Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 mar 2006, 0:37 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
Jestem wielką entuzjastką telefonów komórkowych, więc dziwne, że taki pomysł na temat przyszedł mi dopiero teraz. No więc nikomu nie muszę chyba tłumaczyć, że komórki wkradły się w życie większości z nas i pełnią dość ważną rolę - rolę w komunikacji. Dlatego tak ważne jest, by nasz telefon był niezawodny, poręczny i przy tym posiadał całą gamę bajerów, od kolorowego wyświetlacza i javy zaczynając, kończąc zaś na wysokiej klasy aparacie fotograficznym, karcie pamięci i oprogramowaniu symbian, nie mówiąc już o umts'ie, o którym w naszych realiach nie mamy jeszcze co marzyć. Swego czasu często zmieniałam modele telefonów i szukałam takiego, który będzie optymalny: będzie solidny i prosty, ale przy tym zaskoczy mnie całą gamą funkcji, które dają użytkownikowi liczne możliwości. Obecnie mam Nokię z serii 60 i jestem z niej dość zadowolona, bo jest to telefon, który ma wiele do zaoferowania. Stworzyłam ten temat, bo chciałabym poznać zapatrywania innych entuzjastów telefenów komórkowych na to, co oferują nam firmy takie jak Nokia, Siemens, Motorola, Sony Erricson etc. Piszcie o swoich ulubionych modelach, ich funkcjach, wadach, zaletach, a także o tych telefonach, jakie chcielibyście mieć. Mam nadzieję, że wytworzy się na ten temat jakaś ciekawa dyskusja. Pozdrawiam serdecznie i czekam na Wasze posty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 1:01 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Ja także używam nokii z serii 6 :D 6310i - czarno biały, duży wyświetlacz, duże przyciski, poręczny i przede wszystkim ma 2 wspaniałe funkcje mozna dzwonić i odbierać połączenia oraz wysyłać i odbierać SMSy. Niestety nie posiada, golarki, umtsu, aparatu fotograficznego, pilota do telewizora, zestawu narzędzi do zmiany koła zapazowego, biorytmu i innych funkcji, które sa wprowadzane do najnowszych modeli, ale spełnia podstawowe zadanie: działa rewelacyjnie. :lol: Poza tym bateria trzyma tyle ile nie potrafi żaden telefon z obecnie dostępnych na rynku, nic w nim nie skrzypi i jest niezniszczalny (o ile nie rzuca się nim o ścianę). To pewnie dlatego Nokia wycofała go z produkcji... Był za dobry, a jego życie jako produktu marketingowego było zbyt długie. Nowa idea jaka przyświeca producentom telefonów komórkowych to: ładne, kształtne, ze wszystkimi niepotrzebnymi bajerami z których na codzień się nie korzysta i z małą baterią. Nie wspomnę, że mają być na tyle dziadoskie, żeby po roku klient mógł kupić sobie nowy model :)

Poza tym chciałem dodać, że user Royal lubi wszystko ci ma symbiana :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 9:25 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lis 2005, 12:16
Posty: 5
Chyba jednak Nokie w przewadze 8) Od początku używania 'komórki' były to aparaty właśnie tej firmy. Zaczęło się od N8110 (tzw. banan) przez N6110 i N7110.

Obecna 6230i - mały, poręczny, wyposażony w przydatne funkcje (może pracowac nawet jako pen-drive, pojemność uzależniona od osobnej karty pamięci :D ), aparat fotograficzny o niezłych parametrach (1,3Mpix i max rozmiar zdjęcia 1280x1024),

Wcześniej przez 2 lata 6310i - najlepszy jaki dotychczas spotkałem. Przejrzyste menu, solidna obudowa i bateria która przy skromnym dzwonieniu wytrzymywała prawie 2 tygodnie :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 15:22 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
Cóż, komórki to moja pasja i nie ukrywam, że cenię sobie najnowsze dokonania nokii. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych telefon to nadal tylko urządzenie do komunikowania się z otoczeniem. Wiem też, że są i tacy, którzy doceniają to, że komórka może być czymś więcej - np. odtwarzaczem mp3, konsolą do gier, radiem, pilotem do tv, kamerą, czy poręcznym odtwarzaczem filmów. Właśnie dla tych stworzyłam ten temat. Szanuję sobie ludzi, w których życiu komórka pozostaje po prostu telefonem. Jednak nie widzę nic złego w mojej pasji, bo jest równie normalna jak zainteresowania innych ludzi - chociażby tak popularna fascynacja komputerami :) Mam nadzieję, że znajdą się tu jednak osoby, które pasjonują się tym tematem.

Twój telefon, Adminie, potocznie zwany kameleonem istotnie cieszy się dużą popularnością, bo jest niezawodny i prosty. Natomiast 6230i to już oczywiście wyższa szkoła jazdy...mimo licznych udogodnień na pewno nie jest mniej solidny od wyżej wymienionego, w końcu Nokia to Nokia. Bardzo wiele zależy od użytkownika telefonu, ja np. mam Nokię N Gage QD i wielu miejscowych "znawców" prorokowało mi, że to jest telefon psujny, z wadliwym oprogramowaniem i nie wiem, co jeszcze. Tymczasem uważam, że jest naprawdę godny polecenia , bo doskonale wypełnia czas użytkownikowi, który wie, co oferuje ten model.

Ciekawi mnie, czy jest tu ktoś, kto miał już do czynienia z telefonami z N Series. Sama, niestety widuję je tylko za szklanymi gablotami, ale może któreś z Was już pokusiło się na kupno takiego cacka?? Jak tak, to pisać i zdawać relację proszę :D No i oczywiście nadal czekam na Wasze posty z ulubionymi modelami, a także opinie tych, którzy chcieliby przestrzec wszystkich przed jakimś modelem. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 15:36 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Nie chciałbym, byś mnie źle zrozumiała. Nie wyganiam Cię z forum , z TYM tematem.
Bo i jakie miałbym do tego prawo? :)))

Ale, moim zdaniem masę fanów GSM (masę!) znajdziesz na _typowej_ grupie dyskusyjnej, nacelowanej na ten tylko temat.
Np: pl.misc.telefonia.gsm
lub: pl.misc.telefonia.gsm.sms ( tu mniej odwiedzin)

Sprawdzałaś?
Czy też, może chodzi ci o zgorzelczan?
No, jeśli tak, to _tylko_ forum...

:)))))

Sony Ericsson K800i ????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 15:41 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
Właśnie o to się rozchodzi, że chodzi mi o zgorzelczan. Jakbym sobie jakąś koleżankę zapoznała z podobną pasją, to chociaż miałabym z kim po komisach chodzić i ulotki zbierać :lol: no i nie zanudzałabym tym moich znajomych, którzy mają inne zainteresowania. Poza tym jak nie interesuje kogoś ten temat, to nie musi tu wchodzić i czytać moich wywodów, wolny kraj.

Wiedziałam, że ten temat wywoła jakąś falę oburzenia.
Pozdrawiam serdecznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 15:58 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 01 sty 2006, 23:20
Posty: 632
Lokalizacja: Slumsy :o
Nieładnie odpisujesz.
Ja wyraźnie zaznaczyłem swą sugestię, z WYRAŹNYM uśmiechem.
Co oznacza aprobatę, ale i doradzam.

Podałem swój typ? Podałem.

Cytuj:
Poza tym jak nie interesuje kogoś ten temat, to nie musi tu wchodzić i czytać moich wywodów, wolny kraj.

Tak. Masz rację. Wolny.
Nawet można sobie w tym wolnym kraju zablokować niektórych piszących. Na szczęście.

Cytuj:
Wiedziałam, że ten temat wywoła jakąś falę oburzenia.
Pozdrawiam serdecznie.


I skąd ten wniosek?
Gdzie rada, a gdzie OBURZENIE?
I to jeszcze _FALA_???

:)))
Wyluzuj! :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 16:15 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
No, k800i pewnie zawojuje wszystkich stałych wielbicieli Sony Ericcsona. Czy ten telefon wywoła jakieś mocniejsze uczucia? Wątpię. Ale oczywiście mogę się mylić.
Przepraszam za agresywne podejście, ale po prostu traktuję bardzo poważnie swoją pasję i niestety najczęściej spotykam się z niezrozumieniem i tym tłumaczę moją gwałtowną reakcję. Wychodzę z założenia, że skoro to jest dział "na każdy temat", to mogę sobie pisać o telefonach, kto inny równie dobrze może sobie pisać o kupie i jej roli w życiu człowieka. Oczywiście, każdy może zablokować sobie irytujących użytkowników, co zapewne jest udogodnieniem dla wielu osób. Na pewno nie ma osoby, która odpowiadałaby wszystkim jednakowo. Tyle na ten temat. Jak ktoś nie chce to nie czyta i tyle. Oczywiście mam nadzieję, że nie budzę zbyt wielu negatywnych emocji, bo to niezdrowe. Pozdro 700.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 16:33 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Kermit masz pasję telefoniczną ok.Super.
Ja akurat tak to widzę,że talefon ma dzwonić ,aparat i kamerę kupiłem osobno:)
Motorola V-51 stary dziwny telefon.Ale jakoś mi pasuje.
Tak samo jak Ty mogłabys dawac wykłady n\t GSM.Ja mógłbym na swój ulubiony temat :)Zanudzać znajomych:)
Pokój.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 16:36 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
Więc stwórz takowy temat a na pewno z chęcią podyskutuję o zainteresowaniach Twoich i każdej innej osoby, jak swoich własnych. Bo jestem z tych, co szanują u ludzi wszelką idee fix.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 16:37 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 sty 2006, 17:28
Posty: 129
Lokalizacja: U.K.
Witam!
Ja jestem również zwolennikiem NOKI w/g mnie najbardziej udane i niezawodne modele to 5110, 6110, 6210, 6310, 6310i.

Przez klika lat był szczęśliwym posiadaczem najpierw 5110 a potem 6210 ale miał też do czynienia z innymi modelami które wymieniłem i naprawdę uważam że są super szkoda właśnie że model 6310i nie jest dalej rozwijany i produkowany.
Najważniejsze jak dla mnie cechy to: niezawodność, prostota obsługi, długi czas czuwania, duży i czytelny wyświetlacz, oraz obszerna książka telefoniczna (taka jak w 6210 czy 6310), oraz IrDA (chociażby do archiwizacji danych jak się zmienia aparat) pewnie dla tego że telefonu głównie używam do dzwonienia i esemesowania.

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem noki 6822 ( przyniósł mi go mikołaj :D ) aparacik też jest dość fajny ale ma swoje minusy czas czuwania tylko 5dni (wykonując średnio dwa telefony dziennie), obudowa kiepskiej jakości - troszkę trzeszczy.

Ale i tak 6210 będzie telefonem który będę wspominał najlepiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 16:55 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
Twój nowy telefon to aparat całkiem fajny. Robi fajne fotki, a co do obudowy - faktycznie jest niestabilna. W kwestii baterii to ciekawi mnie, czy formatowałeś baterię na początku użytkowania telefonu. Jest to sposób na wydłużenie jej żywotności, dzięki czemu również wolniej się rozładowuje. Istotnie jednak, bateria w 6822 na pewno nie trzyma tyle, ile jest to przewidziane w kameleonie.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 17:03 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 sty 2006, 17:28
Posty: 129
Lokalizacja: U.K.
Kermit pisze:
...W kwestii baterii to ciekawi mnie, czy formatowałeś baterię na początku użytkowania telefonu...

Tak formatował. Zostawiałem telefon do ładowania na całą noc a potem użytkowałem go aż się rozładuje i wyłaczy - zrobiłem tak kilka razy podrząd - teraz go ładuję jak zacznie pipkać.

Ale ogólnie to jestem zadowolony fajnie (wygodnie) też leży w ręce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 17:08 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sty 2006, 20:29
Posty: 118
Lokalizacja: nad jeziorem
No to jest absolutnie poręczny telefon i fajna jest akcja z klawiaturą. Zauważyłam, że coraz więcej jest telefonów, w których klawiatura jest niestandardowa, czasem jest to na plus, zaś czasem na minus dla aparatu ( np. obsługa nokii 3650 to dla mnie istny koszmar). Co do baterii to chyba faktycznie nic więcej nie da się wyciągnąć z tego telefonu. Mój siada po jeszcze krótszym czasie, jeśli to Cię jakoś pocieszy. Gdy dużo gram, czy piszę dużo smsów, to telefon jest w stanie siąść po dwóch dniach. Jednak pociesza mnie ładowarka impulsowa, dzięki której mój telefon ładuje się 1,5 a nie 3 godziny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2006, 17:31 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 20 lut 2006, 19:43
Posty: 371
Lokalizacja: z okolicy
Kermicie, wyslalem Ci prywatna wiadomosc nt. telefonow :D

Ze swojej strony dodam tylko tyle: Nokia to Nokia :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..