Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 4:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 03 paź 2008, 9:58 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Widze ze sprawa skateparku ucichła
chwilowo
nadzieja w referendum :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lis 2008, 0:07 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Akuna pisze:
Widze ze sprawa skateparku ucichła :( :roll: :roll:


Mój wniosek o wybudowanie skateparku jest dalej aktualny. Do 15 listopada BM musi opracować budżet i przedstawić RIO. Mam nadzieje, że radni otrzymają projekt w miarę szybko i wówczas zobaczymy jakie znalazły się inwestycje i środki.
Wyjaśniam także, że budżet miasta to autorskie opracowanie BM, uwagi jakie nanoszą radni mogą być przyjęte przez BM ale nie muszą. Każdy radny składa wnioski do 15 września. To nie oznacza, że zostaną one przez BM uwzględnione. Pewnie już w najbliższym czasie zobaczymy jak BM traktuje inicjatywy społeczne bo z taką mamy tu do czynienia.

[ Dodano: Sro Gru 10, 2008 12:00 am ]
Mam dla Was kolejną informację.
Jestem po spotkaniu Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta Zgorzelec, na której omawiano projekt budżetu na rok 2009. Ponowiłem swój wniosek w sprawie budowy SP. Burmistrz Miasta stwierdził, że rozważany jest wariant zlokalizowania SP w Parku Nyskim. Obecnie trwają prace projektowe, które powinny być gotowe do końca kwietnia 2009 r.
Jeśli tak jest, to może oznaczać, że jesteśmy na etapie realizacji wniosku o którym rozmawiamy już tak długo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sty 2009, 21:36 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2006, 19:44
Posty: 56
Czekamy na Skatepark :smt026 :smt026 :smt026 :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 kwie 2009, 23:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Ruszyła budowa skate parku

W tym tygodniu rozpoczęło się wyrównywanie terenu, na którym Świdnica wybuduje skate park. Z budżetu miasta na ten cel przeznaczono 541 tys. zł.

– Młodym mieszkańcom Świdnicy obiecaliśmy, że zyskają miejsce, gdzie będą mogli realizować swoje pasje i słowa dotrzymujemy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

O tym jak ma wyglądać obiekt współdecydowali sami zainteresowani – świdniccy deskorolkowcy. Autorem projektu skate parku jest Joanna Okrasa, której doradzał uznany w środowisku skaterów Boniek Falicki.

Świdnicki skate park zostanie wykonany z elementów betonowych odlanych wraz z podłożem ze specjalnej formy. Z tego też powodu powinien uchronić się przed działalnością wandali. Wymiary i kształt elementów zaprojektowano zgodnie z zasadami obowiązującymi przy uprawianiu skatingu. Według planu prace budowlane zakończyć się mają w połowie maja. Obiekt o powierzchni 800 m kw. będzie oświetlony i ogólnodostępny.

Skate park to jeden z elementów nowego pomysłu na zagospodarowanie zalewu Witoszówka. Na tym terenie rekreacyjnym miasto chce przygotować jeszcze m.in. dirty rowerowe, górkę saneczkową, kładkę przez rzekę. Inwestycje będą realizowane w miarę możliwości finansowych miasta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
za: http://forum.investmap.pl/viewtopic.php ... a&start=25

Taki skatepark powstaje w Świdnicy, a u nas nadal cicho sza...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 kwie 2009, 12:24 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2006, 19:44
Posty: 56
Kosmos skatepark u nas takiego nigdy nie bedzie :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 kwie 2009, 14:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Akuna pisze:
Kosmos skatepark u nas takiego nigdy nie bedzie :lol:

Żeby jakiś niewypał nie powstał tylko coś sensowniejszego,, coś na lata, coś co odpowiada potrzebom skatebordzistów - to musicie się zebrać - "chodzić za sprawą" i lobbować, konsultować gdzie tylko się da i z kimkolwiek się da. Rozpropagujcie akcję we wszystkich szkołach, zróbcie jakąś listę poparcia itp.
Jeśli "włodarze miasta" zobaczą, że wam zależy to potraktują Was poważnie i wezmą pod uwagę Wasze uwagi i pomysły.

A może lepiej żeby zamiast nad Nysą, ten skatepark powstał koło nowej hali?! Wszak to tylko jakieś 40x20m.

Jeszcze raz: DZIAŁAJCIE!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 kwie 2009, 16:01 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie ma kasy, poszła na projekt hali


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 kwie 2009, 20:34 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2006, 19:44
Posty: 56
Powiem krótko BM dostał plany skateparku dostal wycene 106tys potrzeba na skatepark, mowił ze "sp" postawnie .Do konca kwietnia trwaja prace projektowe nad czyms tam, zobaczymy ile z tego prawdy o SP.


Ostatnio zmieniony 29 kwie 2009, 20:35 przez Akuna, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 maja 2009, 20:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2005, 13:13
Posty: 1704
Lokalizacja: Daszyńskiego
Akuna coś czuje że działania nad SP ruszą ..........ale jakoś dopiero przed wyborami ..........


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 maja 2009, 13:03 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lis 2006, 19:44
Posty: 56
Witam
Paawlus pamietasz napisales ze bedzie skatepark w Świdnicy, troche roboty i stoi a u nas nic cisza.
Skatepark w Świdnicy na kozaku

http://farm4.static.flickr.com/3317/357 ... dd93_o.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3319/357 ... 1eff_b.jpg


Ostatnio zmieniony 25 cze 2009, 13:57 przez Akuna, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: skate park??
Post: 20 paź 2009, 10:29 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 paź 2009, 10:19
Posty: 2
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie wiem czy kogoś ten temat zainteresuje ale ja osobiście jestem zniesmaczona zachowaniem "naszego samorządu". Mianowicie chłopaki - deskorolkowcy od kilku lat próbowali walczyć w sprawie postawienia skate parku alby zgorzeleccy deskorolkarze mieli gdzie spedzac czas. Na nic jednak podpisy i petcyje. Parku jak nie było tak pewnie nie bedzie. W zwiazku z tym postanowili wziąść sprawy w swoje ręce i sami zbudowali sobie coś w rodzaju małego parku gdzie codziennie spedzali czas. Nikomu tam nie przeszkadzali chyba ze mowa o spoczywajacych w pokoju na pobliskim cmentarzu. Za wlasne fundusze zbudowali prowizoryczne przeszkody. Nie wałęsali się już po marketach z których ciagle ich ktos wywalam. Jednak komus sie to nie spodobalo -zarządcy Miejskiego Zakłady Gospodarki ponieważ na teren wkroczyli "rośli" panowie i rozpieprzyli chłopakom co sie dało. Ja sie tylko zastanawiam co za polityka, chłopaki zamiast cpać, pić, siedzieć w bramach chcą uprawiać sport jednak miasot im to stanowczo utrudnia - a kiedy sami chcą coś zrobić dzieją sie takie rzeczy - ręce opadają/....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 paź 2009, 10:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 14:46 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 paź 2009, 10:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 paź 2009, 10:19
Posty: 2
Lokalizacja: Zgorzelec
oczywiście ze przeszkody powstaly bez uzgodnienia bo nikt w tej kwestii nie chciał ich słuchać to po 1, po 2 jeśli akurat o miejsce chodzi to nie sądze żeby był to problem ponieważ nie jest to ani teren cmentarza komunalnego ani już wojskowego. Tym bardziej, że w tym miejscu urządzają sobie spacery właściciele czworonogów które wiadomo co tam załatwiają. Mie samej może i ten tamet dotyczyć nie powinien bo nie ja tam jezdze ani nigdy nie jezdzilam. Szkoda mi tylko tych chlopaczków ktorzy chcac być wporzadku znowu sa na straconej pozycji ponieważ zostaje im jazda po marketach z których bedą notorycznie przeganiani.

[ Dodano: Wto Paź 20, 2009 11:54 am ]
turek pisze:
a jak mniemam posprzątała wasze przeszkody... :



a tutaj polemizowałabym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 paź 2009, 11:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 14:46 przez turek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 paź 2009, 13:54 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 sie 2009, 20:33
Posty: 134
Lokalizacja: Zgorzelec
Rozumiem zdenerwowanie i rozgoryczenie, szczególnie że ciężko jest się przebić przez "beton".
Fajnie trafiłaś tematem w dzisiejszą datę, choć trochę inaczej powinnaś to opisać.
Dziś 20października jest Światowy dzień Godności.
W dniu dzisiejszym młodzież na całym świecie spotyka się ze znanymi osobistościami, hasłem przewodnim jest "Każdy człowiek ma prawo godnie żyć", a poruszane są także tematy takie jak godne warunki do rywalizacji sportowej i codziennego treningu.
Możliwe że za kilka lat to WY będziecie mogli opowiedzieć młodemu pokoleniu, jak to było jak ich nie było :P Jak sobie radziliście, jakie były warunki i jak duże przeszkody, nie tylko te zbudowane z desek i blachy ;-) ale i te mentalne.
Życzę powodzenia i wytrwałości, bo sam kiedyś trenowałem na polu, dopóki nie wybudowali tam marketu ]:-> . Ale za to dziś wygląda to zupełnie inaczej mamy stadion i jakoś pomału to się rozwija w dobrym kierunku.
Mam nadzieję, że za kilka lat będziecie ten okres wspominać z sentymantalną łezką w oku i cieszyć się z skate parku z prawdziwego zdarzenia.
Organizatorem akcji jest organizacja Globar Dignity.
http://www.globaldignity.org/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..