Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 23:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14 maja 2010, 9:15 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Czyli władze miasta Bolesławiec się wydurniają? promując np. ceramikę bolesławiecką, (przecież ceramika z Tajwanu lub Chin też jest dobrej jakości i można ja nabyć droga kupna np. w Waszych ukochanych „blaszakach”),


Jezusie Nazareński...zabrakło Ci argumentów czy próbujesz z nas idiotów robić? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2010, 9:52 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
makaron pisze:
A wiesz, że taką ilość marketów w Zgorzelcu napędziła właśnie koniunktura związana z tym, że położenie Zgorzelca jest bezpośrednio przy granicy z Niemcami i w pobliżu są dwa duże zakłady PRODUKCYJNE!!! kopalnia i elektrownia??? I gdyby nie to, że pieniądze spływające z zewnątrz w postaci wypłat dla ogromnej liczby zatrudnionych (kopalnia, elektrownia i firmy-satelity) oraz pieniądze zza Nysy, to koniunkturę znałbyś tylko jako pojęcie z podręcznika do ekonomii. Lokalni handlowcy byliby o połowę mniej liczniejsi.
I na koniec mój drogi rozmówco jesteś w stanie oszacować ile np. domów w Zgorzelcu wybudowali pracownicy sektora prywatnego handlu a ile pracownicy kopalni i elektrowni??? i jaki jest ich udział w lokalnych podatkach??? Jak sobie odpowiesz na te pytania to będziesz wiedział kto komu i w jaki sposób napędza koniunkturę.


Zmieniasz temat... :-? Oczywistym jest że pracownicy "kombinatu" oraz Niemcy to główne źródło piniędzorów na naszym podwórku, ale to nic nie wnosi do rozmowy. Jest i już, a rozmawiamy raczej o wypływaniu kasy z regionu, a nie odwrotnie! Jeśli uważasz, że wcześniej Niemcy nie kupowali serów i innych dóbr materialnych to jesteś w błędzie.
Faktem jest jedynie i przyznam wam racje, iż nasi lokalni "handlowcy" (w jakimś pewnie krzywdzącym uogólnieniu) nie wykorzystali tej dobrej passy lat 90 i przejedli ją nie robiąc nic aby stać się bardziej atrakcyjnym w walce o klienta.

Kończę Panowie przejdźmy na jakiś trywialny temat. np. "fpierdol" w Plazie he he


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2010, 14:45 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Zmieniasz temat... :-?

Nie zmieniam tematu tylko chciałem Ci uzmysłowić, że "mielenie" pieniędzy z własnego rejonu nie napędza koniunktury albo jak wolisz bardzo nieznacznie ją stymuluje.
Co do wypływania kasy to jak już wcześniej był podany przykład z Coca Colą kupując w Biedronce taniej powiedzmy przy 20 butelce zaoszczędziłem załóżmy 15 zł i wydałem je np. na bilet do PozaNova w tym przypadku zarobił sklep, pracownik miejscowy na wypłatę i kino. Kupując 20 butelek Coca Coli w lokalnym sklepie gdzie drożej jest o te 15 zł zarobi handlowiec i ewentualnie pracownik jeżeli jest zatrudniony, z kina zrezygnuję i kino ma 0 zł. Różnicę w cenie Coli zgarnia albo pośrednik handlowy z jakiejś oddalonej miejscowości albo producent też spoza obszaru Zgorzelca. Jak widać na podanym przykładzie odpływ kasy z regionu czasem jest tylko pozorny lub mniejszy niż się nam zdaje. Wiem, ze to jest temat rzeka, wiec kończę na tym dyskusję.
Co do twojej propozycji "fpierdolu" w Plazie nie skorzystam, bo temat mi obcy i mało zajmujący 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2010, 17:52 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja wysiadam z dyskusji, ręce opadają....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2010, 18:45 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Jest od dawna ale przecież coś co było raz sprzedane może być sprzedane dalej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2010, 19:26 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
makaron pisze:
Co do wypływania kasy to jak już wcześniej był podany przykład z Coca Colą kupując w Biedronce taniej powiedzmy przy 20 butelce zaoszczędziłem załóżmy 15 zł i wydałem je np. na bilet do PozaNova w tym przypadku zarobił sklep, pracownik miejscowy na wypłatę i kino.


Bardzo naciągnięte ale sznuje za dyskusje.

Co do tematu "fpierdol" to oczywiście pełna zgodność.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2010, 21:46 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
bog180 pisze:
ale przecież coś co było raz sprzedane może być sprzedane dalej

Może być ale nie musi !!! Pytanie za jaką cenę ??? Taniej owszem sprzedasz to coś ale tracisz, drożej to pojawiają się trudności w znalezieniu nabywcy.

[ Dodano: Nie Maj 16, 2010 9:27 am ]
Miałem już zakończyć dyskusję ale Doktorek, nie wiem dlaczego, w innych tematach sieje nieprawdziwe wnioski wyciągnięte z tej rozmowy, cytat z tematu "Spotkania forumowiczów":
Dr. Dre pisze:
To Wy mnie przekonywaliście na wątku " nowe markety", że nie ma co wspierać lokalny biznes i nawet padły tam oskarżenia, że tylko w marketach pracownik dostaje umowę, a u drobnego przedsiębiorcy to tylko na czarno i bez zusu!!!!!!!!!

i fragment mojej wypowiedzi:
makaron pisze:
tam masz umowę o pracę i wszystkie zarobki wykazane na pasku płacowym i od pełnej kwoty jest odprowadzana składka na emerytalna, co nie jest praktykowane u prywatnych handlowców (najniższa krajowa na umowie o pracę a premie jak są to z ręki do ręki).

Pogrubiłem Ci tam gdzie mijasz się z prawdą.
Nie zarzucam prywatnym handlowcom, że zatrudniają tylko na czarno ale często początek pracy jest bez umowy i od dobrej lub złej woli zależy czy pracownik dostanie umowę czy "kopa" po tygodniu bez śladu w dokumentach. Zaznaczam, że nie jest to obligatoryjne u wszystkich ale częste zjawisko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2010, 7:38 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
W „blaszakach” takie praktyki nie są możliwe? Dokonałeś podziału na dobrych i złych pracodawców, a nie na tych w mieście czy w „blaszakach”. Winny się tylko tłumaczy ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2010, 8:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
makaron pisze:
zatrudniają tylko na czarno ale często początek pracy jest bez umowy i od dobrej lub złej woli zależy czy pracownik dostanie umowę czy "kopa".

nie jest to tylko zła lub dobra wola pracodawcy, koszty pracy oraz procedury związane z zatrudnianiem i zwolnieniem też mają tu dużo do powiedzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2010, 8:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
tadam pisze:
makaron napisał/a:
zatrudniają tylko na czarno ale często początek pracy jest bez umowy i od dobrej lub złej woli zależy czy pracownik dostanie umowę czy "kopa".

nie jest to tylko zła lub dobra wola pracodawcy, koszty pracy oraz procedury związane z zatrudnianiem i zwolnieniem też mają tu dużo do powiedzenia.


Że koszty pracy są wysokie to wiem , ale omijając przepisy pracodawca oszczędza tak !!! a pracownik fakt dostaję wypłatę , ale składki już uciekają i patrząc w przyszłość , emeryturka będzie skromna bo pracodawca zawsze chciał zaoszczędzić , i to on właśnie będzie miał spokojną starość a ty zwykły człowieku pałuj sie !!!

Powiedz mi proszę co mają do powiedzenia procedury związane z zatrudnieniem i zwolnieniem ?? Nie rozumiem !!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2010, 11:49 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Hakeem pisze:
to on właśnie będzie miał spokojną starość a ty zwykły człowieku pałuj sie !!!


Zawsze możesz spakować się i wyjechać np. w Bieszczady. Możesz dłubać dłutkiem jakieś drewniane aniołki i czytać wieczorami Przybosia lub Stachurskiego, popijając tanim winem. Chodzić w podartych dżinsach i grać na gitarze lub fujarce. Naprawdę wielu jest w tamtych okolicach ludzi, którzy zbuntowali się i stali się wędrowcami samotnikami. Jeśli bym nie wytrzymał presji życia tak właśnie bym zrobił.

Daj cos od siebie dla innych, dla siebie, a dopiero wtedy zacznij wygłaszać tezy, na które za cholerę nie masz argumentów. Zatrudniałeś kiedyś kogoś? Dałeś komuś pracę? Czy wyłącznie potrafisz narzekać? To bardzo proste i wygodne podejście do własnego jestestwa.


Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 11:51 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2010, 12:02 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
Dr. Dre pisze:
Daj cos od siebie dla innych, dla siebie, a dopiero wtedy zacznij wygłaszać tezy, na które za cholerę nie masz argumentów. Zatrudniałeś kiedyś kogoś? Dałeś komuś pracę? Czy wyłącznie potrafisz narzekać? To bardzo proste i wygodne podejście do własnego jestestwa.


A ty co kozak jesteś bo kogoś zatrudniasz , sam sie przy tym wzbogacasz a pracowników masz głęboko w pupie. Pamiętaj że tak jak traktujesz pracownika tak on Ciebie będzie traktował. Więc nie dziwię sie że pracodawca nie ufa swojemu człowiekowi i ten go okrada. Z czegoś trzeba żyć a jak ty nie chcesz płacić składek itp... , drugi musi kombinować.
Najwygodniej to Tobie jest chyba narzekać bo zapewne zabolało by Cie to że musisz odprowadzać wszystkie opłaty a wtedy mniej Ci na urlop kasy zostanie :D

Wszystko to bez urazy oczywiście :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2010, 12:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Hakeem pisze:
wtedy mniej Ci na urlop kasy zostanie

Hakemm, większość pracodawców, których znam na pierwszy swój urlop pojechało po kilku latach rozkręcania biznesu, a znam też takich, którzy "urlopu" mają po kilka dni w roku - i nawet nie wiedzą czy będą mieli spokojną starość, bo nie zawsze utrafili w niszę. Ale co to Ciebie obchodzi, że ktoś ryzykuje wszystkim, Ty przecież tylko nie chciałbyś się pałować na starość...

Tyle w temacie, bo odbiegliśmy od marketów nieco.


Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 12:13 przez tadam, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2010, 12:17 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
tadam pisze:
Ty przecież tylko nie chciałbyś się pałować na starość...


O moją starość możesz być spokojny , zresztą ja również :D
Mój pracodawca jest OK , wszystko mam odprowadzana i to od rzeczywistej wypłaty.
Co do urlopu to może mnie trochę poniosło , bo wiem jak to jest mieć swój własny interes.

[ Dodano: Wto Maj 18, 2010 1:17 pm ]
tadam pisze:
Ale co to Ciebie obchodzi, że ktoś ryzykuje wszystkim


Nie obchodzi mnie w ogóle. Przecież to nie mój biznes.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2010, 12:18 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Ziomek!!!

Hakeem pisze:
A ty co kozak jesteś bo kogoś zatrudniasz


Nikogo nie zatrudniam!!!

Hakeem pisze:
sam sie przy tym wzbogacasz a pracowników masz głęboko w pupie


Pracuję na etacie :smt082

Wszystkich ludzi którzy wykonują swoją pracę szanuję - KOMUNISTO od siedmiu boleści !!!

Hakeem pisze:
Pamiętaj że tak jak traktujesz pracownika tak on Ciebie będzie traktował.


Tu sie zgodzę, ale i tak myślę, że to wyszło Ci przypadkiem. Zbyt mądre zdanie jak na Ciebie! 8)

Hakeem pisze:
Więc nie dziwię sie że pracodawca nie ufa swojemu człowiekowi i ten go okrada.Z czegoś trzeba żyć a jak ty nie chcesz płacić składek itp... , drugi musi kombinować.


Kradzież to kradzież, ale komuniści nigdy nie szanowali czyjejś własności. :-?

Czyli przyznałeś sie do okradania swojego pracodawcy? Mam nadzieje, że czyta to forum! i wie kim jest Hakeem

Szykuj fujarkę, bo długo nie popracujesz.

Oczywiście bez urazy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 270 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..