Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 gru 2012, 9:56 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
...podatek śmieciowy bez zmian... - z głównej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2013, 16:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy może ktoś mi podpowiedzieć gdzie znajduje się oficjalny cennik za wywóz śmieci który bedzie obowiązywał od lipca? znalazłem tylko ustawy ile litrów na osobę a brak jest ile złotych będzie trzeba płacić za te litery.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2013, 19:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ta cała deklaracja jest mętna i nieczytelna. Niby mam przedstawić wraz z deklaracja umowę z dotychczasowym odbiorca śmieci. Ale co mam przedstawić? Ja mieszkam w bloku i umowy nie zawierałem z nikim. Niby też mam sam taka umowę wypowiedzieć. Co mam wypowiedzieć skoro nie mam umowy? Poza tym o co chodzi z wodą? Jak się ma zużycie wody do segregacji i wywózki odpadów stałych? To jakaś paranoja. Poza tym dlaczego mam zmieniać odbiorcę i podpisywać nową umowę, skoro dotychczasowy mi odpowiada?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2013, 19:40 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Ta cała deklaracja jest mętna i nieczytelna. Niby mam przedstawić wraz z deklaracja umowę z dotychczasowym odbiorca śmieci. Ale co mam przedstawić? Ja mieszkam w bloku i umowy nie zawierałem z nikim. Niby też mam sam taka umowę wypowiedzieć. Co mam wypowiedzieć skoro nie mam umowy? Poza tym o co chodzi z wodą? Jak się ma zużycie wody do segregacji i wywózki odpadów stałych? To jakaś paranoja. Poza tym dlaczego mam zmieniać odbiorcę i podpisywać nową umowę, skoro dotychczasowy mi odpowiada?

W twoim przypadku to działka spółdzielni, oni podpisywali i oni wypowiadają. W domkach będzie cyrk, wiele osób starszych nie wypowie umowy i będą podwójnie płacić. Wszystkie umowy powinny wygasać samoczynnie z dniem 30.06.2013 r. Ja nie mogę znaleźć ustawy z kwotami ile na osobę bądź co w przypadku firm, jakie stawki? Co z kontenerami, stara firma zabierze swoje i jak nowa nie postawi swoich to całe miasto będzie w workach śmieci na ulicy zostawiać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2013, 20:42 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 lis 2008, 13:00
Posty: 222
Lokalizacja: Zgorzelec
Stawka za jedną osobę przy segregacji ma wynieść 17,18 zł, a bez segregacji jakieś 5 zł drożej ( chyba 22,80-nie pamiętam dokładnie ).
Wkurzające jest to, że do końca lipca trzeba zapłacić za trzy miesiące (VII,VIII,IX) :smt068


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2013, 20:50 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2005, 18:15
Posty: 420
Lokalizacja: tu i tam
Zabawny temat.

Mam napisać oświadczenie, ile zużywam wody.. mimo, że nie wyjaśnili jak to ma się do opłaty.

Mam napisać oświadczenie kto ze mną NIE MIESZKA, a w dodatku jeszcze - gdzie teraz przebywa :)

Mieszkam w domu i jak zadeklaruje selektywną zbiórkę odpadów to podstawią mi 5 śmietników pod dom? :)

pozdr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2013, 21:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy za tych kilka śmietników pod domem właściciele domków będą musieli zapłacić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2013, 21:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 lis 2008, 13:00
Posty: 222
Lokalizacja: Zgorzelec
Czytałam, że właściciel domu lub wspólnota ma obowiąze udostępnić teren pod pojemniki :shock:
Zastanawiam się, jak np. wspólnota ma ten teren udostępnić, skoro ma teren tylko 2m od obrysu budynku...
A jeśli pojemniki będą stały na terenie gminy, to wspólnota będzie musiała płacić za dzierżawę ziemi pod pojemniki do gminy? Jeśli tak,to koszty będą jeszcze większe :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2013, 21:53 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Gaja pisze:
Stawka za jedną osobę przy segregacji ma wynieść 17,18 zł, a bez segregacji jakieś 5 zł drożej ( chyba 22,80-nie pamiętam dokładnie ).
:smt068

No właśnie jakieś, mnie interesuje konkretnie na papierze jakie stawki.
viper126pzgc pisze:
Czy za tych kilka śmietników pod domem właściciele domków będą musieli zapłacić?

Raczej w jednej opłacie masz wszystkie śmietniki na każdy surowiec.
tuka pisze:
Zabawny temat.
Mieszkam w domu i jak zadeklaruje selektywną zbiórkę odpadów to podstawią mi 5 śmietników pod dom? :)

pozdr.

No raczej :lol:
Wyobraź sobie osiedle domków i przy każdym stoi po 5 śmietników :grin: no i tu do akcji wkracza straż miejska bo pieszy nie ma 1,5 m chodnik zastawiony więc zaczynają blokady zakładać :lol: :lol:
Cytuj:
dla lokali gastronomicznych i stołówek - 20 l na jedno miejsce konsumpcyjne,
dotyczy to także miejsc w tzw. ogródkach zlokalizowanych na zewnątrz lokalu,
jednak co najmniej jeden pojemnik o pojemności 110 l

Czyli lokal co ma 200 miejsc będzie generował 4000 l na tydzień czyli ponad trzy pojemniki 1,1m3 (ponoć za każdy 150 zł, tylko nie wiem czy na miesiąc czy tydzień :oops: ) A co w zimie?????
Aha, oczywiście właściciel lokalu jest zobowiązany do ustawienia pojemnika na zewnątrz... za który trzeba zapłacić???
Cytuj:
w wypadku lokali handlowych i gastronomicznych, dla zapewnienia czystości
wymagane jest również ustawienie na zewnątrz, poza lokalem, co najmniej jednego
kosza na odpady


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2013, 23:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy dzieci są liczone jako osoby w gospodarstwie? Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, by np. niemowlak miał być również obciążony tym haraczem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 lut 2013, 23:42 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Czy dzieci są liczone jako osoby w gospodarstwie? Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, by np. niemowlak miał być również obciążony tym haraczem.

Jak zameldowany to oczywiście że się liczy. Proponuje dzieci u teściowej zameldować ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2013, 7:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Czy dzieci są liczone jako osoby w gospodarstwie? Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, by np. niemowlak miał być również obciążony tym haraczem.


O wlasnie!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2013, 8:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
gobo007 pisze:
Czy dzieci są liczone jako osoby w gospodarstwie? Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, by np. niemowlak miał być również obciążony tym haraczem.

akurat niemowlaki generują zdecydowanie niemało odpadów jeśli policzyć chociażby ilość pieluch jednorazowych jakie zużywają dziennie - tak mi się wydaje.
mnie powala trochę skala tej podwyżki, do tej pory u nas we wspólnocie wychodziło ok. 9,70 zł od osoby za śmieci, teraz jak czytam ma być 23 zł, jeśli dobrze policzyłem oznacza to wzrost opłaty o ok. 137%, czyli dosyć znaczący.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2013, 16:09 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
Marcopollo pisze:
Jak zameldowany to oczywiście że się liczy. Proponuje dzieci u teściowej zameldować ]:->


ale meldunek nie jest równoznaczny z przebywaniem pod danym adresem :smt021 wiele osób przebywa poza granicami Polski a meldunek trzyma ot tak żeby nie robić zamętu i czy to znaczy że zmuszą ich do płacenia za śmieci,których nie produkują??? może ktoś wrzuci jakiś link? fragment zapisu? który precyzuje podstawę ustalającą osoby zobowiązane do płacenia podatku śmieciowego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lut 2013, 17:50 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 paź 2012, 9:54
Posty: 99
No tak, meldunek to potwierdzenie zamieszkania ale tylko w teorii, tzn. ludzie się meldują tylko dlatego, że jest obowiązek meldunkowy. Gdyby go nie było to ten problem by zniknął bo oświadczałbyś tylko gdzie mieszkasz w razie potrzeby i tyle. A w obecnej sytuacji to rozumiem, że jeżeli ktoś jest tu zameldowany ale mieszka np. zagranicą to trzeba napisać oświadczenie, że w tym lokalu ta osoba nie zamieszkuje (co jest zaprzeczeniem zameldowania ale to szczegół). I wtedy za tą osobę nie będzie pobierana opłata śmieciowa.


Ostatnio zmieniony 15 lut 2013, 18:36 przez obcy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..