja, a
ludzie w znakomitej ilości przypadków wychodzą jeszcze bardziej
spaczeni zanim tam trafili, wszak możemy ograniczyć im przestrzeń,
upchnąć w celi 4 osobowej ośmiu i tym sposobem zamknąć parę
tysięcy ludzi dodatkowo. Tyle że cóż z tego to tylko tuszowanie
skutków biedy, upadku systemu wartości i systemu edukacji.

Szokują zbrodnie dokonywane przez islamskich terrorystów, ich
bezwzględność, brak jakiegokolwiek humanitaryzmu ? Szokują.
A przecież wielu z nich wychowało się w krajach gdzie obowiązuje
szariat, jedno z najbardziej surowych praw jakie wymyślili
ludzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 mar 2006, 22:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
aleksander pisze:
Powiem tak, jeżeli Hitler miał w sprawie pedofili, morderców itp. takie samo zdanie jak moje to znaczy, że w tej kwestii się z nim zgodzę, ale to wcale nie znaczy, że w innych sprawach mam podobne myślenie i że mam pociągi nazistowskie.


O ile mi wiadomo, to na posiadanie pociągu trzeba mieć zezwolenie. Na posiadanie pociągu nazistowskiego w szczególności :)

BP,NMSP.

PS: A dyskusja przezabawna. Nie było by jej, gdyby Polacy więcej czytali a mniej "Interwencji" czy "Big Brothera" oglądali. Taaaaaaak, przyjemna to wizja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 mar 2006, 8:14 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Jestem przeciw wykonywaniu kary ś.
Może zrobic ankietę? Ciekawy byłby jej wynik.
Jak rozkładają się poglądy na tą kwestię wśród członków forum.
Skłaniam się ku poglądowi naukowców twierdzących, że najlepszym środkiem odstręczającym od ochoty na popełnienie przestępstwa, wykroczenia czy zbrodni -jest NIEUCHRONNOŚĆ kary, i to NATYCHMIASTOWEJ. Oczywiście- z tą "natychmiastowością" to ostrożnie. Nie mam przecież na myśli np. batożenia na miejscu przestepstwa.

No a system wychowania i edukacji ma z pewnością największy wpływ na świadomość społeczną ludzi.


Natomiast sprawa przekonywania się (wzajemnego) do tej, lub przeciwnej opcji, moim zdaniem- na forum- mija się z celem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 mar 2006, 11:55 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 mar 2006, 14:32
Posty: 110
Jestem ZA KARA SMIERCI GWALCICIELI, a szczegolnie gwalcicieli malych dzieci...Mase filmow ogladalam, przeczytalam setki artykulow odnosnie gwaltow na nieletnich i wypowiedzi gwalcicieli...Nie wiem co to sa za ludzie....pewnie chorzy lub z patologicznej rodziny....Kazdy ma swoje zdanie, mimo wszystko ja jednak bede za kara smierci....nigdy nie chcialabym napotkac takiego delikwenta po kilku latach na wolnosci....a w wiezieniach, to sobie tylko korzystaja, maja zarcie, gdzie spac, co robic BAAAA nawet maja silownie, prowadza korespondencje i krzycza o pomoc jeszcze......Ludzie popatrzcie co sie wyprawia....W Amerykanskim wiezieniu (takim nowoczesnym), to maja nawet boisko do siadkowki i koszykowki.....A taki biedny czlowiek, co stracil prace lezy pod smietnikiem, ze az serce mi sie kraja....Boze czemu doczekalismy takich czasow, czemu musze na to wszystko patrzec.....JESTEM BARDZO ZAAAAA, a Wy wypowiadajcie Swe opinie....kazdy ma inne zdanie na ten temat....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 mar 2006, 12:12 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
dorianna2424 pisze:
a w wiezieniach, to sobie tylko korzystaja, maja zarcie, gdzie spac, co robic BAAAA nawet maja silownie, prowadza korespondencje i krzycza o pomoc jeszcze


Zapewniam Cie, ze dla osoby skazanej na gwalt na dziecku wiezienie jest najgorszym koszmarem. Grypsera nie odpuszcza w takich przypadkach, to na pewno nie sa wczasy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 mar 2006, 13:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
mrbyte pisze:
gwalt na dziecku wiezienie jest najgorszym koszmarem. Grypsera nie odpuszcza w takich przypadkach, to na pewno nie sa wczasy.


Nie tylko na dziecku .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 mar 2006, 15:30 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Prawo Godwina (Reguła Godwina Analogii do Hitleryzmu) - użyte pierwszy raz w 1990r. przez Mike'a Godwina na grupach dyskusyjnych brzmi:

Im dłużej trwa dyskusja internetowa, tym prawdopodobieństo porównania czegoś lub kogoś do nazizmu lub Hitlera zbliża się do jedności (ang. As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1.)

W tradycji użytkowników wielu grup Usenetu wątek, w którym w jednej z wypowiedzi pojawia się porównanie do nazizmu lub Hitlera, uważany jest za skończony.

I dalej cytat:

Istnieje sobie obijajace sie w internecie "Prawo Godwina", ktore mowi, ze kiedykolwiek osoba uzywa porownania do Hitlera albo do Nazistow, oznacza to brak dlaszych argumentow i zostaje to uznane za porazke tej osoby w dyskusji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 mar 2006, 0:13 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:55
Posty: 164
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Istnieje sobie obijajace sie w internecie "Prawo Godwina", ktore mowi, ze kiedykolwiek osoba uzywa porownania do Hitlera albo do Nazistow, oznacza to brak dlaszych argumentow i zostaje to uznane za porazke tej osoby w dyskusji.

Popieram i skoro już toczymy taka dyskusje to powstrzymajmy sie od takich komentarzy typu:

Cytuj:
Ktoś tu miał dziadka w wermachcie ? Very Happy Bo wasze pomysly zaczynają mi pachnieć panami z charakterystycznymi swastykami na ramionach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 mar 2006, 2:00 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
Joasia pisze:
Cytuj:
Istnieje sobie obijajace sie w internecie "Prawo Godwina", ktore mowi, ze kiedykolwiek osoba uzywa porownania do Hitlera albo do Nazistow, oznacza to brak dlaszych argumentow i zostaje to uznane za porazke tej osoby w dyskusji.

Popieram i skoro już toczymy taka dyskusje to powstrzymajmy sie od takich komentarzy typu:

Cytuj:
Ktoś tu miał dziadka w wermachcie ? Very Happy Bo wasze pomysly zaczynają mi pachnieć panami z charakterystycznymi swastykami na ramionach.




Tak tak, koniecznie musimy pamiętać o tym żeby się powstrzymać. Tak tak, to złe i nie możemy o tym mówić. To takie złe, musimy udawać że tego nie widać, w końcu jesteśmy normalni, w końcu "przyzwoitość" tego wymaga.



Zakładam około 54 procent was, którzy krytykujecie moją wypowiedź oddało swój głos na człowieka, który użył sformułowania o dziadku w Wermachcie podczas kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi. Wtedy jednak nie było to dla was "be". Dopiero użycie przezemnie IRONICZNEGO nawiązania do w/w sytuacji spowodowało święte oburzenie. Interesujące.


pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 mar 2006, 9:27 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:55
Posty: 164
Lokalizacja: Zgorzelec
Do trueRAP:
Bez komentarza
Od dzisiaj nie bedę czytać żadnych twoich wypowiedzi,będę omijać je konsekwentnie, bo zastanawiam się kto jest głupszy ten który pisze głupoty, czy ten który te głupoty czyta.Ja już sobie na to pytanie odpowiedziałam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 mar 2006, 10:18 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Prawo Godwina (Reguła Godwina Analogii do Hitleryzmu) - użyte pierwszy raz w 1990r. przez Mike'a Godwina na grupach dyskusyjnych brzmi:


Oj, widzę że nie czytałeś FAQ Prawa Godwina. Punkt szósty:

Cytuj:
6. "Hitler!" Ha! The thread is over!

Nope, doesn't work that way. Not only is it wrong to say that a
thread is over when Godwin's Law is invoked anyway (Usenet threads
virtually always outlive their usefulness), but long ago a corollary to
the Law was proposed and accepted by Taki "Quirk" Kogama (quirk@swcp.com):

Quirk's Exception: Intentional invocation of this so-called
"Nazi Clause" is ineffectual.

Sorry, folks. Nice try, though.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..