Dzisiaj jest 15 cze 2024, 21:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 lut 2007, 7:57 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 gru 2005, 18:16
Posty: 73
"Specjali¶ci spekuluj±, ¿e mo¿liwo¶æ sk³adania wniosków przy dobrych wiatrach nast±pi dopiero w styczniu 2007 roku (optymi¶ci mówi± o wrze¶niu bie¿±cego roku). Wtedy mo¿na dopiero przygotowywaæ wnioski wiêc oko³o 4 miesiêcy, a nastêpnie 2 do 3 na informacjê o akceptacji. Siedem miesiêcy czyli lipiec 2007. Wynika z tego, ¿e dopiero za ponad pó³tora roku cokolwiek siê ruszy z dotacjami z funduszy UE. "

MAMY ROK 2007!!!


Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, 13:53 przez glucior, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 9:48 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Dokładnie!!! Widać ktoś żyje jeszcze rokiem 2006 ;) Ten ktoś zapomniał, że w 2007 próbowano doprowadzić do połączenia 2 szkół ponadgimnazialnych. Jedna z propozycji zakładała, że w budynku po jednej ze szkół stworzy się "punktu zaczepienia dla studentów"
Cytuj:
Dlatego dobrym pomysłem jest stworzenie solidnego oddziału jakiejś uczelni wyższej z innego miasta.Kolegium Karkonoskie, albo Uniwersytet Zielonogórski, który nie ma jeszcze filii może się okazać dobrym rozwiązaniem

Sugerujesz, że to burmistrz ma stowrzyć dany oddział? To tak jakby ktoś stworzył odział zgorzelec.info w Bogatyni i prosił aby Alex go przejął;)
Cytuj:
Burmistrz z Radą Miasta powinni bezwzględnie znaleźć pieniądze na dofinansowanie takich pomysłów
Czyich pomysłów, Twoich czy rektora danej uczelni? Nie znalazłem nigdzie pomysłów rektorów a Twoje pomysły są może fajnie brzmiące ale nieco górnolotne i oderwane od rzeczywistości Widać rektorzy twardziej stoją na ziemi i nie bawią się w populizm (zbliżają się jakieś wybory, czy co? :grin: ) Owszem burmistrz powinien wspierać dążenia do stworzenia fili uczelni wyższej ale sam ją stwarzać... :|
Cytuj:
FIRMY: Zorganizować spotkanie, lub rozesłać do wszystkich firm w Zgorzelcu pytanie: Co jako Burmistrz mogę dla Was zrobić, aby Wam pomóc ?
Wyobraziłem sobie tych bezradnych przedsiębiorców, którzy tylko czekają na takie pytanie... Poprzedni burmistrz zrobił "Zintegrowany plan rewitalizacji miasta Zgorzelec", który był niczym innym jak zbieraniem życzeń organizacji pozarządowych. Jak zbierzemy to co zebrał pan Fiedorowicz i co wg autora powinien zrobić R.Gronicz to naszym oczom ukaże się piękna wizja idealnego miasta "szklanych domów" Pytanie po co to komu?
Twój prosty pomysł na "lepiej" to część dokumantu "Wspólna strategia rozwoju Europa - Miasto Zgorzelec/Goerlitz", ktoś przed Tobą zastanowił się nad tym, w którym kierunku powinien iść rozwój miasta (pytanie w który pójdzie)
Cytuj:
Nasze miasto nie posiada jakiejkolwiek publicznie przedstawionej koncepcji sensownego rozwoju, dlatego powyższe pomysły mogą posłużyć jako pierwowzór
Za te słowa powinieneś przeprosić Urząd Miasta gdyż to Urząd zlecił opracowanie dokumentu o którym wspomniałem. Przepraszam, nie mogłeś go czytać bo żyjesz jeszcze rokiem 2006 a ten dokument powstał 19 maja 2006...dla Ciebie to przyszłość ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 10:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Przez takich ludzi jak menelopa nigdy nie będzie dobrze w naszym grajdole. Zaślepieni funkcją jaką piastują, nie dopuszczają do siebie innych sugestii. Potrafią tylko czczo gadać, w ramach sztucznych stowarzyszeń, które nigdy nic nie osiągnęły i nic nie osiagną.
Pomysły Alexa są jak najbardziej trafione. Jego spostrzeżenia dają dużo do myślenia. O dziwo są one jednakie, ze spostrzeżeniami innych mieszkańców naszego miasta, którzy dość już mają przepychanek na górze.
Wyższa Szkoła Menedżerska z Legnicy, od dłuższego czasu zabiega o kupno budynku w naszym mieście. Z tego co wiem złożyła juz kilka ofert, dziwnym trafem jednak nieruchomości trafiały w ręce znanego nam zgorzeleckiego inwestora rodem z Macedonii.
Czyzby miastu nie zależało na utworzeniu tu, na miejscu stacjonarnej uczelni, aby ludzie chcący się kształcić, nie musieli nadwyrężać swoich i tak już napiętych budżetów dodatkowymi kosztami wyjazdów i noclegów do Zielonej Góry, Legnicy, Wrocławia i Opola.
Przy tego typu posunięciach, wydaje mi się, burmistrz długo nie posiedzi w swoim fotelu...

menelopa pisze:
Cytat:
Nasze miasto nie posiada jakiejkolwiek publicznie przedstawionej koncepcji sensownego rozwoju, dlatego powyższe pomysły mogą posłużyć jako pierwowzór
Za te słowa powinieneś przeprosić Urząd Miasta gdyż to Urząd zlecił opracowanie dokumentu o którym wspomniałem. Przepraszam, nie mogłeś go czytać bo żyjesz jeszcze rokiem 2006 a ten dokument powstał 19 maja 2006...dla Ciebie to przyszłość


Za tego typu posunięcia, osoby za to odpowiedzialne powinny zostać rozliczone i osądzone.
Opracowanie takich dokumentów kosztuje podatników duże pieniądze, a nie prowadzi do niczego, ponieważ później i tak odchodzi się od koncepcji zawartych w tych dokumentach. Wystarczy przyjżeć się "rewitalizacji" Przedmieścia Nyskiego", porównac to co i jak zostało zrobione, z tym jak to miało wygladać w/g pierwotnych planów - jeden zajebisty kicz, który woła o pomstę!!! A gdy się spyta o powód takiej niekompetencji osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy, odsyłają one od jednej instytucji, do drugiej i tak bez końca. Paranoja.
Są tam nowe nawierzchnie ulic i chodników, nowe piękne, granitowe krawężniki, a za chwilę wjedzie tam z ciężkim sprzętem Macedon, by budować domy na Placu Pocztowym! Nowe nawierzchnie patyczek strzeli, a po krawężnikach zostanie granitowy żwirek. Amen!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 12:30 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Obaj jesteście bardzo ekstremalni tyle że w róznych kierunkach. Nam natomiast trzeba zrównoważonych działań a nie jazdy ekstremalnej bez wzgledu na to w która stronę nasz wiezie.
Juz jakiś czas żyje w srodowisku Zgorzeleckim i chyba dwa razy byłem uczestnikiem opracowywania przez zewnetrzna firmy palnów rozwoju na lata........ ble ble ble !
To naprawde jest praca dla środowisk lokalnych i tylko taka praca może przynieśc wyniki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 12:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Zgadzam się ! Plan rozwoju miasta powinien być nakreślony przez osobę stąd, a więc taką, kompetentną aż do bólu, znającą miasto od podszewki i jego bolączki. Osoba z zewnątrz nie czuje "klimatu", a więc zarys wykonany przez kogoś takiego zda się "psu na budę".
Miasto powinno zatrudnić grupę fachofców, któzy zajmowali by się planem zagospodaraowania miasta w różnym znaczeniu tego słowa. Bierzmy przykład z Lubania, Bolesławca, czy Jeleniej Góry. Tam dali radę, dlaczego nie może być tak u nas?


Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, 14:01 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2007, 13:55 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
glucior pisze:

MAMY ROK 2007!!!


To w takim razie logiczne ze miał być 2008, prawda ?

Małe przeoczenie już zostało poprawione.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 14:29 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Spostrzeżenia Alexa… wpadnij w czwartek na spotkanie to usłyszysz te spostrzeżenia i inne niekoniecznie z ust Alexa… dlatego są jednakie ze spostrzeżeniami innych :)

Cytuj:
Wyższa Szkoła Menedżerska z Legnicy, od dłuższego czasu zabiega o kupno budynku w naszym mieście. Z tego co wiem złożyła juz kilka ofert, dziwnym trafem jednak nieruchomości trafiały w ręce znanego nam zgorzeleckiego inwestora rodem z Macedonii

Posądzasz kogoś o przekręt? Zgłoś do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa i przestań snuć teorie spiskowe.

Cytuj:
Miasto powinno zatrudnić grupę fachofców, któzy zajmowali by się planem zagospodaraowania miasta w różnym znaczeniu tego słowa


Viper zgadzam się z powyższymi słowami w 100% Sądzę, że zgodzi się z Tobą każdy, tylko jak poznać fachowca w kraju gdzie każdy kto oparł się kiedyś o łopatę uważa się za budowlańca? Masz jakiś złoty środek? Jakie są twoje kryteria by kogoś nazwać „kompetentny aż do bólu"
Urząd Miasta zlecił to opracowanie firmie …, która pisze o sobie
Cytuj:
Kompetencyjny trzon (nazwa firmy) tworzą pracownicy naukowi Instytutu Socjologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu mający wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i prowadzeniu badań empirycznych
Po tym co napisałeś to oni w ogóle się nie nadają. Kogo proponujesz?
Twierdzisz, że plan rozwoju miasta powinien określić ktoś stąd.
Cytat z opracowania
Cytuj:
Podstawą empiryczną niniejszego opracowania są rezultaty analizy Desk research i Web research przeprowadzona w oparciu o materiały otrzymane z Urzędu Miasta Zgorzelec i Urzędu Miasta Goerlitz, zastane dane pozyskane przez Public Profits z innych niż wyżej wymienionych źródeł, zasoby Internetu, rezultaty wywiadów pogłębionych przeprowadzonych z kluczowymi informatorami (zarówno po stronie polskiej jak i po stronie niemieckiej) oraz wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych i instytucjonalnych

Nie wiem czy „kluczowi informatorzy”, czy osoby, które tworzyły materiały przekazane przez UM „czuły klimat”. Ty się nie przyczyniłeś do tego aby były to „osoby kompetentne do bólu” (co by to nie znaczyło) Ty tylko krytykujesz, że ktoś coś takiego zrobił :|

Jak jest wartość tego opracowania? To co powstało jak narazie nie trafiło na spód szuflady. „W dniu 14 lutego 2007 odbyło się pierwsze w roku bieżącym posiedzenie Komisji Koordynacyjnej Europa-Miasta Zgorzelec/Goerlitz (…) Kolejnym punktem posiedzenia była dyskusja nad aktualnym stanem opracowania ,,Wspólnej Strategii Rozwoju Europa-Miasta Zgorzelec/Goerlitz” oraz pracami nad projektem ,, Wspólne Planowanie Rozwoju Obiektów Sportowych(…)
To jest notka prasowa. Skoro tak bezkrytycznie przyjmujesz informację prasowe Alexa to bez problemu przełkniesz to co napisał p. Latosiński ;)

Cytuj:
Potrafią tylko czczo gadać, w ramach sztucznych stowarzyszeń, które nigdy nic nie osiągnęły i nic nie osiagną.
Łatwo komuś przykleić łatkę, co? Czekam na Twoje sukcesy. Może jesteś dobry w poszukiwaniu znaków historii ale to, że znalazłeś parę rzeźb i przeglądnąłeś kilka zakurzonych książek nie czyni Cię ekspertem do oceniania wszystkich i wszystkiego wokół. Zajmij się czymś co Ci bardziej leży i przestań siać ferment :P


Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, 14:39 przez menelopa, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 14:33 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Właśnie widzimy efekty rządów Platformy :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 14:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja sieję ferment ???
Wykażcie się tym co zrobiliście, tak jak zrobić należało!
Bo nie o to chodzi, że ktoś coś robi, a o to jak robi!
Ja nic takiego nie dostrzegam wokół siebie. Widzę jedynie jeden wielki KICZ, mnóstwo niedoróbek i fuszerkę w iście PRL-owskim wydaniu!
Więc, miast pouczać, zacznijcie słuchać zwykłych ludzi, dzieki którym piastujecie swoje stanowiska.
To Wy jesteście dla nas, a nie my dla Was. pamiętajcie o tym! Bo ci, którzy Was wybrali mają już dość pracy za 700zł w brudnym, umierającym mieście!

Nie przychodzę na czwartokowe spotkania, ponieważ smród brudnej, zgorzeleckiej polityki rozciąga się daleko, a świat się z nas śmieje i wcale sie temu nie dziwię. (patrz prasa, nie koniecznie regionalna).

I sugeruję wziąść się do roboty. Pracujesz (pracujecie) za moje pieniadze i mam prawo od was wymagać wydajnej pracy!
Na forum to sobie w domu po obiadku podyskutujecie!

P.S.
Proponuję, aby szefowie zgorzeleckiego magistratu zwrócili uwagę, do jakich celów są używane służbowe komputery w godzinach urzędowania. :twisted:
Jest taki fajny, niedrogi programik "Oko szefa", może warto go zainstalować w zgorzeleckich urzędach. Zakładam, że efektywność pracowników wzrośnie wówczas o 100%, a i pracodawca może się czegoś dowiedzieć o ich upodobaniach, preferencjach i zapatrywaniach politycznych, oraz o tym co myślą na jego temat. Polecam. 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 14:55 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Cytuj:
Wykażcie się tym co zrobiliście, tak jak zrobić należało!

Viper jacy my? Piszę swoją i tylko swoją opinię. Napisz do Latośińskiego i poroś go o wypwiedź w imieniu UM :lol: Ja też należę do tych co "za 700zł.."co nie przeszkadza mi patrzeć na to wszystko trochę inaczej niż Ty


Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, 14:57 przez menelopa, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 14:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ty wyrażasz swoją opinię, a ja wyrażam swoją, zwracając się do pracowników zgorzeleckiego magistratu odpowiedzialnych za codzienność tego miasta.

PLATFORMA to nie tratwa - idzie na dno!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 16:08 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
wracamy to tematu, bo dyskusja na temat swoich racji nie ma sensu. Spróbujcie przeanalizować treści zawarte w moim tekście i odnieść się do nich... z czym się zgadzacie, a z czym nie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 16:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja zgadzam sie w 100% z treścia testu Aleksandra Pitury pt. Kto zgasi światło". Podpisuje się pod tym obiema rekami.

I jescze jedno spostrzeżenie na koniec.
Najgorsi są radni - bezradni. Ci którym się nie udało. Próbują obarczać wszystkich i wszystko, nie próbując szukać powodów swego niepowodzenia we własnym postępowaniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 16:41 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
viper126pzgc pisze:
(...)trafiały w ręce znanego nam zgorzeleckiego inwestora rodem z Macedonii.(...)

(...)a za chwilę wjedzie tam z ciężkim sprzętem Macedon, (...)



Jesteś wszechpolakiem?
Przeszkadza Ci ,że facet nie urodził się w Polsce?
Myśle,że narodowośc nie ma tu nic do rzeczy,tak samo jak to że jesteś tłuściochem,spaślakiem ,grubasem czy jak sobie wolisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 lut 2007, 16:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Dla wyjasnienia, sam też nie jestem czysto polskiego pochodzenia. Pisząc Macedon, zrobiłem to tak, aby nie używać danych personalnych, a, aby wszyscy wiedzieli o kogo chodzi. Do nazistów też mi daleko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..