Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 30 sie 2007, 17:24 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 15 kwie 2005, 14:46
Posty: 689
Lokalizacja: Zgorzelec - Ujazd
Cytuj:
Menelopa to nie jest jednoznacznie kwestia tego, że pojawiła się nowa władza i pozamiatała (co jak wiemy nie jest takie oczywiste).


Owszem ale widać, że ich pozycja się nieco zmieniła - nie są już tak ustawieni. "Mierni ale wierni" tak bym nazwał tym razem naszych "animatorów kultury". Jakuby, "Festiwal Grecki" czy "Dni Miasta" różniły się tylko muzyką - otoczka była taka sama czyli namioty Lecha i prażone orzeszki. To były igrzyska dla ludu, który pragnął czegokolwiek na tej kulturalnej pustyni. Nikos miał dobry pomysł na imprezę ale realizujać go obniżył poziom do minimum. Nie jestem fanem muzyki greckiej, również jestem za młody by pamiętać dzielnice pełne Greków. Ale gdyby ta impreza przybliżyła mi np. kulturę, kuchnię, pokazała ubiory wywodzące się z Grecji to z przyjemnością przychodziłabym do amfiteatru. Od paru lat Nikos leciał "na oparach" Nie chciał bądź nie mógł niczego zmieniać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sie 2007, 22:40 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
menelopa pisze:
Cytuj:
Menelopa to nie jest jednoznacznie kwestia tego, że pojawiła się nowa władza i pozamiatała (co jak wiemy nie jest takie oczywiste).


Nikos miał dobry pomysł na imprezę ale realizujać go obniżył poziom do minimum. Nie jestem fanem muzyki greckiej, również jestem za młody by pamiętać dzielnice pełne Greków. Ale gdyby ta impreza przybliżyła mi np. kulturę, kuchnię, pokazała ubiory wywodzące się z Grecji to z przyjemnością przychodziłabym do amfiteatru. Od paru lat Nikos leciał "na oparach" Nie chciał bądź nie mógł niczego zmieniać

Piotrek nie masz racji. Jakbyś zbliżył się choć raz to poznałbyś istotę tego festiwalu. Nie chcę rozpisywać się o krytycznym, który swój geocentryczny pogląd przedkłada nad wszystko. czekam na "jego" imprezę i ocenię ją obiektywnie. Na razie jest prezesem bijących pianę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sie 2007, 6:44 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
qba pisze:
Na razie jest prezesem bijących pianę.


Tia...:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sie 2007, 13:44 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
qba, co Ty wygadujesz? :roll:
nie wiem o jakim biciu piany mówisz? Krytyczny, jakby się wziął, to może i festiwal grecki by zorganizował, bez ironii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sie 2007, 17:09 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
Poważnie?? :smt044
Sam nick mówi wiele. Chciałbym zobaczyć krytycznego jako organizatora tak wielkiego przedsięwzięcia. Coś mi się nie chce wierzyć, że dorównałby Nikosowi. Ale niech próbuje :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sie 2007, 20:38 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Początki są zawsze trudne. Nikos ma połapane, bo to, było nie było 10 lat festiwalowych, a i w branży jeszcze dłużej. Nie ma jednak ludzi niezastąpionych, może to nie do końca dobry przykład, ale na tegoroczne Jakuby również patrzono pobłażliwie, ale wyszło :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sie 2007, 21:17 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lis 2006, 17:57
Posty: 1432
Lokalizacja: z za monitora
Trudno się z Wami nie zgodzić, ale martwiłem się, że taki festiwal zniknie całkiem z naszego i tak bardzo skromnego kalendarza imprez, ale słuchając dzisiaj radia Jelenia Góra dowiedziałem się od RG, że nie stać miasta na dofinansowanie Nikosa imprezy kwotą 150 tys. złotych i że ekipa Domu Kultury zorganizuje go za 50 tys. tyle, że pod inną nazwą.

Kaśka ja nie stwierdziłem, że Eleni (piosenkarka) mieszkała w Zgorzelcu, tylko że wyjeżdżała - jak wtedy sądziła na stałe - do Grecji. Jako kilkuletni chłopak byłem na jej pożegnaniu z rodzicami na Warszawskiej bodajże 65 czy 67, gdzie mieszkała jej rodzina.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2007, 10:06 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
Za 50 tys. można zorganizować wieczorek poetycki, a nie festiwal. Tyle kosztuje jedna gwiazda, a gdzie nagłośnienie, oświetlenie?Przez 9 edycji była to impreza 3-dniowa, a jubileuszowy 10 połączony z Dniami Miasta - śmiech na sali. Zawsze na koncertach Nikos powtarza, że Zgorzelec podczas festiwalu jest stolicą piosenki greckiej w Polsce, a teraz znając go będzie zapraszał do innego miasta bo że festiwal będzie istniał jestem pewien.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2007, 11:40 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
qba pisze:
Poważnie?? :smt044
Sam nick mówi wiele. Chciałbym zobaczyć krytycznego jako organizatora tak wielkiego przedsięwzięcia. Coś mi się nie chce wierzyć, że dorównałby Nikosowi. Ale niech próbuje :lol:


Trudno będzie Cię przekonać skoro oceniasz po nickach ;)
btw - co sądzisz o moim? ;)

Ode mnie dodam , że jednak szkoda. Było to bodajże jedyne wydarzenie pokazywane w TVP - nie licząc kronik kryminalnych ;) I faktem jest , że festiwalowi brakowało typowego greckiego klimatu - no chyba , że ktoś sobie zafundował bibę u Nikosa ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2007, 15:54 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 sty 2007, 14:42
Posty: 34
Lokalizacja: Zgorzelec
Jeszcze trochu a Zgorzelec = Kononowicz.
Nie będzie niczego. A dokładniej niczego z rozrywki.

Z większych imprez będą tylko Dni Zgorzelca i Jakuby.
Tracimy jedną z ważniejszych i naprawdę fajnych imprez. Można to potwierdzić dużą frekwencją na festiwalu mimo nie najlepszej pogody.

Powinniśmy wźąść transparenty i iść pod urząd miasta zastrajkować.
Bo jeszcze trochu a nie będzie żadnej imprezy. Z tego co wiem miasto na Jakuby nie dały złamanego grosz. Ale jakoś się udało je zorganizować.

To co powiecie na pomysł z transparentami pod urzędem. Może to coś da.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2007, 16:36 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:

Trudno będzie Cię przekonać skoro oceniasz po nickach ;)
btw - co sądzisz o moim? ;)


btw - bardzo trudny wybór


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 wrz 2007, 17:13 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
Z tego co wiem miasto na Jakuby nie dały złamanego grosz.
o, a skąd masz te rewelacje? :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 wrz 2007, 8:54 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie porównujcie Jakubów do Festiwalu!!!
Na wzór sąsiadów zaczyna to wyglądać trochę lepiej, ale organizacja i zamysł pozostawiają wiele do życzenia. Co Jakub Boehme miał wspólnego z biesiadą???
Multum ludzi chodzących od ulicy Wrocławskiej do studzienki w tę i nazad.
Natomiast formuła Festiwalu do 9 edycji była zorganizowana wg pewnego harmonogramu tzn. w sobotę konkurs i wieczorem gwiazda, w niedzielę kilka zespołów i koncert laureatów grand prix i wieczorem gwiazda. Z soboty na niedzielę - biesiada grecka. Na Jakubach zaś ani ładu ani składu. Jedyna "atrakcja" to taka, że wystrzał z armaty wystraszył mojego syna do tego stopnia, że musiałem wrócić do domu.
Przekorny - fajnie że masz tyle optymizmu w sobie. w jednym z wcześniejszych postów porównano Zgorzelec do Kononowicza. NICZEGO NIE BEDZIE!!!!
A nowe ławki w amfiteatrze "pożyczą" złomiarze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 wrz 2007, 10:16 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
W sumie prawda - zróbmy Jakuby w formie wykładów o mistycyźmie i filozofii ;) Zainteresują one kilka osób - i wtedy nie trzeba będzie dużo kasy od miasta brać - jest w tym metoda ;)

Co do Nikosa to zastanawia mnie jego tekst o zastrzeżeniu nazwy festiwalu i (co dziwne) jego pochodnych. Chyba nie ma takiej możliwości nawet. Zmiana nazwy na Festiwal Grecki i Bałkański załatwiłaby sprawę - a już na pewno tego nie zastrzegł.
I finanse festiwalu - naprawdę tylko budżet miasta to finansował? Nie było sponsorów? Czyżby taki biznesmen nie potrafił załatwić sponsorów i kasy na to? Ciągłe powtarzanie o winie Burmistrza śmierdzi mi tu rewanżem - tylko nie wiem za co ;)

Nie zmieniam zdania - żal mi tej imprezy - jednak uzależnianie jej li tylko od finansów miasta śmierdzi mi łatwizną. Nikos miał dość to zakończył - ale chyba nie chciał tego wprost powiedzieć. Rzucanie mu kłód pod nogi bawiło co niektórych - ale przecież to takie typowo polskie ;) Czyż nie? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 wrz 2007, 13:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 lis 2006, 19:45
Posty: 42
Nie przepadam za Nikosem ale to co mówi na swojej konferencji to w większości prawda, nikomu nie zależy na kulturze jeśli nie masz połapane znojomości. Polityka jest tak związana z kulturą, że aż przeraża. Dom Kultury zrobił fajne Jakuby (wreszcie), tyle było złych uwag na ich temat, ale nie ukrywajmy że mają pana Baranowskiego ze sobą. Nikos nie jest lubiany przez nową władzę to go urtącili. Wstyd i skandal! ale wielu ludzi kultury też swoje inicjantywty schowało do kieszeni, bo starostwo nie jest lepsze. Żal, że taki festiwal z taką tradycją przestanie isnieć. Zrobią znowu dni Zgorzelca ze spadającymi gwiazdkami i oczywiście lejącym się wszędzie piwem ( na Jakubach też) to zapewne działania zmierzające do tego aby mniej pić. Piwo wszędzie!!!! Zgorzelec to będzie wiocha, gdzie będę zawracały pijane wrony, z każdą imprezą młodziezy będzię się kojarzyć liczne stragany z piwem. Nikos powinien zrobić imprezę, gdzie go chcą i mieć w nosie uładziki zgorzeleckie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 85  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..