Dzisiaj jest 16 cze 2024, 10:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 7:38 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 kwie 2010, 13:22
Posty: 152
Lokalizacja: skądś
Hakeem pisze:
Będziesz chodzić do Niemiec , dobrze , powiedziałaś już wszystko w tym temacie więc daj sobie już spokój , wrzuć luz i pisz nic w tym temacie.


to chyba ty wrzuć na luz, rozluźnij poślady i się nie spinaj chłopie ! myślę że ty też już temat wyczerpałeś ! napisałeś co chciałeś i starczy twoich wypocinów !
ja wyraziłam swoje zdanie jakbyś był łaskaw poczytać trochę wyżej, z krótkim podsumowaniem :

wróżka pisze:
wiadomo że nie ma co porównywać basenów po sąsiedzku ale każdy się wypowiada i przedstawia swój punkt widzenia tak żeby ktoś, kto to czyta miał porównanie i zastanowił się zanim pójdzie z dziećmi na basen czy wybrać ten w Zgorzelcu czy jednak zainwestować w kilka euro, 15 min drogi, bezpieczeństwo, jakość i warunki. ja wątpliwości już nie mam żadnych


Hakeem pisze:
jakoś nie wierzę że Wasze a w szczególności twoje narzekanie coś zmieni , że nagle pojawi sie Święty Mikołaj z worem pieniędzy i powie , "macie mi szybko zrobić basen miejski w Zgorzelcu z prawdziwego zdarzenia" hoł hoł hoł


ciekawe kto tak powiedział że ma mi tu szybko powstać basen bo jak nie to ...

mamy wybór i każdy jedzie gdzie mu pasuje ! tobie pasuje basen w Zgorzelcu i sobie na niego chodź ! mi pasuje basen w Niemczech i będę sobie tam jeździć, a innemu odpowiada basen w Bolesławcu. czy jeszcze czegoś nie rozumiesz ?

żenujące stają się twoje wypowiedzi, i to coraz bardziej... jedź na urlop bo chyba jesteś jeszcze przed !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 7:50 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
Cytuj:
mamy wybór i każdy jedzie gdzie mu pasuje ! tobie pasuje basen w Zgorzelcu i sobie na niego chodź ! mi pasuje basen w Niemczech i będę sobie tam jeździć, a innemu odpowiada basen w Bolesławcu. czy jeszcze czegoś nie rozumiesz ?


Nie rozumiem tego po ki grzyb sie jeszcze udzielasz jak wybrałaś inny basen. Nie korzystasz z tego więc nie udzielaj sie już w tym temacie albo załóż sobie nowy temat basen w Niesky itd...

wróżka pisze:
żenujące stają się twoje wypowiedzi, i to coraz bardziej... jedź na urlop bo chyba jesteś jeszcze przed !


Nie podobają sie nie czytaj , proste !!!


Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, 7:50 przez Hakeem, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 8:03 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 kwie 2010, 13:22
Posty: 152
Lokalizacja: skądś
Hakeem pisze:
Nie rozumiem tego po ki grzyb sie jeszcze udzielasz jak wybrałaś inny basen.


BĘDĘ SIĘ UDZIELAŁA CZY SIĘ TOBIE TO PODOBA CZY NIE ! ZROZUM ŻE NIE JESTEŚ PĘPKIEM ŚWIATA I NIE BĘDZIESZ MI MÓWIŁ CO MAM ROBIĆ ! CHYBA CI TE UPAŁY NIE SPRZYJAJĄ :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 8:10 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
wróżka pisze:
BĘDĘ SIĘ UDZIELAŁA CZY SIĘ TOBIE TO PODOBA CZY NIE ! ZROZUM ŻE NIE JESTEŚ PĘPKIEM ŚWIATA I NIE BĘDZIESZ MI MÓWIŁ CO MAM ROBIĆ ! CHYBA CI TE UPAŁY NIE SPRZYJAJĄ :smt082


Uważaj bo Ci cukier skoczy :D
Ale zapomniałem że jesteś PiS owcem a krytykowanie to wasza główna broń :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 8:19 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 kwie 2010, 13:22
Posty: 152
Lokalizacja: skądś
Hakeem pisze:
Uważaj bo Ci cukier skoczy :D


Tobie już dawno skoczył !

Hakeem pisze:
Ale zapomniałem że jesteś PiS owcem a krytykowanie to wasza główna broń :grin:


bo jak urzędująca władza PO - twoi kolesie sprzedają kraj to nie można być obojętnym ! a Tobie to odpowiada ! może dołączysz do partii PALIKOTA jak ją niedługo utworzy co ? ]:-> byłbyś jednym z liderów partii :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 8:26 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
WRACAMY DO TEMATU... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 8:32 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 kwie 2010, 13:22
Posty: 152
Lokalizacja: skądś
YELLO_35 pisze:
WRACAMY DO TEMATU... :roll:


zawiało grozą :P jestem ZA 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 8:52 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
Hakeem pisze:
Uważaj bo Ci cukier skoczy :D


wróżka pisze:
Tobie już dawno skoczył !


Tak w celu drobnej uwagi, nie uważacie że to nielogiczne ? Wzrost każdej formy aktywności, w tym emocjonalnej/psychicznej powoduje spadek poziomu cukru. Wiec ten cukier to raczej zeskoczy niż skoczy :smt044

Acha ... cukier także dobrze "zeskakuje" na basenie, ... tym naszym, miejskim też.


Ostatnio zmieniony 21 lip 2010, 8:59 przez AdrianMarkowski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 10:10 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Hakeem pisze:
Ludzie czy ciężko jest Wam pojąć iż nie stać nas na takie coś jak moją nasi sąsiedzi ??

Remont basenu
Fakt, basen nadaje się do gruntownego remontu. Na biurku mam plan modernizacji całego basenu, którego nikt by się nie powstydził. Niecki ze stali nierdzewnej, zjeżdżalnie, „dziką rzekę”, masaże, gejzery, podgrzewaną wodę…Według wstępnych kosztorysów z budżetu miasta na ten cel należy przeznaczyć około 7mln zł. Do tej kwoty należy doliczyć koszty zakupu nowego systemu filtrów i pomp potrzebne do uzdatniania wody. Jak modernizować to również budynek szatni z sanitariatami… jak zamknęlibyśmy się w 8 mln zł to było by fajnie.
Basen należy do miasta. CSR nim tylko zarządza. CSR nie może inwestować własnych środków w obiekt, który do niego nie należy. To rada miasta decyduje o przeznaczeniu środków na jego remont czy modernizację. Jak na razie basen stoi w kolejce wśród innych inwestycji. Nasi radni uznali, że w mieście są ważniejsze inwestycje, których wykonanie korzystniej wpłynie na poziom życia naszych mieszkańców niż remont basenu miejskiego. Trudno im się dziwić, że uznali remonty dróg i chodników, remont MDK, budowę placów zabaw czy boisk przyszkolnych za ważniejsze od remontu basenu. Każdy widzi ile jest do zrobienia w naszym mieście. Basen to nie jedyny obiekt, który przez lata był traktowany po macoszemu. W ciągu 4 lat nie da się wszystkiego naprawić czy nadgonić.
Śliska nawierzchnia przy brodziku.
Staramy się poradzić z tym problemem. Obecnie powierzchnia jest bardziej chropowata dzięki zastosowaniu pewnego rozwiązania. Na bieżąco to ulepszamy. Musimy pójść na kompromis ponieważ jeżeli zrobimy powierzchnię bardzo chropowatą wówczas dzieci będą się skarżyć, że podłoże kuje je w stopy.
Cena biletów.
Około 4200 dorosłych osób musiałoby kupić bilet na basen aby pokryć koszty wypełnienia wodą basenów. O kosztach związanych z filtracją wody nie wspomnę. Dbamy o czystość wody każdego dnia. Niezależnie czy to jest darmowy poniedziałek dla młodzieży czy inny dzień w tygodniu. Woda jest filtrowana non stop przez filtry. Woda w brodziku jest spuszczana codziennie a sam brodzik myty. Robimy to i będziemy robić niezależnie od ceny biletów. Jeżeli spółka zmniejszy ceny biletów wstępu przełoży się na zmniejszenie przychodów czyli więcej dołożymy do działalności basenu. To spowoduje, że będziemy musieli gdzieś indziej zabrać bo budżet jest jeden.
Technologia filtracji wody zastosowana na basenie nie do końca się sprawdza przy takich upałach jakie mamy od początku lipca. Stosujemy podchloryn, który przy takich temperaturach szybko paruje co zmusza nas do dozowania go w dużych ilościach. Stąd urządzenia dozujące środki chemiczne muszą pracować na maksymalnych obrotach co zwiększa ich awaryjność.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 10:21 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 28 lut 2008, 21:43
Posty: 342
Lokalizacja: zzz
Hakeem, co Ty za manianę odwalasz. daj sobie spokój... Żal patrzeć na ten cyrk w temacie...


Przejdźmy do sedna sprawy, czyli pytania:
Ktoś coś wie co było przyczyną "awarii technicznej" na basenie?

[ Dodano: Sro Lip 21, 2010 11:23 am ]
Pisząc moją odpowiedź, nie widziałem jeszcze tekstu wyżej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 11:45 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
PiTeK pisze:
Na biurku mam plan modernizacji całego basenu, którego nikt by się nie powstydził.


Heyka a możesz mi odpowiedzieć, kiedy i za ile została zrobiona ta dokumentacja (plan modernizacji)? Z jakich środków została ona sfinansowana? Jaki czas ta dokumentacja jest ważna? Jaka jest szansa na pozyskanie środków zewnetrznych na remont basenu? Czy podjęto próbę zdobycia takich środków?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 12:33 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 lis 2006, 18:14
Posty: 63
PrzecPolitWSpor napisał/a:
Cytuj:
Hakeem, co Ty za manianę odwalasz. daj sobie spokój... Żal patrzeć na ten cyrk w temacie...
Przejdźmy do sedna sprawy, czyli pytania:
Ktoś coś wie co było przyczyną [b]"awarii technicznej" na basenie?
[/b]

Pełna zgoda, masz rację , należy wyjaśmic przyczynę zamknięcia basenu i to w sezonie. Chyba, że chodzi o rozwodnienie tematu. :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 13:09 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Powołajmy komisję jakąś - to teraz modny temat:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 13:19 
gobo007 pisze:
Powołajmy komisję jakąś - to teraz modny temat:)


Kolejny merytoryczny komentarz :|


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2010, 13:34 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Dr. Dre pisze:
Heyka a możesz mi odpowiedzieć, kiedy i za ile została zrobiona ta dokumentacja (plan modernizacji)? Z jakich środków została ona sfinansowana?

To jest kosztorys szacunkowy modernizacji basenu i z tego co wiem to został wykonany na koszt firmy składającej ofertę. Szanse na pozyskanie środków zewnętrzne są ale tak jak wspomniałem wcześniej inne inwestycje uznano za ważniejsze. Zdecydowano się na inny projekt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..