Dzisiaj jest 17 cze 2024, 0:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 13:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
andrzejz pisze:
w kraju troche bardziej cywilizowanym zaraz za miedza, nie udalo by ci sie w ten sposob tlumaczyc, ze parkuje na chodniku, trawniku, bo nie mam gdzie..
i wlasnie jak wynajmujesz mieszkanie to jedna z glownych informacji jest czy masz gdzie parkowac, czy nie


trudno się z Tobą nie zgodzić, ja zresztą w tym roku się z tego miejsca wyprowadzam :)
zresztą może Cię zdziwię ale ja akurat zwykle parkuję na parkingu, ale nie ma w tym jakiejś mojej szczególnej dobrej woli, po prostu parkowanie częściowo na chodniku skutecznie zniechęciły mi psy namiętnie szczające na felgi samochodów - na parkingu taka dodatkowa atrakcja raczej się nie zdarza.
ale nie każdy ma ten luksus do wyboru a miasto niestety zaczęło być budowane w czasach gdy tyle samochodów po ulicach nie jeździło. Ludziom nikt nie będzie w stanie zabronić posiadania samochodów, popatrzcie zresztą na ulice w centrum Goerlitz, tam jakoś potrafili sobie wyobrazić, że mieszkańcy muszą gdzieś parkować i w związku z tym parkowanie wzdłuż ulicy nie jest niczym niezwykłym - tak wiem ulicy a nie chodnika, zresztą debili z chodników nie bronię wcale, chodzi o problem parkowania sam w sobie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 13:55 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
mrbyte Bingo! masz 100% racji! zeby tam zaparkowac musiał jechac wzdłuz chodnika a to kolejne wykroczenie.

Ale krytyczny znowu mnie zaskoczył stwierdzeniem" być może nawet gdy je tam stawiał parking był pełen, tylko co mnie to ? Obecni stoi na chodniku i zwyczajnie przeszkadza."

Bo w tym momencie nazwałbym cie poprostu "Fotołosiem"
Jak wynika ze zdjecie to strasznie on tam akurat nie przeszkadza , chociaz jak zauważył mrbyte faktycznie facet na kilka punktów zapracował ale tak przepisowo a nie po ludzku.

Krytyczny wal do policji oni takich "tylko co to mnie ?" pilnie poszukują


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 14:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 kwie 2006, 15:05
Posty: 134
neandertalski pisze:
trudno się z Tobą nie zgodzić, ja zresztą w tym roku się z tego miejsca wyprowadzam :)

no to jest mi niezmiernie milo ze sie zgadzamy.. a wyprowadzka mam nadzieje nie jest spowodowana brakiem miejca do parkowania, lub w skutek zniszczenia felg ;)
neandertalski pisze:
parkowanie częściowo na chodniku skutecznie zniechęciły mi psy namiętnie szczające na felgi samochodów - na parkingu taka dodatkowa atrakcja raczej się nie zdarza.

to jest nastepny temat.. sam mam psa i nie pozwalam mu na podnoszenie lapy w wiadomym celu;) na kolo samochodu
neandertalski pisze:
.. miasto niestety zaczęło być budowane w czasach gdy tyle samochodów po ulicach nie jeździło. Ludziom nikt nie będzie w stanie zabronić posiadania samochodów, popatrzcie zresztą na ulice w centrum Goerlitz, tam jakoś potrafili sobie wyobrazić, że mieszkańcy muszą gdzieś parkować i w związku z tym parkowanie wzdłuż ulicy nie jest niczym niezwykłym - tak wiem ulicy a nie chodnika, zresztą debili z chodników nie bronię wcale, chodzi o problem parkowania sam w sobie.

no wlasnie.. starowka goerlitz jest starsza, a mino to wynajmujacy mieszkania w tej dzielnicy nawet w najbardziej waskich uliczkach maja mozliwosc parkowania. czyli zabraniajac parkowania gdzie popadnie nalezy sie zajac budowa parkingow i przegladem bezsensownych zakazow.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 14:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
mieszkanie na manhattanie ma właście tylko jedną zaletę- widok z okna na starówke w Goerlitz.
psy z kolei szczają namiętnie nie tylko na felgi ale i na ściany, schody, windy, nie tylko zresztą psy z tego co zauważylem, człowiek w tym wyścigu w oznaczeniu terenu dumnie dotrzymuje zwierzakom kroku, homo sapiensowi z manhattanu zresztą nie jest obce pozbywanie się swoich płynów chyba na wszystkie sposoby, ot taka nasza specyfika, myślę osiedlowa w ogóle...
o zaletach bycia członkiem, którego spółdzielnia ma obrazowo mówiąc w wylocie jelita grubego też się nie będę rozwodził - bo niby powinno to być przyjemnością a nie jest - bo kurde komuś będę musiał w najbliższym czasie to mieszkanie sprzedać i jeszcze sobie ludziska pomyślą, ze tu się nie da żyć, da się, tylko mi się już nie chce, wynoszę się do domu który tu Niemcy zbudowali sto lat temu - trochę lepiej im wyszło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 16:27 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
He, taka uwaga do parkingowego ormo.
Na Iwaszkiewicza,jest słabo z parkowaniem,ale komu wadzi sprinter o 8 rano na osiedlowym chodniku,gdzie o tej porze nie ma ruchu,co innego renault 19 i niebieskie cinquecento z opola stojace tam od południa do rana.
Tak samo co wam wadzi to espero z norwida?
Chodnik szeroki jak na warszawskiej a ruch własciwie zerowy.
Czy koło sklepu detki,czy tam jest ruch w obu kierunkach,autobusy tiry itp?
Szukajcie smaczków z kilerami chodnikowymi w roli głównej.
Ale tak, lepiej zaparkowac samochód na zakrótkim parkingu i zablokować ruch na ulicy,a przynajmniej sporo go utrudnić,narażając się jednocześnie na uszkodzenie pojazdu,niż postawic go na chodniku.
W pierwszym przypadku nie zadziałamy zgodnie z prawem,bo utrudnimy ruch kołowy.
W drugim tez nie ,bo utrudnimy ruch na chodniku,gdzie manhatan ten w nowym jorku to spokojny deptaczek w porównaniu do iwaszkiewicza o 8 rano.
Więcej rozumu zwłasza parkingowemu fetyszyscie mieszczuchowi.
re mieszczuch jeszcze,widziałem Cię jak pstrykasz te foty na mojej ulicy,w końcu trafisz na typa który popsuje ci zabawe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 16:40 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
bog180 pisze:
mrbyte Bingo! masz 100% racji! zeby tam zaparkowac musiał jechac wzdłuz chodnika a to kolejne wykroczenie.

Ale krytyczny znowu mnie zaskoczył stwierdzeniem" być może nawet gdy je tam stawiał parking był pełen, tylko co mnie to ? Obecni stoi na chodniku i zwyczajnie przeszkadza."

Bo w tym momencie nazwałbym cie poprostu "Fotołosiem"
Jak wynika ze zdjecie to strasznie on tam akurat nie przeszkadza , chociaz jak zauważył mrbyte faktycznie facet na kilka punktów zapracował ale tak przepisowo a nie po ludzku.

Krytyczny wal do policji oni takich "tylko co to mnie ?" pilnie poszukują


Nieodmiennie panuje moda na to, że jak zaczyna brakować argumentów to się zaczynają personalne wycieczki. Smutne, ale już się zdążyłem przyzwyczaić.

Napisałeś :

Cytuj:
Jeżeli chce sie ludzi uczyc parkowania zgodnie z zasadami to trzeba zapewnić taka możliwość.


Umieszczonym zdjęciem udowodniłem Ci, że brak miejsc nie jest jedynym powodem tego że ludzie parkują jak chcą. Ale oczywiście postanowiłeś bronić postawionej przez siebie tezy (braku parkingów) jak niepodległości. Jest to to tym dziwniejsze że po części się z Tobą zgodziłem, ale podkreśliłem że to jest tylko część prawdy.

Po drugie podtrzymuję to co powiedziałem mało mnie to obchodzi z jakiego powodu ten samochód tam stoi. Nawet jeśli nie było miejsc na parkingu (chociaż tam praktycznie się to nie zdarza, mijam go codziennie idąc do pracy) to jego obowiązkiem jest go przestawić gdy się te miejsce zwolni. Mogę tylko zgadywać dlaczego tego nie robi - obstawiam lenistwo.

Po drugie stwierdzenie :

Cytuj:
Jak wynika ze zdjecie to strasznie on tam akurat nie przeszkadza


Tia... wiesz wezmę parę psów sąsiadów niech nasrają Ci przed domem i idąc Twoim tokiem myślenia nie powinno Ci to przeszkadzać. Psie kupy nie są duże, łatwo je obejść i ulegają biodegradacji. A jeśli mnie przypadkiem złapiesz to powiem, że ubikacji "dla psów" jest w mieście za mało, a biedne pieski tak przycisnęło, że im oczy z orbit wychodziły, przykry wypadek, siła wyższa...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 17:28 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Ale sorki, dajmy spokój mamy nieco odmienne poglądy, ale to nieznaczy ze szacunku do siebie miec nie powinnismy. W kazdym razie szanuje wszystkich szczególnie młodych, których stac na własne poglady choćby najbardziej odmienne od moich.


Ostatnio zmieniony 05 sty 2007, 21:45 przez bog180, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 18:36 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
Ze


Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 22:59 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 5 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 20:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 26 kwie 2006, 12:19
Posty: 21
Lokalizacja: z kobiety
mieszczuch pisze:
Zapraszam również do BB w czwartek o godz.19.



Co to ma być?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 21:44 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Jak tylko będę umiał.
No poszło . Masz racje i sorki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 21:51 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Ernesto
Cytuj:
Zamiast zajmowac się pierdołami
nie są to pierdoły i każda publiczna dyskusja na tematy istotne /a temat ma taką wagę, skoro tylu ludzi się wypowiada/ może potencjalnie wymusić zmiany. To, że niektórzy zamieszczają zdjęcia ‘półłosi’, powoduje, że doczekali się krytyki i że już pewnie wiedzą, jaki błąd zrobili, czyli, że się też już czegoś tu nauczyli.

mieszczuch
Cytuj:
Auta z trzech pierwszych zdjęć parkują na pasie czerwonej kostki, który jest ścieżką rowerową.
nie będź taki pewny tych czerwonych pasków, bo to zwyczajna zmyłka twórczych brukarzy

krytyczny
Cytuj:
Auto na chodniku to rzecz normalna
Cytuj:
Żeby była jasność nie mam samochodu
no właśnie, kryterium zasadniczym przy wypowiedziach jest to: kierowca, czy pieszy /czy już, nie daj Boże, cyklista/

bog180
Cytuj:
A czemu psy sasiada sam nie umiesz.
to powinieneś wykasować, masz możliwość edycji.

Monique
Cytuj:
Co to ma być?
Przyjdź, zobaczysz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sty 2007, 22:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
bog szanuję Twoje zdanie, tylko uważam, że zbytnio je zawęziłeś. Poprzez "pieski" chciałem pokazać że problem "łosi" czy "półłosi" jest wielowymiarowy. Po raz kolejny podkreślam zgadzam się z Tobą, że część problemów wynika z braku miejsc, jednak znakomity procent wynika z całkiem innych przyczyn.

By wrócić na merytoryczne tory.

Jak zauważyli neandertalski i mariusz aut jest o wiele za dużo jak na możliwości komunikacyjne naszego miasta. Jak również zauważył neandertalski nikomu nie wolno odmówić prawa do posiadania samochodu.

Ale...jak to mówią zawsze jest jakieś ale, obym nie został rozstrzelany, nasze miasto można przejść na piechotę z jednego krańca na drugi w niecałą godzinę. Znam ludzi którzy by kupić parę bułek wsiadają w samochód by pojechać do sklepu oddalonego o 200 metrów. To nic że więcej czasu tracą na znalezienie miejsca niż na zakupy połączone z dojściem i powrotem.

Dlatego też może by w najbardziej zatłoczonych miejscach w których najwięcej łosi ustanowić po prostu w (oczywiście w określonych godzinach ) płatne strefy parkowania ?

Z jednej strony zredukowały by to może ilość "leniwców" z drugiej umożliwiło zebranie funduszy na nowe parkingi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sty 2007, 9:35 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lis 2006, 1:03
Posty: 53
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie rozumiem postawy ludzi krytykujących poczynania osób fotografujących nieprawidłowo zaparkowane samochody - co złego oni robią? Pokazują nieprawidłowości, pomagają niemrawej policji, która traktuje sprawy wybiórczo. Uważam, że takie zachowanie jakie prezentuje m.in. mieszczuch należy poprzeć i sam się do tego też przyłączę. Krytykować każdy potrafi, a robić niewielu.

Dodane później:
Zdjęcia zrobione dzisiaj (6.01.2007r. ok. godz. 10:11) pod hipermarketem Real:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sty 2007, 12:33 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
ja może znowu bez fotek opiszę coś.zwróćcie uwagę na chodniki przed domami,blokami i tutaj przykład.ul wyspiańskiego, jej początek przed Pizzerią po lewej stronie.auta zaparkowane tak jakby nie było tam parkingów.kierowcy wciskają się pomiędzy słupkami,po trawnikach murkach,itp.aby tylko stanąc jak najbliżej wejścia do bloku.a chciałbym dodac,że sa to auta także policjantów! to oni pokazują jak umiejętnie się wciskac pod okna bloku.jakby mogli to pewnie wjechali by po schodach do domu.ciekawe może mają nie pisaną umowę kto gdzie stoi?sam widziałem jak pod klatke koło żabki wcisnął się kierowca kilku tonowym autem i zawisł na słupku przy trawniku.rozerwał w aucie błotnik i? pojechał.Kolejn z przykładów.pod blokami pna wprost "górnika"-prosto do domu!...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sty 2007, 13:28 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
To ja może dodam, że komendant KPP w Zgorzelcu osobiście śledzi całą dyskusję i wobec niektórych osób z Waszych zdjęć będą wyciągane konsekwencje. Samochody docelowo ukarane będa publikowane w tym dziale. Prośba jest jednak do wszystkich fotografów o dopisywanie miejsca, daty i godziny przy zdjęciu, które jest zamieszczane, gdyż wówczas jest to bezpośrednią podstawą do ukarania "łosia".

Chciałbym podsumować Waszą dotychczasową dyskusję, która możę doprowadzić do skrajności, w których rozmówcami będzie ORMO, kapusie, nieroby i wariaci :smt044

Przykład 1 - Niemiec jeżdżący obecnie w Polsce bez włączonych świateł dostanie mandat. Nikt nie pyta go o to czy wiedział o tym obowiązku czy nie...

Przykład 2 - Miejsc parkingowych jest za mało. Fakt. Ale nikt ci nie każe stawać na miejscach dla inwalidów, chodnikach albo na drodze powodując przy tym zagrożenie dla uczestników ruchu.

Dlatego też faktem jest to, że parkowanie w miejscach do tego nieprzeznaczonych jest społecznie naganne i powinno być karcone.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 102  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..