Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 9:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 24 sie 2008, 15:52 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
Szczerze to także nie rozumiem twoich uprzedzeń bombas. Skoro w tym miejscu kiedyś przebywało wielu Greków, nazwa bulwar grecki jest na miejscu a Nikos jako Grek kultywuje to, to jest coś w tym złego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2008, 16:15 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
guru23 pisze:
nie bardzo rozumiem, skąd tyle niechęci do festiwalu


Ja osobiście swoją niechęć do Nikosa przekładam bezpośrednio na festiwal. I nawet mi z tego powodu nie wstyd ;)

Swoją droga jeśli swoje wyobrażenie o kulturze greckiej miałbym tworzyć na podstawie postów pisanych przez Nikosa to też nie wyszłoby to za dobrze ;)
Na szczęście , aż tak głupi nie jestem ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2008, 21:37 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
twoje prawo i nie musisz się tego wstydzić. ja z powodu paru politycznych dupków w zgorzelcu nie zamierzam przekładać niechęci na cały powiat zgorzelecki. tam przecież mieszkają też fajni ludzie( to tak per analogiam twojej wypowiedzi)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2008, 23:03 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
nie rozumiem twoich uprzedzeń bombas
chciałbym zostać dobrze zrozumiany: nie jestem ani niechętny, ani uprzedzony.
Kultura, w której gustuję /a właściwie sztuka/, nie jest z reguły masowa. To raz. Po drugie jestem zwolennikiem równowagi. Z tego co mi wiadomo, nie sami Grecy na tym terenie mieszkali. Dlaczego więc jest festiwal, bulwar, świątynia, tablice pamiątkowe, a niebawem szykuje się odsłonięcie jakiegoś obelisku na Przedmieściu /nie: bulwarze/? Czy inne nacje obecne na tym terenie, nie mające równie rzutkich i przedsiębiorczych przedstawicieli, mają mniejsze prawo do akcentowania swojej tu obecności? Eksponuje się tylko grecką kulturę, podczas gdy, jak pamiętam z osobistych kontaktów, Greków było tu najmniej. Byli natomiast Macedończycy. Gdzie tu coś po nich jakaś pamięć pozostała? Jeśli mnie ktoś posądza o niechęć do kultury greckiej, to proszę sobie poczytać o moim skromnym wkładzie w odzyskiwanie informacji dotyczących spraw greckich w mieście. Bo kultura grecka ≠ Ruskietos a budowanie wizerunku Grecji w oparciu o działania jednej osoby, jest błędem. Skąd także opinia wielu mieszkańców miasta, iż wszystkie te działania podporządkowane są komercyjno-biznesowym celom?


Ostatnio zmieniony 25 sie 2008, 8:11 przez bombas3, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2008, 7:57 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bombas3 pisze:
Czy inne nacje obecne na tym terenie, nie mające równie rzutkich i przedsiębiorczych przedstawicieli

odpowiedz jest chyba prosta: nie mają. (a jeśli mają to w innych dziadzinach)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2008, 8:12 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
bombas napisał: "Eksponuje się tylko grecką kulturę, podczas gdy, jak pamiętam z osobistych kontaktów, Greków było tu najmniej."

Ale Ty wymagasz żeby jeszcze Nikos promował inne nacje ? To, że Nikos chce walczyć o swoje to tylko jego zaleta. Jak przedstawiciele innych narodowości są powiedzmy leniwi, to nic dziwnego, że tylko kultura grecka jest promowana. Co do akcentowania obecności Macedończyków, to czy do Ciebie wykupione pół Zgorzelca przez człowieka tego pochodzenia nie wydaje się Tobie wystarczającym pomnikiem zaznaczenia obecności tej narodowości ? :D

i jeszcze jedno w ramach poprawności pisania nazwisk: Nikos Rusketos, a nie jak napisałeś Ruskietos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2008, 8:40 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
bombas3 pisze:
Czy inne nacje obecne na tym terenie, nie mające równie rzutkich i przedsiębiorczych przedstawicieli, mają mniejsze prawo do akcentowania swojej tu obecności?

Jak widać nie mają. Skoro inne nacje nie chcą bądź nie umieją zadbać o pamięć o sobie to ich sprawa. Grecy chcą zaznaczyć swoją obecność na tym terenie i jak widać robią to umiejętnie. Inni się im tylko przyglądają i marudzą, że wokół tylko greckie i greckie… Zgadzam się z Tobą, że powinna być zachowana jakaś równowaga ale jak to zrobić? Zabronić Grekom robienia czegokolwiek tak żeby wyrównali do pozostałych nacji czyli nie robili nic? Można mieć wiele zastrzeżeń co do postawy pana Rusketosa ale nie można winić go za to, że chce coś robić dla propagowania swojego kraju. Nie jestem fanem festiwalu greckiego ale nie jestem jego przeciwnikiem. Są ludzie, dla których ten festiwal jest dużym wydarzeniem i to dla nich ta impreza. Poczekajmy na efekt. Liczę, że festiwal będzie się podobał, tym którym ma się podobać.
Co do Macedończyków. Mam nadzieję, że w przyszłym roku Festiwal Kultur również się odbędzie. Wówczas będzie można zaprezentować kulturę Macedończyków, Serbołużyczan, Greków, Niemców, Żydów… i wcale nie musi to być impreza masowa organizowana w amfiteatrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2008, 8:43 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2008, 15:15
Posty: 76
Lokalizacja: zgorzelec
Alex jak zawsze czepia się pisowni :| Myślę że tą jedną literką nic się nie zmieni i tak każdy wie o kogo chodzi ;)
A co do festiwalu to fajnie, że będzie. W końcu jak chcą wyremontować amfiteatr to musi się coś tam dziać 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2008, 9:27 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
nie mogę jednego zrozumieć, że fakt, że władze miasta nie lubią np.nikosa rusketosa przekłada się na unieważnianie uchwały dotyczącej festiwalu ( to samo zresztą może dotyczyć każdego innego). jeżeli była podjęta uchwała i z niej nic złego nie wynika, to czy naprawdę radni nie mają w zgorzelcu nic lepszego do roboty tylko zajmować się burzeniem tego, co ktoś kiedyś wypracował? tylko to, co rządząca ekipa wymyśli to jest jedynie słuszne?
o ile się orientuję, w zgorzelcu mieszkało ok 13 tys.greków, na pewno wnieśli swój wkład w to miasto- choćby przez to, że wielu z mieszkańców zgorzelca , którzy przybyli tu np.z ukrainy, miało możliwość zderzyć się z kimś całkiem odmiennym, jeśli chodzi o kulturę. dzięki temu nasi rodzice uczyli się tolerancji a przez to i my.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2008, 10:50 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Z całej dyskusji:problem nie tkwi w naszej sympatii,czy antypatii do Greków,tylko w żądaniach partycypacji w kosztach.
To przecież od tego zaczęła się ta awantura!
Radni uznali,że kwota,jakiej na organizację tego festiwalu żąda p.Rusketos jest zbyt wysoka,przypomnę,że chodziło o 50.000 zł !
I od początku,nie tylko dla radnych,ale też mieszkańców Zgorzelca dominowało pytanie:
czy stać miasto na taki wydatek?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2008, 10:59 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
lenka pisze:
chodziło o 50.000 zł ! (...) czy stać miasto na taki wydatek?

to raptem 1 promil kwoty potrzebnej na halę :grin:
lekko licząc :lol: więc chyba nie o to chodzi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2008, 11:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
lenka pisze:
Radni uznali,że kwota,jakiej na organizację tego festiwalu żąda p.Rusketos jest zbyt wysoka,przypomnę,że chodziło o 50.000 zł !


Nikos mówił, o kwocie 150 tys. (tyle otrzymał w ubiegłym roku).

lenka pisze:
I od początku,nie tylko dla radnych,ale też mieszkańców Zgorzelca dominowało pytanie: czy stać miasto na taki wydatek?


Mieszkańcy nie mają tutaj zbyt wiele do powiedzenia, była uchwała Rady Miasta i ona obligowała Miasto do dofinansowywania Festiwalu (niedawno ją anulowano). Kwotę przeznaczną m.in. na ten cel ustalano w budżecie na dany rok (z tej samej puli pieniędzy Miasto finansuje Festiwal Kultur, Jakuby). Podział pieniędzy wysokość kwoty na daną imprezę także gosują Radni na wniosek Burmistrza. Koniec kropka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2008, 11:51 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Skoro stać nas na Jakuby, Dni Miasta czy Festiwal Kultur to powinno nas stać na Festiwal Muzyki Greckiej. Tu chodziło o to aby burmistrz miał możliwość decydowania o wielkości kwoty przekazywanej na festiwal. Organizatorzy innych imprez mogą liczyć na dofinansowanie. Na festiwal grecki pieniądze miały być zagwarantowane niezależnie od kondycji naszego budżetu. I to chciano zmienić unieważniając wspomnianą uchwałę. Teraz festiwal nie jest uprzywilejowaną imprezą i organizatorzy muszą zabiegać o fundusze tak jak inni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2008, 12:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
tadam pisze:
lekko licząc :lol: więc chyba nie o to chodzi...


Dni Miasta, Festiwal Kultur, Jakuby są organizowane przez jednostki miasta, więc każda wydana złotówka ma swoje potwierdzenie w rachunku, umowie, fakturze lub innym dokumencie, co umożliwia kontrolę nad wydawaniem publicznych pieniędzy. Co więcej w podejmowaniu decyzyji uczestniczy zdecydowanie więcej osób, a kontrolę sprawuje zgodnie z prawami demokracji burmistrz.

W przypadku Festiwalu Greckiego miasto miało dać 150 tysięcy i zapomnieć. I oto głównie poszło, o rozgraniczenie pomiędzy tym co jest publiczne a prywatne. O tym że takie rozgraniczenie jest istotne przekonali się ostatnio Bolesławcu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 sie 2008, 12:25 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
wydaje mi się , ze skoro była uchwała rady miasta w sprawie festiwalu, to nie było powodu, żeby ją anulować. to źle świadczy o radzie, że z powodu niechęci do człowieka decydują o anulowaniu uchwały. ja poszedłbym raczej w innym kierunku. a to, że na każdą imprezę powinno się szukać pieniędzy - ok, z tym sie zgadzam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 85  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..