Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 lip 2013, 8:15 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Jestem umiarkowanym fanem sportu. Dość powiedzieć, że ze wszystkich dziedzin, które współczesny człowiek „koniecznie musi” znać i lubić, ja znam i lubię koszykówkę i to z przyczyn banalnych – lokalno - patriotycznych. I to co widzę od ostatnich kilku sezonów zgorzeleckiej drużyny martwi mnie coraz bardziej. Wszystkie symptomy wskazują na zgorzel – gnicie komórek żywego organizmu. Przesłanek jest wiele, a jedna z nich – to fakt mocno mnie niepokojący - zanik Zgorzelca w zgorzeleckiej ekipie.
Ostatnio choroba przybrała na sile. Zaatakowała tkanki najmłodsze i najzdrowsze. Młodzież Turowa ( kadeci, juniorzy i młodzicy) , w tym roku nie pojedzie na obóz. Mimo, że wyjazdy były współfinansowane przez rodziców, zabrakło pieniędzy na kilkunastoosobową ekipę naszych dzieciaków. Mówi się trudno – kryzys. Tymczasem słyszę , że klub pozbywa się właśnie zgorzeleckich trenerów od wielu lat prowadzących młodzież. Na ich miejsce zostali ściągnięci obcokrajowcy oraz ludzie od czapy – bez doświadczenia i wykształcenia do pracy z dziećmi. Trudno mi sobie wyobrazić, aby ci nowi „fachowcy” pracowali za stawki zgorzeleckich poprzedników. Wystarczy wyobrazić sobie, że trzeba im przecież załatwić mieszkanie, samochód służbowy…
Srebrny medal jest wielkim osiągnięciem – chwała! Ale niknący promil „Zgorzelca” w drużynie, wypieranie tubylców nie poparte racjonalnym działaniem, źle wróży na przyszłość. Panie Prezesie – ta drużyna jest nasza. W nazwie ma Zgorzelec, gra w naszej hali. To my zrezygnowaliśmy z remontu chodników i ulic na rzecz budowy nowej hali. Te pełne trybuny mieszkają w tym mieście. Bez nich nie będzie drużyny. I Prezesa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lip 2013, 23:23 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Posty: 1
Niestety to co piszesz to prawda. Klub zaufał serbowi, lecz to może okazać się największa porażka. Zatudnili trenera aktora, który rok wcześniej zadebiutował jako trener we Wrocławiu, a jego wiedza sportowa ponoć jest mierna, ba bardzo mierna. Teraz zatrudniają obcokrajowca do młodzieży. Przykre jest to, że srebrny medal przyczynił się do podążania w złym kierunku. Brak pieniędzy na obóz sportowy młodzieży = największe nieporozumienie, to najlepszy okres i najfajniejsze chwile dla dzieciaków. Przykre jest to, że klub jest tworem pseudo sportowym, w zasadzie to produkt marketingowy. Zamiast tworzyć sport i sportowe zaplecze w pełnym tego słowa znaczeniu, klub inwestuje w rozwój (finansowy) ludzi którzy za rok, dwa,ze Zgorzelcem nic nie będą mieli wspólnego.
Słyszałem że obecny trener pierwszej drużyny wcześniej szkolił młodzież. Jeśli się dowiem, że jakaś miernota, z serbii czy innych bałkanów, u nas w Polsce w Zgorzelcu, do dzieciaków powie jebem ti usta, jebem ti mater, itp... a słyszałem że tak bywa, to obiecuje, że za ucho wyciągne go z hali, i ktoś jemu zrobi tą "przyjemność" .
Pomimo, że klub dostał w tym sezonie więcej pieniędzy, to koszykówka jako sport zgorzelecki, sport w wydaniu dla dzieci i młodzieży, w procesie zarówno krótko jak i długo falowym, przeżyje regres. Jak można zerwać współpracę z ludźmi ze Zgorzelca, z nauczycielami którzy decydują czy dzieciaki zachęcą do kosza, czy do innego sportu. Ludzie ze Zgorzelca powinni być podstawą tego klubu, bo to oni będą tworzyc tu sport, ale co może o tym wiedzieć prezes, on jest z wrocławia i patrzy na to, nie przez pryzmatu rozbudowy lokalnego środowiska sportowego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lip 2013, 17:06 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 23 lip 2013, 21:44
Posty: 4
wszystko okaże się z czasem czy to trafny wybór czy porażka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..