Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kara śmierci
Post: 12 mar 2006, 17:42 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Czy kara śmierci czy w obliczu zbrodni, które mają miejsce w naszym kraju, powinna zostać wprowadzona ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2006, 17:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
Uważam że kara śmierci nadal powinna być zabroniona, bo to niecywilizowane. Myślę że najlepszym wyrokiem byłoby dożywocie, dożywocie egzekwowane, bez możliwości zwolnienia. Najważniejsze aby do więźnia nie trzeba było dopłacać. Skazani powinni pracować przy pracach publicznych, lub w jakikolwiek inny sposób. Tak, żeby zarobić na swoje utrzymanie.


pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2006, 18:24 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2006, 17:57
Posty: 739
Lokalizacja: Węgliniec
Myślę , że kara śmierci nie powinna być wprowadzona . Bo niby kto ma prawo decydować o ludzikim życiu . Nikt. Wiem często Ci , którzy trafiają do więzień tozwyrodnialcy niezasługujący na to by nazywać ich ludzmi .Jednak są inne sposoby na ukaranie niż śmierć , czesto bardziej ludzka niż tak , która zginęł ich ofiary. Naprawdę wystarczą po prostu ostre przepisy i żadnych ulg. Powinno sie tak dobierać karę by w wiezieniu skazańcy nie czuli się jak na wczasach i nie wychodzili za dobre sprawowanie . Kara to kara .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2006, 18:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Moim zdaniem kary smierci nie powina istniec ( chociaż w niektórych przypadkach chciało by sie jej użyć ) Moim zdaniem polskie śady popełniają tyle błędów że wiele osób zgineło by niesłusznie. Ale przydało by się do więzień wsadzić "naszych ludzi" żeby z osoboami dla którch kara śmierći była by kierowana porozmawiali "bez użycia przemocy " <zart> :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2006, 18:54 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 sty 2006, 21:19
Posty: 12
Mordercy, pedofile, gwałciciele powinni odpracowywać publicznie swoje przewinienie oraz pobyt w więzieniu. Zasuwać w łańcuchach z taczkami przy budowie autostrad, dróg, usuwaniu śniegu z dachów, itd. Powinni wykonywać prace które są ciężkie i bardzo kosztowne. Dużo pieniędzy zostałoby w budżecie na inne cele.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2006, 19:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Co Wy tu ludzie chrzanicie za dyrdymały.
Przestępcy pracować publicznie???
Pracy nie ma dla normalnych ludzi, a wy chcecie obdarowywać nią pedofili i innych degeneratów.
Nie jestem zwolennikiem kary śmierci, ale ciężkie obozy, coś na wzór stalinowskich więzień można by zafundować degeneratom.
Tylko czy stać nas na to?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2006, 19:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2006, 17:57
Posty: 739
Lokalizacja: Węgliniec
Wątpie . My mamy uczucia . Ja bym nie mogła tak ranić . A wy ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2006, 21:10 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 02 mar 2006, 21:49
Posty: 59
nie jestem za kara smierci, chodz nieraz noz w kieszeni sie otwiera. ale takie obozy pracy to by sie przydaly, oczywiscie dla takich osob ktorych wina nie podlega najmniejszej watpliwosci. ale rozne rzeczy sie zdarzaja, czasami sa jednak pomylki. w stanach bylo co najmniej pare wyrokow smierci wykonanych, ktore po latach okazaly sie nie sprawiedliwie wykonane, gdyz ci lude nie byli wogole winni, chodz wiekszasc napewno jest winna. ale wlasnie dla tych nawet paru osob co do ktorych nie ma 100procentowej pewnosci ich winy, ja nie jestem za kara smierci. pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2006, 23:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Zostanę chyba potępiona w tym towarzystwie dyskutantów ale ja jestem zdecydowanie ZA karą śmierci!!! I zauważyłam że póki co jako jedyna tutaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2006, 23:25 
"Słyszeliście, że powiedziano Oko za oko, ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu: lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi."

Mt 5,38-39


"Słyszeliście, że powiedziano : Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciea swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, tórzy was prześladują..."

Mt 5, 43-44


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 mar 2006, 23:33 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 cze 2005, 14:00
Posty: 127
Lokalizacja: kiedyś Zgorzelec...
Jagna pisze:
Zostanę chyba potępiona w tym towarzystwie dyskutantów ale ja jestem zdecydowanie ZA karą śmierci!!! I zauważyłam że póki co jako jedyna tutaj.


No oki, ale czy to sprawi, że ten człowiek bedzie cierpiał? Nie. Ja mam radykalne podejście: zsyłka na Syberię w samych majtkach z pudełkiem zapałek w ręku na zamknietym, wyludnionym terytorium :twisted: Ciekawe jak by sobie taki poradził. A również praca (ciężka) też wchodzi w grę. Np. w jakichś kamieniołomach, przez 20h na dobę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2006, 0:53 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Czy ktoś z Was oglądał film "12 gniewnych ludzi" ? Ten kto wie o czym mowa wie jak często bezmyslne podejmowanie decyzji może kosztować niewinne życie ludzkie. Ale z drugiej strony, czy Hamurabii źle myślał ? Czy jego kodeks nie jest ciekawy ? Czy wobec człowieka, który zadecydował o życiu ludzkim nie powinn się wyciągnąć takich samych konsekwencji ?

Pójdźmy dalej: Załóżmy, że kara śmierci istnieje. Czy człowiek chcący popełnić zbrodnię, mający w świadomości możliwość pójśćia na krzesło nie zastanowi się 2 razy zanim podejmie decyzję ? Czy wówczas stawka, która np. zostanie mu zaproponowana przez "zleceniodawcę" nie będzie ważyła się na szali z jego życiem ? A może świadomość istnienia tak okrutnej kary spowoduje swojego rodzaju hamulec dla wielu zbrodni, które miałyby zostać popełnione ? [/url]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2006, 10:17 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 lut 2006, 11:02
Posty: 17
Strasznie to filozoficzny poglad co by bylo gdyby :?: . Nie wydaje mi sie, ze ma to jakies wielkie znaczenie dla czlowieka ktory obiera innemu jego zycie, radosc, poczucie bezpieczenstwa.
Oczywiscie "byc moze" swiadomosc takiej kary mialaby jakis skutek hamulcowy.
Moim zdaniem powinnismy miec takie wiezienia jak w Rosji albo w Ameryce Poludniowej!!! :twisted: z pewnoscia dostaliby powazną nauczkę, a nie wczasowali za średnią krajowa lub przechodzili zime jak jest to teraz!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2006, 10:54 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2005, 23:14
Posty: 440
Lokalizacja: Queensbridge
aleksander pisze:
Ale z drugiej strony, czy Hamurabii źle myślał ? Czy jego kodeks nie jest ciekawy ?


Był ciekawy i skuteczny w działaniu, ale tylko i wyłącznie wtedy gdy obowiązywał. Cywilizacja posunęła się do przodu na tyle. Wprowadzenie i stosowanie rozwiązań z kodeksu Hamurabiego w każdym cywilizowanym państwie byłoby barbarzyństwem.

aleksander pisze:
Załóżmy, że kara śmierci istnieje. Czy człowiek chcący popełnić zbrodnię, mający w świadomości możliwość pójśćia na krzesło nie zastanowi się 2 razy zanim podejmie decyzję ? Czy wówczas stawka, która np. zostanie mu zaproponowana przez "zleceniodawcę" nie będzie ważyła się na szali z jego życiem ? A może świadomość istnienia tak okrutnej kary spowoduje swojego rodzaju hamulec dla wielu zbrodni, które miałyby zostać popełnione ?



To jeden z koronnych argumentów zwolenników kary śmierci. W wyniku badań przeprowadzonych na sprawcach dowiedziono jednak, że w momencie popełnianai przestępstwa praktycznie żaden nie myśli o konsekwencjach. Mechanizm działający na zasadzie strachu przed srogą karą sprawdza się tylko w teorii.


pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 mar 2006, 11:12 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2006, 17:57
Posty: 739
Lokalizacja: Węgliniec
No to ja powiem tak .Wątpię by ktoś , kto jest zdolny do tego by ranić i zabijać , zastanawiał sie dłużej nad czymkolwiek . On po prostu zabija , a kara śmierci -to dla niego kolejne ryyko zawodowe ( w przypadku tych co zabijają na zlecenie)
Gdy górnik idzie do kopalni też ma świadomoś , ze co może pójść nie tak ..

A co do błędnych wyroków proponuje obejżeć ,, Zieloną milę " .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..