Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 03 lis 2012, 12:01 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
"Aleja Zdrajców"
http://prawy.pl/index.php?option=com_co ... spomnienia
]:-> :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2012, 13:00 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
przekorny pisze:
Pieprzenie ludzi, którzy wypowiadają swoje poglądy na (dla większości) anonimowych nickach, którzy w obliczu choćby cienia reperkusji kulą ogony pod siebie, godne jest jedynie pogardy...


A co innego Ty robisz na swojej stronie i na tym forum?

Forum internetowe powinno dawać anonimowość. Jest moderowane, aby treści niezgodne z obowiązującym prawem się nie pojawiały. Każdy ma prawo anonimowo wypowiedzieć się w każdym temacie, byleby nie łamać prawa np. obrażając, pomawiając itp.

Przez tą politykę tylko Yello i Viper zauważyli pytanie o Wasze zdanie na temat likwidacji starych zapomnianych grobów na naszym cmentarzu. Co o tym sądzicie i czy ich utrzymanie powinno być w obowiązkach cmentarza czy powinny zostać zaorane celem zrobienia miejsca dla nowych?


Mnie to poruszyło, ponieważ nie znam powodów dlaczego o te groby nikt nie dba, ale uważam że bezduszna, czysto ekonomiczna ich likwidacja jest niedopuszczalna, nieważne czy to komuch czy narodowiec :) Jestem zdania takiego jak Viper, to część historii naszego miasta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2012, 13:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Problem jet ogólnopolski - i wg mnie jeśli nikt nie dba o dany grób , a minął okres za jaki uiszczono opłatę to niestety - należy zlikwidować...


Często powodem tego problemu jest fakt, że nie żyje już nikt, kto mógłby o ten grób zadbać. Wówczas obowiązek dbałości o to miejsce powinien spaść na zarząd cmentarza. Nie jest rozwiązaniem "zaorać" grób i utworzyć w jego miejsce nowy, zarabiając na tym jednocześnie kilka tysiączków. Rozwiązaniem jest zadbać o te wszystkie miejsca spoczynku o których inni "zapomnieli". Oby kiedyś nasze groby nie zostały zaorane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lis 2012, 21:47 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Często powodem tego problemu jest fakt, że nie żyje już nikt, kto mógłby o ten grób zadbać. Wówczas obowiązek dbałości o to miejsce powinien spaść na zarząd cmentarza.

Albo nikt nie chce wydać (200-300PLN - tyle płaciłem 3 lata temu za grób krewnych) pieniędzy , bo żadnych konsekwencji nie poniesie... :|

viper126pzgc pisze:
Rozwiązaniem jest zadbać o te wszystkie miejsca spoczynku o których inni "zapomnieli". Oby kiedyś nasze groby nie zostały zaorane.

Wiesz...to tak pięknie brzmiące hasła - ale to nie te czasy moim zdaniem. No niestety...
Ze względu właśnie na to :
viper126pzgc pisze:
...jest rozwiązaniem "zaorać" grób i utworzyć w jego miejsce nowy, zarabiając na tym jednocześnie kilka tysiączków.

:|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2012, 8:36 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Namruf pisze:
Mnie to poruszyło, ponieważ nie znam powodów dlaczego o te groby nikt nie dba, ale uważam że bezduszna, czysto ekonomiczna ich likwidacja jest niedopuszczalna, nieważne czy to komuch czy narodowiec :) Jestem zdania takiego jak Viper, to część historii naszego miasta.
viper126pzgc pisze:
Nie jest rozwiązaniem "zaorać" grób i utworzyć w jego miejsce nowy, zarabiając na tym jednocześnie kilka tysiączków. Rozwiązaniem jest zadbać o te wszystkie miejsca spoczynku o których inni "zapomnieli". Oby kiedyś nasze groby nie zostały zaorane.

Też jestem takiego zdania.Powiem wam że od około roku czasu jestem na cmentarzu komunalnym w Zgorzelcu po kilka razy w tygodniu.Kiedy mam trochę wolnego czasu przemierzam go wzdłuż i w szerz.Odkryłem wiele ciekawych i zaskakujących mnie rzeczy.Np. kwaterę izraelicką,ogrom grobów Greków w określonych miejscach oraz wiele opuszczonych i zaniedbanych grobów o których tu mowa.Powiem szczerze że wiele z nich już dzisiaj wygląda ciekawie bo czas dla nich zatrzymał się wiele lat temu a dzisiaj takich nagrobków już nikt nie robi.I dlatego właśnie też uważam że tym problemem warto by się zając.
]:-> :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2012, 9:11 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
YELLO_35 pisze:
Wiesz...to tak pięknie brzmiące hasła - ale to nie te czasy moim zdaniem. No niestety...
Ze względu właśnie na to :
viper126pzgc pisze:
...jest rozwiązaniem "zaorać" grób i utworzyć w jego miejsce nowy, zarabiając na tym jednocześnie kilka tysiączków.

:|

Coś dla CIEBIE d...................
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... eQV3DjTvE#!
]:-> :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2012, 14:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
CICHY pisze:
Kiedy mam trochę wolnego czasu przemierzam go wzdłuż i w szerz.Odkryłem wiele ciekawych i zaskakujących mnie rzeczy.Np. kwaterę izraelicką,

izraelicką? może raczej żydowską?
a propo, mnie z kolei czasami zdarza się poszwędać też po cmentarzach za nysą i właśnie kilka dni temu odkryłem na cmentarzu żydowskim, swojsko brzmiące nazwisko Wieruszowski. jest tu sporo członków tej rodziny urodzonych w Kempen - czyli po naszemu, w Kępnie. zaintrygowały mnie zwłaszcza dwa groby, Moritza i Heleny, z początku myślałem, że to takie bliźniaki urodzone o północy w Kępnie, bo Moritz Wieruszowski urodził sie 11.XII.1815 r. a Helene Wieruszowski 12.XII.1815 r., jednak dopiero później wyjaśniło mi się, że to nie rodzeństwo tylko raczej małżeństwo - Helene ma panieńskie nazwisko Henschel. nawiasem mówiąc rodziny Wieruszowski jest w tym miejscu całkiem sporo grobów, pewnie przybyli tu w w połowie XIX wieku, kiedy miasto zaczynało swój największy w historii rozwój.
o żydach z Kępna można sporo poczytać, tu i tam:
http://www.kuznia.art.pl/recenzje/259-k ... -lapy.html
http://www.tesknie.com/index.php?id=1240
o żydach z Wieruszowa też...
http://www.tesknie.com/index.php?id=632
ciekawe kim byli Ci Wieruszowscy z Goerlitz, może w jakiejś publikacji o tutejszej gminei żydowskiej można coś dczytać? chyba niemcy coś takiego kiedyś wydali, musze poszukać ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2012, 15:30 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
CICHY pisze:
izraelicką? może raczej żydowską?

]:-> :smt033
Jest jak napisałem wcześniej a czy jest to poprawne określenie to inna sprawa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2012, 17:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
CICHY pisze:
Jest jak napisałem wcześniej

no rzeczywiście - dziwne. pojęcia nie miałem, że na naszym cmentarzu jest takie cudo :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..