Dzisiaj jest 04 cze 2024, 19:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20 sty 2007, 23:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Wszystko zależy od tego, co dla kogo znaczy DŁUGO :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sty 2007, 11:36 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
viper126pzgc pisze:
Wszystko zależy od tego, co dla kogo znaczy DŁUGO :grin:



Tomków nie jest zły pod względem jakości świadczonych usług,ale drogi masakrycznie.
Plus taki,że nie ma limitów transferu,jak w przypadku neo.
A minus 70zł za 512:)
A czas otwarcia stronki zalezy od tego ile osób akurat siedzi przed kompem.
Na pewno szybciej chodzi kiedy jest mniejszy ruch w sieci,no ale kto chce coś robić o 3 w nocy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sty 2007, 11:08 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 maja 2006, 12:48
Posty: 24
viper126pzgc pisze:
Do tej pory nie mogłem złego słowa powiedzieć o 5com.
Niestety już tak nie jest. Od dłuższego czasu z siecią dzieją się cuda.
Strony otwierają się tak , że można by kawę wypiż zanim się otworzą. Aplikacje wymagające sztywnego łącza rozłączają się w czasie pracy. Korzystając z bankowości elektronicznej należy uważać, ponieważ można zostać wylogowanym podczas dokonywania operacji. O sciągnięgnięciu czegokolwiek emulem można tylko pomarzyć.
Administrator wykręca się tym , że to wina mojego komputera. Dziwne, ponieważ osoby z którymi rozmawiałem, a które mają internet w tej samej sieci, mają tak samo. Za każdym razem, gdy zgłoszę awarię, a przyjdzie do mnie monter, stwierdza brak jakiejkolwiek usterki, nie potrafiąc wyjaśnic przyczyny takiego stanu rzeczy.
Niektórzy nawet nie mogą korzystac z gg. Ja więc chyba jestem w luksusowej sytuacji, ponieważ gg mi działa.

Po napisaniu tego posta będę jednak musiał poczekać kilkadziesiąt sekund na odświeżenie strony.
Obecnie nie polecam tego dostawcy. Jak coś się zmieni zapewne dam znać.

Jaka jest wasza opinia na temat tej sieci?


no to jest nas wiecej bo jak dla mnie ostatnio ich lacze popadlo w tarapty. Tak to jest jak sie ciagnie neta na neostradzie i ma coraz wiecej klientow.
Poprzycinali strasznie wysyl, pewnie server nie daje rady tego wyliczac w czasie rzeczywistym.
Jesli chodzi o reakcje to sie staraja i awarie sa naprawiane w ciagu kwadransa, i co najwazniejsze nie jest ich duzo.
Powinni, jak dla mnie, zmienic dostawce na cos stabilniejszego i dostawic nowe servery na wieksze grupy uzytkownikow.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: 123
Post: 22 lut 2007, 12:52 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lut 2007, 12:41
Posty: 43
Lokalizacja: Zgorzelec
Narzekacie. Od 3 lat (o ile dobrze pamiętam) korzystam z usług CXT. Od samego początku płacę 61 zł za łącze 128 kbit/s. Nie myślicie, że to lekka przesada jak na aktualne warunki? Fakt, że nie jestem ograniczony limitami ale przed zmianą na innego dostawcę powtrzymuje mnie tylko koszt podłączenia u nowego usługodawcy (kaucja za modem u Tomkowa lub karta WiFi + antena u Sieciucha) oraz kładzenie od nowa kabli (jestem po remoncie i kabel sieciowy mam ładnie schowany pod tynkiem).

Powoli taka sytuacja zaczyna mi się niepodobać i poważnie rozważam przesiadkę bądź na Sieciucha, bądź na Dialog. Mam w związku z tym do Was pytania:

- czy ktos z korzystał juz z oferty Pana Muchy na net 512 kbit/s za ok. 36 zł/m-c? Jak to chodzi? Czy są jakieś limity? Jak wyglądają koszty instalaji oraz gdzie jest najbliższy punkt dostępowy na osiedlu Zachód (mieszkam niedaleko Stomedentu)?

- czy Dialog uruchomił już ADSL 512 kbit/s w Zgorzelcu? Pamiętam jak pod koniec 2005 roku dowiadywałem się u nich podczas akcji bezpłatnej zamiany 256=>512 o możliwość zainstalowanie łącza 512 kbit/s na terenie Zgorzelca. Okazało się, że jest to niemożliwe ze względu na infrastrukturę... i z tego co wiem taki stan trwa do tej pory.

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2007, 16:06 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
Z tego co wiem w Sieciuchu po 3 miesiącach jest zjazd do 256 albo klient podpisuje aneks na 50 /mc i ma 512. Technicznie to i tak lepiej niż gdzie indziej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2007, 18:38 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Neostrada odłączona od telefonu,uwolniona od limitów,raczej nie droga w porównaniu do realiów rynku w Zgorzelcu.
Zawsze,przy kilku milionach abonentów będą jakies niedociagniecia.
Korzystam od poczatku mam teraz 1 Mb i daje rade.
Stvk to lipa jakich mało,mam w domu i płącąc ,razem z TV 112zł za 512 rzadko przekracza 400.
Czekam na koniec umowy i w domu,tak jak w firmie zakładam neostradę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2007, 18:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Ja też miałem zamiar z kablówki przejść na Neo ale wole poczekać jeszcze z 3 miechy jak ureguluje się sprawa z opłatą za użytkowaniem linii czy jakoś tak ( 36 zł miesięcznie )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lut 2007, 18:45 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
a propos sieciucha, jak wygląda sprawa z przekierowaniem portów? jak realnie układają się transfery?
znajomy ma w okolicach swojej firmy coś co szumnie nazwał 'hot spotem' (ten 'hot spot' zdaje się należy do 5comu ale głowy nie dam). dośc powiedzieć że nie udało mi się połączyć przez niego z firmą przez vpn, a z domem przez zdalny pulpit. jak dla mnie użyteczność żadna (do przeglądania stronek się nada, fakt).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lut 2007, 19:02 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lut 2007, 12:41
Posty: 43
Lokalizacja: Zgorzelec
Zamierzam skontaktować się w najbliższym czasie z Dialogiem. Jeśli sytuacja nadal wygląda tak jak wcześniej to poważnie przemyślę ofertę Sieciucha. Na zewnętrznym ip oraz małych lagach mi nie zależy. Antenę na dachu spokojnie sam mogę sobie zamontować w taki sposób, że będzie bezpośrednio skierowana na wieżę ciśnień.

Pozostaje tylko problem skonfigurowania tego pod Open SuSe 10.2. Może słyszał ktoś z Was o problemie nadmiernego filtrowania pakietów pod jądrami wyższymi niż 2.6.16? ;-)

Swoją drogą jestem ciekaw kiedy upowszechni się u nas Wi-Max... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lut 2007, 20:24 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Jagielski pisze:
Zamierzam skontaktować się w najbliższym czasie z Dialogiem. Jeśli sytuacja nadal wygląda tak jak wcześniej to poważnie przemyślę ofertę Sieciucha.


Nowym abonentom Dialog daje 512 kb/s. Przyciśnij przedstawiciela na Zgorzelec.

Jagielski pisze:
Pozostaje tylko problem skonfigurowania tego pod Open SuSe 10.2. Może słyszał ktoś z Was o problemie nadmiernego filtrowania pakietów pod jądrami wyższymi niż 2.6.16? ;-)


Ke? Mam 2.6.17, tyle że nie na OpenSuSe. O co chodzi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lut 2007, 22:00 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lut 2007, 12:41
Posty: 43
Lokalizacja: Zgorzelec
Telefon w Dialogu mam praktycznie od początki ich obecności w Z-cu. Ciekaw jestem w takim razie czy uznają mnie za "nowego" klienta. Trzeba będzie spróbować. Dzięki za info.

Oki, w takim razie zrobimy tutaj małe forum linuxowe ;)

Co do filtrowania to problem się ujawnił u mojego znajomego, który ma właśnie net przez WiFi. Sprawa polega na tym, iż na wszystkich nowych dystrybucjach typu Mandriva 2007, Open Suse 10.2 (tam gdzie jest nowa wersja kernela) po instalacji linuxowych sterowników (karta jest na chipsecie Atherosa) można pingować bramę ale nie można wejść na żadną stronę oprócz Google i Kredyt Bank. Wygląda to na problem z DNSami.
Na jednym z forów ktoś wspomniał, że jest to właśnie problem z nadmiernym filtrowaniem pakietów przez nowy kernel. Rzeczywiście na Suse 10.1 (z kernelem bodajże 2.6.16) wszystko chodzi dobrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 lut 2007, 22:58 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lis 2006, 9:49
Posty: 270
Lokalizacja: Zgorzelec, PN
mrbyte pisze:
Nowym abonentom Dialog daje 512 kb/s.


Niby tak, ale w ramach szeroko pojętych testów (wg ludzi z remontówki w Jeleniej Górze). Póki co można zapomnieć (wg infolini 0801700700), a ta sytuacja mnie do szewskiej pasji doprowadza i tak jest od ponad roku - nic, ino te marne 256k za 70zł, podczas gdy istnieje opcja DSL 3 (12 x szybsza!) za podobną (jeśli nie taką samą) cenę we Wrocławiu z umową na 3 lata. Psia kość. :smt021 :smt021 :smt021 :smt021 :smt021

mrbyte pisze:
Przyciśnij przedstawiciela na Zgorzelec.

Pokaż mi, jak to się robi - chętnie przycisnę :smt023 .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lut 2007, 10:10 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Kubek pisze:
mrbyte pisze:
Nowym abonentom Dialog daje 512 kb/s.


Niby tak, ale w ramach szeroko pojętych testów (wg ludzi z remontówki w Jeleniej Górze).


Nie, na stałe.

Kubek pisze:
mrbyte pisze:
Przyciśnij przedstawiciela na Zgorzelec.

Pokaż mi, jak to się robi - chętnie przycisnę.


Szczerze mówiąc, to wiem o tym od znajomego, który niedawno przeszedł na DSL. Przedstawiciel sam zaproponował mu 512, mimo że infolinia twierdziła że "tak se ne da". Rada zatem dla wszystkich przesiadających się na Dialog- jeżeli facet sam wam nie zaoferuje takich warunków, to się domagajcie. Zawsze można użyć argumentu "wie pan, 256 mnie nie interesuje, wolę Neostradę w takim razie". Nie zdzierży, złamie się :)

[ Dodano: Pon Lut 26, 2007 11:23 am ]
Jagielski pisze:
Co do filtrowania to problem się ujawnił u mojego znajomego, który ma właśnie net przez WiFi. Sprawa polega na tym, iż na wszystkich nowych dystrybucjach typu Mandriva 2007, Open Suse 10.2 (tam gdzie jest nowa wersja kernela) po instalacji linuxowych sterowników (karta jest na chipsecie Atherosa) można pingować bramę ale nie można wejść na żadną stronę oprócz Google i Kredyt Bank. Wygląda to na problem z DNSami.

Na jednym z forów ktoś wspomniał, że jest to właśnie problem z nadmiernym filtrowaniem pakietów przez nowy kernel. Rzeczywiście na Suse 10.1 (z kernelem bodajże 2.6.16) wszystko chodzi dobrze.


Pierwszy raz słyszę o "nadmiernym filtrowaniu pakietów". Reguły zapisane są w iptables, nie wiem co Mandriva i SuSe tam mają i jak to może wpływać na blokowanie całego ruchu poza WWW Google i Kredyt Banku :) Nie wydaje mi się to możliwe. Przejrzałem szybko Googla i widzę że czasami zdarzają się problemy z kompilacją, ale żadnych tego typu egzotycznych doniesień. Mandriva 2007 ma ten sam kernel co moje Ubuntu a w życiu nie słyszałem żeby ktoś miał takie objawy przy kartach WiFi. Sam bezprzewodówki niestety nie używam, więc nie mogę sprawdzić.

Zawsze można spóbować zmienić DNS (np. OpenDNS) a każdemu, kto nie ma rewelacyjnych pingów do DNS-ów polecam instalację pdnsd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 lut 2007, 7:43 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lut 2007, 12:41
Posty: 43
Lokalizacja: Zgorzelec
Sprawa jest conajmniej wyjątkowa - "filtrowanie" przejawia się tylko dla sterowników Atherosa dla Linuxa (sama kompilacja przebiega bez problemu, więc zakładam, że sterowniki są kompatybilne z wyższymi wersjami). Nie pomaga nawet wyłączenie ipfilter ani dodanie karty wifi do strefy wewnętrznej.

Problem częściowo rozwiązuje skorzystanie z MadWifi - karta działa ale są spore skoki w wielkości przepływu danych.
Ja u siebie korzystam z kernela 2.6.20-254 i trochę się obawiam, że mogę mieć taki sam efekt przy instalacji oryginalnych sterowników. Nie pozostaje mi jednak nic innego jak samemu się o tym przekonać.

No właśnie - czyli w przypadku Dialogu zapraszam do siebie przedstawiciela i dopiero później "cisnę"? Uważam, że takie podchody są trochę dziwne. Poza tym "współczuję", że przeskok z 256 na 512 zajmuje im ponad rok. Ponoć Dialog w tej okolicy miał mieć najnowocześniejszą infrastrukturę, a tutaj proszę, takie kuku. To tylko potwierdza fakt, że mieszkamy na wiosce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2007, 14:55 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
ponieważ w miejscu gdzie obecnie mieszkam nie ma innej możliwości podłączenia netu niz przez firmę sieciuch via WiFi (TP mówi nie - po drodze urządzenie PCM, Dialog mówi nie - owszem mogą ale via BitStream a skoro TP nie może to i Dialog nie, inne kable nie docierają) zwracam się do Was z zapytaniem jak toto funkcjonuje. Domyslam sie ze czekają mnie dobrodziejstwa typu adres z puli nieroutowalnej, brak przekierowania portów... da sie przezyc z braku laku...
Jak mają się rzeczywiste transfery do deklarowanych przez dostawcę...
Net ma starczyć dla 3-4 rówolegle pracujących stacji roboczych...
Czy warto wchodzić w 1,2 MBit za 84 brutto.. czy poprzestac na 640 kB za 61 czy 62 zl brutto..
prosze o wypowiedzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..